www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 574) (7211410 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2014-06-17 13:24
Witam wszystkich w pochmurny czerwcowy wtorek,zapraszam na kawę z ciasteczkami i lodami.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-17 13:28
Sylwek u mnie słonecznie. Też właśnie piję kawę. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-17 16:15
Muszę sobie teraz kawę zrobić. Byłam w mieście, załatwiłam to i owo, czasu na kawę nie starczyło.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-17 16:51
No to teraz czas na relaks i oddech. :-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-17 18:46
Trochę odpoczęłam, ale lekko nie jest. Za wiele od razu chciałam załatwić.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-17 19:03
To tylko pachnąca ciepła kąpiel w balsamie różanym, paru mocarnych z wachlarzami, unoszące się płatki na wodzie, i śnieżnobiała piana. Dużo piany. :-))) A w tle muzyka relaksacyjna. Po kąpieli wspaniały masażżżżżżżż. :-)))) I jesteś, jak odrodzona bogini. Co Ty na to? :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-17 18:20
A ja ostatnio mam coraz mniejszą ochotę na " rozmowy forumowe". Zmieniło się tutaj bardzo. Szkoda.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-17 18:43
Trochę racji masz. Podzieliły nas wszystkich poglądy. Staliśmy się monotematyczni, juz kiedyś to poruszyłam, pamiętasz? Chętnie bym odeszła od tego, ale jak już zaczęło się dobrze dziać, to z kolei weszła osoba, która z innej strony wszystkim 'dowaliła' i znowu się wtedy skwasiło.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-17 18:56
Ależ będzie dobrze. Drogie Panie nie „kwaśmy” się za bardzo. :-))) Tematy są ważne. Monotematyczne – zapewne, lecz, czyja to wina, że dzieje się – oj dzieje się w tym Naszym Kraju. A, że prym wiedzie to, co się dziej obecnie – to czyja to wina. Pogadamy, kaweczkę zaliczymy, ciacho. No i uśmiechu trzeba dużo. Tylko od Nas zależy, czy będziemy się wadzili, czy godzili. :-)))
Mam nadzieje, że miła atmosfera powróci, byle nie było wycieczek personalnych, co to, co jakiś czas się pojawiają. To nie jest nikomu potrzebne. A rozmawiać trzeba, by się nawzajem zrozumieć. Wszyscy chodzimy po tej samej Ziemi, żyjemy na tej samej planecie Ziemia. To może miast się dzielić, likwidujmy podziały. :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-17 19:00
Pamiętam Wuzetko. :-)  Forum stało się nudne.
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2014-06-18 13:29
Witam wszystkich w słoneczne popołudnie,zapraszam na kawę z sernikiem.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-19 17:18
Czy "dobrze się dziać" to jak wszystko i wszystkich się krytykuje? Jak jedna osoba wygłasza "przemówienia" i nikt nie ośmieli się tupnąć nogą? Zasada "to nie ja, to on jest winien"?
Normalnych tematów nikt nie porusza, normalnie o niczym nie rozmawia. Czy naprawdę nikt nie widzi różnicy między sztuczną rozmową typu "dobre truskawki, tak przepyszne", a zwykłą o tych truskawkach? Stwierdzenia, że "obecne kabarety już mi się nie podobają", a totalną krytyką wykonania - ludzi?
Tak wychodzi, że jak wszyscy się nie kłócą, albo nie ma "chłopca do bicia" to zieje nudą i forum umiera :-(

Piękna pogoda, ale jak to u mnie z moim pechem :-( nic nie mogę zaplanować - zawsze wszystko w jednym dniu i niestety jak co rok, latem nagromadzenie zadań, obowiązków, pracy :-( Inni na wakacje, a ja.... oj chyba rzucę wszystko, kartę w dłoń i "wsiądę do pociągu" tyle, że nie "byle jakiego" ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-19 17:41
Żeby tylko zdrowie było, a wszystko inne się ułoży. Wtedy nawet  ten pociąg może być byle jaki. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-19 17:58
A z tym "żeby tylko..." to różnie jest... 

Jest pustynna wyspa i jest wielkie jezioro. Na pustynnej wyspie siedzi facet i zipie "Wody, wody!". W jeziorze ostatkiem sił na powierzchni trzyma się drugi facet i woła "Lądu, lądu!".
Jest przecież mnóstwo zdrowych a nieszczęśliwych ludzi - to że im wszystkie organy działają, jakoś ich samo w sobie nie uszczęśliwia, niestety.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-19 18:08
No tak, Iota nie była by Iotą, gdyby troszkę nie zamieszała. :-))))))))))

>Jest przecież mnóstwo zdrowych a nieszczęśliwych ludzi - to że im wszystkie organy działają, jakoś ich samo w sobie nie uszczęśliwia, niestety. <


Nie uszczęśliwia, bo prawdziwie doceniamy dopiero to co utracone.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-19 18:24 Zmieniony 2014-06-19 18:27
No nie byłabym. Akurat Ty powinnaś wiedzieć, że ja się prywatnie zajmuję wsadzaniem różnych kijów w różne mrowiska. :-)

Ale to wynika z tego, że czym innym jest powiedzieć "Ja byłbym szczęśliwy, gdyby...", a czym innym "Ty powinieneś być szczęśliwy, bo..." Mam takie wrażenie, że często w takich rozmowach mówimy o tym, czego nam żal, nam brakuje, ale zamiast o sobie, do innych. Którym ma to święte prawo zupełnie nie pomóc.

Gdyby szczęście było proste, Polska powinna być pełna dziko radosnych ludzi - większość ma jednak co jeść, może nawet opłacić dach nad głową na następny miesiąc, i nikt ich dzisiaj nie pobił ani nie okradł. Arystokracja świata. Ale nie mówiąc nawet o całej Polsce, JA mam problem z tym, żeby zawsze tyle mi do szczęścia wystarczało.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-19 18:37
Łapię więc te okruchy szczęścia, które mi się przytrafiają i lepię z nich jedno większe. A małe smutki , które próbują się w życie mocniej  wcisnąć odrzucam dalej dzięki dobrym życzliwym, pamiętającym ludziom. Pozdrawiam Cię.   :-)
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2014-06-20 08:46
Witam wszystkich w zachmurzony czerwcowy piątek,zapraszam na kawę z sernikiem.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-21 14:35
Lidziu, Iota ma rację i Ty też niestety. Tak w życiu jest.
Rozpędziłam się i napisałam za dużo o sobie i o dniu dzisiejszym  i skasowałam :-)
Przyznam się tylko do tego, że dla psychicznego odpoczynku właśnie siedzę z drinkiem w ręku ;-) wrogowie możecie sobie teraz poużywać i dodawać "AAAAAA":-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-21 14:39
U mnie dziś pogoda taka, że i ja chętnie mały koniaczek wypiję. Właśnie uporałam się już ze wszystkim co było na dziś zaplanowane i odpoczywam. :-)))))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-21 15:05
U nas pogoda nawet "ujdzie". Rano zimno, teraz ciepło i wiatr - nie wiem czy uśmiech czy :-(
Co nam zostało Lidzia - to po koniaczku :-) :-) :-) Iota!!! Co tam lubisz? Koniak, wino, nalewkę?! ZDROWIE DZIEWCZYNY :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-21 15:17
Tylko bez smutków proszę. Życzmy sobie dużo............ tego czego nam brak. Zdrowie. :-))))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-21 15:21
Smutki poszły "precz", a mnie wzywa rzeczywistość :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-06-21 15:24
:-)))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-21 17:23

> Iota!!! Co tam lubisz? Koniak, wino, nalewkę?!


Bardzo, bardzo rzadko piję alkohol - na trzeźwo chodzę jak pijany pingwin, a po procentach robi się... ciekawej. Ale niedługo czeka mnie zakup porządnego szkockiego, ciemnego piwa. I to mnie bardzo wyjątkowo cieszy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-21 21:03
Czy z pewnością to jest szkockie a nie irlandzkie ??? Ja to się mogę raczyć każdym byle by pachniało chmielem i nie nie było mocne . Mam podobne problemy z chodzeniem co Iota . Pewnie Monty Pythona spotkałem na ulicy i byłem inspiracją do wymyślenia ministerstwa dziwnych kroków ;-) .
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-21 21:08

> Czy z pewnością to jest szkockie a nie irlandzkie ???


Belhaven Black Scottish Stout. Zgaduję, że pytając o irlandzkie miałeś na myśli Guinnessa.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-21 21:21
Tak, ale mi nie smakuje . Zdecydowanie nie lubię gorzkiego piwa .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-06-21 21:27
Otrzymałem czeskie piwo z ziołami, które nie wiem jak użyć. Pewnie nie użyję, przynajmniej nie przy wszystkich . Żona mówi, że mam coś z ogrodnika: lubię przesadzać ;-) więc ją poproszę o dosypanie ziół  .
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-24 20:19
Odpowiedział Ci amalian, a ja napiszę: gwizdaj to! Smakuje Ci,np. likier to pij i tyle. Życie jest zbyt krótkie :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-21 08:43
Rzadko już tutaj spotykamy się na pogaduchy przy kawie. Mało nas.
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2014-06-21 09:47
Witam wszystkich w słoneczny pierwszy dzień lata,zapraszam na kawę z sernikiem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-21 14:19
Czy mało??? Pewnie nie aż tak żeby nie pisać w tym czy tamtym temaacie, ale ... Ilość tu nie ma znaczenia:) . Ty, Iota czy Walduś który niekiepsko myśli nie wystarcza . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-06-21 14:42
Dziś Noc Świętojańska. W mieście puszczanie wianków i inne imprezy.:-)))))))))))
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-22 09:23
Gdzieś istnieją siły przednie, wirujące poza bytem
I ujmują tak bezwiednie sytuację wciąż zachwytem.
Tak to snują się w przestrzeni by….. odmienić rzeczywistość
Krok po kroku coś odmienić, wprowadzając miłość, czystość.
Wiele miejsc istnieje wokół wciąż emitujących ciepło
A nagrodą łezka w oku z życzliwością niszczy piekło.
Ta energia wciąż się łączy odmieniając serca twarde
I odmienia myśli drwiących, co wciąż grają tu „w zaparte”.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-23 13:29
Witam Was. Znów tu cicho i pusto. Posiedzę tu w takim razie sama i wypiję w ciszy. A może ktoś z Was się tu pojawi. Mam taką  nadzieję. :-))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-23 13:44 Zmieniony 2014-06-23 13:46
trzeba coś mieć ...choćby nadzieję, ja bym na początek zaczął od kawy . Później poprosił Sylwka lub Waldusia o coś świeżego . Naachbara czy Zygi nie trzeba się prosić oni proszą się sami i piszą co podoba się im w kościele i z czym mają problem by go akceptować . Mają problem w zrozumieniu i piszą  - jak źle to cały kościół jak dobrze to jednostka . Są przywiązani do kościoła i bez niego nie żyją . Pewnie dlatego kościół stara się im pomóc dając o sobie pisać ;-)))) . Pozdrawiam i poza tym umnie wszystko po staremu; przewracam się i mam problem w trzymaniu równoiwagi, ale mam to głęboko :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-23 14:47
Może z trzymaniem równowagi masz kłopot, ale fason potrafisz trzymać. Serdecznie pozdrawiam. :-)))))))))
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2014-06-24 12:49
Witam wszystkich w ciepły i słoneczny czerwcowy wtorek,zapraszam na kawę i jagodzianki.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-24 14:26

>Naachbara czy Zygi nie trzeba się prosić oni proszą się sami i piszą co podoba się im w kościele i z >czym mają problem by go akceptować .


Nie wiem, co ma znaczyć użyty przez ciebie zwrot: „oni proszą się sami”, lecz mam nadzieję, że wyjaśnisz, bo bez powodu nie został użyty.

>piszą co podoba się im w kościele i z czym mają problem by go akceptować .


Myślę, iż sprawa „podobania się, lub nie” najmniej ma tu do rzeczy. To nie tak. Mnie kościoły (budowle sakralne wszelakiego typu), do niczego nie są potrzebne. I nie ma, co się w tym doszukiwać czegoś złego. Po prostu taki jest mój pogląd. Chcąc „porozmawiać” z Bogiem, czy zwrócić się Doń z czymkolwiek, nie potrzeba mi kościołów, świątyń, kaplic. To są tylko budowle ludzkiej pracy, nic innego.
Co do "problemu by go akceptować", jak raczyłeś to określić amalianie, to uspokoję Cię, iż nie mam żadnego problemu z akceptacją. Dokonałem wyboru jedynie słusznego. Nie muszę szukać "szczególnych miejsc" by z Bogiem "porozmawiać". A skoro tak, to po co kościoły? Co akceptować.

>Mają problem w zrozumieniu i piszą  - jak źle to cały kościół jak dobrze to jednostka .


O tak. Trudno zrozumieć działanie ludzi, którzy wciąż i wciąż okłamują, manipulują, zwodzą, oszukują. A przepraszają nagle, jak i tylko, jak coś wychodzi na jaw, jak coś zostaje udowodnione. Tylko w sytuacji, gdy nie można się „wykpić” od winy.
Winny cały Krk, w sensie fałszywej, zakłamanej doktryny, która dawno już stanęła na pierwszym planie. Boga dawno już zasłoniły szeregi „hierarchii kościelnej”, jak i cała masa symbolów.
Co do jednostki, masz rację. Lecz myślę tu o ludziach spoza kręgu Krk. Są jeszcze ludzie, którzy umieją odrzucać „pośredników” widząc i ufając Bogu.

>Są przywiązani do kościoła i bez niego nie żyją .


Nawet nie wiesz, jak się mylisz. Życie to nie kościół, a kościół to nie życie. Skąd wiesz amalianie, do czego ktokolwiek jest przywiązany? Jedynym "przywiązaniem", choć to również nie odpowiednie słowo, jak dla mnie jest „Bóg”. To, co poza Nim nie jest nic warte. Mówię tu o dobrach materialnych. Każdy Człowiek, jest tu na Ziemi, nie bez powodu. To nie jest przypadek – bynajmniej. Tylko trzeba by zadać sobie pytanie. Po co? Dlaczego? Z jakiego powodu? Można i nie zadawać sobie tych pytań naturalnie. To jest wolny wybór, lecz czy to coś da? Ślepo akceptować wszystko bezwiednie? Bo tak należy, bo tak trzeba, bo nie wypada inaczej? Każdy idzie własną drogą. Każda droga jest inna. I nawet Ci, co uważają, iż szkoda czasu na takie rozmyślanie, również wybrali własną drogę, z jakim skutkiem? To już każdy może sobie sam odpowiedzieć.

>Pewnie dlatego kościół stara się im pomóc dając o sobie pisać ;-)))) .


Uznam to za dobry żart. :-)))

Pozdrawiam również :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-25 10:37 Zmieniony 2014-06-25 10:41
"oni proszą się sami "  miałem na uwadze tylko to , że za wszelką cenę staracie się podtrzymywać dyskusję w tym temacie - tylko .

>Mnie kościoły (budowle sakralne wszelakiego typu), do niczego nie są potrzebne.<


Tak?? Świat byłby ubogi, gdyby jednostka dyktowała wszystkim:co ma jeść, czego słuchać, co czytać . Dobrze jest nauczyć "się słuchać innych " ...Nie tylko siebie;) . Mono to przeżytek .Świat widziany i słyszany w stereo jest pełny i głęboki . Zacznij od żony/partnerki . Czy zadałeś sobie pytanie:co lubi żona nosić, jeść, pić ??? Bo, pewnie ona wie co ty lubisz .
Patrzymy nie dalej niż koniuszek swojego nosa... Zacznij więcej wymagać od siebie a zobaczysz, ze świat jest wielokolorowy  . I miejmy możliwość wyboru i dajmy go innym . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-25 10:54

> I miejmy możliwość wyboru i dajmy go innym


Amen:) Z malutkim zastrzeżeniem. Wybór innych OBOK naszego wyboru, a nie KOSZTEM naszego wyboru.
I nie mówmy o Kościele w innych wątkach, popieram jak najbardziej.
A teraz kawa, potem  na obiad lody.:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-25 11:00

> Z malutkim zastrzeżeniem. Wybór innych OBOK naszego wyboru, a nie KOSZTEM naszego wyboru.


Żeby to sę jeszcze tak dało. W jakimś sensie większość naszych wyborów w życiu jest albo naszym kosztem - na czyjąś korzyść - albo na naszą korzyść, czyimś kosztem.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-06-25 12:15
Ja dzisiaj wybieram się z żoną na spcer po mieście . Co do kosztów, to jak zwykle jestem sponsorem ;-))) . I fajnie, że jest komu kupić kawę :-) . Pozdrawiam dziewczyny :-) .
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-25 12:16

>Świat byłby ubogi, gdyby jednostka dyktowała wszystkim:co ma jeść, czego słuchać, co czytać .


Drogi „amalianie”. Ależ nie wiem, skąd u Ciebie takie wnioski? Moje zdanie, mój pogląd, mój wybór – to moje życie. To ja decyduję w każdym aspekcie mojego życia, o wszystkim. Naturalnie w zakresie, na który mam wpływ.
To, jak czynią, czy jak postępują inni ludzie, to wynik ich decyzji. Mnie nic do tego. Każdy ma wybór.

>Dobrze jest nauczyć "się słuchać innych " ...Nie tylko siebie;) .


Doskonale umiem "słuchać innych", tyle, że w moim rozumieniu, to nie znaczy "ślepo powielać decyzje innych". Ja to Ja, Inni to Inni. Mogę się zgadzać bądź nie z poglądami Innych ludzi, lecz to tylko w wyniku własnych przemyśleń i podjętej decyzji - nie inaczej.

>Zacznij od żony/partnerki . Czy zadałeś sobie pytanie:co lubi żona nosić, jeść, pić ??? Bo, pewnie >ona wie co ty lubisz .


W tej kwestii nie będę się wypowiadał, gdyż to prywatna sfera mego życia.

>Patrzymy nie dalej niż koniuszek swojego nosa...


Nie stwierdzaj w moim imieniu. Niemniej bardzo się mylisz, gdyż ja prezentuję własne przemyślenia, poglądy. Każdy tu piszący ma własne poglądy, więc nie rozumiem.

>Zacznij więcej wymagać od siebie a zobaczysz, ze świat jest wielokolorowy  .


Nie znasz mnie amalianie, a ferujesz własne rady, co do mego prywatnego życia. Lecz odpowiem Tobie, choć nie muszę. Bardzo dużo od siebie wymagam, nawet nie wiesz ile. Nie tylko Ty toczysz "własną walkę" z codziennością.

>I miejmy możliwość wyboru i dajmy go innym .


Cały czas o tym mówię. Tylko czemu na początku piszesz...

>Świat byłby ubogi, gdyby jednostka dyktowała wszystkim.


A Ja Ciebie zapytam, jak wyglądałby Świat, gdyby wszyscy byli "zniewoleni" przez samozwańczą grupę? Zastanowiłeś się, iż "ślepa zależność od grupy", to "ubezwłasnowolnienie, blokada wyboru, niewolnictwo"?
Pozdrawiam również :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-25 12:31 Zmieniony 2014-06-25 12:42
ale, ale - nie uważasz, że może czegoś nowego nauczysz się obserwując innych ? Moje życie, czas- nie należy tylko do mnie i to jest mój wybór . I cieszę się z tego, że mogę go dzielić z kimś .

> Doskonale umiem "słuchać innych", tyle <


Mamy problem w zrozumieniu:teraz ja ciebie nie rozumiem: ja mówię o osobie ty o radiu i osobach w nim słyszanych . To nie to samo... radio możesz wyłączyć ;-)) .

>Nie stwierdzaj w moim imieniu. Niemniej bardzo się mylisz,<


myślę, wiec jestem ... żona do mnie mówi do mnie Pinokio znowu dalej patrzysz . Czyżby nos ci się wydłużył   :-)  ? Żartuję ;-))) - żona nigdy mi tak nie mówi i szybko zapomina .

>A Ja Ciebie zapytam, jak wyglądałby Świat, gdyby wszyscy byli "zniewoleni" przez samozwańczą grupę?<


To nam nie grozi. Zobacz jak szybko ludzie zaczęli mówić innymi językami . Bóg im nie musiał niczego komplikować, my sami to potrafimy o wiele lepiej robić .

Już znikam , bo .... pozdrawiam :-)

Trzymaj się Zyga i   :-) .
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-25 13:36

>ale, ale - nie uważasz, że może czegoś nowego nauczysz się obserwując innych ?


Tak, lecz kiedy uznam, iż "zaobserwowana część z życia Innych", będzie zgodna z moją potrzebą. Uczę się stale, lecz nie na podstawie li tylko obserwacji Innych, lecz doskonalę umiejętność własnych wyborów, własnej wolnej woli, własnej decyzji. Wszędzie można znaleźć coś cennego. Obserwacja i jej umiejętność jest cenną zdobyczą dla każdego Człowieka, chcącego się rozwijać. Lecz trzeba rozgraniczyć co wychodzi ode mnie, a co przychodzi do mnie. Innymi słowy – życie Innych nie może zastąpić, bądź nie może być bezwarunkowym szablonem dla mego życia, mego wyboru.

>Moje życie, czas- nie należy tylko do mnie i to jest mój wybór . I cieszę się z tego, że mogę go dzielić >z kimś .


To piękne słowa, i rozumiem, że to Twój wybór. Szanuję to. Jednak ja podchodzę do tego inaczej. życie moje, czy na ten przykład życie mej Żony to dwie ścieżki. Gdyż jeśli rzekłbym, iż są jednym torem - skłamałbym. Każdy Człowiek, każda istota dba o 'swój rozwój osobisty". Moim zdaniem, "dzielimy" wspólnie własne życie z Osobą Nam drogą, drogimi, których kochamy. I z tym się zgadzam. W małżeństwie dzielimy własne życie z drugą Osobą, i tworzymy wspólną ścieżkę idąc przez czas. Lecz życie osobiste, życie jednostki (w moim rozumieniu), nie należy do nikogo.

>Mamy problem w zrozumieniu:teraz ja ciebie nie rozumiem: ja mówię o osobie ty o radiu i osobach >w nim słyszanych . To nie to samo, radio możesz wyłączyć ;-)) .


"amalianie" ja również mówię o Osobie. Nie potrzebnie tu przytoczyłeś przykład „radia”. Sugerujesz, iż „próbuję” Innym zamknąć usta, narzucając własne zdanie? Czy sugerujesz, iż słyszę własne słowa, a nie słucham słów Innych Osób? To przykre. Zważywszy na to, iż mnie nie znasz. Wyjaśnię Tobie jednak tę kwestię. Mam wielki szacunek do ludzi, jak i do tego, iż prezentują SWOJE zdanie. Słuchając – słyszę a nie tylko słucham. Jednak zważ na fakt, iż „zdanie” to indywidualny wybór. Ja taki również mam, wolny wybór. Gdyż nie można zakładać, iż jeśli nie zgadzam się z poglądem kogokolwiek, to nie słyszę, co mówi. Bądź nie szanuję tej Osoby. To błędne myślenie.
Gdybyż tak było, jak mi sugerujesz (radio), nie byłoby mnie tutaj - nie sądzisz?:-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-25 19:55
Amalian: próżne Twe nadzieje :-(
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2014-06-28 16:07
Witajcie wszyscy.Strasznie to forum sie zmieniło ,nie ma miejsca na wygłupy,pogadanie na ploty i luz.Szkoda.Szkoda tez ze nie ma miejsca dla kazdego.Pozdrawiamy tych ktorzy sie jeszcze trzymia i tych ktorzy czytaja milczac.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-06-28 18:49
Pozdrowiona pozdrawiam - szerokich dróg. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kawiarenka w kawiarence (Strona 574) (7211410 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 689 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill