www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 129) (2406077 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Zenka Dodany 2016-06-26 15:55
Ja też uważam że zakupy przez internet to ryzyko dlatego nie kupuje drogich rzeczy
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-30 18:07
Wyświetliło mi na pomarańczowo, więc odblokowałam ignora :-)
Po jaką cholerę kupować na allegro?! Skoro jest emerytką i szuka tanio to tylko w sieciach - są świetne promocje, raty itd. ale też gwarancja i rękojmia.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-05-30 18:15
Dziękuję za info.Nie miałam czasu zobaczyć jakie są ceny  w sklepach sieciowych ale może Jola masz racje.Zadzwonilam do Saturna i cena jest o dwie stowki wyzsza niż na Allegro,a dla pani emerytki to dużo.I jak tu bez tv żyć?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-30 18:26
Jest do bólu innych, np. Tv market, euromarket (czy jakoś tak). W tych sklepach też można się targować. Jak jest durna końcówka to ją obciąć. Sprzedawcy w tych sklepach mają wolną rękę - byle nie sprzedać niżej niż cena hurt. Poza tym są gazetki - nachalnie je roznoszą z promocjami.
Ukryta wada może wyjść np. po miesiącu, albo np. zużyte żarówki ledowe i guzik z oglądania, a na gwarancji/rękojmi musi być ok.

Dla wszystkich: producent nie musi udzielać gwarancji, jest okres rękojmi przez 2 lata bez względu na rodzaj towaru i cenę. Rękojmia obejmuje więcej niż gwarancja (zwykle).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-30 18:18
Można też obrać inną drogę. Tak niedawno kupiłem komputer. Wyszukałem interesującą mnie ofertę w sklepie internetowym. Potem sieć sklepów tej firmy. Zadzwoniłem w tym wypadku do Częstochowy i zamówiłem jego dostarczenie do sklepu w Gdańsku. Trzeciego dnia był na miejscu i powiadomili mnie SMS-em. Wtedy przed zapłaceniem ogląda się towar. Sprawdza np. czy nie ma "wypalonych pikseli" i innych wad/usterek. To najbezpieczniejsza metoda zakupu a cena jest niższa.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-30 18:31
He, he, he :-) z Częstochowy to cię w biały dzień bez gaci zostawią A TY TEGO NIE ZAUWAŻYSZ. Z medalikarzami trzeba umieć postępowac i handlować - trudni ludzie.
Nie zmienia to faktu, że mają super szewców robiących zajebiste buty ze skóry za pół ceny :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-06-16 19:02
@ Gollum Mam pytanie dotyczące programu "Dropbox". Dla mnie to zupełna nowość i nie mam pomysłu do czego mógłby się przydać. Korzystasz z tego ? Bo już się zastanawiam nad odinstalowaniem. Nie zajmuje jakoś specjalnie dużo miejsca bo 170 MB. Ale po co darmozjada trzymać ? :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-06-16 22:19
Dropbox to przestrzeń dyskowa w chmurze - czyli taka wirtualna powierzchnia dysku w internecie. Tam możesz wysyłać dane (pliki - np. zdjęcia, muzykę itp.) i masz do nich dostęp z każdego miejsca na świecie gdzie masz połaczenie z netem. Logujesz się podając swój login i hasło i masz dostęp do plików. Ale Dropbox ma mała przestrzeń darmową - 2GB.
Np. jest coś takiego jak "Mega" - https://mega.nz/ - za darmo masz 50GB przestrzeni w chmurze. Dodatkowo instalujesz sofcik z ich strony i on automatycznie synchronizuje wybrane przez Ciebie katalogi - to co zapiszesz w jednym z tych katalogów zostaje z automatu wysyłane do chmury - na dysku oczywiście również pozostaje - i do tych plików masz dostęp tak jak w przypadku Dropbox'a.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-06-17 08:02
Dla ludzi, którzy z tego (chmury) korzystali to zapewne łatwa i przydatna rzecz. Dla przyzwyczajonych do płytek DVD i CD to już abstrakcja. Tym nie mniej niech sobie ten program u mnie jeszcze żyje bo może kiedyś ?..................
Dziękuję za objaśnienia :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-06-17 08:17
Jeśli przez rok nie będziesz się logował to otrzymasz na emaila informacje, że konto wygaśnie jeśłi się nie zalogujesz. Oczywiście jeśłi zakładaleś konto na tym Dropbox'ie.

Płytki - jełśi chodzi o tzymanie fotek na płytkach (fotek czy innych plików) to po jakimś czasie - różnie to z tym czasem bywa - pliki są nieczytelne, plyta jest nie do odczytu i po zdjęciach.
Tak naprawdę co jakiś czas trzeba by było (póki jest plyta czytelna) robić kopię z tejże plyty na świeżą płytę.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-06-17 10:16 Zmieniony 2016-06-17 10:26
A jak jest z pustymi/nieużywanymi płytkami? Przegrywałem ściągniętego Windowsa 10 na nowo kupione płytki DVD "Sony" i poszło bezproblemowo. Po kilku dniach znalazłem schowane, kupione przed kilku laty płytki 4,7 GB firmowane przez "Media Ekspert", tam kupione w oryginalnym boxie. I po probie zgrania wyrzucało komunikat " włóż zapisywalny dysk do stacji dysków F" A przecież to była nówka ! Zaraz spróbuję z kolejną płytką ale z innego miejsca w boxie. Czyżby się zestarzały ? Czy firma byle jaka? Wcześniej bezproblemowo na te płytki nagrywałem filmy. Sprawdzę i odpiszę...........

No i lipa - przy próbie z kolejną płytą ten sam komunikat. Dodam, że filmy nagrywałem na drugim kompie z XP.

Hi hi hi, jednak po drugiej próbie i wybraniu programu do zapisu laptop zaczął ją wypalać. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-06-28 07:14
@ Gollum :-)

Niestety zainfekowałem drugi komputer :-( Mógłbyś spojrzeć na logi które zamieściłem na "Elektrodzie" i wskazać odpowiednie wiersze ?
Tutaj link:

>http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15772801#15772801<


Z góry dziękuję
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-06-28 10:29
Muszę "podbić " temat bo chyba Gollum nie zauważył. Gdybyś mógł to zerknij na logi, czy tam jest coś do naprawienia ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-06-28 16:44 Zmieniony 2016-06-28 16:55
To nie podbijaj tylko jak chcesz coś oede mnie to napisz do mnie bezpośrednio jako odpowiedź - prędzej zauważę.
Tam już wątek trwa i dostajesz odpowiedzi.
Jesteś proszony o zawartość pliku boot.ini.
Plik ten jest na dysku C: - musisz w opcjach folderów zaznaczyć aby pokazywał pliki systemowe oraz uktyre i wówczas będziesz ten plik widział. Klikasz na niego prawym myszy i opcja "otwórz za pomocą" i wybierasz "Notatnik" - w otwartym notatniku klikasz "Plik -> zapisz jako -> nazywasz np. Zawartość boot i zapiszujesz jako txt np. na pulpicie i to wstawiasz tam jako załącznik.

Z ekranów wynika, ze masz niewłaściwe ustawienia BIOSu - data i godzina.
Pasowałoby przywrócić domyślne ustawienia BIOSu - jest w BIOSie opcja "load default setting" (lub coś w tym stylu) jak to klikniesz to BIOS przywróci ustawienia domyślne. Jedyne co po tej operacji będzisz musiał zrobić to ustawić datę i godzinę i ponownie właczyć USB Keyboard, aby działała Ci prawidłowo klawiatura USB.
Po tym zabiegu powinien XP się uruchomić.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-06-28 19:35 Zmieniony 2016-06-28 19:44
Jak zapewne zauważyłeś trafiłem tam znowu na znerwicowanego Kolobosa. Dla mnie-laika to trudne sprawy ale jakoś udało się przebrnąć i komputer wyleczyć. A ten ukryty/odkryty plik na "C" otwierał się lewym , nie prawym klikiem gryzonia. Co ciekawe FRST znalazł  aż 8 GB śmieci. Tyle raport pokazał. System po tym czyszczeniu zaraz żwawszy się zrobił. Przynajmniej jakiś pożytek z tej infekcji :-)
Z datą i godź jest Ok. Bateryjka też sprawna. Czasami zgłasza error CMOS ale kliknięcie F1 go "popycha'. Nie znam przyczyny.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-06-28 19:50
Wiesz co WzK? Jesteś nie fair :-( facet ci pomaga, angażuje swój czas i wiedzę, jak czytam pomógł ci nie pierwszy raz, a ty go OBSZCZEKUJESZ  na naszym forum :-( a fe. Powiedz mu to w oczy, albo nie korzystaj z Jego pomocy - jaki z ciebie człowiek? :-(

No i co Ty na to Iota? - To są ludzie :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-06-28 20:00

>a ty go OBSZCZEKUJESZ  na naszym forum :-( a fe.<


Zgadza się- obszczekałem. Ale takie cechy jak życzliwość i wyrozumiałość są mu obce.

>Powiedz mu to w oczy,<


Nie powiedziałem lecz napisałem przy okazji poprzedniego tematu. Możesz kliknąć i sprawdzić. Ale on się chyba tym nie przejmuje bo zapewne nie ja pierwszy mu to wytknąłem.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-06-28 21:07
Jest skuteczny? Pomaga? Ma wiedzę? No to nie wymagaj wyrozumiałości od nudnych i upierdliwych laików kombinujących w kompie ;-) Wybacz ale niektóre pyt. o których pisałeś to jak dla dzieci - nawet ja to wiedziałam i potrafiłam zrobić - złośliwe dogadywania rąsi niczego nie zmieniły.
Przy okazji: ciekawa jestem masz jakiś anty vir poza Defender?

Przez/z powodu dziadka (kota) siedzę i nic nie robię bo nie chce mi się (człowiek jest czasem bezradny), a on potrzebuje głaskania i przyzwyczajony na biurku przy kompie leżeć :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-06-28 19:54
Dowiedziałeś się?
8GB śmieci to jeszcze nie tak sporo - ostatnio czyściłem (również na forum) system i było tam 50GB śmieci :-)
Gość się zastanawiał co mu zjada tyle miejsca na dysku C:\ - się dowiedział :D
Najważniejsze, że Ci pomógł.
Znam gościa i on tak ma - uważa, że pozjadał wszystkie rozumy i innych traktuje z góry, nie ma dla niego laików, każdy kto prosi o pomoc powinien wsyzstko wiedzieć, a sam wydaje niejednokrotnie polecenia niezrozumiałe - zwłaszcza dla laików.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-06 11:19
Komputer w jednej chwili zaczął wolno pracować i nie mogę wyświetlić żadnej stronki z kamer internetowych tzn strona wchodzi, ale obrazu z kamery nie ma. Proszę o podpowiedź co to może być.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-07-06 11:54
Czy tak się dzieje w każdej przeglądarce?
To, że wolno działa system to jast najprawdopodobniej wina infekcji.
Możemy to przejść tutaj lub ewentualnie na priv :-)
Będę potrzebował logi wygenerowane przez program FRST, jeśłi oczywiście chcesz, abym to ja się tym zajął - instrukcję co i jak oczywiście podam :-)

Zawsze może się tym zająć tutejszy informatyk :-)

:*
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-06 12:52
Gollum nic nie rozumiem co do mnie mówisz. Nie znam się na kompach zupełnie. Antywirus nic nie wykrył. Najbardziej wkurza mnie to, że nie mogę korzystać z kamer internetowych.

Ciekawa jestem czy gdybym wgrała win 10 to moje problemy by zniknęły. Już Ci kiedyś mówiłam, że nawet sklep nie działa w moim 8,1..
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-07-06 14:11
Jeśli chodzi o sklep powinien dzaiłać po aktualizacji do 10ki.
Pozostało niewiele czasu bo 29 mija ostateczny termin darmowej aktualizacji - poterm trzeba będzie płacić za aktualizację do 10ki - jeśłi ktoś będzie chciał zaktualizować.
Co do pracy systemu - tego nie wiem czy się poprawi bo infekcje mogą pozostać nadal w systemie.

Domyślam się, że niebardzo wiesz o czym piszę dlatego powiedziałem, ze podeślę instrukcję jeśli chcesz abym to ja cokowliek pomógł.

Jeśli chcesz to istotną sprawą jest aby sprawdzić czy system jest 32 czy 64 bitowy - klikamy prawym myszy na Mój komputer (w Windows 8/8.1 jest to "Komputer" lub "Ten komputer") ikona jest między innymi na pulpice lub po przyciśnięciu przycisku START. Po przycisnięciu prawym myszy na Mój komuter wybieramy "Właściwości" i tu są informacje o systemie i jest informacja czy system jest 32 czy 64 bitowy.

Jak już to wiemy to pobierasz program FRST zgodny z informacją jaką uzyskałaś czyli albo 32 albo 64 bitowy - pobierasz go z poniższego linka:
http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Teraz postepujesz według instrukcji:

* Uruchom program klikając prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator
* W sekcji Skan opcjonalny zaznacz opcje:
- Addition
* Kliknij przycisk SKANUJ - trochę to może potrwać, tak ma być
* Program po zakończeniu wygeneruje dwa logi (FRST, Addition)
* Uruchamiasz teraz przeglądarkę i wchodzisz na stronę www.wklej.org, tu jest pole puste gdzie wklejasz zawartość jednego loga/notanika FRST.txt i wciskasz przycisk WKLEJ i mi podajesz adres www jaki się otworzy i to samo robisz z logiem Addition - lub jeśli nie dasz rady to napisz na PW podam Ci adres mailowy - na niego wyślesz te oba notatniki jako załączniki.

Ja sobie przejrzę logi i następnym krokiem bedzie utworzenie pliku naprawczego który Ci podeślę.

To narazie tyle :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-06 16:24
64, a resztę później zrobię. Pisać jeszcze mogę. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-07-06 16:59
Ja żeby cokolwiek zrobić musze mieć te logi :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-07-06 18:11
ok.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-09 19:59
Gollum okazało się, że ta awaria u mnie, to kabelek od modemu. Wymienili jedno i drugie, ale niestety w ciągu dwóch dni. Najpierw modem -  miałam neta jeden dzień, a dziś kabelek - na razie działa jak "błyskawica." :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-07-09 22:25
Cieszę się, że wszystko wróciło do normy :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-09 16:41
@ Gollum ! Mam pytanie o Windows update. W 10-tce. Nie interesowałem się tym wcale do wczoraj gdy zainstalowałem jeden z programów do odtwarzania wideo. Po pobraniu wyskoczyło mi okienko "włącz Windows update". I kliknąłem. Ale zacząłem się tym interesować w sieci i są podzielone zdania. Niektórzy zalecają wyłączenie. Wiem jak i gdzie to zrobić bo już sobie wyłączyłem. Ale mam wątpliwości. Czy dobrze ?  Tam są opcje " ręcznie, automatyczne, wyłączone". Jaką opcję wybrać ? Zastanawia mnie to, że system sam się aktualizując do 10-tki miał to ustawione jako wyłączone. Co o tym sądzisz ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-09 17:07
Windows Update powinno być WŁĄCZONE.
Microsoft wypuszcza wciąż nowe akutalizacje - poprawki krytyczne łatające luki systemowe - min. Aktualnie wyszła wielka aktualizacja tzw. rocznicowa - jest to aktualizacja do nowszej wersji systemu z 1511 do 1607.
Po to właśnie mamy legalny system, aby korzytać z udogodnień jakim sa aktualizacje.
Nie wiem czym się kierują ci którzy zalecają wyłączanie aktualizacji - na pewno nie rozumem - to sa tzw. dzieci neo - naczytają się jakichs bredni, naoglądają filmików na YT kręconych przez inne dzieci neo i tak się to kręci :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-09 17:37

>Nie wiem czym się kierują ci którzy zalecają wyłączanie aktualizacji - na pewno nie rozumem <


Jako argument piszą o tym, że po zainstalowaniu niektórych aktualizacji powstawał problem ze sterownikami. Np.kart graficznych czy sieciowych. Tego się trochę wystraszyłem bo mam głównie sterowniki od Lenovo a nie MS. Tam przy ustawianiu update jest też opcja "automatycznie z opóźnieniem" Nie rozumiem o jakie opóźnienie chodzi ? Przestawię to na automatyczne.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-08-09 19:07
Aktualizacje nie instaluja sterowników.
Aktualizacja może powodować jakieś zgrzyty ze sterownikami, ale najczęściej tak bywa kiedy mamy sterowniki nieoryginalne, nie ze strony producenta, a zainstalowane przez programy typu Driver Genius itp. czyli sterowniki modyfikowane.
Oczywiście ryzyko zawsze jest, ale aktualnie bardzo niewielkie - to nie jest już świeżynka - ten system ma juz ponad rok, a wczeńiej był jeszcze przez jakiś cza w fazie testowania.
Mniejsze ryzyko problemów jest przy właczonych aktualizacjach niż przy wyłaczonych.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-06-28 19:54
Dodatkowo, WzK:

>Nie znam przyczyny<


Przyczyną jesteś Ty - twoje nieprzemyślane działania, chcesz dużo za nic ( za dużo kombinujesz) :-( tak się nie da.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-06-28 20:06
Ależ da się ! Metodą prób i błędów od początku świat informatyki poznaję. Część zapamiętuję, ćzęść "ulatuje" ale jakoś ubogacam wiedzę :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-06-28 21:10
Byłoby tak gdybyś nie musiał wołać o pomoc ;-) ja tak działałam-robiłam na początku, ale nikt mi nie pomagał. Czasem czytałam rozmowy na dany temat na forach i tyle :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 19:14
Gollum powiedz coś  o skryptach. Co jakiś czas ukazują mi się jakieś info  " zatrzymaj wykonywanie skryptu" itp.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-09 20:01
Witaj Liduś.
Chodzi o wykonywanie skryptów na stronach www.
Są spowodowane błedami w przeglądarce internetowej, błędami lub niewłaściwymi ustawieniami przeglądarki.
Jakiej przeglądarki używasz?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 20:07
Internet explorer. Mam już Win 10, ale w 8,1 też takie komunikaty miałam.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-09 20:59
Tutaj masz opisany problem oraz jak go rozwiązać:
https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/308260

W Win10 zdecydowanie lepsza przeglądarka jest EDGE.
Żeby uruchomić klikasz myszką w ikonę lupy obok przycisku START w lewym dolnym rogu i w pole wyszukiwania wpisujesz edge
Jest i szybsza i lepsza no i przede wszystkim bardziej nowoczesna i lepiej zabezpieczona :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-08-09 21:12
Ok. Dzięki. Dobrej nocy. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-10 09:24
Przeglądarka bardzo szybka, ale trzeba się do niej przyzwyczaić (ustawienia). Przez wiele lat używałam IE.

Szwankuje mi szufladka na płyty w laptopie. Muszę ją otwierać "ręcznie" tzn wykałaczką, bo po normalnym naciśnięciu się nie wysuwa. Czy muszę wymienić całość żeby usunąć usterkę?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-10 14:01

>Szwankuje mi szufladka...<


Niestety tego sie nie naprawia, ale w większości przypadków jest to banalnie proste do wymiany.
Otwieramy szufladkę tak aby był później za co złapać.
Oswracamy laptopa do góry nogami i pod spodem w odległości przybliżonej do zakończenia całego napędu (mniej więcej długość płyty CD/DVD + 2cm) powinna się znajdować śróbka - nawet często jest obok maleńki znaczec płty CD :-)
"Po wykręceniu tejże śróbki jak pociągniemy napęd powinien w miarę łagodnie się wysunąć - kupiujemy taki sam - dobrze jest wziąć do sklepu bo "lewe" i "prawe" no i czy jest to SATA czy ATA - ATA raczej juz nieosiągalne, jedynie używki.
Bywa, że trzeba pod spodem taką klapke odkręcić i dopiera pod nią jest śróbka o której mowa wyżej :-)
Oczywiście całą operację wykonujemy przy wyłączonym laptopie i dobrze jest też odpiąć baterię.

Jeszcze jedno - czy jak w środku jest płyta CD/DVD to się otwiera czy również nie - bo jeśli tak to półśrodkiem na odsunięcie w czasie zakupu jest pozostawianie w środku zawsze jakiejś płyty.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-10 14:51
Wcale się nie otwiera, dopiero jak wykałaczkę włożę w taką maleńką dziureczkę, ale płyta chodzi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-10 15:56
Tak, ta maleńka dziurka jest właśnie do awaryjnego (mechanicznego) otwierania, to mają wszystkie napędy.
Czyli do wymiany - tak jak opisałem :-)
Lub zabawa z wykałaczką, aż przestanie całkiem działać :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-08-10 16:10
ok. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-12 18:40
Gollum zrobiłam wszystko zgodnie z tym co było w linku. Niestety problem nie zniknął więc zaczęłam używać przeglądarkę z win10. Powoli się do niej przyzwyczajam. Jest super szybka w porównaniu z poprzednią. Dzięki za podpowiedź. :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-08-12 20:29
Witaj LIduś.
Drobiazg.
Przykro mi, ze nie udało Ci sie rozwiązac problemu, tak na odleglość to tylko tyle mogłem doradzić, ale wyszło na dobre bo przesiadłaś się na nowszy model :-) - zdecydowanie lepszy - przyzwyczaisz się :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-12 22:37
Tu masz filmik jak wymienić napęd w laptopie - to co pisywałem.
https://www.youtube.com/watch?v=r1Z83xrJsOI
oczywiście nie zawsze tak jest bo bywa, że trzeba zdjąć obudowę. Nie znam modelu Twojego laptopa więc nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-13 11:55
@ Gollum :-) Mam pytanie prozaiczne, dotyczące dźwięku uruchamiania systemu W 10. Dokładniej chodzi o te kilka nut przy starcie systemu. Otóż u mnie ich brak.  Gdy kliknę opcję "uruchom ponownie" to "muzyczka" zagra. Natomiast przy normalnym uruchomianiu jest cisza. Próbowałem to ustawić w opcji "dźwięki" ale nic z tego. A może taka sytuacja jest normalna w 10-tce ? Jak jest u Ciebie ? Z góry dziękuję :-).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-13 12:22
To jest normalne w Windows 10 i też tak mam. Ja w ustawieniach dźwięku nie mam w ogóle pozycji dotyczącej logowania i wylogowywania czy też uruchamiania i zamykania sytemu - w Windows 7 były te opcje.
Mnie to nie przeszkadza, nawet powiem więcej - jestem z tego faktu zadowolony bo czasem zapomnę przyciszyć dźwięk i jak wiecozerm urucamiałem to wszystkich na równe nogi stawiałem podczas uruchamiania komputera :D
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 129) (2406077 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill