www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Np. PRAWO BUDOWLANE (Strona 7) (137756 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-05 22:27
ŚMIEJE SIĘ Z WASZEJ GŁUPOTY  I BRAKU TOLERANCJI HAHA
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-06 13:12
Pani Mycko, pani się śmieje nie z naszego braku tolerancji tylko z słasnej "GŁUPOTY". Uważam że tu nie ma z czego się śmiać a ten co się z tego śmieje ten śmieje się ostatni.

Pozdrawiam
Willi
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-06 13:33
pozdrawiam panie will i to pan ma problem że pan nie kuma  ja też walcze z barierami ale po co to komu gadać skoro i tak nie wierzy z restą żeby prowadzić dyskusje trzeba mieć pojęcie pan go nie ma to widać po postach szuka pan tylko zaczepki
Nadrzędny - Autor OWSIAN Dodany 2008-12-06 13:58 Zmieniony 2008-12-06 14:00
pani Mycka napisała: ŚMIEJE SIĘ Z WASZEJ GŁUPOTY  I BRAKU TOLERANCJI HAHA

pomijam już tradycyjny brak kultury u tej pani. Jej wypowiedzi mają się nijak do poruszonego tematu, tematu poważnego przecież, trudnego, nierozwiązanego jeszcze, tematu adresowanego do POWAŻNYCH ludzi i napisanego nie w tym celu, by sprawić jej radochę. Gdybym miał pisać tylko do maglarskich, egoistycznych kreatur pokroju pani Mycki, wolałbym zmienić zawód.
ps.
Zadałem sobie trud poznania wielu komentarzy pani Mycki i wśród setek jej wypowiedzi nie było żadnej na tematy zawarte w tekście. Żadnej konstruktywnej Jakiejś PROPOZYCJI.. Przeciwnie, wszystkie ograniczały się do epitetów i niesprowokowanych pomówień. Już niejednokrotnie dawano jej do zrozumienia, że powinna komentować TEMAT, PROBLEM, a nie uciekać się do wycieczek osobistych i obraźliwych, jak powyżej zacytowana. Lecz tej pani nie chodzi o konkretną wypowiedź,  ale o zwrócenie uwagi na swoje  emocjonalne kalectwo. Pani Mycka, choć sugerowano jej inne miejsca (np. kawiarenka), z uporem maniaka  woli udzielać lekcji swojej mądrości wszystkim tym, którzy myślą inaczej, niż ona.
ps.2
Pani Mycka pisze o tolerancji,  choć  nie ma pojęcia, co to słowo oznacza. Tolerancja, nie polega na akceptacji roześmianego głupka.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-06 14:07
człowieku czytaj dokładniej i ze zrozumieniem
a po za tym skoro tak myślisz o mnie jak piszesz to poprostu nie czytaj moich wypowiedzi  bo czego bym nie napisała nic ci nie pasi ale to nie mój problem
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-06 14:40 Zmieniony 2008-12-06 14:49
Basiu, jak to, nie twój problem??? To przedstaw swój program walki, swoje propozycje co do walki aby Prawo budowlane było prawidłowo respektowane przez urzędasy a bariery budowlane znikały, teraz czekamy na twoją "MĄDRĄ WYPOWIEDŹ" w tej sprawie... Czekamy na to i zamieniamy się w słuch... Ponieważ nie tylko piszemy aby tylko pisać a też działamy tak aby nasze słowa stały się czynami, to nie są puste, bez znaczenia słowa....
Nadrzędny - Autor OWSIAN Dodany 2008-12-06 16:30 Zmieniony 2008-12-06 16:33
PANI MYCKO!

SZKODA PRZEKONYWAĆ DURNIA ŻE NIM JEST  (GDYBY NIE BYŁ DURNIEM, TOBY SIĘ ZASTANOWIŁ, ŻE SKORO TYLU LUDZI MÓWI O NIM TAK SAMO,  TO MOŻE COŚ W TYM JEST I WARTO ZREWIDOWAĆ MYŚLENIE O SOBIE. ALE DUREŃ DLATEGO JEST DURNIEM,  ŻE NIE ROZUMIE, GDYŻ MA WREDNY MÓZG. W SWOIM MNIEMANIU JEST PRZECIEŻ CUDOWNY, A INNI SIĘ GO CZEPIAJĄ!
I  Z A  C O ?).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-12-06 21:25
Panowie, zapewne zaskoczę Was tym, co za chwilę napiszę.
Zwracam się do Panów, gdyż ostatnie posty są autorstwa męskiej części towarzystwa rozprawiającego o barierach.

Onegdaj, podobnie jak Wy teraz, wdawałem się w dyskusje z panią B.M. Sądziłem, że poprzez wytykanie błędów i moralizowanie wpłynę na Jej sposób wyrażanie myśli. Zamiast spodziewanej poprawy, przynosiło to odwrotny skutek w myśl zasady: agresja rodzi agresję, przemoc wywołuje przemoc.
Dzisiaj wiem, że się myliłem. Przyznaję to publicznie. Wyjaśnienie tego zwrotu w mojej ocenie pani B.M. jest bardzo proste.
Pani B.M nie byłaby panią B.M., gdyby zmieniła swój styl. Jest jaka jest i z tym należy się pogodzić. W końcu ma prawo zabierać głos na ogólnie dostępnym forum. Nikt z nas nie może Jej tego zabronić.
Niech się wypowiada jak chce, kiedy chce i w jakich tylko chce tematach. Dajmy Jej tę możliwość i w przyszłości nie obrażajmy się nawzajem. Szanujmy każdego uczestnika forum i każdą odmienność, jaka się tu pojawi. Damy tym świadectwo naszej szeroko pojętej tolerancji.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-06 21:51
Jak zwykle, Nachbar masz w stu procentach rację, damy B. M. możliwość pisania w tematach pisanych przez nas, jednocześnie ignorując jej posty, do puki będzie pisała nie na temat i będzie z tego tematu zbaczała... I to będzie najlepsze rozwiązanie a dla B. M. niech to będzie nauczka przyzwoitości że nie należy przeszkadzać, zakłócać dyskusji na tematy których się nie zna...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-12-07 11:30
Norbi, małe sprostowanie Twojej wypowiedzi - myślę, że mi pozwolisz.
Ja nie napisałem o ignorowaniu pani B.M.
W żadnym przypadku nie miałem tego na myśli, ani też nikogo do tego nie namawiam.
Pani B.M. ma pełne i niczym nieograniczone prawo wyrażać swoje myśli w sposób dla Niej właściwy.
To my, uznając ten fakt, przestańmy atakować panią B.M.
Oczywiście możemy, a nawet powinniśmy odpowiadać na Jej posty, aby nie poczuła się odrzucona. Róbmy to w sposób, który nie będzie dla Niej obrazą, ani nie sprawi przykrości.
Ignorancja bowiem jest zaprzeczeniem tolerancji, a przecież wielokrotnie, tu na Forum, pada słowo "tolerancja", więc bądźmy tolerancyjni.

Wracają do tematu prawa budowlanego.
Nie odkryję Ameryki, gdy stwierdzę, że od dawna istnieją wytyczne co do wyposażenia łazienek i WC dla potrzeb ON. Właśnie "przerabiam" ten temat w kontekście zaprojektowania takiej łazienki.  Stwierdziłem, że problemem, na jaki można napotkać przy adaptacji łazienek już istniejących, jest nasze budownictwo "socjalistyczne", które  było oszczędne materiałowo, przez co łazienki te są "klitkami". Trudno w nich rozmieścić potrzebne urządzenia.
Niekiedy jest to niemożliwe, bo np. nie można zamontować uchwytów, gdy cała ściana jest częścią komina.
A już o manewrowaniu wózkiem nie ma mowy. Brak miejsca.
Zatem co zrobić w takim przypadku?  Nasuwa się tylko jedna odpowiedź: zamiana mieszkań.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-07 13:18
wszyscy tylko psy na mnie wieszacie ale mi to powiewa cały czas gadaci o yum prawie a nic nie robicie
moim zdaniem trzeba działać a nie gadać tyle
zapytacie a ty jak z tym walczysz 
odpisuje więv
pisze pisma do urzędników by wkońcu coś do nich dotarło a czy dotrze zobaczymy
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-07 14:11
Sama nic nie zdziałasz Basiu... Najpierw musimy się zjednoczyć bo tylko jedność i zgoda nam w tym pomoże... Radzę wejść na lokalne miejsko gminne forum z kilkoma umówionymi "ON" lub w pełni sprawnych obeznanych w sprawie barier budowlanych, założenia tam tematu ze opisanymi zdjęciami tych barier a potem pisać pisemka do urzędników odpowiedzialnych za ten stan sprawy dotyczącej barier, jak nie masz kogo do pomocy to możesz liczyć na moją pomoc, w takim zakresie na ile będę mógł Ci pomóc... np. mogę Ci pomóc wspierając Cię na tamtym forum....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-07 14:26
DZIĘKI ZA RADE I CHĘĆ POMOCY ALE WIĘKSZĄ SATYSFAKCJĘ BĘDĘ MIAŁA JAK SAMA SOBIE PORADZE
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-07 15:28
Jakbyś jednak potrzebowała pomocy, to wiesz gdzie jej szukać... Ja przyznaję się że też potrzebuję waszej pomocy... Niestety taka jest prawda, ponieważ "sami" nie wiele zdziałamy, chyba mamy "szerokie plecy" i działamy tylko dla konkretnej osoby lub po prostu nie dla ogółu...
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-07 21:08 Zmieniony 2008-12-07 21:18
Teraz będą wręczać sami sobie nagrody za to co już dawno mieli zrobić, bo przecież były ważniejsze sprawy... O to klasyczny przykład:
Nagrody za usuwanie barier

Podczas sobotniej gali "Wrocław bez barier 2008" rozdano nagrody osobom, które przyczyniają się do polepszenia sytuacji osób niepełnosprawnych w mieście... Czytaj dalej... Kliknij tu
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-12-07 21:01
Barbaro, co do osobistej satysfakcji, to oczywiście masz rację i zgadzam się z Tobą. Również popieram zwracanie się do urzędników w formie pisemnej. Raz, że masz w każdej sprawie tak zwaną podkładkę, a dwa - urzędnik musi na Twoje pismo odpowiedzieć. Nie ważne już, jaką da odpowiedź.
Nie zgodziłbym się co do tej samotnej walki. Demokracja ma to do siebie, że liczy się większość. Efekt jest pewniejszy, gdy  większość jest zorganizowana.
Oczywiście nie musisz się ze mną zgodzić, ale takie jest moje zdanie, wynik życiowego doświadczenia.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-07 21:20
Jak zwykle masz rację, Nachbar...
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-12-08 11:51
                                                   prawo  bałaganu             to powstało

a miała być ROZMOWA  o                 prawo budowlane
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-08 13:16
Dziękuję za spostrzeżenie lecz zapewniam Cię Werbi że usilnie staram się utrzymać porządek i  utrzymać  temat, lecz są osoby którym zależy na bałaganie i nie chcą aby wszelkie bariery znikały  z życia "ON" a laury za ich usuwanie były przyznawane na końcu tym co starali się zamknąć usta i nie dopuścić nas do głosu ponieważ wiemy na ten temat trochę więcej niż Ci co nam przeszkadzają....
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-08 18:03
Szanowna Pani Werbeno, szanuję ludzi którzy trzymają się tematu. Widzę że niektórzy użyktownicy nie rozumieją co to znaczy trzymać się tematu i wszystko robią aby wytrącić, skierować w złą stronę bierzący temat... Jak tak będą robić ze wszystkimi ważnymi sprawami poruszanymi na tym forum to każda sprawa zamieni się w kłótnie. Ludzie opamiętajcie się i spoważnijcie. Ja już nie proszę a błagam was. 
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-08 20:07
Amoze zakończyć ten temat,a rozpocząć nowy-podobny,bez tych niesnasek,a z sensem i konkretami?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-08 20:48 Zmieniony 2008-12-08 21:12
To już zależy od Autora tego wątku.... Ja już kilka razy próbowałem od nowa i zawsze ktoś zrobił "żur z kapustą i grochem..."
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-09 16:59
Podobnie jak 62norbi sądzę że to zalezy od autora tego tematu.
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-01-09 16:53
Dziwię się. Dlaczego nikt nie odpowiada na tak ważne zagadnienia jak 62nobi porusza? Czyżby wszystkim było aż tak dobrze?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Np. PRAWO BUDOWLANE (Strona 7) (137756 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill