www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / REnta Socjalna odmowa (4669 - wyświetleń)
- Autor Jacekmaly Dodany 2008-12-12 21:42
Mam 20 lat już raz przyznano mi rentę socjalną na okres 2 lat .
niedawno stawałem ponownie dostałem odmowną decyzję złożyłem podanie i pojechałem znowu do krakowa na komisję
za dwa tygodnie znowu odmowna decyzja .
Teraz pozostaje mi sąd . Ale kompletnie nie wiem co napisać jak wogule zacząć . Dodam że stan mojego zdrowia jest taki sam od urodzenia i nic nie uległo zmianie 
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-12-12 23:19
W pisaniu odwołania do sądu pomóc nie mogę , bo się nie znam (może wpadnie tu któryś w etatowych użytkowników "prawników, np. godunow). Służę tylko taką uwagą wyjaśniającą:

Renty nie przyznaje się za stan zdrowia, a za tzw. "całkowitą niezdolność do pracy" [w warunkach nieprzystosowanych]. Zdrowie jest jednym z czynników składających się na możliwą niezdolność, ale są też inne np. wykształcenie, kwalifikacje, realne szanse zatrudnienia. Warto więc się pewnie zapytać siebie, czy zmieniło się coś spoza zakresu zdrowia. Ustalenie tego może mieć pewną wartość przy pisaniu ewentualnego odwołania.
Pozdrawiam
J.

/edit - kilka literówek/
Nadrzędny - Autor Sebast_ian Dodany 2008-12-13 21:13
Warszawa, dnia 13 grudnia 2008 r.

Wnioskodawca:
Imię Nazwisko
adres

Organ rentowy:
...... Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie

Sąd Okręgowy w ........................
Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych,
za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Odwołanie od decyzji organu rentowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ............... z dnia .......... 2008 r., znak: ................ odmawiającej.................(Twoje Imię Nazwisko) prawa do renty socjalnej.

Wnoszę o zmianę bądź uchylenie decyzji w całości i przyznanie mi prawa do renty socjalnej.

Ponadto wnoszę o dopuszczenie dowodu z opinii biegłych z zakresu:
........................
........................
........................
........................

na okoliczność ustalenia stopnia naruszenia sprawności organizmu uprawniającego przyznania prawa do renty socjalnej.

Uzasadnienie

Organ rentowy decyzją z dnia .............. 2008 r. odmówił mi prawa do renty socjalnej z powodu nieuznania mnie za osobę całkowicie niezdolną do pracy. Decyzję swoją organ oparł na orzeczeniu Komisji Lekarskiej ZUS nr ..........., która to komisja po przeprowadzonym badaniu stwierdziła, że obecnie nie występuje u mnie naruszenie sprawności organizmu w stopniu uzasadniającym przyznanie całkowitej niezdolności do pracy, w tym niezdolności do samodzielnej egzystencji, ponieważ jestem sprawny .............................(podaj uzasadnienie komisji ZUS).
Stanowisko organu rentowego jest błędne i pozostaje w sprzeczności z przedłożoną przeze mnie dokumentacją medyczną jak i moją sytuacją zdrowotną.
Np.Jestem osobą  posiadającą umiarkowany stopień niepełnosprawności itd................................
Np.  zostałem decyzją z ......... r. uznany przez organ rentowy za osobę całkowicie niezdolną do pracy i samodzielnej egzystencji. Od tego czasu poprawa zdrowia u mnie nie nastąpiła (co wynika z przedłożonej do ZUS dokumentacji medycznej)itd...........................
Np.Organ rentowy nie wziął pod uwagę wielu istotnych okoliczności, świadomie pominiętych w jego decyzji. Należy zatem domniemywać, iż organ rentowy (komisja lekarska) nie zapoznał się z całością akt medycznych. Badanie moje odbyło się pobieżnie, nie występowali w składzie komisji lekarze, których obecność była wręcz konieczna itd......................

(Uzasadnij dobrze swój wniosek, podaj dowody - zaświadczenia i wyniki badań lekarskich znajdujące się aktach ZUS lub dodane do wniosku jako załączniki)

Drugi wniosek sformułuj tak samo, ale wnioskuj w nim:  Wnoszę o zmianę bądź uchylenie decyzji w całości i przyznanie mi prawa do dodatku pielęgnacyjnego.

Załączniki do każdego wniosku oddzielne.

Wnioski należy podpisać, złożyć w ZUS i czekać na pisemną reakcję ZUS.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-12-14 08:39
Jak byś miał problemy na pisz n prv pomogę ci napiać oodwołanie
Wzór wyżej    możesz śmiało wykorzystać..
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-12-15 09:35
Można też zapytać w powiatowym centrum pomocy rodzinie. Przeważnie raz  w tygodniu urzęduje tam prawnik, który udziela bezpłatnie porad prawnych. Nie wiem jak jest w Twoim mieście...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / REnta Socjalna odmowa (4669 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill