www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 43) (2305513 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-10 07:33
Bo ludziom ciągle mało, ciągle chcą mieć więcej i więcej. Nawet jak im w lodówkach gnije to nie podzielą się z innymi.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-10-10 08:27
no u  mnie  tylko  masło  i swiatło  --to  jeszcze  nie  jest  zle  ??
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-10 09:44
u mnie tez nic nie zdazy zgnic a zarowke w razie co wymienie
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-10 09:51
:-)))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-10 19:39
:-)))))) a u mnie jest co ale nie zdąrzy bo mam "myszy" co lubią jeść
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-11 16:32
Ciekawe jak będą wyglądały ceny, kiedy w 2011 roku będziemy mieli inną walutę. Tak jak zapowiedział premier.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-11 16:36
Dzięki Bogu przenieśli nas na 2012 a jak tak dalej pójdzie to znów nas przeniosą.....co mam się na zapas martqwić
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-13 18:46
Matka Teresa

Przemoc kojarzy nam się zawsze z nożem, bombą, pistoletem. Dla mnie jednak przemoc wynika z postawy człowieka. Na przykład mówienie ludziom, że są nic nie warci, że są leniwi, że są tacy czy inni, uważam za wielką przemoc.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-14 08:18
Świete słowa.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-14 18:38
no nie  do końca się z tym zgadzam
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-15 10:22

>Na przykład mówienie ludziom, że są nic nie warci, że są leniwi, że są tacy czy inni, uważam za wielką przemoc>


>że są leniwi>


jeśli ktoś jest leniem i nim był zawsze to jeśli mu ktoś powie prawdę to nazywa się przemoc?
a może gdy ktoś mu da do zrozumienia ,iż takim jest ,on - ten ktoś ,w końcu weźmie sobie to do siebie coś ze swoim lenistwem zrobi .

>że są tacy czy inni>


czy jeśli ktoś jest  dla przykładu : ślepcem , lub inwalida- tak jak nawet ja - to mam te słowa  też traktować to jako przemoc ?  NIE -NIGDY , bo to jest prawda
jeśli ktoś jest oszustem , lub nagminnie kłamie   - inny mu zwróci uwagę - to też jest przemoc?
to tylko kilka przykładów odnoszących się to owego cytatu .
                                                              ***
ale jest też motto takie: " pisanie bez myślenia jest niczym i czytanie bez myślenia też niedaleko prowadzi"
                                                               ***
                                                   I to tu właśnie też napiszę
Twardy w swych wypowiedziach  szczerbaty, ale w większości chłopak mówi prawdę - "nie owija w bawełnę " -  to co jest rzeczywiste prawdziwe , z nim by się szybciej dogadał w wielu sprawach.
nie piszę tego celowo w wątku wspomnienia , gdyż tam to nie pasuje , drwina  tam padła fanclub szczerbatego, ciekawe za co ? bo nie jest hipokrytą , bo nazywa rzeczy po imieniu
stąpa prawdziwie po ziemi , zapewne jest człowiekiem chorym z prawdziwymi przeżyciami , i niech zgadnę ?- bo tego nie wiem ?- los może dał mu popalić , nie rozpieszczał go .

np. Bogusiu , innym razem zakładasz temat samobójstwo  , a innym razem opowiadasz o swojej wierze, obejmujesz  krytyką szczerbatego , ciekawe to ?
Twój wpis CYT:  "Poniższe zdanie jest prawdziwe.
                        Powyższe zdanie jest fałszywe."
pytanie - to kiedy które jak mamy odczytywać ?

I jeszcze jedno, to forum niepełnosprawnych , a nie forum katolickie , aby tak często nawoływać do kościół, wiara, czy nie za często tu o tym .
odnoszę wrażenie ,że o to właśnie powstaje tu konflikt. Był swego czasu temat  Wiara , i tam można do skutku dyskutować na ten temat , wróćcie do niego i nie wplątujcie co  chwilę w każdy wątek .

piszę to w tym wątku , kto chce to przemyśli, o co tu czasem chodzi.

Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-15 11:53

>ale jest też motto takie: " pisanie bez myślenia jest niczym i czytanie bez myślenia też niedaleko prowadzi"


                                                               ***
<  Na To Werbeno odpowiem, bo uderzyłaś we mnie . Nie pierwszy już raz nie podobają  Ci się moje cytaty i masz takie prawo, ale dziś zarzuciłaś mi że nie myślę cytaując. Nie przyszło Ci czasami do głowy, że to Ty mogłaś pomylić się czytając ten cytat? Czyżbyś uważała się już za mądrzejszą od Matki Teresy? Ja ten cytat zrozumiałam i wiem, że miała na myśli bezpodstawne rzucanie oskarżeń. Tak jak wygląda Twoje oskarżenie mnie o bezmyślność.
W sprawie Szczerbatego się nie wypowiadam, bo rozumiem, że nie do mnie były skierowane Twoje słowa. Ja również wolę jego szczerość od udawanej przyjaźni. Jednak w sprawach kościoła nieraz się różnimy(nie zawsze).
Sprawa pisania na tematy religii , nic nie stoi na przeszkodzie byś pisała o innych religiach. Każdy ma prawo pisać o tym co mu jest bliskie. Administrator tego forum nie wprowadził zakazu pisania o religii. Pisanie o sprawach religii czy innych np. w/w razi Cię, a nie razi Cię jak odnoszą się niektóre osoby na tym forum do innych, nie razi Cię język jakiego używają?  Nie dyktuj nam co i w jakim wątku mamy pisać. Nie jest to Twoje prywatne forum.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-15 11:58
forum to inaczej dyskutowanie,dyskusja,jak mniemam na każdy temat,nigdzie nie jest powiedziane ze nie można dyskutowac na temat śmierci,wiary,papieża czy życia.A może sie myle???Nikt nie myśli obrażać Twojej czy SZczerbatego inteligencji i sposobu myślenia.Mówiszze nie wspomina sie papieża w wątku -wspomnienia?? A Szczerbatego cenie i jestem pewna ze sam świetnie potrafi sie bronic,eżeli go cokolwiek dotknęło bo jak wyżej wspomniałam to inteligentny kolo,pozdro.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-15 12:14
jesli chodzi o fan klub szczerbatego ,nie doszukiwalabym sie tu ironii ani zlosliwosci ,bo z tego co sie zorientowalam wieekszosc ludzi na forum go lubi i docenia jego niekonwencjonalne wypowiedzi, ja na pewno pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-10-15 13:43

> I jeszcze jedno, to forum niepełnosprawnych , a nie forum katolickie , aby tak często nawoływać do kościół, wiara, czy nie za często tu o tym .<


Gratuluje czasu reakcji ,Werbeno . Pisząc katolickie forum powinnaś mieć na uwadze,że to nie katolicy zaczynali dzielić to forum i zacęli pisać o wierze ... Moja wiara jest we mnie nie muszę jej pokazywać ,nie wstydzę się niej i jestem dumny ,że ją mam . Proszę tylko by ją uszanować . Jeżeli ktoś będzie ją opluwał nie będę udawał że pada deszcz . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-10-15 14:11

>Moja wiara jest we mnie nie muszę jej pokazywać ,nie wstydzę się niej i jestem dumny ,że ją mam . Proszę tylko by ją uszanować >


i to jest na miejscu, nie emanujesz  tym, co chwilę, szanuję to, nie naużywasz w swoich wpisach , i każdy wybór innej osoby , innej wiary.

a ogólnie odpowiedzi to się spodziewałam , i nadal podtrzymam słowo , tu proszę wrócić do  -początek wpisu mojego -
i czytania ze zrozumieniem .
w odpowiedzi dla lidian , proszę : jeśli ważna osoba osoba się wypowiada ,zakonnica , ksiądz , minister, docent habilitowany,prezydent  ... to znaczy ,że zawsze ma rację ?
postawię znak zapytania .
to prawda ,każdy interpretuje słowa i zdania jak chce i jak je rozumie .

podobnie wielokrotnie jest z przepisami ustawy czy podobnymi trudnymi zapisami - ich zrozumienie doczytanie do końca jest trudne , i tu nie każdy podejmuje się ich  czytania zrozumienia .

nikogo nie oskarżam , niepotrzebne to słowo

ja napisałam swoje refleksje i to wszystko .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-15 14:25
Werbeno, nie powiedziałam, że każda wypowiadająca się znana czy ważna osobą ma rację. Ja również podtrzymuję moje zdanie na temat czytania ze zrozumieniem.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-10-15 14:39

>jeśli ktoś jest leniem i nim był zawsze to jeśli mu ktoś powie prawdę to nazywa się przemoc?


a może gdy ktoś mu da do zrozumienia ,iż takim jest ,on - ten ktoś ,w końcu weźmie sobie to do siebie coś ze swoim lenistwem zrobi <.

Ale,ale . Zawsze można w komuś wmawiać,że jest leniwy,,że nie słyszy co się do niego mówi chcąc go tylko poniżyć ,pokazać ,że ja
tu jestem panem ode mnie zależy jego byt . Mało w tym już obiektywizmu za to dużo mobbingu . Jeszcze nikt do mnie nie powiedział ' w realu ' inwalido 'zrób to, proszę podejść inwalido . I dobrze, bo zapewne i on mógłby się ubiegać legalnie ( po takim stwierdzeniu ) o stopień niepełnosprawności . Jestem pełnosprawnym obywatelem : płacącym podatki i wymagającym od innych szacunku  ! Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-15 14:37 Zmieniony 2008-10-15 14:41
aby podać przykład obrazowo
czym jest lenistwo dla ...niektórych .. choćby zdrowych , może lekko chorych .
a czym jest  nielenistwo dla niektórych , i tu dam przykład obrazy
i jeśli tej pierwszej grupie powiemy jesteś leniem , czy to jest przemoc?
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/20118
http://www.ciechocinek.biz/foto.php?nr=167&gl=biegsolny2003&ref=%2Fgaleria.php%3Fid%3Dbiegsolny2003%26strona%3D1
http://www.ciechocinek.biz/foto.php?nr=170&gl=biegsolny2003&ref=%2Fgaleria.php%3Fid%3Dbiegsolny2003%26strona%3D1
to tylko dwa obrazki i porównania .

pozostawiam do własnej analizy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-15 14:54
Werbeno, większość z nas ON tak zmaga się z życiem. To jest nasza codzienność i nie uważamy jej za coś wyjątkowego. Jestem pewna, że życie większości ludzi z tego forum mogłoby posłużyć do napisania reportażu lub scenariusza filmowego. Nie wiem o co Ci chodziło, że wrzuciłaś takie linki.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-15 18:30
Lid może ja odpowiem Ci dziś...... obejrzałam te linki i wiesz powiem szczerze nie wiem jakbym żyła na miejscu tych ludzi :-( . A w nich widzę szczęście i samozaparcie do życia.Podziwiam ich i ich chęc do walki z codziennością ..... Myśle że to samo chciała powiedzieć i Werbena....
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-10-15 19:05
A wiecie,ze mi chodzi po glowie mysl napisania ksiazki?Mialaby byc o niepelnosprawnych i widzeniu swiata z ich(mojego)punktu.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-10-15 19:46
Jeżeli masz taki talent i dobry pomysł, to czemu nie. :-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-15 19:54
mam nadzieję że zrealizujesz swój plan a ja kiedyś wezmę do ręki i przeczytam jednym tchem twą książkę
życzę powoddzenia i pozdrawiam
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-10-16 08:09
mam nadzieje ,ze dzisiaj beda lepsze nastroje na forum
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-10-15 19:32
Ela,przecież i ciebie podziwiać można ,i Lidian, i Werbenę i mnóstwo ludzi z tego forum również.Każdy coś stara się zrobić,nie żebrze-to już coś,chce dla innych coś zrobić,z różnym skutkiem.Obejrzałam te linki i nie wiem o co chodzi.No owszem cudowna nauczycielka-ale również ludzie ,którzy nie stawiali jej barier-prawda?, ci kuracjusze z Ciechocinka-co w tym złego?Wiele osób jeżdzi do sanatoriów. Też wiele osób nie ma takiego wykształcenia,zeby podjęło
stosowną dla niego pracę,różne są predyspozycje i możliwości ludzi. Jeśli ktoś marnuje swój talent,zdolności,odrzuca wszelkie szanse ,no to mozna wtedy
zastanawiać się- dlaczego?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-15 19:04 Zmieniony 2008-10-15 19:48
Ella nie wiem co chciała powiedzieć Werbena i Ty też tego nie wiesz, a jak już powiedziałam wielu z nas ma takie życie i również mogłabyś powiedzieć , że nie wiesz co byś na naszym miejscu zrobiła. Nie widzę sensu w targowaniu się o to kto jest  w swojej niepełnosprawności bardziej dzielny. Ci co nie studiują i nie uprawiają sportu również walczą o godne życie, tylko robią to inaczej.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-15 19:12
moim zdaniem należy podziwiać ludzi którzy pomimo niepełnosprawności chcą i robią coś dla innych linków nie oglądałam to tylko moja refleksja
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-15 19:31
Oczywiście , że należy ich podziwiać za to co roią dla innych, przezwyciężając trudności związane z własnym ciałem. Wiem, że na tym forum jest przynajmniej jedna taka osoba. Za to ją podziwiam. :-))))))))))))))
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-15 19:33
ciekawe kogo masz na myśli
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-15 19:50
Ta osoba wie i jeżeli będzie chciała , to powie o tym na forum. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-15 19:56
rozumiem ale wydaje mi się że jest takich osób więcej tylko nie chwalą się bo nie ma takiej potrzeby
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-16 08:11
mam nadzieje ze dzisiaj bbeda lepsze nastroje na forum
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-16 08:16
oczywiście,przecież jesteśmy piękni i mądrzy a że czasem różnimy sie w niektótych kwestiach, to tylko świadczy o naszej wyjątkowości:))
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-16 08:22
oczywiscie, a poniewaz wszyscy jestesmy wyjatkowi i niepowtarzalni,stad czasem male roznice zdan, przynajmniej nie jest nudno::::::::::-)
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-16 08:23
sie wie:)))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-17 17:53
Do Lid, Malwy, Malty i innych ....Liduś ja podziwiam bo ja nie wiem czy potrafiłabym tak żyć jak ta nauczycielka....nie każdy umie sie pokazać, a ja pierwszy raz jak siebie zobaczyłam w TV w panoramie to zgasiłam telewizor...a Werbena....myślę że nie miała nic złego na myśli...chcecie wklejać zdjęcia prawda? więc można i linki...kiedyś też podobny link wkleiłam i nikt nie miał mi za złe...dziś tych osób już na tym forum nie ma lub są a nie ujawniają się... jestem im bardzo wdzięczna za pomoc we wszystkim i to im zawdzięczam że mogę swobodnie poruszać sie po wielu forach...
Popieram takie porównanie innych do nas.....podziwiajmy i dyskutujmy a to nas dużo nauczy... Ci co nie mają jeszcze na swoich e mail "Biuletynu dla ON" powinny napisać do redakcji z prośba o przysyłanie ich....te linki są właśnie z Biuletynu--- tygodnik ten wychodzi w każdy czwartek

pozdrawiam ciepluśko
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-10-19 13:17 Zmieniony 2008-10-19 13:19

>nie wiem o co chodzi>


i to jest odpowiedź .

Jeden obraz tej pani ani , o niej było więcej w telewizji, jej całe życie i w domu jak sobie radzi
nie chodziło wspaniałą nauczycielkę , tylko -  ona  nie powiedziała sobie jestem bez rąk i nic nie mogę ,nie przyjęła postawy roszczeniowej bo jest aż taką niepełnosprawną , mogła się zamknąć w domu ze swoją niemożnością , a tego nie zrobiła .O niej był program  w telewizji , jak też radzi sobie w domu .

Drugi obrazek ,nie chodziło o pobyt w sanatorium , tylko ten sposób aktywnego życia , pokonywania samego siebie ,przecież ten bieg był dobrowolny ,
pytanie komu się chce być aktywnym ?

Jeszcze jeden przykład bliski naszemu forum - to np. Norbi , opisywał o sobie , gdyby w swoim czasie jego rodzice rozlenili by go,on nie osiągnąłby tego wszystkiego , nauczyli go pracy , i nawet pomimo słabych rąk gra na instrumencie klawiszowym , zarabia graniem ,nie przyjął tylko postawy jestem chory od dziecka i nic nie mogę.
Ten zapał pozostanie w nim , tak sądzę .
Basia pomimo swoich niemożności wybiera się pieszo w drogę, tyle kilometrów .
I miło słuchać , czytać gdy bardzo chory  amalian , teraz dodatkowo oparzył rękę ,a nadal wyznacza sobie nowe zadania.przecież mógłby rzec  - jak to zrobić ? - na wózku z jedną ręką ?
Ella  opisuje też jak z samozaparciem brnie do przodu
Sylwek , jego wyprawy ...
Takim przykładem i dla mnie w swoim czasie był Darek Mokosa i Darek Szymański , oni mi pokazali jak żyć , w innym niepełnosprawnym świecie - nie marudzić i nie grymasić.
Moja ogromna niepełnosprawność (wiele osób by zapewne nie chciało mieć tego co mam) jakby zmalała , odwaga pomaga żyć pomimo takich trudów ,do tego zapał własny.
I wiem jedno , gdyby mój dzień był ostatnim jutro , nie zmienię się , będę nadal aktywna, na ile tylko można, to uskrzydla ,a może i przepędza zło choroby.
Powiemy też , za co kochaliśmy papieża , za to ,że był też taki inny, taka aktywność , pomimo choroby potem nie zaprzestał .
Inny przykład , w szkole gdy naocznie widać ,że dziecko jest zdolne a leniwe , to chyba trzeba mu pomóc z tego lenistwa wyjść , a ono nie powinno się obrażać.
I takich przykładów odnajdziemy mnóstwo , niech Ci ludzie będą dla nas podporą , jeśli słabsi , bardzo, bardzo chorzy   mogą , to i wiele osób lżej chorych może .

Chyba dlatego ,wracając do meritum tematu  - o czym rozpoczęłam wcześniej - nie jest obrazą i przemocą powiedzieć komuś ,nie leń się , dasz radę .

Takie są właśnie moje przemyślenia.
pozdrawiam w niedzielny dzień i wszystkim życzę zdrowia , a jeśli go nie mamy , bo tak jest ,to siły w pokonywaniu samych siebie .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-19 16:17
Witaj Werbena. Super to wszystko ujęłaś.Znam więcej osób ktorych można podziwiać za wytrwałość i chęci do życia. Pozwól jedna że nie wymienię po imieniu....

Pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-22 20:09
A ileż agresji rodzi się w sercach ludzi chorych. Nasza niemoc. Znieczulica tych , którzy mają nas ratować.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-10-22 20:24
Równie bolesna jest agresja wzajemna i znieczulica wobec drugiego człowieka.
Tu także co rusz się to przejawia, zamiast wsparcia-zranienia.
To czego oczekiwac mozna od zdrowych?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-10-22 20:32
Też racja.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-10-23 07:57
Czy  SPIOCHY   już  wstali  ???  Miłego  dnia   bo  pogoda  na  dworze  nadaje  sie  tylko  do  spania  :-( 
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-23 11:11
wstali wstali ,juz nawet byli w sklepie a teraz mocna rehabilitacja we wlasnym wykonaniu
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-23 13:07
podziwiam cię maltabar że masz jeszcze motywacje ja zakończyłam już dawno jedynie co to turnusy i czekam na sanatorium ale kiedy się doczekam ?? tego nie wiem
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-23 13:31
ja sie predko nie doczekam wiec musze sama
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-23 14:04
JA TEŻ NIE ALE NIESTETY MOTYWACJI BRAK
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-10-23 18:35
MOTYWACJA JEST DLA MNIE MOZLIWOSC UNIKNIECIA LEZENIA W PAMPERSACH ,Z CEWNIKIEM,CO JUZ BYLO I NIE DAJ BOZE W DPSIE, TO BARDZO SILNA MOTYWACJA MOZESZ MI WIERZYC
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-23 19:45
brawo
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-23 18:57 Zmieniony 2008-10-23 19:40
Też już gwizdam na rehabilitacje z własnego wysiłku....(odnosi tu się do ćwiczeń) Tak naprawdę to tylko w sanatoriach i na turnusach. W domu tyram za dwóch ale nie cwiczę szkoda mi czasu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 43) (2305513 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill