www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Np. PRAWO BUDOWLANE (Strona 6) (137666 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-29 17:50
Nachbar, niestety, ty jak zwykle masz rację, niestety, tak jest....
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-29 18:17
jeszcze sie tu pałętam:),może Panowie,dajcie spokój Basi,bo powie ze brak wam odłady albo ja molestujecie.

NA
achbar,pomysł wart odnotowania:)
Cos mi przeskoczylo:)teraz mi sie dostanie,ale przy okazji wrócmy do tematu,papaśki chłpoacy i reszta.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-29 18:42
Właśnie, wróćmy do prawa budowlanego... Otóż na forum gminnym mojej rodzinnej miejscowości rozpętałem zajadłą dyskusję na temat Barier budowlanych, prawa budowlanego...  I innych aspektów życia on... I co się okazuje że nawet zarzucają mi że ja oskarżam urząd miasta o korupcję, grożąc mi sądem... Tematy Osób Niepełnosprawnych "ON" w Zawadzkiem.... więcej, czytaj, (kliknij tu...)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-30 20:02

>jeszcze sie tu pałętam:),może Panowie,dajcie spokój Basi,bo powie ze brak wam odłady albo ja molestujecie.>


Dziękuję za zwrócenie uwagi. Faktycznie masz rację. Jest taki gatunek, po którym woda spływa. To kaczka.
A wracając do tematu barier, to jak zauważyłem, lokalne władze nie za bardzo są zainteresowane ich usuwaniem. Wiąże się to z finansami, a tych zawsze brakowało, brakuje i będzie brakować. Każdy urzędnik zawsze dba o swoją pensję, nie lubi samodzielne myśleć, a tym bardziej wprowadzać nowe przepisy.
Nadrzędny Autor karola Dodany 2008-11-30 20:22
Witam
To prawda tych naszych urzędników nie interesuje nic. Ostatnio w moim mieście burmistrz miał za zadanie pokonać bariery na wózku inwalidzkim, pokonywał je ale z pomocą kolegi bo sam napewno nie dałby rady. Obiecał się tym zająć ale myśle że to jest tak zwane: żucanie słów na wiatr;-(
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 21:12
tą kaczką to chyba ty jesteś ja jestem człowiekiem
jak chcesz podeśle ci skrzydła
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-11-30 21:18
Basiu!!! znowu zaczynasz?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 21:23
nie zaczynam tylko stwierdzam fakty że wszędzie jest tak że ręka ręke myje
nie masz prawa zabranisać nikomu zabierania głosu ani tty ani nikt inny
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-11-30 21:32
Musisz niekiedy przymknac oko na rozne sprawy.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 21:36
jak dla mnie ty masz zamknięte 2
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-30 21:14
Przepisy już dawno są tylko że nie którym urzędnikom nie jest na rękę aby je wdrażać . Zauważyłem że w gminach podobnych jak moja panuje tzw. kolesiostwo .... inaczej mówią jedna rączka myje drugą
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 21:16
tak jest w każdej branży  to żadna nowość
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-11-30 21:29
Bardzo dobre spostrzeżenie, Basiu.... W każdej branży tak jest i dlatego jest tak jak jest,  a będzie tak do puki nie wytępi się kolesiostwa w urzędach, ZUS, KRUS, NFZ, PFRON, UMGM.... skończywszy na Rządzie, Sejmie i Senacie....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 21:32
obawiam się że większość on min. ja tego nie doczeka :-(
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-11-30 21:47
Basiu, znowu pochwała Ci się należy, za pisanie na temat... Otóż, aby do tego do czekać to potrzebna jest zgoda, i chęć współpracy wszystkich "ON" i ludzi z nimi związanych... a nie ciągle się kłócić, w końcu jesteśmy dorosłymi ludźmi logicznie myślącymi... Potrzebujemy tylko nie wielkiej pomocy a tą pomocą właśnie jest ZGODA...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-11-30 21:49
Tak, zgoda buduje a niezgoda rujnuje.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-11-30 22:44
Co racja, to racja. Musi być jedność i zgoda. Dlatego przestałem pisać o kaczkach w kontekście opluwania się nawzajem.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-01 01:33
I o to właśnie chodzi, Nachbar...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-01 17:13
czyli jak chcesz to potrafisz
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-01 19:00
Ale jest jeden warunek, tj. ta zgoda musi być obustronna, inaczej nie ma jej...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-01 19:44
OWSZEM MASZ RACJE TYLKO ŻE TU JEST TAK ŻE JAK KTOŚ MA INNE ZDANIE NIŻ DRUGA OSOBA TO ZARAZ ZACZYNA SIĘ KŁÓTNIA A PO CO ?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-01 22:34 Zmieniony 2008-12-01 22:45
Mam związku z powyższym pytanie do Ciebie i nie pogniewaj się znowu, ok... A więc pytam...
Czy ty jeździsz bądź jeździłaś samodzielnie na zwykłym wózku inwalidzkim? Pozwól że napiszę Ci moją sugestię... Jeżeli jeździsz bądź jeździłaś na wózku inwalidzkim, będziesz zawsze  przyznawała rację wszystkim co jeżdżą  lub jeździli na wózku inwalidzkim, ponieważ ci co jeżdżą lub jeździli na wózkach inwalidzkich spostrzegają wszędzie bariery budowlane typu schody, progi, wysokie krawężniki, brak wind, także przeszkody komunikacyjne brak autobusów i tramwajów niskopodłogowych, brak zabezpieczeń dla ociemniałych.... itd. Związku z tym powstało 11 lat temu "Prawo budowlane" które miało być rozwiązaniem na te wyżej wymienione bariery... Prawo które mówi o likwidacji tych barier, lecz mało kto zastosował, bądź nie stosuje się do niego... Związku z powyższym nasz "ON" "SERDECZNIE OLAJĄ" Więc ja i kilku użytkowników tego forum doszło do wniosku że najlepszym sposobem będzie wchodzenie na fora urzędów miejskich, gminnych, powiatowych, wojewódzkich i faszerowanie ich zdjęciami lokalnych barier budowlanych... Nie bać się pogróżek tamtejszych użytkowników tych for, którzy usilnie będą "przeszkadzać", tłumaczyć że jest brak "KASY" na takie "rarytasy" aż w końcu, przejdą do gróżb... banowaniem itd... Mnie już przeysyłają moderatorzy forum miejsko gminnego pogróżki że jak jeszcze coś napiszęna temat barier lub "ON" to mnie zbanują... Ponieważ nikt nie zamierza moich "GŁUPOT" o inwalidach czytać... Forum miejsko gminne, czytaj więcej
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2008-12-01 22:38
Bardzo odważna decyzja, podziwiam twoją postawę... Jak mógłbym ci pomoc?
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-12-02 09:49
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-02 13:25
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-12-02 14:21
Baśka to jest taka zacięta dziewczyna ,która nie daje się swojej niepełnosprawności ,posadzić na wózku . Jest miłą i zawsze uczynną dziewczyną ... Zawsze pytała się w jaki sposób może pomóc i mimo swojej niedyspozycji ruchowej zawsze stawiała na pomoc innej osobie ...To,że nie daje sobie dmuchać w oczy ...to wiecie :-) . Pewnie i Basia ma dość tych ciągu niedoskonałości i barier nie zawsze architektonicznych stawianym nam przez życie ... Tak sobie myślę ,że Baśka to fajna dziewczyna jest ,a to ,że na życie patrzy z innej perspektywy może być zbawieniem dlanas . Już nie mówię ,że jest kolor owiej ;-)  . No pomyślcie : tłum osób myślących  tak samo ,ubranych w to samo,robiących tą same czynności   ... Baśkę poznałem na pewnych warsztatach i zawsze ją z żoną miło wspominamy . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-02 15:32
Iod razu robi sie cieplej na sercu:).Basiu,są ludzie którzy Cie cenią i lubią.Doceń to,bo to ważne.Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-12-02 16:14
Tak, Bogusiu masz rację....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-02 16:15
NIE KORZYSTAM Z WÓZKA A ROZUMIEM PROBLEM BO CHOCIAŻ NIE JERZDŻE TO WALCZE O OBNIŻZENIE KRAWĘŻNIKÓW
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-02 18:35
Basiu, ja też nie jeżdżę na wózku i też spostrzegam bariery architektoniczne ponieważ jak już pisałem jeździłem na nim i wiem co oznacza posiadanie takich czterech kółek, jeździłem w czasach komuny a wtedy jeszcze tak głośno nie można było się domagać swoich praw... Za to dziś możemy się głośno domagać a i tak nas nie wysłucha nikt, po prostu rządzący nas serdecznie "OLEWAJĄ"... Ale ja w każdym bądź razie nie zamierzam poprzestać, co więcej chcę z mobilizować wszystkich "ON" do walki o swoje prawa... Aby nasze prawa były interpretowane wg. prawa a nie wg. widzi misi urzędasy, aby PRAWO BUDOWLANE było tym, do czego zostało powołane i prawidłowo respektowane a nie wg. np. estetyki, bądź kierowano się ekonomią bo to są tylko przykrywki do niestosowania się do prawa a niestosowanie się do prawa to jest KORUPCJA...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-02 20:19
POWODZENIA W WALCE
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-12-02 21:11
Dzisiaj w "Faktach" TVN mówiono o zniesieniu barier dla ON.
Wspomniano o mandatach za parkowanie na miejscach dla ON.
I konieczności zniesienia do 2010 roku barier w komunikacji publicznej itp.
Coś się dzieje, ale zbyt wolno i zbyt mało.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-02 22:16
bo żółwie nad tym pracują
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-12-03 13:44
Tak tu wszyscy narzekamy,ale...
Wmoim miasteczku"robią sie"równe chodniki,niskie krawężniki,szkoła jest integracyjna,przystosowana do wózków,tak jak kościół,w przyszłym roku jest w planach otwarcie przedszkola integracyjnego.Jest jeszcze wiele schodów do pokonania-szczególnie w dostępie do sklepow,ale wierze,ze i to z czasem sie zmieni,bo zmienia sie powolutku co prawda,mentalność ludzi i tych dzierżących stołki i tych"zwykłych"-murarzy,ślusarzy,nauczycieli,krawców...
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-03 17:11 Zmieniony 2008-12-03 17:25
Basiu....

Tak, właśnie z żółwim tempem, lub wcale nie podejmują tych spraw bo my "ON" jesteśmy najsłabszą i najbiedniejszą a do tego najbardziej nie zgraną częścią społeczną... Pomyśl, od zapowiedzi TVN... Ile dekad jeszcze upłynie nim weżną się za te bariery??? Ile spraw jeszcze będzie przed naszymi barierami???  A ta dekada która już przeszła do historii jako "Stracona", prawie nic nie zrobiono w sprawie barier....
Nadrzędny - Autor OWSIAN Dodany 2008-12-05 16:33
TOWARZYSZKO MYCKO!

TO WALCZCIE ZE SWOJĄ ORTOGRAFIĄ . jAK NIE UMIECIE WYRAŻAĆ SIĘ MĄDRZE, TO PRZYNAJMNIEJ WYRAŻAJCIE SIĘ NORMALNIE.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-05 16:51
towarzyszu
owsianie zapomnijcie o mnie panie
nie mam ochoty na wasze głupoty
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-05 16:54 Zmieniony 2008-12-05 17:12
Pane Owsian, zbłędami ortograficznymi walczą nawet prefesorowie, lecz uważam że niektórzy "towarzysze" powinni lepiej, tzn. bardziej zwracać uwagę na pisownię i na temat.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-05 17:07 Zmieniony 2008-12-05 17:12
Towarzysko Mycko, to czemu pani nie idze do Kawiarenka / Kuchnia lub kawiarenka w kawiarence lub gdziekolwiek, tam gdzie nie ma narzucanego tematu, tzn. o wszystkim i o niczym.  Ponieważ pan Owsian jak i inni nie lubia schodzenia z tematu.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-05 17:19
czasami trzeba
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-05 18:14
Ale nie tak jak pani to robi, Pani Mycko.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-05 19:35
zejdź ze mnie bo mi duszno
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-05 19:39
Duszno pani? To może  pani wyjdzie. Pani MYCKO.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-05 20:15
z panem wszędzie :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-05 19:29 Zmieniony 2008-12-05 19:33
Jak się mówi o PRAWIE BUDOWLANYM to można mówić o barierach budowlanych a nie np. o mundurkach szkolnych zupełnie z powyższymi sprawami nie związanych.... A tu są i takie osoby które weszły w temat o mundurkach szkolnych Giertrycha z LPR-u, to bardzo niekulturalne zachowanie, kpiące z autora i dyskutantów w powyższym tematem... Potem dochodzą uwagi, prośby i groźby a w późniejszym czasie do kłótni... Ludzie!!! Gdzie Wasza kultura??? Gdzie poszanowanie??? Czy zawsze się musi każda dyskusja skończyć na kłótni???? Ludzie, jesteście już dorosłymi ludźmi a zachowujecie się gorzej jak przedszkolaki bo się dziecku pokiwa paluszkiem i wytłumaczy to nie będzie tego robiło... A wy z braku jakiejkolwiek kontroli robicie co wam się podoba i nie zamierzacie zaprzestać.... To żałosne!!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-05 19:38
trzeba czasami przymróżyć oko i nie brać wszystkiego poważnie  i pośmiać się mimo ciężkiegio tematu bo oszalejemy w końcu
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2008-12-05 19:43 Zmieniony 2008-12-05 19:53
To są sprawy zbyt poważne aby przymróźać na nie okiem i tu poważni ludzie dyskutują. A oszaleć można tylko gdy ktoś nie mówi na temat. Wszyscy gadają o wszystkim i o niczym jak stado wystrasonych gęsi a jak pani nie wesoło w tym temacie to zapraszam pania do kawiarenki i tam jest zawsze "WESOŁO".
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-05 20:16
jasne haha
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-12-05 20:57 Zmieniony 2008-12-05 21:03
Z czego ty się Basiu śmiejesz??? Ja jestem tego samego zdania co Panowie Owsian i Willi.. Dodam że jak się nie znam na danym temacie to nie dyskutuję a Ty choć nie znasz się to dyskutujesz i usilnie zbaczasz z tematu... Potem są takie "Banaluki" jak schodzenie z poważnego tematu na kłótnie, przepychanki iiii ....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Np. PRAWO BUDOWLANE (Strona 6) (137666 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill