www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / widmo utraty renty socjalnej a praca (4104 - wyświetleń)
- Autor laudzin Dodany 2008-08-27 21:22
WIem że temat byl,ale mnie to ciągle gryzie.Mam te 480zł ale chiałbym spróbować pracować,wiem że moge góra 800zł brutto,tylko czy warto,czy zna ktoś przypadek że renta została cofnięta na zawsze,mam 24 lata i siedzenie w domu bez zajęcia jest męczące.Szukałem kiedyś pracy ale nic nie znalazłem,kolega raz mi załatwił ale w ostatniej chwili sie rozmyśliłem bo ojciec mówil,że jak będe robić na czarno to ktoś doniesie a jak legalnie to mi zabiorą.Niech mi ktoś napisze kto pobiera rente socjalną i pracuje jak to naprawde wygląda i czy pracodawcy chcą wogle zatrudniać kogoś kto może mieć na papierze góra 800zł brutto
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-28 06:53
Drogi Kolego  czy całe życie chcesz żyć za te niecałe 500 złotych.. ??
Ja znam wielu co na retach i socjalnych i tych z ZuS-u dorabiaj..  Idąc do pracy idziesz do ludzi  juz pominę sprawy materialne.. Co do pracodawców..  Ja pracuje  na rencie u pracodawcy normalnie na 1/2 etatu..
Pracodawca potrzebuje ludzi do firmy by mu firma przynosiła zysk.. Dlatego jak masz okazję idź do pracy..  A  jak znajdziesz ciekawą pracę dobrze płatną to sma zrezygnujesz z tych paru groszy renty socjalnej. Od czegoś trzeba zacząć
Nadrzędny - Autor laudzin Dodany 2008-08-28 22:07
Strach przed utratą jest spory,niby teraz mieszkam z rodzicami i nic mi nie brakuje,jednak człowiek chciałby troche zarobić i czymś się zająć.Ciężko jest się zdecydować na taki krok,może lepiej odczekać aż naprawde mnie bieda spotka i nie ryzykować...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-29 07:16
Doradziłbym Ci tak póki  mieszkasz z rodzicami  zdobądź taki  zawód który Ci umożliwi swobodna pracę przy twoim schorzeniu..   ewentualnie skończ studia . Umożliwi ci to podjęcie dobrze płatnej  pracy i  i zniknie strach.. Chyba nie chcesz cale życie egzystować za kilkaset złotych miesięcznie..
Nadrzędny - Autor laudzin Dodany 2008-08-29 13:46 Zmieniony 2008-08-29 13:57
Jestem zapisany do studium informatycznego-technik informatyk,ale nie jestem przekonany do tego czy w małym miasteczku gdzie mieszkam znajde kiedyś prace po tym i czy warto wogle się za to brać.Może ogólniak wystarczy a po tym to praca admina albo programisty,jakoś siebie nie widzę w tej roli no bo gdzie i czy wogle dam rade.Tak się zasiedziałem w tym domu,że ciężko gdziekolwiek wyjść nie mówiąc już o pracy czy szkole.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-08-29 16:05
Hm..., niby wiesz, gdzie dzwonią, ale - kończy się jak zwykle.

To w takim razie jak można Tobie pomóc? Najlepszy byłby mocny kop w tyłek, ale jestem za daleko...
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-09-01 09:44

> Tak się zasiedziałem w tym domu,że ciężko gdziekolwiek wyjść nie mówiąc już o pracy czy szkole.


Może to właśnie jest główny problem? To, że Ci się tak chce-nie chce? To może wyobraź sobie, że za 20 lat Twoje życie wygląda tak samo - mieszkasz z rodzicami, masz 480 złotych miesięcznego dochodu, minimum perspektyw i tak naprawdę nic nie robisz. Jeżeli nie chcesz żeby tak było, to jedynym sposobem jest się ruszać i rozwijać póki masz szanse. Szybciej, wolniej ale konsekwentnie. Bo inaczej uświerkniesz na dobre, a im dłużej będziesz siedział bezczynnie, tym trudniej Ci będzie coś zmienić.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-09-02 11:40
Osoba, która ma ustalone prawo do renty socjalnej może podjąć zatrudnienie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że fakt podjęcia zatrudnienia należy zgłosić w oddziale ZUS, który wypłaca świadczenie.
Jeżeli chodzi o możliwość uzyskania dochodu, to w przypadku renty socjalnej jest to kwota 885,50 zł brutto /przychód stanowiący 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, którego przekroczenie powoduje zawieszenie wypłaty renty socjalnej (kwota obowiązuje od 1 września do 30 listopada 2008 r.)/. (źródło: www.zus.pl)

Osoba niepełnosprawna może być zatrudniona, o ile uzyska pozytywną opinię lekarza medycyny pracy. Kierując kandydata na pracownika na badania wstępne, pracodawca powinien określić w skierowaniu rodzaj proponowanego mu stanowiska oraz ewentualne zagrożenia dla zdrowia związane z wykonywaniem obowiązków służbowych.
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zawiera dodatkowo informację w jakich warunkach osoba niepełnosprawna może wykonywać pracę (np. tylko w warunkach pracy chronionej) oraz czy i jakie zatrudnienie mogłaby podjąć osoba niepełnosprawna biorąc pod uwagę jej wykształcenie i posiadane kwalifikacje przy obniżonej sprawności organizmu.

Polecam także zapoznanie się z publikacją Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji „Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rentach i emeryturach” dostępnej pod linkiem: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5081
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / widmo utraty renty socjalnej a praca (4104 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill