www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / PKP -INTERCITY (5296 - wyświetleń)
- Autor maka Dodany 2006-10-23 14:30
Jak sobie radzicie z podróżami PKP ??
Ja jak na razie mam mały staż w niepełnosprawności - jestem mamą trzyletniego malucha na wózku - ale są ten problem jest dla mnie nie do pojęcia.
Mieszkamy w Krakowie, ostatnio jeździłam z małą do Warszawy na konsultacje, wybrałam PKP - najkrótszy czas dojazdu - i okazało się, że wózek inwalidzki naszego dziecka się nigdzie nie mieści. (pomiędzy krakowem a stolicą kursujżą tylko IC). Nawet gdybyśmy wnieśli mała i wózek oddzielnie do wagonu (te schodki to jakiś koszmar nawet dla ludzi zdrowych), złożyli wózek, to nie ma go jak rozłożyć ani przewieźć w przedziale. Chciałm wykupić miejscówkę na wózek, ale bez biletu mi nie sprzedali. Mamy bardzo drogi, specjalistyczny wózek (dziecko baaardzo wiotkie, prawie całkiem niewidome) i nie zdecydowaliśmy sie na zostawienie wózka przy wejściu do wagonu. Poza tym jeżeli nie rozłożymy wózka mała nie będzie miała jak siedzieć??

czy wy też macie takie problemy ??

chyba wyślę w przyszłym roku zdjęcie IC i dworca z podjazdami na konkurs barier !!

pozdrawiam, marta
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2007-02-26 22:10
Ja bylem w lato w Krakowie na jednodniowy wypad i tez mialem cyrk na dworcu ale wtedy byl remont to jest niby jakies wytlumaczenie choc mine mialem nie tegą jak mi facet z dworca powiedzial ze przyjechac to do Krakowa przyjechalem ,znalazlem sie na preonie ale z dworca nie wyjade bo NIE MA NA TO SZANS:)hehehe

A wracajac do Twojego postu to napisz do PKP i zapytaj ich o wykaz dalekobieżnych pociagow dla ON
sa w ex podobno jakies wagony przystosowane specjalnie dla ON
Z tego co mi kiedys pisali to z Krakowa sa to pociagi Rejtan,Kosciuszko i Kaszub.
Wszystkie jada do W-wy
A nawiasem to remont na krakowskim dworcu sie juz skonczyl?

pozdrawiam
Zento
Nadrzędny Autor maka Dodany 2007-02-27 12:50
Na dworcu jeszcze cyrk, są windy na parking "górny" ale jeszcze nie działają. Sprawne są tylko dwie na peronach 1 i 3. Jeżeli przyjedziesz z Warszawy - peron 4 lub 5 musisz zjechać na poziom "-1", przejechać tunelem do windy przy peronie 3 i dopiero na "+1".
Jechałam ostatnio z małą IC do Gdyni i z powrotem, w drodze TAM aby włożyć wózek do przedziału musiałam go rozłożyć i wnieść w częściach, ale w przedziale mogłam go na nowo złożyć i dzięki temu, że nikt się nie dosiadł mała mogła część drogi przesiedzieć wygodnie. w drodze Z POWROTEM inny wagon, bez konieczności rozkładania wniesliśmy wózek , udało się nim dojechać aż pod przedział i tu koniec. W przedziale wózka juz nie dało się rozłożyć, mała osiem godzin musiała spędzić na naszych rękach - było to męczące dla obu stron.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor maka Dodany 2007-02-27 12:52
Dodam jeszcze, że wybierając się w podróż kupuję także bilet i miejscówkę dla mojego wirtualnego dziecka do lat 4. Dzięki temu mamy wolne miejsce na przewiezienie wózka.

m
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-02-27 21:23
Nadrzędny Autor zento Dodany 2007-02-28 14:16
Tylko czy ktos mi moze logicznie wytlumaczyc dlaczego nie ma pociagow z poludnia kraju w strone Gdanska, Gdyni ??
Nadrzędny Autor maka Dodany 2007-03-01 06:51
podałaś link do przewozów regionalnych, niestety w IC jest inaczej, obowązują tam miejscówki !!
Przy korzystanie z pociągów bez obowiązku posiadania miejscówki jest dużo łatwiej. Konduktor o dobrym sercu załatwi Ci przedziała.

Mogłam wprawdzie pojechać takim pociągiem, ale podróz 14 godzin z Krakowa do Koszlina z 15 kilową Hanka na rękach przekracza moje możliwości.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-12-17 10:34
Mi zawsze pomagali.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-19 12:40
kilka dni temu jechałem IC, te schody to naprawdę koszmar! ledwo tam wszedłem. W drodze powrotnej wybrałem innego przewoźnika, a tam ani jednego miejsca siedzącego. Nikt z pasażerów nie ustąpił mi miejsca siedzącego.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-13 09:05
zgadzam się na dworcu zawsze mi pomagaja częściej trafiam na nie działajace windy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / PKP -INTERCITY (5296 - wyświetleń)