www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 124) (2417349 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-04-04 13:37
Tak, żeby było jasne:

Proces uczenia się przebiega wolniej albo szybciej w zależności od osobistych umiejętności. Ale jest też tak, że one z wiekiem spadają - to czysta biologia (neurologia) i nie ma się co na to obrażać. Tak, jak ja się nie mam co fochać, że nie dam rady sama wejść na drabinę.

Są oczywiście ludzie, którzy w wieku emerytalnym nadal wymiatają zdolnością uczenia się, ale nie zakładam z góry, że osoba, o której rozmawiamy jest nieprzeciętna pod tym względem. Nie znając osoby, zakładam, że raczej może potrzebować więcej czasu niż np. przeciętny 20-latek (znów: przeciętny, nie jakiś konkretny).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-04 14:06
Aby człowiek mógł się szybko uczyć potrzebuje aby w mózgu sprawnie działały aksony. Obrazowo i w przenośni to takie mikro kabelki przez które przewodzone są impulsy pomiędzy komórkami. Niestety wraz z wiekiem te połączenia ulegają zniszczeniu i przyswajanie (kodowanie) nowych informacji jest utrudnione a bywa, że i niemożliwe :-( . Nie ma jakiejś określonej bariery wiekowej kiedy aksony zanikają dlatego bywają też ludzie w zaawansowanym wieku w świetnej kondycji umysłowej :-) Czego Wam wszystkim życzę :-) .
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-06 20:22
No to wszystko jasne! Jaka jest średnia wieku w pislamie, zwłaszcza tych trzymających innych przy pysku?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 08:02
Obejrzyj na YT demonstracje KOD i policz średnią wieku.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:05
KOD szkody nie czyni i za pysk nikogo nie trzyma.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 13:09
Za pysk może nie, ale szkody niestety czyni. Zamiast własne sprawy rozwiązywać u siebie, to sama wiesz co robią.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:21
Lidzia już wiele razy pisałam: to XXI w. nic się nie ukryje.

>własne sprawy rozwiązywać u siebie<


Tak się nie da, bo chcą (Maciarewicz) Amerykanów, kasy z UE itd
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 13:24
Nie da się ukryć, bo korytko odjeżdża. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:34
Korytko stoi w miejscu tylko świnie się zmieniły ;-) Te obecne wyjątkowo wygłodzone :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 13:45
No tak, bo poprzednie się już nażarły.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:48
Ale robiły to jakoś tak delikatnie, kulturalnie...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-04-07 15:21
Wcale się nie nażarły bo odsunięte od korytka nawet nie kwilą tylko wyją i kąsają.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 15:54
Bo żołądki im się rozepchały i znów chcą żreć.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-04-07 16:32
W tym cały problem :D
Dodatkowo współżercom też się urkóciło co stanowi dodatkowy problem :D
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-07 18:38
Słów już brak.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 13:09
Polecam raz jeszcze obejrzenie ich na YT jacy sa tolerancyjni na inne poglady.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:22
To nie poglądy to zaślepienie i mania wielkości :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 15:26
No tak. KOD ma poglady, inni zaslepieni. Urocze.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-07 11:04

> Są oczywiście ludzie, którzy w wieku emerytalnym nadal wymiatają zdolnością uczenia się, ale nie zakładam z góry, że osoba, o której rozmawiamy jest nieprzeciętna pod tym względem. Nie znając osoby, zakładam, że raczej może potrzebować więcej czasu niż np. przeciętny 20-latek (znów: przeciętny, nie jakiś konkretny).


To dokładnie taki przypadek który ma problem z odebraniem sms. A już napisanie przekracza możliwości tej osoby bez pomocy :-)
Ale znam osoby które nie odbierają telefonu jeśli nie pisze tam Tata lub Mama.
Daleki jestem od uogólniania.
Szukam tylko możliwości pomocy w nauce bo ja nie podejmuję się wyjaśnienia jak to działa i zdaję sobie sprawę z kłopotów które z tym by się wiązały.
Może jest jakiś program nauki ?(który się nie irytuje ;-) Coś jak program nauki i sprawdzania szybkiego pisania na klawiaturze ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-04-07 17:25

> Może jest jakiś program nauki ?


Gdzieś może być - teraz jest tyle wszystkiego, że nie powiem, że nie ma. :-)

Ale nie kojarzę żadnego, który mogłabym polecić. Zwykle, jeśli znajomi potrzebują takich informacji, staram się pomóc osobiście, bo tak jest szybciej i (i często skuteczniej). Ale oczywiście to nie jest rozwiązanie dla tej Twojej znajomej.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-07 18:40
Oczywiście ja jako nauczyciel bym się nie sprawdził. Mimo ze jestem bardzo spokojny i cierpliwy ;-) ale nie aż tak cierpliwy
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-23 09:49
  Mam pytanie do Golluma:
Zastanawiam się nad zakupem laptopa i taki sobie "upatrzyłem";

>http://www.komputronik.pl/product/315654/Elektronika/Laptopy_Tablety/Lenovo_300_17ISK_80QH004PPB_12GB.html<


Ten konkretny model ma 12 GB RAM i to mnie właśnie interesuje. Czy wybrać ten z 12 czy może tańszy taki sam z 8 GB ? Czy przy przeglądaniu stron w necie i trochę pracy na stronach "finansowych" będzie mi potrzebne aż 12 GB ? Czy to wykorzystam? ( Nie gram). Obserwuję mój komp stacjonarny z zainstalowanym 1 GB Ram i przy otwarciu 5-ciu stron nawet tego w 100% nie wykorzystuje. Oczywiście system stworzył sobie pamięć wirtualną (3.5 GB) i jej wykorzystanie obecnie wynosi 50%. To dane z programu Everest.  Zatem czy warto kupować lapka z 12 GB Ram ? Może jest coś o czym nie wiem a te dane z Everestu nie pokazują wszystkiego ?  Czy przy tej ilości RAM ( 12) system nadal będzie tworzył pamięć wirtualną?  Chyba dobrze się domyślam, że ta pamięć oparta na dysku twardym (magnetycznym) jest wolniejsza?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-04-23 12:02 Zmieniony 2016-04-23 12:05
12 GB RAM dla takich potrzeb jest zupełnie zbędna.
Nie wykorzystasz tego.
Przy 8GB RAM można w ogóle wyłaczyć plik stronicowania (pamięc wirtualna)
Ewentualnie ustawia się ją na "sztywno" wówczas nie powoduje takiej defragmentacji dysku.

Nie ma sensu przepłacać tylko dla dodatkowych 4GB RAM których i tak nie wykorzystasz.

Oczywiście jeśli to tylko różnica w RAMach - nie wiem jaki drugi model.
Ja osobiście wolałbym dołożyć i dokupić dysk SSD i tak - dysk magnetyczny zamonotwać zamiast napędu (jest taka możliwość) a na dyksu SSD postawić system i lapek będzie jak raieta :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-23 12:48 Zmieniony 2016-04-23 13:19
Dziękuję za odpowiedź :-))

>nie wiem jaki drugi model.<


Drugi model jest identyczny różni się tylko tymi 4-roma RAM-ami i ceną, jest równo 100 zł tańszy.

>http://www.komputronik.pl/product/315653/Elektronika/Laptopy_Tablety/Lenovo_300_17ISK_80QH004PPB_8GB.html<


Dysku przynajmniej na razie bym nie zmieniał bo jest on z W 10 już zainstalowanym. Już przyzwyczaiłem się do HDD i nie ma takiej tragedii, tym bardziej przy większej ilości RAM powinno to szybciej "latać"? Sprzedawca twierdzi, że jest tam też wydzielona partycja Recovery.
Czy z tej partycji np. po 3 latach będę mógł dokonać formatowania dysku? Czy tylko ewentualną naprawę systemu ? Czy jest ona do wielokrotnego wykorzystania?

Model z 8 RAM i 240 GB SSD kosztuje 2730 zł.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-04-23 13:20
Rozumiem.
100 zł to nie kwota, ale fakt, można ją przeznaczyć na co innego.
Ja w swoim maleństwie mam 6 GB RAM i w zupełności wystarcza, a nie tylko przeglądam internet.
Jeśli laptop nie bedzie wykorzystywany do gier w zupełności 8GB RAM wystarczy.
Co do partycji recovery jest ona do wielokrotnego wykorzystania. Teraz nie daja płytek CD/DVD z systemem tylko jest on na partycji recovery. Z tej partycji przywracasz laptopa do stanu z dnia zakupu - tak jakbyś instalował system na nowo.

Dobrze jest kupić sobie pendrive min. 16 GB i skopiować sobie tą partycję recovery - tak na wszelki wypadek - jak padnie dysk (po gwarancji) zostajesz bez partycji recovery.
Nie jest to problem bo wystarczy wówczas dowolna plytka DVD z systemem Windows 10 w wersji jaka jest akualnie na laptopie (czyli Win 10 Home lub Win 10 Pro) i instlaujesz z DVD bez porzeby podawania numerków bo te są "zaszyte" w BIOSie (UEFI)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-23 13:35
        Ok. Dzięki za cenne informacje. :-)
I tak muszę jeszcze czekać z zakupem do ostatecznego dogrania dofinansowania z PFRON-u. Chyba jeszcze z kilka tygodni zejdzie.....
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-05-04 17:13
Gollum pomóż,mój router działa tylko na komputer a jeszcze wczoraj miałam internet wszędzie i na smartfonach i w laptopie.Co mam zrobić?Dodam,ze resetowałam ,migać miga wiec wszystko co mi przyszło na myśl zrobiłam.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-04 17:32
Rozumiem, że na lapku działa i hasło nie było zmieniane?
Czy laptop jest połaczony z routerem po Wi-Fi czy po kablu?
Czy ostatnio router był resetowany i od tamtej pory nie działają inne urządzenia?
Co to za router, skąd internet - jaki dostawca?
Jeśli router był resetowany (nie restartowany) to może ma ustawione filtrowanie po MacAdresie i dlatego nie wpuszcza reszty urządzeń których adresy nie sa dodane.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-05-04 17:41
Nie wiem co to ten MacAdres.
Hasło nie było zmieniane a działa tylko komp stacjonarny. ,a router jest połaczony po kablu.Router resetrowałam dzisiaj z godz.temu po pracy mając nadzieję że sie ustrojstwo namyśliło i działa.Nie działa.To jest TPLink,internet radiowy(chyba.tj kilka osób-jedna matka).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-04 18:13
Kto ma dostęp do tego routera?
Login i hasło do ustawień?
MacAdres - każde urządzenie, karta sieciowa - to ona pozwala nam na połaczenie z intenretem ma swój unikatowy MacAdres i w routerze (prawie każdym) jest możliwość ustawienia tzw. białej listy MacAdres'ów i tylko urządzenia z tej listy beda miały dostep do internetu, do routera.

Odłącz kabel od laptopa i spróbuj połaczyć się bez kabal - bezprzewodowo, pewnie się nie połaczy jeśli takowe filtrowanie jest właczone.

Czy Twoje urządzenia wyszukują w ogóle Twoją sieć? Nazwę Twojej sieci - bo może tez być tak, że ktoś/coś wyłacoznyło tzw. SSID (cyzli pokazywanie nazwy sieci) i wówczas, aby się połaczyć trzeba takową nazwę wpisać ręcznie i hasło.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-04 18:30
U mnie jak się tak działo, to wystarczyło router odłączyć od prądu i za jakiś czas podłączyć. Dopiero odpalić laptop i już działa.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-05-04 19:35
Dziękuje!!!!!!!!!!!!!!!!!Działa!!!!Młodzież zmieniła hasło i zapomniała powiadomic matki!!!!!!!:-)))))))))A matka zabrała pracę do domu i kwiczała.:-))Wiem,mądra nie jestem albo młodzież dzisiaj taka przebiegła.;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-04 19:43
Tak bywa.
Na kablu hasło nie jest wymagane stąd takie zamieszanie :-)
Najważniejsze, że to tylko hasło bo tak na odległość w przypadakch tzw. Archiwum X ciężko jest dojść problemu.
Nadrzędny - Autor nikki Dodany 2016-05-06 17:33
Młodzież jest okropna niekiedy
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-13 13:26
Sprawa dofinansowania komputera została "dopięta na ostatni guzik" :-)
I wybór/zakup padł na ten konkretny model:

>http://www.x-kom.pl/p/300917-notebook-laptop-173-lenovo-b70-80-i5-5200u-8gb-240-dvd-rw-7pro64-gt920m.html<


Laptop ma preinstalowany Windows 7 a dodatkowo dołączono Windows 8.1 na (sic) 4 płytkach. Sekwencyjnie numerowanych 1,2,3,4.
Zapewne z tej ósemki nigdy nie skorzystam bo chcę przejść na darmowy Windows 10.
I teraz mam pytanie: Bo użytkując go od wczoraj jeszcze nie zauważyłem komunikatu zachęcającego do instalacji 10-tki.
Pojawia się komunikat o dostępności nowej wersji Onekey Opymizer ale to chyba z W10 nie ma nic wspólnego? Zatem jak się "zabrać do instalacji nowego systemu aby nie czekać na ostatnią chwilę ?
Prośba do Golluma aby opisał kolejność postępowania :-).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-13 17:18
Pobierz programik "MediaCreationTool" ze strony:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

stornę nieco przewijasz w dół do:

Musisz utworzyć dysk USB, DVD lub plik ISO?
Jeśli musisz zainstalować lub ponownie zainstalować system Windows 10...

i klikamy przycisk "Pobierz narzędzie"

Po pobraniu uruchamiasz go prawym myszy i opcja "Uruchom jako administrator"
Po uruchomieniu programu już sobie poradzisz - poprowadzi Cię za rękę.
Można w nim wybrac opcję akutalizacji lub narania płytki DVD lub utworzenia obrazu ISO.
Można wybrac opcję nagrania płytki DVD i potem wsadzić płytkę DVD do napędu i wybrać o
pcję Zainstaluj i system się zaktualizuje.
Po wyborze opcji "Uaktualnij teraz" programik sprawdzi komputer i rozpocznie pobieranie sytsemu Windows 10 na dysk, a po zakończeniu procesu pobierania rozpocznie procedurę aktualizacji. Laptop musi być podpięty do zasilania sieciowego.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-13 17:41
Dziękuję :-)  Proszę napisz jeszcze jakiej "pojemności" Płytkę powinienem kupić i czy jedna starczy ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-13 18:02
Mam jeszcze dodatkowe pytanie:
Mam partycję recovery z Windowsem 7. Czy gdy zainstaluję W 10 to automatycznie ta partycja przemieni się w partycję z W 10 ? Czy pozostanie tam W 7 i np. za2 lata gdy będę chciał sformatować system to zainstaluje mi się właśnie W 7 ?  zy też będzie to W 10 ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-13 18:24 Zmieniony 2016-05-13 18:29
Patycja Recovery pozostanie nienaruszona i bedzie to nadal Windows 7 dlatego też warto przy użyciu tego program najpierw wykonać obraz iso.
I tak - najlepszym roziwązaniem i soposobem na aktualizacje jest przy uzyciu tego softu jak napisałem utowrzyć obraz iso, następnie kliknąć (po utworzniu obrazu iso) na niego prawym myszy i wybrac opcję "Wypakuj tutaj" - wcześniej warto zainstalować sobie 7-zip no chyba, że masz pełną "zwitaminizowaną" wersję WinRAR.

Przy WinRAR prawy myszy i opcja "Wypakuj tutaj"
Przy 7-zip prawy myszy -> 7-zip -> "Wypakuj tutaj"

Po wypakowaniu klikasz w plik "setup.exe" i rozpocząc instalację - w ten sposób uaktualnisz do windows 10, a przy okazji będziesz miał obraz iso z którego bedziesz mógł utworzyć bootowalnego pendrive lub wypalić płytę DVD z której będziesz mógł w razie czego zanstalować na nowo system Windows 10.
Aktualnie instalator jest już tak przygotowany, że nie trzeba instalować Windows 7 i potem aktualizować tylko zainstalować Windows 10 od razu przy użyciu numerków z nalepki, ewwntualnie pomijamy podczas instalacji numerki, a podajemy je w trakcie aktywacji.

Oczywiście teraz przy aktualizacji nie będą konieczne żadne numerki.
Dla Ciebie pobierze się wersja Windows 10 Pro bo posiadasz Windows 7 Pro.

Aha - po uaktualnieniu do Windows 10 masz 30 dni na rezygnację i powrót do poprzedniej wersji systemu czyli Windows 7

Co do płytki to wystarczy jedna - DVD + R o pojemności 4,7 GB (standardowa płytka DVD
I tak jak pisałem - lepiej jest utworzyć obraz iso bo to zawsze bedziesz miał na dysku, plytka się porysuje i będzie do wyrzucenia, a taki obraz iso leży sobie na dysku i zawsze możesz z niego nagrać DVD - programem np. Nero Burning Rom, Alcohol 120% i inne.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-14 21:26
A ja nadal działam w Linux' ie, tym razem w wersji Ubuntu 16.04 i nie miewam takich problemów. Naturalnie, że mam ściągnięty system w pliku iso na pendrive, tak na wszelki wypadek... Jeszcze dwa tygodnie temu miałem wersję Ubuntu 15.10, którą aktualizowałem przez internet do wersji 16.04... Jednak dla pewności też ściągnąłem ten system w pliku iso na pendrive, w razie awarii sprzętu, bo mój sprzęt nie należy już do nowych... 
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-14 22:39
Takie pitolenie - Linux.
Zupełnie inne środowisko i nie pozbawione wirusów wbrew obiegowej opinii.

>...nie miewam takich problemów<


może Ty nie miewasz, ale inni miewają - np. wybór wersji jednej z wielu:

Debian
Linux Mint
Xubuntu
Ubuntu
Slockware Linux
Arch Linux
openSUSE
Kubuntu Linux
Xubuntu
Fedora Core
Mandriva
CentOS
FreeBSD
Gentoo Linux
Puppy
PCI LinuxOS
Sabayon Linux
Red Hat
Knoppix

a to nie wszystkie.
Oczywiście mają swoje zalety i wady, jedną z podstawowych wad linux'a jest brak oprogramowania niezbednego do funkcjonowania firm np. CDN Comarch, Optima itp.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-15 09:07
Użytkując od zakupu laptop z Wind 7 w przeglądarce I Eksplorer wyskakuje mu komunikat "Informacje o cofnięciu dla certyfikatu zabezpieczeń dla tej witryny nie są dostępne. Czy kontynuować ?" W sieci wyczytałem, że jest to błąd zawiniony przez MS i podają też sposób obejścia problemu. Ale jakoś to nie chce zadziałać. Gollum, może wiesz jak to zwalczyć. Inne przeglądarki (Firefox, Chrome) śmigają jak błyskawice a IE strasznie spowolniony.  Z pewnych względów czasami potrzebowałbym skorzystać z Eksplorera 11. Jak zaradzić ? Sprawa chyba związana jest z "proxy".
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-15 12:14
Nie spotkałem się jeszcze z takim komunikatem.
Do czego Ci jest potrzebny Internet Explorer?
Jest tyle innych możliwości, Opera, Mozilla Firefox.

Poza tym nie martwiłbym się tym skoro chcesz przesiąść się na 10kę - tutaj masz super przeglądarkę Edge, oczywiście IE również jest.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-15 13:25
    Wiem, że jest dużo lepszych przeglądarek od IE. Sam preferuję Firefoxa. Ale niektóre instytucje finansowe do swoich programów/aplikacji zalecają właśnie IE. Podobno najbezpieczniejszy. I na innych przeglądarkach to nie działa. Za jakiś niedługi czas przejdę na Wind 10 i problem powinien sam się rozwiązać. Myślę, że ""Edge" nie jest "obarczony tym błędem.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-15 14:05
Nie wiem co za instytucje tak zalecają bo banki i owszem, ale dodatkowo zalecają FireFox.
Jak znajdę coś konkretnego w tym temacie to dam znać - jak pisałem, nie spotkałem się z tym komunikatem więc trudno mi się wypowiadać i cokolwiek zalecać tak na odległość.

Tak mi teraz przyszło do głowy:
Jest to nowy sprzęt wię prawdopodobnie masz tam wpakowanego jakiegoś antywirusa - poszukaj w nim opcji ochrony www i wyłacz tą opcję - to powinno rozwiązac problem
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-15 14:19
Tak, zainstalowali McAfee, dobre to jest ?

A tu link do tego problemu, może coś Ci rozjaśni ?

>https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/308087<


Ten zapodany tam sposób obejścia niestety nie działa. A może coś źle robię ?
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-15 15:01
Panel sterownia -> Opcje internetowe -> tutaj zakładka "Połaczenia" -> na dole w prawym rogu przycisk "Ustawienia sieci LAN" i tu powinieneś mieć zaznaczone "Automatycznie wykryj ustawienia"

Co do antywirusa - odinstalowałbym bo i tak masz go tylko na rok, nie należy do najlepszych, ale zły nie jest. Odinstlaowałbym i sprawdził czy nadal występuje ten problem.

Masz poza tym system 64 bitowy więc masz dwie przeglądarki Internet Explorer - x64 oraz x86
Jedna jest w C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (tu jets 64 bitowa)
druga jest w C:\Pliki programów (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe (tu jest 32 bitowa x86)
Uruchom jedną i drugą - z pliku iexplore.exe - może na jednej z nich nie będzie tego komunikatu.

Potem odinstlauj antywirusa i zainstaluj jeśli się okaże, że problem zniknął Microsoft Security Essentals - darmowy antywirus od MS - pod 10 jako Winows Defender i pod 10 już nie instlaujemy żadnego antywirusa.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-16 19:33
Wiesz, że w tej spr. z lapkiem ja cię nie rozumiem :-( Dają ci kasę (dopł. 5%), a ty kupujesz coś w czym musisz grzebać. Toż z 10 to już większość jest - to raz, dwa mogłeś kupić
"c i7".
Po jaką ci te 7, 8 i 8.1?

IE normalne, że wolno chodzi - poklikaj - tam masz możliwości i odłącz aplikacje (to co niepotrzebne). Jak dokładnie poczytasz to w IE pisze co masz zrobić żeby szybciej latał.

>potrzebowałbym skorzystać z Eksplorera 11.<


Nie masz 11? Też jest możliwość z poziomu IE uaktualnić do 11 :-) Tam wszystko jest i pisze - nie bój się klikać w co się da i czytaj :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-15 18:49
Gollum... Nie napisałem w poprzednim poście nic na temat odporności Linuxa, a jedynie to: Cytuję:

>A ja nadal działam w Linux' ie, tym razem w wersji Ubuntu 16.04 i nie miewam takich problemów. Naturalnie, że mam ściągnięty system w pliku iso na pendrive, tak na wszelki wypadek... Jeszcze dwa tygodnie temu miałem wersję Ubuntu 15.10, którą aktualizowałem przez internet do wersji 16.04... Jednak dla pewności też ściągnąłem ten system w pliku iso na pendrive, w razie awarii sprzętu, bo mój sprzęt nie należy już do nowych...  >


Wymieniłeś także jako systemy: Ubuntu, z tym się zgadzam, że to system operacyjny, lecz Kubuntu Linux, Xubuntu, dodam jeszcze Lubuntu to są jedynie środowiska graficzne dla Ubuntu... We Windowsach także można zmieniać wygląd...
A lista odmian Linuxa jest znacznie większa... O tym nie muszę ci pisać....
W tamtym poście, jedynie miałem na celu uświadomienie wszystkim, że płytki CD/DVD przechodzą do lamusa...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-15 18:56
Jeśli chodzi o windows to nie ma takich możliwości zmiany wyglądu jak Ubunu -> Kubuntu...
To jest całowita zmiana środowiska. W Windows nie ma oficjalnych nakładek, a to co jest dostepne to porażka - to kolebka problemów z systemem.

Napisałem odnośnie stwierdzenia - i nie miewam takich problemów
Takie stwierdzenie mówi jednoznacznie w jakim celu została napisana wiadomość.
Pokazywanie wyższości Linux'a nad Windowsem
Każdy ma swój rozum i sam decyduje co robić. Jedni chcą Okienka inni Linuxa, a jeszcze inni iOS.
Nie mam nic przeciwko Linux'owi, ani iOS, ale nie trawie tego typu tekstów, każdy z systemów ma swoje wady i zalety, nie ma doskonałego systemu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 124) (2417349 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill