www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak długo czeka się na opinie biegłych? (20915 - wyświetleń)
- Autor dominikb Dodany 2008-09-24 14:44
Pozwoliłem sobie nowy wątek założyć i zapytać: Znajomy został powiadomiony, iż Sąd skieruje go na badania do biegłego neurologa i biegłego ortopedy. U neurologa był na początku września i do dziś nie dostał informacji o jego opinii.. Natomiast na wezwanie przed biegłego ortopedę jeszcze oczekuje.. Kiedy może spodziewac się jakiegoś pisma? Czy opinie przyślą mu do domu dopiero kiedy zostanie przebadany przez biegłego ortopedę? (mimo, że przez biegłego neurologa był badany już na początku września) Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-09-24 14:57
W moim przypadku ,biegły tylko mnie poinformował już po badaniu , jaką opinię wypisze do sądu . Oraz ,że obecność na sali sądowej jest nieobowiązkowa . Co też uczyniłem . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-09-24 16:30

>>>Oraz ,że obecność na sali sądowej jest nieobowiązkowa . Co też uczyniłem . Pozdrawiam :-) . <<


Moim zdaniem warto się udać na rozprawę do sądu..
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-10-16 13:44
Nie zaglądałem tu wieki . Sorry . Napisałem nieściśle ,bo wiedziałem ,że orzecznik ,na podstawie badań NMR oraz opinii lekarzy ,u których się leczyłem (oddz. neurologi prof Wajgta )będzie wnioskował o przyznanie mi renty  . Dlatego wiem ,że ma zanaczenie u kogo się leczymy . Im większy autorytet tym mniejsze problemy z przyznaniem świadczeń . Ale zamieniłbym się z kimś na trochę więcej pary :-( .
Nadrzędny Autor Bajka Dodany 2008-10-21 11:05
Oczywiście powinieneś, jezeli Twój stan zdrowia na to pozwala,być na rozprawie. Możesz także zapoznać się z aktami sprawy, jeszcze przed rozprawą. W gorszej sytuacji są ludzie, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w rozprawie. I takich nikt nie przesłucha, choć prawo przewiduje, że osoby takie powinny być przesłuchane w miejscu ich pobytu. Jeżeli zaś chodzi o wyniki badań, opinie lekarzy leczących to myślę, że jesteś w błędzie. Opinie autorytetów - jak to ładnie nazwałeś - , wyniki badań specjalistycznych, treść kart szpitalnych nie mają żadnego znaczenia ani dla orzeczników ZUS, a także dla biegłych sądowych. Oczywiście nie można uogólniać, cały czas w to wierzę, że są uczciwi lekarze. W moim przypadku, jeden z biegłych, kiedy wszedł do mojego domu, stwierdził, że interesuje go jedynie okres powstania niezdolności do pracy, powiedział tak pomimo, że mnie jeszcze nawet nie widział. Wyniki rezonansu magnetycznego nie interesowały go. W opinii, nadesłanej mi przez sąd, nie ma ani jednego słowa na temat wyników badań, nie ma treści kart szpitalnych, nie ma ani jednego słowa na temat treści dokumentów medycznych dostarczonych do sądu. Kiedy odniosłam się do treści tej opinii, to biegły stwierdził - w opinii uzupełniającej - że zmiany w moim organiźmie, które wykazały badania rezonansu magnetycznego są zmianami nieistotnymi i są to jedynie pojęcia radiologiczne. Mimo wszystko, życzę powodzenia. Ja niedługo będę w Europie.
Nadrzędny - Autor karmen79 Dodany 2008-10-07 21:03
Witam
Znajomy nadal czeka?
Ja również się zastanawiam ile to wszystko może trwać.
Dwa tygodnie temu byłam u biegłego, ale nic mi nie powiedział, poza do widzenia ;-)

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-10-08 07:59
Słuchajcie. Znajomy z zawodu jest masażem.... po operacji ZUS skierował go na przekwalifikowanie (60godzin kursu komputerowego). Renty mu nie przyznano a biegły napisał, że może pracować w zawodzie "urzędnika biurowego" ponieważ na takowy zawód został przekwalifikowany.
Ja uważam, że po tylu godzinach nie można być urzędnikiem biurowym ponieważ kurs obejmował tylko podstawową znajomośc windowsa i office. Ale może się mylę.
Znajomy chciał wrócić do pracy w rzeźni ale lekarz nie wydał mu "pozwolenia"... Do pracy w biurze tez nikt go nie przyjmie... bo ma tylko kurs komputerowy.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-10-08 14:42

>>że może pracować w zawodzie "urzędnika biurowego" ponieważ na takowy zawód został przekwalifikowany. <<<


Kolega zrobił podstawowy błąd że dał się przekwalifikować..
W żadnym kraju nikogo  nie mogą zrobić  na siłe pianistą skoro  ni ema słuchu podobnie z kursem komputerowym  jest spora grupa ludzi ze tego narzędzia  nie weźmie do ręki
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-10-08 18:05
Godunow... ja też tak myślę... A powiedz... co ten człowiek ma teraz zrobić skoro nawet biegły lekarz napisał ze jest zdolny do wykonywania zawodu URZęDNIKA BIUROWEGO (a nawet nie nauczono go obslugiwac ksero, fax... nie zna się na "małej księgowości") Zawsze był słabym uczniem dlatego ukończył "zawodówkę". Jest załamany... Prawdopodobnie sprawę w sądzie okręgowym przegra no bo skoro biegły uznał go za zdolnego do pracy po kursie komputerowym...
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-10-09 16:53

>>>Godunow... ja też tak myślę..<<


Wiesz PiS wprowadził takowa nowelę ,że lekarze orzecznicy ZUS orzekają nie o tym czy Ty jesteś zdrowy tylko czy chory.. ( nowela ustawy  weszła od stycznia 2006 roku)
Lecz czy zgodnie  z posiadanymi kwalifikacjami  nadajesz sie na takie  a takie to stanowisko..
Cóz by robić na miejscu tego pana.??

. dać sobie spokój  z odwołaniami do sądu..
Lecz  złożyć ponownie wniosek o rentę do ZUS ze względu  na pogorszenie  zdrowia.. uzasadniać  ile sie da że siedzenie przed komputerem   dłużej  jak  dwie  trzy godziny staje się nie możliwe.. i  odwoływać sie do skutku..
JA bym w tym kierunku..  szedł..
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-10-09 18:16
Lekarze napisali mu, że praca przy komputerze wykonywana jest w komforcie cieplnym, można sobie robić wiele przerw i kręgosłup przy tym nie cierpi (czyli tym samym obalają opinię naukowców, którzy stwierdzają, że osoby pracujące w biurach przy komputerach narażone są szczególnie na choroby kręgosłupa)
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-10-14 12:23 Zmieniony 2008-10-14 12:25
Biegli często wydają nieżyciowe oraz błędne decyzje.
"Krytyczne opinie na temat pracy biegłych podzielają także polscy sędziowie.
W styczniu tego roku Ministerstwo Sprawiedliwości rozesłało ankiety do 48 sądów okręgowych, w których sędziowie mieli ocenić pracę biegłych. Aż 96 proc. sędziów uważało za sensowne wprowadzenie obowiązku zdobywania  certyfikatów potwierdzających ich przydatność!!
Fachowość opinii biegłych uznana została przez sędziów jako średnia. Podobne oceny spotkał sposób prezentacji opinii przez biegłych w sądzie. Jako przyczynę niedociągnięć jakościowych w opiniach biegłych wskazano w 54 proc.  niedostateczne dokształcenie. NATOMIAST Aż 88 PROC. SęDZIóW PRZYZNAłO, żE MA KłOPOTY ZE ZROZUMIENIEM OPINII BIEGłYCH!"
źródło: Polska The Times Dziennik Zachodni

Myślę, że wydanie opinii jakoby osoba z zasadniczym wykształceniem po podstawowym kursie komputerowym była wg biegłego sądowego osobą dobrze przygotowaną do pracy jako urzędnik biurowy jest co najmniej absurdalna. Poza tym argumentacja biegłego, że praca biurowa przy komputerze dla osoby po poważnej operacji kręgosłupa jest idealna obala opinie naukowców, którzy nie od dziś twierdzą, że ten rodzaj pracy "niszczy kręgosłup".
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2008-12-09 14:44
"..... Aż 88% Sędziów PRZYZNAŁO,żE MA KŁOPOTY ZE ZROZUMIENIEM OPINII BIEGŁYCH!" Uff .... nie rozumieją opinii biegłych i wydają wyroki?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-02-12 19:18
Wystarczy zmienić biegłych czyli lekarzy. Ja osobiście bym wam wszystkim zabrała moje pieniądze i stworzyła specjalną komisję ds. orzekania o niezdolności do pracy i od nowa po kolei wszystkich spr. przebadała, bez możliwości odwołania. Większość to oszuści, lekarz dureń, szczęście itp. Ktoś pracuje, czyli może pracować, więc z jakiego powodu pobiera moje podatki?! Czemu mam na niego pracować?!
Nadrzędny Autor dominik7474 Dodany 2016-02-12 18:49
Pozwoliłem założyć nowy wątek ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, byłem badany przez dwóch biegłych lekarzy chirurga i psychiatrę  ,od chirurga dotrzymałem całkowita niezdolność do pracy a od psychiatry częściowa niezdolność do pracy ,potrzebuje całkowitą niezdolność do pracy gdyż staram się o rentę rodzinną z rentą socjalną .Ciekawy jestem jak Sąd Pracy to rozpatrzy ,może ktoś był w podobnej sytuacji?    
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak długo czeka się na opinie biegłych? (20915 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill