www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Absurdy rentowe (4949 - wyświetleń)
- Autor pannaktoś Dodany 2009-08-27 22:52
Chcę zachęcić was do opisywania znanych wam przypadków otrzymania niezasłużenie renty przez osoby które mogą pracować i mają się całkiem nieźle, jak również do pisania o przypadkach osób naprawdę chorych, którym renty perfidnie odmówiono. Jak wiadomo, zus słynie z niesprawiedliwości na skalę masową.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 08:26
Moja koleżanka ma rentę, a nie tylko daje radę pracować na cały etat, ale nawet dojeżdżać daleko. Całe dnie nie ma jej w domu, co w sumie jest cieżkie dla zdrowej osoby, a co dopiero dla chorej? Dla mnie byłoby to niewykonalne. Już sama podróż by mnie wykończyła bez możliwości odpoczynku (już nie mówiąc o położeniu się), a tu jeszcze wypracować 7 godzin i jeszcze podróż z powrotem.
I to z racji choroby, z której jest wyleczona, póki co (i oby tak zostało!) bez nawrotów. Funkcjonuje normalnie, przeszła choroba w niczym się nie objawia, tylko musi brać leki, raczej tylko profilaktycznie.
Aha, i nie ma mowy o żadnej łapówce czy po znajpomości. Rentę dostała normalnie legalnie, bez problemów.

Ale takich przypadków zdecydowanie będzie mniej niż tych, kiedy niesłusznie zabrali.
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-28 09:03
JAK BYS NIE MIALA NA CHLEB TO TEZ BYS MUSIALA PRACOWAC
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-08-28 11:11
Ale w takich warunkach i nie w takim czasie, bo to nierealne.
Nie pisz o czymś, o czy nie masz pojęcia.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-08-28 11:12
poprawka literówki - Ale nie w takich warunkach
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-28 09:18
Ale że co? Zazdrościsz jej, że zachorowała na raka; że jest zaradna i jest w stanie zarobić na chleb nie prosząc o jałmużnę???
A od kiedy to jest zabronione pobieranie świadczenia i legalna praca??? Jaki to jest absurd?
A może chodzi o to, aby każda osoba z orzeczeniem miała obowiązek robienia z siebie sieroty i wyciągania rąk po zapomogi czy głodowe zasiłki?
Nie jesteście lekarzami, więc macie słabe prawo do rozstrzygania kto w jakim jest stanie medycznym i jakie są dalsze rokowania czy zagrożenie. Nieładnie.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-08-28 11:10
Naucz się czytać - któryś raz już piszę.
Po pierwsze - zazroszczę jej, ale akurat zdrowia, które ma.
Po drugie - jaki rak???
Ja tylko opisałam przykład, o jaki prosiła autorka.
Kobieto - naucz się czytaj i nie dopowiadaj, bo juz wymyślenie raka kolejny dowód jak kłamliwe i głupie są twoje odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor pannaktoś Dodany 2009-08-28 22:57
Z absurdów to ja mogę powiedzieć że słyszałam o facecie który był po rozległym zawale i odmówili mu renty. Wg zusu mógł pracować. Facet poszedł więc do pracy i wyszedł z niej nogami do przodu już pierwszego dnia pracy po zawale.
Słyszałam też o facetach którzy pobierając renty pracują na czarno po kilkanaście godzin dziennie, bo chcą dużo zarobic. I nie chodzi tu o to że muszą, że nie mają na życie. Po prostu kochają pieniądze. Ktoś powie że mają prawo. Owszem, ale z jakiej racji biorą renty, skoro mają tyle zdrowia do zasuwania tyle godzin?
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-08-28 23:08
Co dla niektórych to jest zaradność (ostatni przykład).
Tylko ja np. takim ludziom nie zazdroszczę żadnej zaradności (co ktoś tu sobie wymyślał i nie tylko to), ale siły i zdrowia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Absurdy rentowe (4949 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill