www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Osoby upośledzone umysłowo ''psują wizerunek uzdrowiska'' (21055 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-05-06 16:18
Takiego zdania jest burmistrz Dusznik-Zdroju, który nie zgodził się na umieszczenie w dawnym szpitalu niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn z likwidowanego Domu Opieki Społecznej w Szczytnej.

Przeczytaj cały artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23752
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-05-06 16:31
Dziwię się takiej odpowiedzi... jak ci ludzie moga psuć wizerunek miasta jak oni są umieszczeni w zamku ileś metrów n.p.m ?!
Byłam w Szytnej i na zamku ... ludzie ci są przeciez odgrodzeni płotem , mysle ,że chodzi tam o cos innego .
Moze po tylu latach konserwator zabytków doszedł do wniosku, ze zamek jest warty sporo kasy ?!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-06 20:21
+ na droge burmistzowi
moim zdaniem to skandaliczne zachowanie to nie ich wina że są chorzy każdy ma prawo do życia wspołeczeństwie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-06 21:11
Przecież to nie chodzi o pensjonariuszy tylko o dawnych właścicieli. Niestety, pensjonariusze się nie obronią. Wizerunek, to nie oni niszczą tylko  burmistrz z takimi poglądami. Kto by pomyślał, że w XXI wieku taki człowiek ma prawo być burmistrzem.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-07 09:00
u nas w kraju niestety tolerancje żadko się spotyka a burmistrza dawno nie powinno być na stołku
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-07 10:46
TEN BIEDAK MYSLI ZE BEDZIE ZAWSZE ZDROWY I MLODY I ZE OSZCZEDNOSCI GO URATUJA OD CHOROBY I ZE LUDZIE ZAPOMNA JAKIM BYL URZEDASEM
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-07 15:02
chamstwa się szybko nie zapomina
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-05-17 20:36
I tu masz 100 % racji
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 08:56
dziękuję
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-05-08 17:29
to moje motto:
"myślałam, że jestem chora a to chorzy ludzie mnie otaczają "
nie mam nic do dodania
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-05-08 18:05
Podpisuje sie pod tym.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-12 10:20
A tutaj ,na forum jest tolerancja?Rózne sa niepelnosprawnosci,nie kazdy moze pisac,
przychodzi to z trudem,ja wkleilam cytat-podpisalam sie pod nim-a wiec............ ,
to mnie zjechano tak,ze nie mam nawet smialosci napisac juz cokolwiek tym bardziej prosic
o rade czy pomoc.Zyczę wszytskim ludzkiej zyczliwosci,ale i wzajemnego zrozumienia.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-05-12 10:38
Bardzo Cie przepraszam Malwa,bo rozumiem,ze to pileczka w moja strone.Mozesz poczuc sie dotknieta,ale jeszcze raz przepraszam.Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie,nie powinnam negowac cytowania.Mam silna osobowasc,zycie mnie nauczylo,ze trzeba byc twardym,moze dlatego tak napisalam,ale to mnie nie tlumaczy.Pisz smialo,juz nigdy sie nie odniose do Twoich postow.
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-14 12:19
polecam forum w pardonie: http://www.pardon.pl/artykul/4856/_ Dyskutują w większości osoby, które nie mają kontaktu z niepełnosprawnością, albo po sporadycznym kontakcie. Niektóre posty mnie rozkładają na łopatki. Starałam się jak mogłam prostować, ale nie wiem... to chyba nie możliwe...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-05-14 21:39
Niestety niemożliwe. I smutne zarazem, że w tym katolickim spoleczeństwie dużo się mówi, a mało robni, aby ON były na równych prawach. Oglądałem w TV reportaż na ten temat. Aż mnie skręcało, że w XXI wieku na stanowisku burmistrza siedzi taki burak. Wypowiedzi kilku ON były bardziej konkretne i rzeczowe, niż wypowiedź burmistrza.
Ciśnie się na usta retoryczne pytanie; I komu to przeszkadzało?  Poczekajmy, to zobaczymu jakie siły za tym stoją.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-16 07:05
Powtórzę to co już napisałam-jeśli tu wzajemnie się kąsamy-to czego mozna się spodziewać od ludzi zdrowych,zamoznych,cieszmy się,jesli na s nie zdepczą.Poniżej kopia poprzedniej mojej wypowiedzi.

*************************************88 A tutaj ,na forum jest tolerancja?Rózne sa niepelnosprawnosci,nie kazdy moze pisac,
przychodzi to z trudem,ja wkleilam cytat-podpisalam sie pod nim-a wiec............ ,
to mnie zjechano tak,ze nie mam nawet smialosci napisac juz cokolwiek tym bardziej prosic
o rade czy pomoc.Zyczę wszytskim ludzkiej zyczliwosci,ale i wzajemnego zrozumienia. Człowiek ma prawo patrzeć z gory na drugiego tylko wówczas,
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-16 07:17
Może nie powinnam pisać tego w tym temacie - ale tutaj padło to piękne słowo-TOLERANCJA- której kazdy z nas oczekuje od innych ale nie daje w zamian nic z siebie oprócz złośliwości i jadu.
Nadrzędny - Autor aganiock Dodany 2008-05-16 08:56
Malwa, to ja Ci prześlę buziaka, zamiast złośliwości i jadu :o) Nie smuć się, ludzie mają swoje słabości, a im więcej problemów, tym trudniej czasem o uśmiech i życzliwość... Serdecznie pozdrawiam :o)
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-05-16 09:11 Zmieniony 2008-05-16 09:17
pytanie -owego burmistrza wybrało społeczeństwo miasteczka ,miasteczko uzdrowiskowe co więcej , ciekawe co oni na to , a może go trzeba na taczce przewieźć ...
ale bolesna prawda , takich ludzi jest coraz więcej , a niejednokrotnie stanie potem na mszy w kościele - i wszystko jest dobrze(?)
Czasem myślę -że niektórzy , część,  to nas się wstydzi , 
Oznaki dobrych zachowań od razu są widoczne , bo w danym  miasteczku , szybciej wychodzi się na przeciw niedogodnościom różnej niepełnosprawności , są to działania typu , krawężniki te inne dla niewidomych , dzwonki na przejściu na pasach , podjazdy , niższe wejścia do sklepów , szkoła integracyjna, dowożenie dzieci niepełnosprawnych do szkoły , ....itd ...organizuje sie festyny z uwzględnieniem zabaw konkursów dla takich ludzi , niedługo tak popularne teraz Festyn powitanie lata...
A przecież są unijne środki na ten cel , ile gmin je wykorzystuje ?.
Akceptowanie chorego społeczeństwa -- a nie -dezaprobata, a wielu się zmienia dopiero wtedy , gdy sam zachoruje ,
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-16 13:48
Witaj Aganiock!Dzieki za buziaka-to miłe.
Natomiast ja nigdy nie znajduje usprawiedliwienia dla ludzkiej podlości,złośliwości,po prostu tego nie rozumiem.
Życie nigdy delikatnie rzecz ujmując nie rozpieszczało mnie,ostatnie kilkanaście lat - to koszmar,ale nigdy nie straciłam do ludzi serca,szczegolnie tych będących w potrzebie.Nawet może jeszcze bardziej mam zrozumienie i współczucie im b.ja cierpię,choć nawet gdy byłam zdrowa,zawsze byłam wrażliwa na czyjąś biedę.
Nadrzędny Autor smoczyca35 Dodany 2008-06-01 19:42
ja jestem upośledzona umysłowo w stopniu lekkim i czekam na rentę i jej niedostane bo lekarz powiedział ze nie zasługuje bo sie nie  zaliczam i to ma być sprawiedliwość sprawiedliwości nie ma na tym świecie

pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Osoby upośledzone umysłowo ''psują wizerunek uzdrowiska'' (21055 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill