www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Sanatorium - potrzebuje wasza opinie (32530 - wyświetleń)
- Autor Viesia Dodany 2009-08-02 21:06
Juz kila dni spedzilam na internecie w poszukiwaniu sanatorium.  Najwiecej pomocnej informacji znalazlam na tym forum dlatego mam nadzieje ze mi pomozecie.

Otoz oboje z siostra jestesmy po operacji stawow biodrowych.  Te operacje przeszlysmy kiedy bylysmy malymi dziecmi czyli to bylo prawie 35 lat temu.  Moja siostra miala druga bardzo powazna operacje 8 lat temu.
Ja obecnie mieszkam za granica ale wybieram sie do Polski we wrzesniu aby zabrac siostre do sanatorium.  Ona bardzo potrzebuje odpoczynku i rehabilitacji.  Jestem jej wdzieczna za wiele rzeczy a szczegolnie za fakt ze opekuje sie nasza mama ktora jest niepelnosprawna.

Tak wie chcialabym znalez dobre sanatorium - fajne miejsce, z dobra rehabilitacji i ciekawa okolica.  Wazna jest dla nas rehabilitacja wiec na to zwracam uwage ale chcialabym pojechac do fajnego miejsca aby odpoczac i spedzic fajnie czas z siostra.  Oboje mamy rodizny tak wiec to byblby nasz pierwszy wyjazd tylko we dwie.  Nie moge sie juz doczekac.  Kocham poslkie jedzenie i bardzo za nim teszknie :-)))))

W Polsce jest wiele miejsc gdzie mozna pojechac ale ja najbardziej polegam na opini kuracjuszy. 
Chcialybysmy pojechac do Sanatorium pod koniec wrzesnia lub poczatek pazdziernika na 14 dni.
Szukam sanatorium ktore mialoby krioterapie.  Chodzi mi o kroterapie calego ciala nie tylko miejscowa.
Prosze o porade.    Ktore sanatorium byscie wybrali jesienia?
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-03 17:04
Wiem,ze juz do znudzenia moze,ale polecam Cieplice,to niewielka miejscowosc,ale bardzo urokliwa.Jezeli jestescie sprawne w miare fizycznie,to mozna zwiedzic wiele ciekawych miejsc,Karpacz,Sniezka,Szklarska Poreba,zamek Chojnik,wiele by wyliczac.Sanatoria organizuja wycieczki za granice.I jest tam komora do krioterapii.A jak pojedziecie w pazdzierniku,to spotkamy sie moze na spacerku w parku.
Nadrzędny Autor Viesia Dodany 2009-08-03 18:22
Witam Dobrosiu,  dzieki za odpowiedz.  Tak, jestemy sprawnie fizycznie.  Na maraton bym sie nie wybrala ale troche pozwiedzac i cos zobaczyc bylo by fajnie.
Prosze powiedz mi  o ktorym sanatorium mowisz w Cieplicach?  Masz moze internet strone do nich? 
Nadrzędny Autor adamwylly Dodany 2010-01-05 22:29
Polecam Sanatorium Unitral w Mielnie.
Bardzo komfortowy osrodek, przystosowany dla osob niepelnosprawnych (windy, podjazdy, lazienki) osrodek ma bardzo bogata baze zabiegowa, basen, saune, jacuzzi.
Blisko plazy, wszedzie sa podjazdy dla wozkow, dobre dojscie na plaze. Na tereni osrodka jest duza kawiarnia, stolowka, miejsca do wypoczynku.
Na miejscu przyjmuja rozni lekarze, mozna wykonac badania.  Podczas turnusow organizowane sa liczne atrakcje wycieczki autokarowe z przewodnikiem, projekcje filmow, wieczorki taneczne
oraz spotkania z ciekawymi ludzmi. Goraco polecam bo warto. Obsluga bardzo mila i profesjonalna.
Szczegolnie polcema pobyty jezienia i wiosna bo wtedy jest najzdrowsze powietrze i najwiecej jodu. Po spacerze nad morzem mozna wygrzac sie w saunie lub jacuzzi. Te atrakcje sa w cenie i mozna dowolnie z nich korzystac - basen, sauna, jacuzzi.

http://www.turnusy-pfron.unitral.pl
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-06 17:02
Kołobrzeg sanatorium "Bałtyk"
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-01-06 17:47
Ella-tylko teraz już się tak wycwanili,że w przyjemnym terminie to dla nas Polaków jest Bałtyk -oficyna.Ten za basenem.A w dużym wypoczywają "towarzysze" z Niemiec........Mają
euro i rządzą w Kołobrzegu........
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-06 18:22 Zmieniony 2010-01-06 18:25
Eligiusz nie wiem jak jest teraz w Bałtyku ale byłam z Niemcami w innym i jak pragnę zdrowia nie byłam gorsza :-) Poza tym Viesia pisze o siostrze z zagranicy a więc sądzę że bierze turnus pełnopłatny. takie zaś są dokładnie wszędzie tolerowane :-)

Viesiu tak jak piszesz jest ich wiele a więc warto nie tylko coś już wybrać ale i zadzwonić upewnić się co i jak. To niestety trzeba zawczasu wiedzieć. Z krio całego ciała nie korzystałam nigdy. Więc nic nie wiem.
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-02-21 16:13
Byłem na turnusie w górach wspólnie  z niemcami, żydami i było super.Oni płacili i byli jako komercyjni.Oczywiście żydzi jedli przy oddzielnych  stolikach  ale po konsumpcji byłiśmy razem i na spacerach i na kawie. Wszyscy jesteśmy braćmi tzn dziećmi jednego Boga.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-21 16:50
Kamyk i ja byłam w sanatorium gdzie oprócz Niemców byli Włosi, Francuzi i Żydzi.... Prawie wszyscy mówiliśmy jak Bóg dał oby tylko się porozumieć. Było super.Wszyscy byliśmy przez personel traktowani równo. Żydzi siedzieli z nami przy stolikacha, ale nigdy nie trzymali z nami ani nie rozmawiali. Nie wiem tylko dlaczego? To mnie bardzo dziwiło, że przy jednym stole siedziało nas sześcioro ale oni (3) z nami nie rozmawiali. Wiem że znali j. polski.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-21 17:11
bo ludzie są różni i na to nie mamy wpływu
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-02-21 17:18
To były dzieci żydów którzy wyjechali z Polski w roku 1968 a niemcy to ci wszyscy co również wyemigrowali do RFNu jeszcze w latach 60 i 70 XX wieku. To byli kuracjusze w podeszłym wieku ale mieliśmy wspólny język do rozmów. Połowa turnusu to byli niemcy i żydzi z Izraela,Belgii i Anglii.Oni nigdy nie mówili dobranoc tylko " do szczęśliwego spotkania jutro ". Szalom !!! I  Niech spełni się wizja z Psalmu 85: " i ucałują się sprawiedliwość i pokój".Ja tam już nie pojadę bo tam się męczę fizycznie.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-21 17:29
z każdym można znaleźć temat jak się chce
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-21 18:30
Kamyk u nas było inaczej..... rano morgen ( tylko tyle) na stołówce apetit lub smacznego jak kto woli gute nach... albo tylko helo
I naprawdę było ok
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-02-22 09:22
Witam! Czy ktoś z Państwa był ostatnio w MSWiA " Heliosie" w Sopocie? Jeśli tak , to proszę napisać  czy nadal jest obiekt remontowany ? Byłem w Heliosie w 2008 roku jesienią,  to były prowadzone roboty zewnętrzne , tj ;  roboty elewacyjne.
Było super. Opieka i wyżywienie super, i pani doktor ordynator to tylko nosić na rękach. Z góry dziękuję  za info.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-22 11:52
Kamyk - w tym poście znajdiesz informacje kot z forumowiczów mógł ostatnio być w Heliosie - kliknij. Możesz rozważyć wysłane im prywatnej wiadomości.
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-02-22 14:56
Dzięki, ale nic nie znalazłem na temat trwającego remontu a tak bardzo marzę  o ponownym turnusie reh...  nad morzem. " Halios"  baaardzo blisko morza. Napiszę na  adres mailowy " Heliosa" to może mi odpiszą  z nad morza.  Bądź pozdrowioną!

"Cierpienie jest częścią krzyża, ale nie można się go bać.Krzyż to droga, to dar , to łaska. To wielka tajemnica:" Cezary Pazura- aktor.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-22 16:33

> Dzięki, ale nic nie znalazłem na temat trwającego remontu


Właśnie dlatego proponuję prywatną wiadomość (jeżeli nie wiesz jak to zrobić, tu znajdziesz wyjaśnienie - kliknij) np. do legrada. Jeżeli tam był, to chyba wie czy jest remont. :-)

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor m.antoszczyk Dodany 2010-02-22 22:12 Zmieniony 2010-02-22 22:14
Witam,jeśli masz na myśli sanatorium  MSWIA w Sopocie,inaczej Helios,to nadal trwa tam remont i końca nie widać ,aktualnie 8 piętro,dane z połowy lutego,ale mają remontować następne piętra.
Byli tam od 19 stycznia  do prawie połowy lutego mi rodzice,więc wiadomość pewna.Podobno kurz,hałas,itp.Ale samym sanatorium zachwyceni.Pozdrawiam.
Acha,trwają oczywiście prace w środku budynku,remontują pokoje.A i są czynne tylko dwie windy,dwie niestety nie.
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-02-23 07:01
Sorka - to słowa Radka Pazury , brata Cezarego.
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-02-23 07:05
Witam i serdecznie dziękuję za info w spr "Heliosa". Dobrego dnia !
Nadrzędny - Autor iwona26 Dodany 2010-03-13 16:54
Ja od kilku lat jeżdżę na panoramy Morskiej w Jarosławcu. jest to duże sanatorium, w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających sie na wózkach inwalidzkich (winda, podjazdy, toaleto ogólnodostępna dostosowana do wózkowiczów, pokoje również są przystosowane do osób na wózkach, duże łazienki, swobodnie można poruszać się, ponadto uchwyty, siedziska pod prysznicem). Teren jest duży ale wszędzie są podjazdy, więc z wózkiem też nie ma problemu. Plusem sanatorium  jest też odległość do morza jakieś 300m, tam również jest podjazd dla wózków. Samo sanatorium zapewnia różnorakie zabawy i atrakcje dla gości. Jest fajny aquapark, można z jego korzystac do woli, oprócz tego różne dyskoteki, ogniska, koncerty. Jest to naprawdę miejsce, nie możn narzekać na nudę.pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-03-13 19:29
Serdecznie dziękuje za info. Bardzo serdecznie . Czy sanatorium tzn sam budynek ile ma pięter bo to dla mnie jest bardzo ważne.  Jest w Jarosławcu  latarnia morska, kutry rybackie, jakie zejście do morza, czy płaskie  czy pod górkę.Zabiegi na mscu w budynku sanatoryjnym, napisz , proszę serdecznie. Pozdero od Kamyka
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-03-13 19:33
Czy możesz  podać stronkę internetową tego sanatorium o którym wspomniałaś w swoim ostatnim poście. Może akurat pan doktor przydzieli Jarosławiec?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-13 19:44 Zmieniony 2010-03-13 19:47
http://www.sanatorium-panorama.pl/ - kliknij na fotkę po lewej stronie a znajdziesz to co potrzebujesz.
http://video.google.pl/videoplay?docid=4054778537952324394&ei=IN2bS9faC6S62wKaxrz_DA&q=jaros%C5%82awiec+panorama+morska&hl=pl#     filmik

Miłego wieczoru życzę
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-03-13 19:54
Oj, ale tam tak cudnie, a a te wieczorne ujęcie to myślałem że to Izraela nad Morzem Śródziemnym.ale ja nie ma siły  żeby  tam w tym parku baraszkować  choć popatrzeć i nogi "  pomoczyć"..Dzięki za stronkę, dziękuję. Dobrego wieczorka.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-13 20:39 Zmieniony 2010-03-13 21:28
Pomyłkowa odpowiedź.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-13 20:53
ela tam nie cuchnie tylko jest  cudnie
czytaj uważnie
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-03-13 21:11
Raz jeszcze dziękuję Pani Iwonko.Wyłączam się  bo i telefon od pastora z Kanady już dzwoni. Dobranoc!
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-03-14 09:12
KAMYK,TELEFON MOZESZ ODBIERAC BEZ POWIADAMIANIA FORUMOWICZOW I ADMINISTRACJI,NIKT CI ZA TO GŁOWY NIE URWIE A MY SIE NIE OBRAZIMY,GDY CHWILE POGADASZ Z KIMS INNYM,NA PRAWDE:)
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-03-14 09:47 Zmieniony 2010-03-14 09:49
Ja kilka lat temu skladajac wniosek na turnus dostalam plytke z oferta z Panoramy w Jaroslawcu.Jesli naprawde jest tak,jak pokazali to na filmie,to warunki SUUUUUPER.
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-03-17 11:16
Powiedziano jest od dawien dawna:" I poczęlo wielu mówić przeciwko mnie, i zelżywość mi czynić. Ja zaś słysząc wszystko, powiadałem w sercu swoim : oto  jest lekarstwo Chrystusowe, które Pan zesłał był zbawić próżności duszę moję". Tedy i ja dziekuję ci pokornie, gospodyni  "bezcenna" tego forum. Kumasz?  Jeśli nie kumasz  to wyeliminuj ze swojego jadłospisu kiełbie. P.S. Na dobranockę to poczytaj sobie "Zbójców" Schilera.Naprawdę warto.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-03-17 13:19
Dobrosia i ja mam też płytkę ale nigdy tam nie byłam.
Nadrzędny - Autor adamwylly Dodany 2010-03-16 21:08
http://www.lesna-polana.pl

Sanatorium Leśna Polana w Ustroniu Morskim to godny polecenia obiekt. Wspaniałe położenie w lesie sosonowym, ogromny ogród pełen zieleni, alejek i miejsc wypoczynkowych, obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Baza rehabilitacyjna  nowoczesna no i bardzo konkurencyjne ceny , a wszystko  blisko morza - 300 m.

Ośrodek Rehabilitacyjno - Sanatoryjny
"Leśna Polana"
ul. Wojska Polskiego 28
78-111 Ustronie Morskie
Tel./Fax. 094 3515522, 094 3515230

http://www.lesna-polana.pl
Sanatorium Leśna Polana w Ustroniu Morskim
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-03-17 13:59
Tak się składa że byłem w Ustroniu Morskim ,bardzo bardzo dawno temu i pamiętam latające Migi Made in ZSRR tak huczały że budziły ze snu. To był czas kiedy wodę dowożono do Ustronia (uzupełniano zapasy wody pitnej) a z dworca kolejowego " z buta " się dochodziło do miasteczka wtedy miałem ..naście lat a D.O. śpiewał tą słynną piosenkę (S.Adamo ) swojej pierwszej żonie . A przy ołtarzu Adam z brodą to był wówczas ewenement.To były niezapomniane  wakacje z wypadem do Kołobrzegu , wówczas w wieży była tam kawiarnia  przy świecach.  To co było już było   nie powróci więcej....
Nadrzędny - Autor Grzegorz70 Dodany 2010-05-09 05:12
Dobrosia ma rację , tylko Cieplice.
Jak dla mnie jedno z najlepszych sanatoriów w Polsce. Byłem świadkiem jak kuracjusze o kulach wyjeżdżali o własnych siłach.  Wspaniałe zabiegi w Domu Zdrojowym. Wszystko na miejscu. Byłem tam wprawdzie 11 lat temu , ale mam fantastyczne wrażenia po pobycie w tym sanatorium.
Polecam Ci taki pawilon Lalka. Niby trzypietrowy , ale kameralny. Jak wejdziesz na drugie pietro masz możliwość wyjścia na duży balkon. W ciepłe dni wypicie kawki w tym miejscu jest bardzo przyjemne. Pokoje w tym ośrodku są różne - ja byłem w dwu osobowym z dużą łazienką.
Duży park , pięknie utrzymany. W tym parku była kiedyś kawiarenka - robili super kawę po irlandzku i nie tylko. Ja lubiłem kawę z kardamonem.
Jest to straszny grajdoł. Jak wjeżdżasz to masz przygnębiające wrażenie. Ale po dwóch dniach zmieniasz zdanie.
Ciekawe jak teraz jest tam z parkingiem. Kiedyś tragedia.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-09 18:12
Grzegorz Tylko że tam tak strasznie daleko ode mnie :-( :-)
Nadrzędny Autor Grzegorz70 Dodany 2010-05-10 05:33
Ale naprawdę warto się przemęczyć i jakoś tam dotrzeć.
Nie byłem już nigdy w takim uzdrowisku. Pojechałem mając niedowład prawej ręki. Wyjechałem zdrowy.
Wspaniałe miejsce.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Sanatorium - potrzebuje wasza opinie (32530 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill