www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Lot pikuje ;) (5030 - wyświetleń)
- Autor amalian Dodany 2008-08-01 09:53
Moja internetowa koleżanka ,myślę że mogę tak napisać o niej ,podesłała mi link do artykułu,który wklejam :  http://wyborcza.pl/1,75248,5542976,Jak_trzeba__to_dadza_wozek.html?nltxx=2015058&nltdt=2008-08-01-05-08  . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-01 11:00

>niepełnosprawnych pasażerów będzie na pokładzie węższy wózek, jeśli tylko o to poproszą.>


i tu się zgadza ten fragment z gazety , leciał już mój kolega ,też wylot z Warszawy , i tak było , obsługa lotu wcześniej widziała, pomagała mu osbiście .leciał sam .
druga sprawa on jest dorosły
a dalej dotyczy wszystkich - zaświadczenie od lekarza , jaki stan człowieka , i czy lekarz zezwala na lot 

dziwi mnie jednak ,że na nie wszystkie trasy jest tak samo .
bo dlaczego raz tak , raz tak
leciałam do Hiszpanii , linie LOT ROK 2003 , wylot  Warszawy do Tarbes ( lotnisko we Francji  )  , dalej do Loordes samochodami , ale byliśmy grupa 8 osób - fundacja, i oczywiście opiekun i lekarz,ale też musiałam mieć zaświadczenie o stanie zdrowia na podróż specjalnie,  a na pokład nas wnosili wózki poszły na bagaż .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-08-01 11:44
Nie wszyscy mogą się poruszać bez wózka a siusiu się chce ...dobrze by takie wózki były na wyposażeniu w samoloci ,którym się porusza ON . Współczuje tego wnoszenia do samolotu,to dyskomfort...:-( .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-01 12:17
nie było tak źle . całkiem miło i dobrze dźwigiem wózek do góry , potem nas na ręce  jak dzieciaka ... na fotel
pytasz a siusiu , jest to forum ludzi chorych nikt nie powinien się śmiać , wszyscy na czas lotu mieliśmy cewnik .
potem zresztą na cały pobyt też , bo było nam tak wygodniej , nie myśleliśmy o tym kłopocie , zajęci raczej zwiedzaniem , bo było to dalej połączone z dalszą podróżą -samochodami dalej , z wycieczką w góry ...tam to są ścieżki dostosowane dla wszystkich , niepełnosprawnych też ... a to przecież Pireneje ,nawet dalej w głąb Hiszpanii to wyższe.

przepraszam wyżej za błąd ..oj te palce... Lourdes ..powinno być
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-08-01 12:58
Werbena napisała :> potem nas na ręce  jak dzieciaka ... na fotel<
I o to chodzi ,o to chodzi . Gdzie tu jest to równouprawnienie ,które nam się również należy . Ja nic nie mam do noszena na rękach ,ale dlaczego ma mnie nosić jakiś osiłek . To przecież jest dwudziesty wiek i pot takiego osiłka mnie nie podnieca . Co innego ,gdyby linie lotnicze miały pod ręką Aniołkoi Charlego,albo ten patrol ,wodny czy jakiś tam . Człowiek miałby gdzie się przytulić do piersi ,chwycić za szyję ;-) ...A tak ,to tylko,to lusterko z odpustu mi zostało tylko i ta piękna acz spłowiała BB :-( .Może to Szarik ...
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-08-01 13:19
no n onononono..
ale ogólnie fajnie to podsumowałeś ..
kurdela z braku tego równouprawnienia
ale mi się trafiło...?... , obcy facio mnie na ręce wziął , wyperfumowany ...elegancja francja..nie był spocony ...a rodzinka macha na balkoniku i widzi wszystko .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-01 13:22
a na poważnie ...postęp w tej sprawie koniecznie jest potrzebny ...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-08-01 15:04
Ale ,żeby tym wszystkim leniuchom uwiidaczniać to zacofanie,lenistwo,bezmyślność musimy się pokazywać ,by uwidaczniać niedociągnięcia . Tutaj nie tylko mam na uwadze porty lotnicze . Tematów jest multum wystarczy się rozglądnąć w koło... Jeżeli ma ktoś taki problem nie do pokonania powinien dać nam namiar . My zaś powinniśmy zadziałać i stosować monity z pytaniem DLACZEGO ? Pewnie jes to jakaś forma naszej integracji . Pewnie Owsian,by nam pomógł w zredagowaniu takiego pisma i ci ,którym by to pasowało by je powielili  . Inni zaś zredagowali by parę zdań od siebie .  To może by zacząć wątek np POMOŻECIE ??? - trochę kiepsko się kojarzy ;(( . Dajcie pomysł . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-03-16 08:05
Amalian dostałeś odpowiedź na pismo? A może jednak go nie wysłałeś .Chodzi mi o te "Aniołki " najbardziej ;-)
Zastanawiam się co zmieniło się od tamtego czasu? A także co w przypadku gdyby ON nie mieścił się w tym węższym wózku? Może podróż odbywa w części bagażowej ;-)?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Lot pikuje ;) (5030 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill