www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Znalazlem pracę ale mam problem. (8742 - wyświetleń)
- Autor gienas Dodany 2008-09-02 14:24
Witam.

Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i rente socjalną.
Znalazlem pracę przy komputerze.Praca polega na przyjmowaniu towaru do magazynu i sprzedarzy.
Ten zaklad prazy potrzebuje pracownika na pełen etat 8 godzin pracy i przypuszczam ze w soboty terz.
Chciał bym złożyć swoje podanie, ale niewiem co dokladnie moge zaoferować pracodawcy.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-09-02 15:17
Napisz  bardzo dobra znajomość komputera . Programów fakturujących ,Word ,Exel ,etc
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2008-09-02 15:28
po błędach ortograficznych, które zauważyłem, raczej masz niewiele do zaoferowania
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-02 16:07
Nie bardzo rozumiem na czym konkretnie polega Twój problem - chodzi o to, że nie wiesz czy możesz wypełnić wymagania dotyczące 8h dnia pracy?
Nadrzędny - Autor gienas Dodany 2008-09-02 16:13
Mam wykształcenie informatyczne.
Oczywiście.
Czy moge spełnić wymagania pracodawcy 8 godzin pracy pełen etat ?
Czy mogę terz pracować w soboty jak pracodawca będzie tego wymagał ?
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2008-09-03 15:36
To jest tak.

Jak pracujesz na otwartym rynku pracy i masz umowę o pracę !!! to możesz pracować 8 godz. Jak w jakiś ZPCHR to wtedy 7 godz.

W soboty też możesz pracować (jest chyba limit 150 godz nadliczbowych w roku), ale za ekstra pieniądze.

Przy projektach informatycznych raczej nie wychodzi się po 8 godz - choć z tyle tylko zapłacą.

Masz wykształcenie informatyczne - ale jakie (technikum, licencjat, studia ???)

"TERZ" pisze się "TEŻ"
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-09-03 21:32
Barnaba, mylisz się - takie same zasady obowiązują w firmach prywatnych, jak i w ZPCh-rach. Osoba ze stopniem umiarkowanym może pracować 7 h plus, oczywiście, do 150 nadgodzin rocznie (oczywiście, że płatnych - jakie nadgodziny są darmowe???).

Za zgodą lekarza można pracować więcej.

Oczywiście, mówimy o sytuacjach oficjalnych...
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-03 15:52
O ile mi wiadomo "normalnym" stanem zatrudnienia osoby z orzeczoną niepełnosprawnością jest 7h dziennie, a nie osiem, ale można się tego "udogodnienia" zrzec za zgodą lekarza medycyny pracy - wtedy będziesz mógł na umowę o pracę pracować 8h dziennie (czyli mieć pełny tydzień pracy). Nie wiem nic o tym żeby niepełnosprawny pracownik nie mógł pracować w sobotę.

Pozdrawiam

PS. Nie jestem jednak specjalistką w tej dziedzinie i mogę się mylić.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2008-09-03 15:55
Mnie wiadomo, że nie można się z rzecz uprawnień (tak jest napisane w ustawie 7 godz i koniec ale to dotyczy tylko tych co dostają refundację z PFRON). Ograniczeń czasowych nie stosuje się np. do ochrony czy sprzątania.

A na otwartym rynku pracy to mogą ciebie zmusić nawet do pracy po 14h - najwyżej dostaną mandat 500 zł
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-03 16:01

> Mnie wiadomo, że nie można się z rzecz uprawnień


Jesteś tego pewien? Bo patrząc choćby na tę informację, a konkretnie na fragment:

Podane normy czasu pracy nie dotyczą jednak pracownika niepełnosprawnego:
(...)- który na własny wniosek został uznany przez lekarza przeprowadzającego badania profilaktyczne lub w razie jego braku lekarza sprawującego nad nim opiekę za zdolnego do pracy w wymiarze 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo.


Mam wątpliwości, czy masz rację.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2008-09-05 17:41
wszystko co napisałeś to prawda. tylko co z tego. Powoływanie się na prawo w tym kraju mija się z celem.
Ja np. zarabiam 3 tys zł netto, ale nie mam składek emerytalnych ani ubezpieczenia zdrowotnego, tylko podatek płacę (u. o dzieło)
Tylko co z tego, jak moje obowiązki to klasyczny stosunek podwładny, czyli powinienem mieć umowę o pracę.
Spróbowałbym tylko upomnieć się o swoje i koniec pracy - zamiast 164 godzin miesięcznie pracuję 206,
ale za te nadliczbowe pieniędzy nie ma.

I tak jest wszędzie, gdzie nie ma silnych związków zawodowych. Ale nikt na to nie zwraca uwagi i nikogo to nie interesuje.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2008-10-01 15:04
dalej wylewajcie zale zamiast oprotestowac glosno.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-05 17:58
500 zł to jest moja cała renta... Za którą muszę żyć cały miesiąc...
Nadrzędny Autor fiolek Dodany 2008-09-05 20:13
w związku z tym zaproponuj swoje umiejetnosci potencjalnemu pracodawcy, ale nie zapomnij tez zapytac sie o warunki pracy jakie on oferuje,a wtedy bedziesz wiedział na co mozesz u niego liczyc. rozumiem Twoje obawy, ze jesli nie bedziesz dyspozycyjny tak jak chce tego pracodawca to moze Cie nie zatrudnic, albo nie przedłuzyc zatrudnienia, ale nie poddawaj sie i szukaj pracy nie tylko w magazynie ale raczej zgodnie z informatycznym kierunkiem wykztałcenia , powodzenia.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2008-09-07 19:07
ok, dużo, ale te 3 tys to maks - za pracę + prowizja + inne prace. Z początku się cieszyłem, ale teraz jestem wykończony. Tylko te pieniądze mnie motywują.
A 500 renty - kiedyś też tak miałem, więc rozumiem ból
Nadrzędny Autor Hrabina23 Dodany 2008-10-01 11:56
mozesz pracowac, ale 7 godzin oficjalnie ( reszta tojuztwoja sprawa), renty Ci niezabiora bo wolno   dorobic - kwote ktora mozna dorobic  miesiecznie pogaje ZUS .Musisz uwazac ze by jej nieprzejkroczyć, bo wtedy w zaleznosci w  ktorym miesiacu przekroczyles to za cały miesiac musisz oddać cała rente.Inaczej jest zrentami z ZUs tam na koniec roku oddajesz kwote tylko jaka przekroczyłeś przy rentach socjalnych oddaje cała za dany miesiac przekroczenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Znalazlem pracę ale mam problem. (8742 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill