www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy jest nam potrzebna poczta elektroniczna? (3978 - wyświetleń)
- Autor Traper50 Dodany 2008-04-03 07:17
Witam wszystkich!

Tytuł mojego postu jest może przewrotny, ale oddaje istotę rzeczy.
Od ubiegłego roku piszę sporo maili do różnych instytucji.
Pomimo wózka inwalidzkiego jestem człowiekiem aktywnym i bardzo chcę wiedzieć
jak gdzieś dojechać, jak spać, jakie są inne sprawy istotne dla osoby na wózku.
I myślicie, że ktoś na te maile odpowiedział? NIKT!! A były to poważne instytucje jak PKP, KZK GOP, PTTK,
Związek Gmin Jurajskich, itp. Okazuje się, że adres mailowy służy co niektórym tylko na pokaz. Żeby był.
Kodeks postępowania administracyjnego  - art. 35 par. 2 nakłada obowiązek odpowiedzi  na pismo niezwłocznie,
jednak nie później jak 30 dni, a tymczasem od niektórych zapytań mija już rok!! Traktuję mail jak normalny list
wysłany przez pocztę i tylko mnie dziwi, że niektóre instytucje jeszcze żyją w XIX wieku.
Napiszcie, co o tym sadzicie i czy też Was coś takiego spotyka.

Pozdrawiam
Marian
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-04-03 10:07
Witam
Szanowny Panie. Co prawda nie znam tekstu kodeksu postępowania administracyjnego  - art. 35 par. 2 nakłada obowiązek odpowiedzi  na pismo niezwłocznie, jednak nie później jak 30 dni, ale z informacji podanych w cytacie, jest informacja, że chodzi o pismo.
Normalność o której Szanowny Pan wspomina, jeszcze długo nie zawita w naszym kraju. Jak na razie na odpowiedzi na e-maile, gdzie kol wiek Pan napisze, może Pan liczyć z dużą dozą cierpliwości i założenia, że odpowiedzi takowej nie będzie. Bowiem, w naszym kraju, honoruje się tylko pisma fizyczne, które wpływają do sekretariatów i Ida przez dzienniki urzędów. Tylko taka droga zmusza je z racji wymagań prawnych ( i to nie zawsze ), do odpowiedzi w terminie wymaganym ustawą.
Taka sytuacja jest wszędzie, nie tylko u Pana. Moja rada: zrezygnować z pisania e-maili w sprawach ważnych dla Szanownego Pana a pisać i drukować pisma, jak ja to czynię, no i je dostarczać do urzędów, każdym możliwym sposobem, sporządzając kopie i ją potwierdzając przy składaniu pisma. Tylko taka droga zmusza urzędników do odpowiedzi.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Nadrzędny Autor Traper50 Dodany 2008-04-03 11:29
Witam Panie Zygmuncie!

Też jestem wychowany w czasach, kiedy o internecie i poczcie elektronicznej jeszcze nikt
nie słyszał. Ale to w tej chwili jest i bardzo ułatwia życie. Przez skostniałych i niemrawych
urzędników ( brak odpowiedzi na maile ) byłem zmuszony tak jak Pan pisze, wydrukować papier,
schować do koperty a potem wsiąść na wózek i zawieźć na pocztę. I dodatkowo jeszcze opłacić
polecenie przesyłki. A przecież nie o to chodzi! I też w kilku przypadkach NIE DOSTAŁEM
w ogóle odpowiedzi na papierowe pismo.
Dlatego twierdzę, że niektórzy urzędnicy mają jeszcze XIX wiek

Pozdrawiam wiosennie
Marian
Nadrzędny - Autor true3lovers Dodany 2008-04-03 10:11
witam
Też zauważylam takie zjawisko np w przypadku sklepów rehabilitacyjnych ,które głownie utrzymuja sie z dofinansowań na zakup sprzętu ,jakby nie zależalo im na klientach nie raczą odpisywac na zapytania .Ale sie nie martwie  w końcu sporo jest na rynku  usług  takich sklepów .Jak mnie ignorują to ja nie daje zarobic .Proste .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-03 15:56
Witajcie!!!
No cóż tym razem miałam więcej szczęścia od Was.Po m-cu doczekałam się odpowiedzi z firmy ubezpieczeniowej naszych urządzeń "umilających nam życie. Nawet mnie za tak długie czekanie przeproszono.Sądzę że są jeszcze instytucje które dbają o swych klientów - pacjentów bo to nie jedyna odpowiedź jaką otrzymałam z poważnych firm.... tamte instytucje odpowiedziały mi w szybszym terminie.

pozdrawim wiosennie
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-04 12:38
będą mieli czas odpiszą myślisz że tylko ty piszesz mejle
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-05 07:14
Nie bardzo bym sie tu z Wami zgodził ja w Listopadzie w swojej sprawie ( dokładnie  na złe działanie ZUS-u wręcz szkodliwe i celowe złe)   napisałem pismo do Urzędu Pana Prezydenta  Rzeczypospolitej. Polskiej.  Pana Profesora Lecha Kaczyńskiego ( mimo ze nie jestem zwolennikiem PiS-u)
jakież  było moje zdziwienie zaskoczeniu odpowiedź  dostałem w ciągu 8 dniu w ciągu dwóch tygodni został powiadomiony ZUS w warszawie zespól opieki  społecznej w moim miejscu zamieszkania  sami do mnie   z tej opieki przyszli bo i oferowali pomoc prawna materialna etc.  nigdy nie chodziłem po tego typu instytucjach wcześnie  Skorzystałem jedynie z pomocy prawnika..
Można i trzeba  pisać maile do instytucji..
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-05 10:04
NO TO WIĘC NAPISAŁAM BĘDZIE CZAS O ODPISZĄ CIERPLIWOŚCI WIĘC TRZEBA
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy jest nam potrzebna poczta elektroniczna? (3978 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill