www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 46) (2300128 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-26 16:14
:-))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-27 11:45
Największy problem naszych czasów
Największym problemem naszym czasów jest człowiek.
Najgorszą dzielnicą nędzy w mieście człowiek jest jego serce.
Najpilniejszym zadaniem, by ludzi uczynić szczęśliwym,
a naszą ziemią nadającą się do zamieszkania,
jest kultura serca.
Kultura miłości to jedyna droga,
na której ludzie mogą stać się bardziej ludzcy.

Ludzie chorują dzisiaj z powodu niezdrowego trybu życia,
zniszczonych związków, zanieczyszczonej przyrody.
Ludzie bywają chorzy przez żądzę pieniądza,
poprzez chore społeczeństwo.
Stłamszenie ducha niszczy człowieka
u korzeni jego jestestwa.
Stłamszony duch sieje największe spustoszenie.
Prowadzi do nienawiści, przemocy i zwątpienie.

Kultura oznacza pobudzenie
stłumionego ducha znowu do życia,
odnalezienie zagubionego sensu życia,
pozwolenie, aby na nowo
zakwitła pustynia ludzkich powiązań.
Kultura serca jest kulturą,
która człowieka odmienia wewnętrznie
i czyni nowy.

Phil Bosmans
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-29 15:39
Powiedzcie skąd tyle agresji w wątkach takich jak Prawo budowlane(itp)? Tam powinny toczyć się poważne rozmowy. I tylko na temat. Po co ta zjadliwość.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-29 16:47
Bo Basia każdemu zarzuca że jest nie nasycony, gdy ktoś przedstawia swoje spostrzeżenia w  sprawie barier, oraz usilnie zbacza z kierunku i tematu, ani prośby ani groźby na nią nie działają... Jak umie samodzielnie chodzić a nie spostrzega barier to niech nie zabiera głosu na te tematy... Ja wiem i wielu co oznaczają bariery budowlane, ponieważ wiem co oznacza jeżdżenie na wózku... Teraz chodzę o własnych siłach ale do końca życia będę pamiętał jaką udręką było posiadanie czterech kółek, tego nikomu nie życzę i stąd ta wrażliwość... A tym co mają lub będą mieć tą niedogodność jaką jest poruszanie się na wózku chciałbym w maksymalny sposób ułatwić życie... Wiem ze to trudne ale mimo wszystko jest możliwe...
Zobaczcie jaką burzliwą dyskusję tam prowadzę na forum a także zamierzam prowadzić w realu na zebraniach gminnych.... więcej, kliknij tu...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-29 17:39
CHCE TEGO SAMEGO CO NORBI TYLKO ON MNIE NIE ROZUMIE A JA JEGO I PRZEZ TO TE KŁÓTNIE
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-29 16:51
Norbi doceniam to co robisz. :-)))
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-29 17:07
Dzięki za dobre słowo....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-30 09:29
Starajmy się tych dobrych słów nie szczędzić sobie. W każdym wątku. Jeśli któreś z nas ma zły dzień i powie coś co nam się nie spodoba, zapomnijmy o tym. Wszyscy tutaj obecni na forum mamy trudne życie. Nie dokładajmy sobie cierpień bijąc słowem jeden drugiego.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 13:12
MĄDRE ALE NIE ZAWSZE WYKONALNE
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-30 14:20
Wykonalne jeżeli zastosujesz się do słów swojej sygnatury. :-)))))))
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-11-30 14:35
tak  jest   nie dokładajmy  sobie  złośliwości  .!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 15:15
staram się jak mogę ale łatwo mnie niektórzy z równowagi wyprowadzają
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-11-30 15:18
zauważyłam  że   sie  starasz   .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 15:21
:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-30 15:23 Zmieniony 2008-11-30 16:10
Lidian, twoje słowa są bardzo wyniośle piękne, widzisz ja też chciałbym zgody na tymże forum a zwłaszcza w tematach gdzie się mówi o sprawach ważnych dla naszej przyszłości... Ja uwziąłem się na barierach architektonicznych, komunikacyjnych i prawnych... To one, te bariery są naszym przekleństwem...  Jedynie co oczekuję od poznanych użytkowników to poparcia w tej trudnej sprawie. Wspieranie mnie na innych forach... Byłoby mi lżej do celu, a nasze sprawy zostaną jak już nie załatwione to przynajmniej zauważone... Chodzi o to aby "ON" wchodzili na swoje lokalne/gminne/powiatowe a nawet wojewódzkie fora i tam wklejać zdjęcia z lokalnymi barierami architektonicznymi... Tam domagać się swoich praw.... Na forum gminnym mojego rodzinnego miasteczka z nie wiadomych przyczyn nie ma ani jednego "ON" oprócz mojej osoby... Myślę że po tych słowach, które teraz przytoczę będziecie mnie więcej wspierać, liczę na waszą pomoc:

> 62norbi Zaawansowany użytkownik Dołączył: 19 Mar 2008 Posty: 89 Skąd:Zawadzkie Post Wysłany: Czw Lis 27, 2008 4:53 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem Mariusz, głupoty piszesz i tyle... Nachbar ma rację co do korupcji... A co do tego iż z takim postępowaniem nawet za sto lat a ja dodam jeszcze raz tyle, czyli ani za dwieście lat nie dogonimy reszty świata... A tak na marginesie to forum jest opanowane przez Pana Czubana, Grześka i Mariusza i to są ci co woleliby nie czytać spraw związanych z barierami jakie "ON" muszą pokonywać w Zawadzkiem i w okolicy... Proszę mi nie wciskać kitu ze ludzie mawiają że ja się za dużo rozpisuję na tematy osób niepełnosprawnych "ON" ... Ludzie to ci co wyżej wymieniłem, innych tu nie ma... Wiem, wiem że prawda niektórych boli. to widać na każdym kroku... >


________________

>grzesiek Użytkownik Dołączył: 05 Lis 2008 Posty: 42 Skąd: Zawadzkie Post Wysłany: Czw Lis 27, 2008 5:09 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem Żadamy 10 milionów dolarów, prywatny odrzutowiec i 3 panienki. Jeżeli spełnisz te warunki to oddamy forum w Twoje władanie. Chociaż moderator może znowu pousuwać Twoje posty, za pisanie nie na temat.. Więc pewnie dlatego nie spełnisz naszych warunków.. Szkoda Sad. I masz rację, że wolimy nie czytać tematów związanych z tematem ON. W końcu nas tu nie ma w tym temacie i nic nie piszemy! Mr. Green>


_________________
Dodaję jeszcze linka aby potwierdzić to co zostało napisane na tamtym forum.
http://www.forum.zawadzkie.pl/viewtopic.php?t=428&postdays=0&postorder=asc&start=30
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-30 16:03
Norbi jak już pisałam doceniam Twoją walkę. Dlatego mówię , aby w tematach tak ważnych zachować powagę i nie dopuszczać do bezsensownych kłótni. Widzę, że nawet Zygmunt tego nie wytrzymał i przestał pisać, a to taki rozsądny głos w sprawie.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-30 16:15 Zmieniony 2008-11-30 16:51
Dlatego osoby nie wiedzące co w danym temacie pisać nie powinni podejmować dyskusji, mają tyle różnych innych ciekawych wątków... Nie mam zamiaru nikogo obrażać tymi słowami a jak kogoś obraziłem to teraz przepraszam wszystkich którzy czują się obrażeni przez zemnie, za wszystkie złe słowa, gdzie nie miałem racji...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-30 17:35
Obyśmy wszyscy potrafili zdobyć się na takie słowa. :-))))))))))))
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-30 18:33
Dzięki za miłe słowa.....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-12-01 18:34
Aldous Huxley
Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-12-02 15:05
Piszę w tym wątku, bo "nóż mi się otwiera w kieszeni" na wiadomość, że lekarze (ordynatorzy) w jednym z najbardziej zadłużonych szpitali zarabiają 60 tyś zł (chyba nie wszyscy)miesięcznie. A dla pacjentów kasy brak.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-02 15:44
OTO POLSKA WŁAŚNIE
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-12-02 17:07
DOKTOR G NIEWINNY SMIERCI PACJENTA. TAK ORZEKL SAD NA PODSTAWIE OPINI BIEGLEGO KTORY Z KOLEI OPIERAL SIE NA DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ PISANEJ PRZEZ DOKTORA G. PARANOJA A CZLOWIEK NIE ZYJE NO BO CO TAM JAKAS CHUSTA ZOSTAWIONA W SERCU PACJENTA. PRZECIERZ TO DOPUSZCZALNY BLAD BO CO INNEGO JAKBY LAPOWKARZ G ZOSTAWIL CZAPKE ALBO SKARPETE.
WINNI TEZ SA CI CO UCZESTNICZYLI W OPERACJI .WSZYSTKICH NA PYSK Z ROBOTY. STALO SIE TAK JAK PISALEM.
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2008-12-02 17:33
WITAJCIE,MASZ RACJĘ SZCZERBATY NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA JAK CZŁOWIEK SŁYSZY Z JAKICH POWODÓW UMIERAJĄ LUDZIE.PRZECIEŻ GDYBY NIE GŁUPI KAWAŁEK SZMATKI CZŁOWIEK PEWNIE BY ŻYŁ DO DZISIAJ. :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-12-02 18:26
Witaj eliska....oboje macie racje ale na to nic nie poradzimy. Tyle naszego co sobie pogadamy
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-02 18:47
Ella, tu na tym forum nikt z lekarzy nie usłyszy... Aby coś poskutkowało, to trzeba im się wpisać na ich fora.... I tam tych pseudo lekarzy oczerniać.... I to imiennie....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-12-02 18:51
Wiem właśnie jak kret ryję fora. Imiennie nie mogę sie poddać bo stracę u nich wszelkie prawa :-(
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2008-12-02 19:55
To jesteś Eluś szczęśliwa jak dotychczas masz jakieś prawa u medyków.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-12-02 20:01
Witam wszystkich,dołączam do grona zawiedzionych.Medycyna idzie do przodu ,a nasi medycy nie nadążają,albo nie chcą.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-12-02 19:58
Oj Paweł Paweł. Ja o te prawa walczę jak lwica. A tak na marginesie. Faktycznie mam dwie miłe lekarki. Jedna z nich to rodzinna......
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-02 20:01
wyłamie sie tym "co powiem".Odkąd jestem onkiem,trafiam na dobrych lekarzy,może nie wszystkich ale znaczną część i ich sie trzymam,mało tego-nie biorą!Może ja tak żałośnie wyglądam,ale tak jest.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-12-02 20:04
Bogusiu,moi nie biorą,ale i nie chcą pomóc,nawet o podstawowe badania kontrolne nie moge się doprosic.
Mama w szpitalu,dziś miała miec rtg i tomograf,a oni juz wczora zdecydowali o wypisie za dwa dni- nie znając wyników badań,genialne co?
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-02 20:08
tak,to przykre.
Może jestem wyjątkiem,czasem tez musze ze 3razy powtórzyc ze to czy tamto potrzebuje,tez siedziałam po tygodniu czekajac az sobie o mnie przypomna i w koncu zoperuja,szara rzeczywistość.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-12-02 20:13
Nie wiem jak długo jeszcze tak wytrzymam i czym sie skończy,ale chyba palnę sobie coś na odwagę,pójdę dolekarza i walnę pięścią w stół,jak mi dawno dziewczyny radzą-ale efekt może być różny
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-02 20:15
Oni są tak przewidujący jak wrózki,nie znająć wyników wiedzą co jest.Porozmawiaj z lekarzem prowadzącym.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-12-02 22:30
Nie powiem ,że i u mnie było zawsze z górki w spotkaniach z lekarzami ,ale tych 'konowałów' zdecydowanie mniej spotkałem w swoim chorowaniu . Myślę ,że dużą rolę w tym ma to że mieszkam w mieście ,więc o zmianę lekarza nie jest trudno . Zauważam ,że zmienia się również nastawienie lekarzy do pacjenta . Jest jeszcze wiele do zrobienia i pewnie wiele od nas samych zależy ,bo lekarz - konował powinien być skreślony w naszym grafiku . Wiem,wiem ,że są takie rejony gdzie nie ma wyboru,ale tam pozostaje nam tylko nagłaśniać problem . Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-03 13:55
Ooo to znalazł sie ktoś jeszcze kto ma szczęście do lekarzy.
"Dzięki"lekarzom stałam sie niepełnosprawna,ale pózniej trafiałam i trafiam na tych dobrych,niebiorących a leczących,dla których liczy sie dobro pacjenta.Tak,tak,tacy też są.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-12-03 16:03
ja  na  swoich  też  nie  narzekam  ,co  prawda  spotkałam  2  takich  --jeden  kazał  mi kupowac  wózek  a  drugi  usztywnic  kolano  temu  drugiemu powiedziałam  co  może  sobie usztywnic  i  więcej  nie poszłam  ,ale  teraz  chodze  w miare  normalnie  i  juz  nie ma tyle  bólu  :-))))))
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-12-03 16:38
Renia,naprawde mu powiedzialas,zeby sobie usztywnil??????????Ja bym sie nie zdobyla,choc pyskata potrafie byc.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-12-03 19:54
Ren, a jaką miał minę , gdy to usłyszał? :-))))))))))))
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-12-03 20:30
wytrzeszczył  gały   a  sanitariuszka  jak  sie  głupio  popatrzyła  myślałam  że  mnie  spowrotem  nie  przywiozą  .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-12-03 19:57
Wiecie czasem tak trzeba...... Jakieś 10 latek temu tak rypnęłam drzwiami pewnej lekarki że mało z framugi nie wyleciały. Do tej pory babie nie mówię dzień dobry. Całe szczęście że teraz mam miłą i bardzo sympatyczną lekarkę.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-12-03 20:02
Byłam dziś w szpitalu u mamy.Niestety,tym razem najgorsze przeboje miałam z pielęgniarką, wreszcie dowiedziałam się gdzie znajdę lekarza . Też nie było miło, ale udzielono mi informacji, a na koniec -" co pani chce,to jest 90 lat!"
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-12-03 20:36
Malwo   ale  lepiej  z MAMĄ  -tak  ???
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-12-03 20:35
o to  jeszcze  nic  jak byłam  w  Konstancinie   ,mama  po  mnie  przyjechała  zeby  pozbierac  manatki  na wakacje  a lekarka powiedziała ze  jeszcze  nie mają całych  badań  -jak  sypnełam ""mięsem "" to aż  mamie  włosy  dęba  postawały  a z gabinetu  wyleciałam  jak  poparzona , dziewczyny  myślały  że """buda  """sie wali  :-)))
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-03 20:38
Matko,lepiej z Toba nie zadzierać:)
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-12-03 20:40
eeee  na  stare  lata  złagodniałam  można  powiedziec  za  rączke  i do  przedszkola  haha:)))))))))))
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-03 20:42
:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-12-03 22:13
Renatko ale mięsko już drogie więc przyhamuj ha ha ha :-))))))))))))))
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-12-04 10:58
ELUŚ  przecież  mówię  ze  złagodniałam  :-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 46) (2300128 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill