www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy to niepełnosprawność? (12357 - wyświetleń)
- Autor Malwa Dodany 2008-05-17 10:31
2008-05-17 10:47:36
11-letni chłopiec z Indii ma owłosioną twarz i całe ciało. Od narodzin cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Na taką przypadłość cierpi na świecie tylko około 50 osób - donosi The Daily Telegraph. Więcej » ..................

Co o tym sądzicie-niby człowiek zdrowy,ale przez swą odmienność ludzie pewnie odwracają się ze wstrętem lub lękiem.Być może
są i tacy "odmieńcy" w Polsce,nie są niepełnosprawni- ale gdzie jest   ich miejsce?

Nawet brzydota,inność potrafi usunąć człowieka w kąt.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-17 10:41
NIE JEST TO OSOBA ON
A JEŚLI CHODZI O MIJSCE ICH TO MYŚLE ŻE TO POWINNO BYĆ MIEJSCE WŚRÓD WSZYSTKICH KAŻDY NIE ZALEŻNIE OD WYGLĄDU MA PRAWO ŻYĆ JAK WSZYSCY
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-17 10:45
Niby nie. Ale prawo -prawem, a życie- to wiemy jak wygląda.Ludzie potrafią z różnych powodów zaszczuć,czy tylko zignorować,odsunąć na boczny tor - co wówczas.?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-17 10:47
TO ŚWIADCZY O ICH BRAKU KULTURY NIE WOLNO TAKIMI LUDŹMI SIĘ PRZEJMOWAĆ
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-05-17 11:09
pomimo odmiennego wygladu jest sprawny fizycznie ale latwo to mu nie bedzie
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-05-17 11:24
myślę tak samo jak Barbara
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-05-17 12:35
Tej sprawie już wiele miejsca poświęcono w różnych programach telewizyjnych. Tak, ci ludzie są w bardzo niekomfortowej sytuacji, ale jak już ktoś tutaj zauważył są sprawni fizycznie więc pracują. Dawniej pracowali w cyrku i o ile się nie mylę w naszych czasach również taką pracę podejmują. Życie na pewno mają trudne, ale teraz w dobie laserów jest możliwe, że wreszcie doczekają się pomocy. Gdyby znaleźli się w naszym otoczeniu, to tylko od nas i naszego zachowania  zależałoby ich samopoczucie.
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-17 13:50
ostatnio oglądałem Kryminalne zagadki Las Vegas (film). Tam właśnie był taki przypadek choroby. Człowiek w zależności od nasilenia tej choroby może być bardziej owłosiony od małpy.
Ta choroba chyba nazywa  się Hirsutyzm.

Nie jest to niepełnosprawność, ale taka dolegliwość z którą bardzo trudno żyć. Gdyby wszyscy byli owłosieni to nie byłaby to przecież choroba, tak.
Tak samo jak nie jest niepełnosprawny ten kto ma ciut krótszą nogę, trochę pociąga nogą i setki innych dolegliwości które szumnie nazywa się niepełnosprawnością.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-17 14:05
Jednak między krótszą nogą a owłosieniem widziałabym różnicę. Choć może odrobinę krótsza noga bardzo życia nie utrudnia, to już noszenie grubego buta do tej nogi, tak jest utrudnieniem. Nie wiem czy Ty też jesteś tego zdania co jeden z foruowiczów, że niepełnosprawni to ludzie sparaliżowani od szyi w dół, a inni to już sprawni. Proszę wyjaśnij swój pogląd na niepełnosprawność.
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-17 14:21
Napisałeś, że "Ty też jesteś tego zdania co jeden z foruowiczów, że niepełnosprawni to ludzie sparaliżowani od szyi w dół, a inni to już sprawni.".
Jak ktoś jest sparaliżowany od  w dół i sam może jeździć na wózku (lub nawet tańczyć) to jeszcze pół biedy. Ale jak kogo paraliż skasuje, to gorzej od roślinki.
Poza tym sparaliżowani są w dużo lepszej sytuacji niż ktoś z stwardnieniem rozsianym. Temu pierwszemu rehabilitacja pomoże, a u tego będzie tylko coraz gorzej (ja już nawet nie wspominam, że choroba czy jak to nazwać się zatrzyma).

Teraz medycyna i inżynieria zrobiły takie postępy, że nawet jak nogi ucięło, to można dobrać takie protezy, że nie tylko możesz chodzić bez kul ale nawet startować w maratonie !!! - pomijam fakt kosztów takich protez (automatyczne ręce to ok 130 tys PLN - chyba ostatnio było o takim jednym w programie "Na celowniku " -TVP 1)
Co do krótszych nóg. Nie mówię tu o różnicy rzędu 50 cm, tylko np. 5cm. Można sobie zamówić półbuty, że z wierzchu nie widać żadnej różnicy, więc to nie jest niepełnosprawny. No Bez przesady.

Niepełnosprawność jest jak choroba. Wyobraź sobie taką sytuację. Do lekarza idzie/jedzie ktoś chory na SM i lekarz go się pyta - Jest pan/pani chora/y.
No i co ten człowiek na odpowiedzieć. Poza SM jestem całkowicie zdrowy. Śmieszne nie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-05-17 14:55
Tolerancyjny

Wyjaśniam: Cytat z mojego postu, który użyłeś nie jest pełny i wynika z niego, że to ja sądzę iż niepełnosprawni to tylko ci którzy są sparaliżowani od pasa w dół.Ja tak nie sądzę. Moje zdanie na temat niepełnosprawności zacytuję za encyklopedią:"Niepełnosprawność - długotrwały stan, w którym występują pewne ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Ograniczenia te spowodowane są na skutek obniżenia sprawności funkcji fizycznych lub psychicznych. Jest to także uszkodzenie, czyli utrata lub wada psychiczna, fizjologiczna, anatomiczna struktury organizmu. Utrata ta może być całkowita, częściowa, trwała lub okresowa, wrodzona lub nabyta, ustabilizowana lub progresywna."

Co do cen protez to znam , bo robię je w znanych tu na forum firmach zagranicznych, których filie są w naszym kraju.
Dalej nie powiedziałeś konkretnie kto jest dla Ciebie osobą niepełnosprawną.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-17 14:24
dla mnie niepelnosprawnosc jest wtedy, gdy z powoduulomnosci fizycznej lub psychicznej czlowiek nie jest zdolny samodzielnie funkcjonowac ,tzn jezeliw jakims zakresie jest zalezny od otoczenia ,osob trzecich
Nadrzędny Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-17 14:43
dokładnie tak jest, ale tak myślących w ten sposób jest mało.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-17 14:44
nie mowie oczywiscie,otakich  przypadkach ,ze ktos nie moze wbic gwozdzia w sciane bo ma cos zreka  i prosi kogos o pomoc chodzi mi o calosc egzystencji
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-17 15:41
tak normalnie egzystować to on chyba nie może , albo społeczność w której żyje przyzwyczaiła się do niego , ale niektórzy pewno dobrze o nim plotkują , pytanie na potem - a jaką prace on znajdzie z takim wyglądem , to trudne...
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-17 18:17
Znałam z widzenia chłopaka,miał ogromną gulę między brwiami,niewysoki ,głowa duża-zawsze chodził sam.
Od rodziców słyszałam że przyjęto go do pracy przy budowach-wykopy,podawanie cegieł....
Pozostał sam,choć fizycznie zdrów.
Może przestali dokuczać,może.........ale nigdy nie był akceptowany.
*********************************************************************************
EGZAMIN

Co wniosę w Twoje życie,
a Ty w moje?

Może przemkniemy obok siebie,
w pośpiechu goniąc uciekający czas...

Albo zatrzymamy się na chwilę,
by wzajemnie uczyć się od siebie.

Bo tylko w tym, co potrafimy sobie dać,
możemy zdać ten Egzamin,
którym jest całe życie,
a jego wynikiem - wieczność...

*****************************************************
Wracam myślami w przeszłość i choć nie skrzywdziłam,ale czy nie minęłam obojętnie.?Co mogłam zrobić-a czego nie zrobiłam.?
CZY przychodzą wam czasem do glowy takie refleksje?

Matka Teresa tak ładnie to ujęła:
Jak to pięknie,że nawzajem się uzupełniamy:
Może ty nie robisz tego ,co my robimy w slumsach.Ale tego ,co ty robisz tam,gdzie zostałeś powołany-w swojej rodzinie,szkole pracy-my nie możemy.
Lecz ty i my razem czynimy coś wspaniałego dla Boga, dla ludzi....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-19 09:07
ALE SIE WYRWALAS .SZUKASZ SENSACJI W INDII. POPATRZ ILU W POLSCE PTRZEBUJE POMOCY A POTEM ODSYLAJ NAS DO INDII
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-19 09:46
I tam i tu żyja ludzie,są choroby i bieda.Nie ważne czy to Indie-czy Polska,ważne jak postępujemy.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-19 12:39
DLA MNIE WAZNIEJSI SA POLACY A JEZELI DLA CIEBIE SA WAZNIEJSZE INNE NARODOWOSCI TO SLIJ IM POMOC I PATRZ JAK W POLSCE SIE ZDYCHA BO ZDYCHA SIE ALE TY SIE PEWNIE JESZCZE O NIC TAKIEGO NIE OTARLAS. JA ZNALEM PARU LUDZI KTORZY UMARLI BO NIE MIELI NA LEKI. WOGULE O CZYM JA PISZE PRZECIERZ TY I TAK POJDZIESZ SIE WYSPOWIADAC DASZ NA TACE I WSZTSKO BEDZIE TAK JAK DAWNIEJ.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-19 16:53
Ja o gruszcze a ty o pietruszce.Pisałam o LUDZIACH w ogóle,nie ma znaczenia narodowość.To że Matka Teresa była Albanką a pomagała Hindusom w tym kontekście nie ma znaczenia,nie o to mi chodziło-lecz samą myśl,zasadę postępowania.Z tą tacą też tak do znudzenia wyjeżdżasz-gania cię ktoś z tą tacą czy co???Chcesz - daj,nie chcesz nie daj nikomu, płać tylko zawyżone  podatki i nikt ci nic nie zrobi.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-20 09:09
SPODZIEWALEM SIE TAKIEJ ODPOWIEDZI BEZ ZAJECIA KONKRETNEGO STANOWISKA. JUZ NIEDLUGO BEDZIESZ MUSIALA DAWAC NA TACE. TERAZ DAJESZ TYLKO ZE SWOICH PODATKOW I W POZADECZKU BO JESTES DEWOTKA ALE DLACZEGO MNIE BIORA ZLODZIEJE KIEDY JA NIE WIERZE W CUDA .
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-20 12:42
LICZ SIę ZE SłOWAMI SZCZERBATY!!!!!  Ja cię nie wyzywam, a co , komu i czy w ogóle daję to moja  osobista
sprawa,a ty widzę strasznie się trzęsiesz nie wiem przed kim i przed czym.,lepiej idż do lekarza bo to chyba chorobliwe.
Zupełnie nie rozumiesz sensu wypowiedzi.Nawet tego nie nazwię,bo to naprawdę zaczyna budzić niesmak.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-20 16:09
NIE STRASZ MNIE A JEZELI SLOWO DEWOTKA JEST DLA CIEBIE OBRAZLIWE TO COS W TYM MUSI BYC. MOZLIWE ZE NIEZROZUMIALEM SENSU TWOJEJ WYPOWIEDZI BO NIE POTRAFISZ JEJ SENSOWNIE PRZEKAZAC. DLA MNIE MOZE BYC TYLKO NIESMACZNA ZYWNOSC A NIE WYPOWIEDZ A JEZELI MOJE WYPOWIEDZI POWODUJA NAPLYW GORYCZY TO COS W TYM JEST. NIE ROZUMIEM CO MA TRZESIENIE SIE Z TYM O CZYM PISZE .TO CHYBA CIEBIE ZATRZESLO BO TRAFILEM W CZULY PUNKT. TACE POWINNY BYC DZIURAWE ZEBY MOZNA WZUCAC W NIESKONCZONOSC. KONCZE BO JAK JUZ WCZESNIEJ NAPISALEM NIE LUBIE TASIEMCOWATYCH WYPOWIEDZI. AMEN
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-20 16:43
szczerbaty słowo dewotka jest obraźliwe dla każdego kto nie liże pięt innych a modli się do Boga a nie dla księdza.Zas co do tacy to jak nie chodzisz i nie dajesz to co czepiasz sie innych? To wola tych co sami z nieprzymuszonej woli dają. Tace powinny być dziurawe byś w czapkę łapał grosiki??? :-)))))))
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-20 16:50
ELA MYSLALEM ZE TY JAKO JEDNA Z NIEWIELU MYSLISZ NA TYM FORUM. Z WLASNEJ WOLI BEDA DAWAC JAK W CALEJ POLSCE PRZESTANA BIC DZWONY ITD. WIESZ CO TO PRZYZWYCZAJENIE I REKLAMA???????? DLACZEGO ZEBRAK DOSTAJE JEZELI NIKOGO NIE ZMUSZA???????????
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-20 16:58 Zmieniony 2008-05-20 17:01
szczerbaty przyznam się tu na forum że do kościoła chodzę na takie uroczystości jak ślub chrzest czy pogrzeb. na tacę na ogól nie daję i dlatego tak a nie inaczej myślę......A co do żebraka to zacytuję to co sama przeczytałam na Floriańskiej w Krakowie.....ale zanim to zrobię jeszcze dam wstęp: siedział student z wielkim kartonem z napisem czarnym flamastrem ogromniastymi literami : - " KAC MORDERCA NIE MA SERCA ZBIERAM NA PIWO" tak brzmiał napis. I wiesz prawie wszyscy mu coś tam wrzucali do tej puszki no i ja też. Dlaczego??? Bo nie kłamał na co zbiera...a co do tacy ..........to hmmm
trudno przewidzieć....
Tu odpisz bo czekam.lubię z Tobą gawędzić......masz ciekawe wypowiedzi
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-21 12:00
SZKODA SLOW. JAK BYM NIE NAPISAL TO ZAWSZE BEDZIE ZLE. TAKA JEST WIARA OBOJETNE KTORA BY NIE BYLA ZE LATWIEJ STEROWAC BIEDNYMI I SKLUCONYMI. NASI POLITYCY PODCHWYCILI WRESZCIE TEN FAKT I JAK TO MOWIL DANIEC ROBIO CO CHCO.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-21 15:51
Oj szczerbaty ja nie powiedziałam że myślisz źle. Każdy ma prawo do swego zdania i ja Twoją wypowiedź przyjęłam normalnie a nie czepliwie.
Pozdrawiam dziś ciepluśko
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-21 15:55
każdy ma prawo do wypowiedzi a nie wszyscy muszą się z gadzać z czyimś zdaniem
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-05-20 09:36
hahaha "gania z tacą"- dobre! :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy to niepełnosprawność? (12357 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill