www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / spelnia przez osobe niep. przeslanek(prawo o ruchu drogowym) (4754 - wyświetleń)
- Autor smolasmola Dodany 2009-02-05 13:36
witam.
w orzeczeniu o niepelnosprawnosci mojej corki symbol- 01-U, 10-N, mam wyraznie napisane pkt.9 spelnia przez osobe niepelnosprawna przeslanek okreslonych w art.8 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U> z 2005 r. Nr 108, poz. 908)-SPELNIA
i mimo uznania przez komisje tego punktu, pani w starostwie twierdzi ze karta parkingowa corce sie nie nalezy, bo musi miec ukonczone 16 lat!!! o co tu chodzi!? prosze o jakies wyjasnienia tej sprawy, ewentualnie gdzie sie z tym problemem udac. Dziekuje i pozdrawiam
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2009-02-08 17:55
To prawda.
Jakieś "palanty" tworzące prawo doszli do wniosku, że osobom do lat 16 czy 18 (nie pamiętam dokładnie) nie należy się karta parkingowa osoby niepełnosprawnej.
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2009-02-10 12:06
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-02-19 13:54
Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy parawo o ruchu drogowym osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju, w zakresie określonym przepisami.
Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie.
Kartę parkingową wydaje osobie niepełnosprawnej starosta. Za wydanie karty parkingowej pobiera się opłatę w wysokości ustalonej przez ministra właściwego do spraw transportu.
Kartę parkingową  wydaje się na podstawie, wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, orzeczenia o zaliczeniu do znacznego, umiarkowanego, lub lekkiego stopnia niepełnosprawności o przyczynie niepełnosprawności z kodu R lub N lub na podstawie orzeczenia wydanego przez organy rentowe równoważnego na mocy przepisów szczególnych z orzeczeniami o niepełnosprawności.
Zatem karta parkingowa może być wydana osobie, która  ma orzeczony stopień niepełnosprawności. Dzieciom wydaje się orzeczenia o niepełnosprawności bez ustalania stopnia.
Jednakże w wielu miejscach w Polsce także niepełnosprawnym  dzieciom wydawana jest karta parkingowa , o ile w orzeczeniu jest podany symbol niepełnosprawności 10-N lub 05-R oraz stosowne wskazanie w pkt.9 orzeczenia.
Nadrzędny Autor wiz20 Dodany 2009-02-21 18:38
Witam.Pierwszy raz słyszę,że nie wydaje sie karty dzieciom z orzeczeniem.Mój syn ma 4,5 roku,pierwsze orzeczenie o niepełnosprawności otrzymał jak miał pół roku-wpisany m.in.symbol 10-n.Otrzymał bez żadnych problemów kartę parkingową.Kolejną komisję miał w zeszłym roku w kwietniu-również z symbolem 10-n,zgłosiłam się do starostwa po kartę parkingową i znów otrzymałam ją bez problemu:)Powiem szczerze,że przydaje się ta karta-jadąc z synem na zakupy,rehabilitacje,do szpitala-mogę parkować na miejscach dla niepełnosprawnych-często też nie muszę płacić za parking-np w szpitalach.Myśle,że wszędzie powinno wydawać sie takie karty bez problemów,w końcu dzieci też są niepełnosprawne i też często mają problemy z chodzeniem,więc dlaczego ma być gorsze od dorosłego niepełnosprawnego!!!!tylko dlatego,że ma kierowce?????
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / spelnia przez osobe niep. przeslanek(prawo o ruchu drogowym) (4754 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill