www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 45) (2305462 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-03 21:16
:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-05 23:47

Stara kobieta na plaży

     Rodzina złożona z pięciu osób miło spędzała dzień na plaży. Dzieci kąpały się w oceanie i budowały zamki z piasku, gdy nagle w oddali pojawiła się mała stara kobieta. Jej siwe włosy rozwiewał wiatr, ubranie było brudne i postrzępione. Mamrotała coś do siebie, zbierając jakieś rzeczy leżące na plaży i wkładając je do swojej torby.
     Rodzice zawołali dzieci do siebie i kazali im trzymać się daleko od tej starej kobiety. Gdy ich mijała, schylając się tu i tam i coś podnosząc, uśmiechnęła się do rodziny. Lecz jej powitanie nie zostało odwzajemnione.

     Wiele tygodni później dowiedzieli się, że mała stara kobieta postanowiła poświęcić całe swoje życie, na zbieranie kawałków szkła leżących na plaży, aby dzieci nie skaleczyły sobie stóp.

Anonim

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-11 18:11
Może wróćmy do Paktu o nieagresji i tym sposobem zakończymy wszelkie kłótnie na forum.

"Najlepszym wojownikiem jest ten, kto zdoła wroga przemienić w przyjaciela."

Paulo Coelho
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-11-11 18:14
JA ZADNEGO Z POSTOW NIE ODBIERAM JAK KLOTNI .JAKBYM KOGOS Z WAS SPOTKAL DO BYM GO TAK PRZYTULIL ZEBY Z............
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-11 18:12
Ale ja nie czuję się wrogo nastawiona do nikogo
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-11 18:23
I właśnie o to mi chodziło, abyśmy sobie głośno powiedzieli, że się lubimy, mimo iż nieraz to inaczej wygląda. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-11-11 19:04
HEJ   Ja  WAS  lubie   :-)
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-11 20:18
przecież wszyscy sie lubimy,bo czy inaczej bysmy tu zaglądali??RENIA STO LAT!
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-11 20:56
co tak mało jej życzysz to szczerbaTY TYLE MA I CIEKAWE JAK DŁUGO JKESZCZE TU  NA TYM  PADOLE ZABAWI :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-13 15:58
Nasze ulice stają się niebezpieczne. Moja dzielnica do tej pory była spokojna, ale to się od miesiąca zmieniło. Kilka dni temu ktoś napadł i poturbował kobietę koło banku. W sobotę wszedł do  apteki i napadł farmaceutkę, a dziś pod moim oknem dwóch wyrostków wyrwało starszej pani torebkę z ręki. Strach wyjść z domu. Ameryka.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-13 16:03
społeczestwo głupieje
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-13 17:05
SPOLECZENSTWO TO TY (MY)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-11-13 17:11
Ameryka?Zle porownanie.Kolega byl w Ameryce,zamowil kamere wideo,ktora przyslali poczta.Kamera lezala caly dzien obok skrzynki na listy,bo paczka sie nie zmiescila do srodka,a w domu nikogo nie bylo.Nikt nie wzial.A domy wiadomo nie ogrodzone,skrzynka praktycznie przy chodniku.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-13 17:21
POROWNUJAC LICZBE MIESZKANCOW DO ILOSCI PRZESTEPSTW  TO W AMERYCE JEST SIELANKA
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-11-13 17:43
wczoraj zostal pobity p.POLAN prowadzacy kuchenny kacik w dziendobry tvn ,jest w szpitalu
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-13 19:38
zgadza się sczerbaty masz racje ale  ludzi na świecie jest mnóstwo i każdy inaczej na wszystko patrzy więc ? nieuświadamiaj mnie co lub kto to społeczeństwo
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-14 10:53
Co powiecie o samookaleczaniu się młodych.  Nacinanie ciała. Oglądałam niedawno w jakimś programie. Czy to jest agresja skierowana na siebie ? Dlaczego to robią?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-14 12:10
myśle że chcą w ten sposób zwrócić na siebie uwagę
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-11-14 15:53
Kiedyś  było  o  tym  w  pr.Ewy  Drzyzgi -coś  mają  na  psychice  i tyle .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-14 16:31
NIESTETY MASZ RACJE
ALE TO TEŻ LUDZIE I NALEŻY IM SIĘ SZACUNEK
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-11-14 17:16
No  dobra  są  ludzmi  ale  jak  mówiła  ta dziewczyna "" chlastanie  żyletą  sprawia  jej  przyjemnośc  i cały  czas  nosi je  przysobie """ sama  psychoza  a  jakby  to  zrobiła  przy  osobie  chorej   na  serce   ta by  nie wiedziała  o  takich  bzdurnych upodobaniach  ,i  tragedia  gotowa  .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-18 10:12
EWA DRZYZGA MYSLI ZE ZJADLA WSZYSTKIE ROZUMY .PLACI LUDZIOM ZA WYWLEKANIE NAJBARDZIEJ INTYMNYCH SPRAW ROWNIEZ RODZINNYCH I UWAZA TO ZA SUPER PROGRAM W KTORYM IM WIECEJ LEZ TYM LEPIEJ DLA JEGO OGLADALNOSCI.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-18 10:30
zgadzam się z  tobą szczerbaty
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-18 10:37
BASIU CO CI JEST ZLE SIE CZUJESZ??? PYTAM BO SIE ZE MNA ZGODZILAS A TO RZADKO SIE ZDARZA :-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-18 10:39
dobrze się czuje dziękuje za troskę  jeśli  piszesz coś mądrego a jak widać  niezbyt często  to i się zgadzam nie tylko z tobą
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-11-18 17:21
to  po  co  wywlekają  a  może  sa  łapczywi   na tę  forse ?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-18 17:33
PIENIĄDZ TERAZ  WZIĄŁ GÓRE NIESTETY
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-11-18 17:55
BOGATY TAM NIE PÓJDZIE,A TAKIE PROGRAMY ŻERUJĄ NA BIEDOCIE.ZA PARĘ ZŁOTYCH PÓJDĄ ŻEBY SIĘ "OBNAŻYĆ" A CI INNI "SŁAWNI"IDĄ ŻEBY PRZY TYM OGNISKU UPIEC SWOJĄ PIECZEŃ.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-18 19:43
prawda
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-24 13:06 Zmieniony 2008-11-24 13:12
Nie tylko ten pogram, a wiele innych bazują na ubóstwie, szczególnie ubóstwie umysłowym.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 15:50
O to to jest święta prawda i na SM też żerują jak mogą
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-24 16:13
Na SM ? - nie rozumie :-( .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 16:15
Tak nazywają stwardnienie rozsiane SM - czyli spokojna młodość :-(
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-24 17:50
SM - to rozumiem  ,ale nie rozumiem  tego żerowania na nas . Pewnie masz na myśli wszystkich tych co wymyślają różne 'farmaceutyki cud '  - które później  okazują się nie trafione . SM jest ze mną i nie daje się farmacji ni mnie . Co mogę robić w tej sytuacji ? Pewnie nie myśleć o tym ,zainteresować się czymś innym i tak robię ...chociaż ona o mnie nie :-(( . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 18:12 Zmieniony 2008-11-24 18:15
amalian Ty sie nie dajesz a moi znajomi dali sie nabrać nawet na cudowne światełko tym głupim "obwoźnikom"....znam takich co kupili cudowną pościel za jedyne 3 500.-którą się pierze raz do roku. Tonący brzytwy sie chwyta ale to powinnam zacytować w powiedzeniach
Dodam jeszcze co do warsztatów....prZywieźli ich do nas na cmentarz by obejrzeli odsłoniecie krzyża pamiatkowego i bez posiłku i zwiedzenia miasta zawieźli spowrotem......byłam zszokowana tym. To było w ramach rehabilitacji.... cmentarz i rehabilitacja.... jasny gwint.. mózg staje sufitem
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-24 21:43
A to już walka z reklamą . No tutaj musimy być czujni bo do tego by namówić nas do kupienia czegoś tam ,pracuje armia specjalistów . To są ludzie którym wiadomo jest wszystko o potencjalnym kliencie ,co mają do niego mówić . Jakich argumentów używać by towar był sprzedany . Często sprzedają taki towar na pokazach u kogoś w domu . Małe kameralne grono osób przesz co łatwiej trafić na klienta przez szukanie kontaktu wzrokowego to ich broń . Tam szybciej jest stworzyć odpowiednią atmosferę, euforię ,przekonanie ,że to mi się może przydać . Taki łańcuszek św . Antoniego .  Musimy na speców od marketingu uważać ,szczególnie przed świętami :-(  . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 21:54
Amalian te pokazówki nie są w domach robione..... widziałam je w sanatoriach w szkołach a nawet w domach kultury... o tym swiatełku i pościeli akurat było w Rehab. Szpitalu no super co? Właśnie na turnusie dla SM
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-24 22:24
Nic nas nie zwalnia od myślenia i ostrożności . Więc bądźmy czujni :-) .
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-11-24 22:35
Ja już parę razy dostałam pocztą zaproszeniie na prezentacje,do hotelu z kawą i prezentem od firmy ,jeśli tylko przyjdęskąd znają moje nazwisko i adres?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-24 22:42
z książki telefonicznej.. reszta jutro
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 22:33
Tak masz rację..... Dziś miłej nocki Ci życzę pa do jutra
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-11-24 23:17
No to dobranoc
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-25 22:13
Cebulka

     Była sobie kiedyś zła baba, no i umarła. I nie zostało po niej ani jednego dobrego uczynku. Uchwycili ją diabli i rzucili do ognistego jeziora. Zaś anioł stróż stoi i medytuje: "jaki by tu znaleźć jej dobry uczynek, by Panu Bogu powiedzieć". Naraz przypomniał sobie i rzekł do Pana Boga: "Ona, powiada, z warzywnika cebulkę wyrwała i dała żebraczce". I odpowiedział Pan Bóg: "Weź, mówi, tę cebulkę, wsadź do jeziora, niech się baba za cebulkę chwyci, a ty ją pociągnij; jeśli ją wyciągniesz z tego jeziora, to niech sobie do raju idzie, jeżeli się cebulka oberwie, to niech zostanie tam, gdzie jest".
     Pobiegł anioł do baby, podał jej cebulkę: "Naści, powiada, babo, złap się i trzymaj". I począł ją ostrożnie wyciągać; już, już miał ją wyciągnąć, gdy inni grzesznicy w jeziorze, zobaczywszy, że ją wyciągają, dalejże czepiać się jej, aby razem z nią się wydostać. A baba była zła, bardzo zła, i dalejże nogami wierzgać. "Mnie wyciąga, nie was; moja cebulka, nie wasza." Ledwo to powiedziała, cebulka się urwała. I wpadła baba do jeziora i gore po dziś dzień. A anioł zapłakał i odszedł.

Fiodor Dostojewski
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-11-26 00:40
Wychowalam sie na takich bajkach.I na wierszykach,ktore nie wiadomo kto napisal,ale sa madre i ucza.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-26 15:34
Lid a nie lepiej założyć wątek na tego typu bajki czy cytaty po to tylko by łatwo do nich móc wrócić. Też lubię sobie poczytać i łatwiej by było
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-26 15:42
Ella jeżeli się dobrze wczytasz w moje cytaty, to zauważysz, że one zawsze dotyczą danego wątku lub toczącej się rozmowy. Twój pomysł dotyczący założenia nowego wątku z opowiastkami jest dobry, jednak ja nadal będę cytowała w różnych wątkach , jeżeli cytat będzie tam pasował.  :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-26 15:55
Wiem wiem ale czasem by sie do nich chętnie wróciło poraz drugi i trzeci a to wtedy zaczyna sie problem..... kiedyś napisałaś o kobiecie i dziecku ale ja już potem nie znalazłam :-( a chciałm nie tylko sama poczytać ale dać komuś....
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-11-26 19:04
Ella... o kobiecie i o dziecku? Może chodzi o to (klik)?
Pozdrawiam
J.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-26 16:05
Prawdę mówiąc sama nieraz zastanawiam się nad tym czy czasami już czegoś raz nie cytowałam. Masz rację.:-))))))))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-26 16:07
Dzięki za zrozumienie...... :-)))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 45) (2305462 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill