www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Oferty pracy- rejestracja w Zielonej Górze (4775 - wyświetleń)
- Autor lidian Dodany 2008-09-05 14:02
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji otworzyło w Zielonej Górze Centrum Integracja.  Jego zadaniem, oprócz działań edukacyjno - informacyjnych, jest kompleksowa działalność na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych w regionie. Region to jeżeli dobrze zrozumiałam województwa lubuskie, dolnośląskie i wielkopolskie. W związku z tym , że poszukuję pracy zgłosiłam się telefonicznie do regionu czyli do Zielonej Góry. Chciałam się zarejestrować. Niestety zarejestrować się nie mogę ani telefonicznie ani w inny sposób, tylko osobiście. Muszę jechać wiele kilometrów by porozmawiać z konsultantem jakby rozmowa telefoniczna miała mniejszą wartość. Teraz w dobie komputerów wszystkie potrzebne dokumenty można przekazać w inny sposób, nie tylko osobiście. Rozumiem, że może niektóre osoby wymagają konsultacji. Ja jednak mam sprecyzowane potrzeby. Jestem osobą wystarczająco wykształconą z dosyć dużym stażem pracy i doświadczeniem zawodowym. Wiem czego chcę, dlaczego nie mogę oferty otrzymać komputerowo, a ewentualne podpisanie umów odbywało by się osobiście?
Telefony odbierają bardzo miłe osoby, są życzliwe i starają się pomóc,ale nie mogą mnie zarejesrtować.
Mam kłopoty z poruszaniem się i taka podróż jest dla mnie męcząca. Szukam pracy nie w ochronie(takie oferty również są dla niepełnosprawnych), ale pracy w domu przy komputerze. Pracy takiej nie dostanę, mimo iż jest oferta, bo muszę się przedtem zarejestrować niestety osobiście. Czy tego nie można zmienić?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-09-06 06:31

>>>Wiem czego chcę, dlaczego nie mogę oferty otrzymać komputerowo, a ewentualne podpisanie umów odbywało by się osobiście?<<


Na dzień dzisiejszy umowę prawnie musisz podpisać normalnie. no chyba ze sobie wyrobisz podpis elektroniczny . i firma oferująca  pracę coś takiego posiada..
Z tego co piszesz  o tej firmie dałbym se z nimi spokój..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-06 07:43
Godunow to jest pomoc w uzyskaniu pracy jaką daje Integracja, dlatego w tym miejscu zadałam pytanie. Nie mogę zrozumieć, dlaczego muszę się zarejestrować osobiście zanim otrzymam ofertę. Oczywiście poinformowano mnie , że dostanę zwrot kosztów podróży, ale tu chodzi o moje trudności z dojazdem, a nie o koszt. Podpis muszę złożyć osobiście, masz rację. Jednak może z zaproponowanej oferty nie skorzystam, to mój wyjazd jest niepotrzebny (i koszty  Integracji również). O ile nie dostanę przekonujących mnie wyjaśnień Integracji (może coś źle zrozumiałam), to uznam, że miałeś rację, że lepiej dać "sobie spokój". Tylko w takim wypadku, po co w Zielonej Górze powstało Centrum Integracja?
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2008-09-07 19:26
jeśli masz trudności z dojazdami, to faktycznie raczej daruj sobie - nikt ciebie nie zatrudni. Ostatnio widziałem zabawne ogłoszenie
Firma Centrum Ochrony Security poszukuje osób sprzątających:

wymagania
Sprzątaczki z I i II grupą

Zakres zadań:
Sprzątanie salonu meblowego

Oczekiwane wykształcenie:
począwszy od podstawowego

Informacje dodatkowe:
Dobrze by było jak by to była osoba szczupła i w miarę zwinna

Te ostatnie zdanie mnie tak rozśmieszyło. Pierwsza grupa i w miarę zwinna.  To kogo oni szukają - wysportowanej rencistki z wyższym wykształceniem?
http://www.pelnosprawniwpracy.pl/index.php?action=pracadamdetal&id=2368
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-07 22:19 Zmieniony 2008-09-07 22:50
Barnaba ja ostatnio dosyć intensywnie poszukuję pracy. Czytam różne ogłoszenia i zauważyłam, że pod szyldem praca dla niepełnosprawnych można znaleźć różne obsurdalne propozycje. Bardzo często jest to ciężka fizyczna praca, której żaden niepełnosprawny nie może wykonać. Jednak  najbardziej byłam wkurzona, gdy w moim mieście były targi pracy dla ON. Były zorganizowane w miejscu niedostępnym dla ludzi na wózkach, bo były schody. Nie było miejsc do zaparkowania samochodu inwalidzkiego. Zanim dotarłam z biletem parkingowym na miejsce gdzie zaparkowałam samochód, to już mialam wpisany mandat od strażnika. A propozycje pracy to stolarz , sprzątanie i praca w ochronie. Stoisko Centrum Integracji reprezentowane przez miłe panie z Zielonej Góry, które zaproponowały mi pomoc w znalezieniu pracy, ale pod warunkiem, że do ich miasta przyjadę. Poprosiłam, że skoro już tutaj są, to aby oszczędzić mi kłopotu niech te formalności załatwią ze mną na miejscu. Niestety odmówiły. Pytam dziś Integrację po co te osoby przyjechały? Nie miały mi nic do powiedzenia o pracy. Tylko pieniądze zostały zmarnowane na ich przyjazd. Bo to , że Integracja w Zielonej Gorze istnieje mogłam dowiedzieć się z internetu. Koszt dla Integracji byłby mniejszy. Jak już pisałam w pierwszym poście, póżniej próbowałam jeszcze telefonicznie załatwić sprawę rejestracji, ale się nie udało.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-09-08 09:50
Procedura rejestracji Osób z Niepełnosprawnością, wymaga osobistego spotkania się z doradcą zawodowym. Zdajemy sobie sprawę, że może być to bardzo trudne dla wielu osób, jednak projekt, który obecnie realizujemy zobowiązuje nas do przyjęcia takiego schematu postępowania.
Pragniemy poinformować Państwa, że w najbliższych miesiącach Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji  przystępuje do projektu adresowanego do osób niepracujących, posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z tytułu narządu ruchu. Projekt ten zakłada kontakt z Osobami z Niepełnosprawnością nawet w jej domu w celu wspólnego ustalenia toku postępowania. 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-08 10:26
Dziękuję za odpowiedź.
Szanowni  Państwo procedura ta dla  Osób z Niepełnosprawnością jest łatwa do zrealizowania, natomiast dla Osób Niepełnosprawnych jest  nieraz nie do przejścia. Rozróżniłam tu osoby z niepełnosprawnością od osób nioepełnosprawnych , bo widzę tutaj różnicę. Osoba z niepełnosprawnością, to  może być przykładowo ktoś kto nie ma dwóch palców u ręki, natomiast osoba niepełnosprawna moim zdaniem to m.i. ktoś kto nie ma dwóch nóg.
Odnosząc się z całym szacunkiem do Waszej pracy i doceniając wkład sił i energii pragnę jednak zwrócić uwagę, że tworząc Centra Integracji powinno się większą uwagę zwrócić w pierwszej kolejności na Osoby Niepełnosprawne (najciężej poszkodowane I i II grupa), a dopiero później na osoby z niepełnosprawnością (dla których zwykle jest najwięcej ofert pracy w miejscu zamieszkania).
Cieszą mnie  plany projektu, który zakłada kontakt z Osobami Niepełnosprawnymi w miejscu zamieszkania. Ale to są dopiero plany..
Nadrzędny - Autor paoolina Dodany 2008-09-08 22:32
Do lidian
Wiesz myślę że powinno być Ci głupio. Uważasz się za wykształconą i inteligentną a to co piszesz przeczy tym założeniom. Twierdzisz że rozumiesz pojęcie OSOBA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ. Otóż - nic nie rozumiesz :P
Wiesz może kim jest Pan PIOTR PAWŁOWSKI - otóż jest to człowiek, który walczył o to by osoby niepełnosprawne nazywać wiesz jak ????? właśnie - OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ. I o dziwo ten człowiek ma większe pojęcie o temacie niż może Ci się wydawać. Jest on osobą, na stałe przykutym do wózka, sprawną ma jedynie lewą dłoń. I wiesz co jest on prezesem Stowarzyszenia, które oskarżasz o bezradność i nieumiejętność niesienia Ci pomocy. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jak wiele uczynił ten człowiek, nie wiem czy wiesz jak wiele osiągnął i kurcze nie dzięki narzekaniu i czekaniu aż ktoś do niego przyjedzie, sam wziął sprawy w swoje ręce i biorąc się do roboty postanowił nieść pomoc innym. Wierzysz w to że dałby radę zrobić tak wielką rzecz bez podróżowania, bez przemieszczania się z miejsca na miejsce, bez kontaktów międzyludzkich? wierzysz? bo ja nie! robił to pomimo swej niepełnosprawności. Moim zdaniem leń pozostanie zawsze leniem - pełnosprawny czy niepełnosprawny . Ty jesteś przykładem takiego lenia. Umiesz tylko narzekać i krytykować czyjąś pracę.
Weźmy np paraolimpijczyków, którzy osiągają sukcesy dzięki swej woli walki a nie dzięki temu że czekają aż ktoś do nich przyjedzie. czy uważasz że gdyby takiemu człowiekowi zaproponowano przejazd z jednego miasta do drugiego (na dodatek w tym samym województwie), odmówiliby????  
nie wierzę, że w TWOIM OTOCZENIU NIE ISTNIEJE ANI JEDNA ŻYCZLIWA CI OSOBA, KTÓRA MOGŁABY  SŁUŻYĆ CI TRANSPORTEM. MOGŁABYŚ NAWET ODDAĆ PIENIĄDZE ZA PALIWO, BO PRZECIEŻ EFEKTEM TEJ PODRÓŻY BYŁOBY PODJĘCIE PRZEZ CIEBIE PRACY, CZYŻ NIE?????

pomyśl więc czy chodzi Ci o pracę a co za tym idzie o własny rozwój, czy też o krytykowanie pracy ludzi, którzy robią co mogą by ułatwić Ci sprawę.
Gdybym to ja miała być Twoją szefową - z takim podejściem byłabyś u mnie spalona.

Nie znam dokładnie specyfiki pracy Centrów Integracja, nie znam zasad jakimi się kierują, jednak regularnie przeglądam portal i niekiedy wstyd mi za takich ludzi jak Ty. Puki co nie musiałam korzystać z ich usług, sama znalazłam pracę, jednak kto wie.... może kiedyś będę musiała. I wiesz  co? wsiądę w samochód i pojadę choćby na koniec świata - tylko po to by spełnić swe marzenia zabierając ze sobą swój wózek .

Jeśli więc nie zamierzasz skorzystać z pomocy oferowanej przez Pracowników Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji to przynajmniej nie oczerniaj ich starań i pozwól im spokojnie robić swoje a sama zostań w swoim kocim smrodku użalając się nad sobą.

pozdrawiam:  Paulina G.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-09-08 23:14
Moje zdanie na temat Osoba z niepełnosprawnością i osoba niepełnosprawna jest takie jak wyżej napisałam. Mam prawo mieć takie zdanie. Sądzę , że nie tylko ja tak myślę.
Co do osoby pana Piotra Pawłowskiego, wiem kim jest i już w jednym z postów wyraziłam uznanie dla jego pracy, choć nie znam go osobiście. Ty pewnie znasz skoro wypowiadasz się w ten sposób.
Nic jednak nie upoważnia Cię do tego , by mnie obrażać, bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że mnie obraziłaś. Na jakiej podstawie wydałaś taki osąd o mnie? Czy mnie znasz? Skąd możesz wiedzieć kim jestem i co w życiu zrobiłam dla innnych? Jakie mam osiągnięcia i jakie trudności pokonałam? A o swój rozwój zadbałam w czasach , gdy o integracji w tym kraju nikt jeszcze nie myślał. Zapewniam Cię, że było to o wiele trudniejsze niż teraz.
Mówisz, że nie znasz specyfiki pracy Centróów Integracji. Powstały one po to by pomagać więc jeżeli coś w pewnym momencie jest uciążliwe dla osób niepełnosprawnych czy  sądzisz, że osoby zainteresowane nie mogą na dany szczegół zwrócić uwagi?
Zanim następnym razem napiszesz tak napastliwy list, to się troszkę zastanów, bo o Tobie on dobrze nie świadczy. Masz prawo mieć inne zdanie, mogą Ci się nie podobać moje słowa, ale nie masz prawa o nikim się tak wyrażać jak to zrobiłaś w stosunku do mnie.
Nadrzędny - Autor paoolina Dodany 2008-09-08 23:53
masz rację trochę mnie poniosło, ale chyba nic w tym dziwnego. nie znam osobiście Pana Pawłowskiego, jednak wiele czytałam na jego temat. Zaimponował mi i z całą pewnością mogę o Nim powiedzieć - autorytet. dlatego jeśli On mówi o sobie osoba z niepełnosprawnością to wybacz będę brała przykład z Niego a nie z Ciebie.
nie rozumiem dlaczego czujesz się urażona, czy z tego powodu że przedstawiłam swoje zdanie, pokazałam swój tok myślenia. Jak to jest że Ty masz prawo wyrażać własne zdanie a ja nie? jak to jest że ty możesz obrażać innych a ja nie?( nie będę się tutaj licytowała która z nas jest bardziej doświadczona przez los).
jak myślisz czy tak czują się osoby z integracji, które możliwe, że również są osobami niepełnosprawnymi
(nie znam ich więc nie wiem) i czy możesz urągać ich pracy ?
wyjaśnij mi jak to jest że nie możesz przedostać się do Zielonej Góry czy to miasto jest w jakiś sposób odcięte od reszty świata??? Tym bardziej że jak pisałaś wcześniej jesteś kierowcą posiadającym na dodatek kartę parkingową.
ja codziennie pokonuję drogę 60 km by dostać się do pracy i 60 z pracy do domu. no może za wyjątkiem niedziel i sobót. jeżdżę sama (nie licząc wózka - to mój wierny towarzysz) . mówisz że kiedyś było ciężej, możliwe, ale skoro wtedy potrafiłaś zadbać o swój rozwój a teraz nie to chyba jednak teraz jest Ciężej prawda? przeczysz więc sama sobie. raz jeszcze pragnę Cię przekonać że moim celem nie jest Cię obrazić, ale nie potrafię pojąć jak to jest że osoba, która nie chce zrobić nic by sobie pomóc krytykuje pracę ludzi którzy taką pomoc oferują. 

no chyba że dotarłaś do tej Zielonej Góry a nikt z obecnych tam osób nie potrafił Ci pomóc. jeśli tak to zwracam honor. ale wtedy nie pisała byś że chcesz rozmawiać przez telefon a nie twarzą w twarz.

pozdrawiam cieplutko- Paulina (zaspana i zbulwersowana postawą rozmówczyni)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-09-09 07:25 Zmieniony 2008-09-09 07:41
Paulino sztuką jest wyrażać swoje zdanie nie obrażając nikogo. Jeżeli dobrze przeczytałaś moją wypowiedź , to powinnaś zauważyć, że wyraziłam swoje uznanie w stosunku do pracy wykonywanej na rzecz niepełnosprawnych przez Integrację.  Natomiast Ty użyłaś w stosunku do mnie (zupełnie mnie nie znając) takich słów, że poczułam się urażona. Przykładu ze mnie nikt Tobie nie kazał brać, a Twój zachwyt w stosunku do kogokolwiek, nie tylko do wymienionej osoby, to Twoja prywatna sprawa. Nie interesuje mnie również ile kilometrów Ty pokonujesz codziennie. Wiem doskonale gdzie leży Zielona Góra i jak można do niej dojechać, ale wybacz nie będę się Tobie tłumaczyła z jakiego powodu Tego zrobić nie mogę. Nie przeczę sama sobie jak to powiedziałaś, Ty po prostu w swoim zaślepieniu własną osobą nie jesteś w stanie zrozumieć innych.
Tutaj jest wątek Porady  Centrum Integracji, odpowiedź otrzymałam, a dyskusja z Tobą w tej formie i w tym wątku mnie nie interesuje.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Oferty pracy- rejestracja w Zielonej Górze (4775 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill