www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 162) (3734323 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-22 14:23
Nasze sztafety narciarskie w finałach!
Kowalczyk i Jaśkowiec zajęły drugie miejsce w 1/2 finału a Kreczmer i Staręga czwarte ale Kreczmer na swojej ostatniej rundzie bardzo osłabł więc ciężko będzie w finale.
Zaczynają się finały!
Bez większych nadziei na medal ale dokąd piłka w grze..... :-)
Trzymajmy kciuki
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-22 14:44
:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-22 14:47
Jest medal :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-22 14:51
Radość. :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-02-22 15:24
Gdyby Kowalczyk była w swojej normalnej formie to może byłoby lepiej ale i tak jest super
Nasi panowie na ósmym miejscu, punktowanym :-) Byliby wyżej ale tylko dwie drużyny miały upadki :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2015-02-22 17:23
TadeuszP

>Nasze sztafety narciarskie w finałach!
>Kowalczyk i Jaśkowiec zajęły drugie miejsce w 1/2 finału a Kreczmer i Staręga czwarte ale Kreczmer na swojej ostatniej rundzie bardzo osłabł więc ciężko będzie w finale.
>Zaczynają się finały!
>Bez większych nadziei na medal ale dokąd piłka w grze..... :-)
>Trzymajmy kciuki


Ja też trzymam... 
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-02-22 17:59
Chyba było nas więcej bo pomogło :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-23 18:49
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/europa-znow-musi-bac-sie-odry-liczba-zachorowan-wzrasta-w-szybkim-tempie/hwb6m

To dla przeciwników szczepień. :-((((
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-25 15:12
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wniosek-o-postepowanie-dyscyplinarne-ws-komornika-ktorego-asesor-bezprawnie-zajal-ciagnik,wid,17288022,wiadomosc.html?ticaid=114680&_ticrsn=3

I potrzeba było telewizji żeby sprawa  ruszyła.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-25 19:18
Lidzia łódzkie to baaardzo specyficzne woj.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-02-25 19:23
Możliwe. Niewiele wiem o tym co się tam dzieje.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 18:25
Polecam ten artykuł, który napawa optymizmem
Polak potrafi
A właściwie Polki :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-27 18:50
Gdyby kobiety nie miały dobrych pomysłów, to nie dały by rady pracować, wychować dzieci, zająć się swoim facetem i jeszcze ładnie wyglądać. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 18:59

>Gdyby kobiety nie miały dobrych pomysłów ..... to


Tego nie wiem, nigdy nie byłem kobietą :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-27 19:20
Jednak korzystałeś z kobiecych umiejętności. :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 19:34

>Jednak korzystałeś z kobiecych umiejętności


Już nie pamiętam :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 19:17
Po ostatnich "atrakcjach" z tymi "młodymi zdolnymi" to wiem, że to bzdet :-(
Całe życie makijaż zmywam żelem do twarzy i wodą z kranu. Używam kremu na noc do twarzy i pod oczy, który nie jest tłusty ani ciężki - ma witaminki i inne takie. Trzeba czytać skład.
Znam też starsze babki, które buzię myją wodą bez "specjalnych rękawic" i wyglądają lepiej i znaaacznie młodziej od wielu dziewczyn :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-27 19:23
Poznałam kobietę, która jako jedyny kosmetyk używa olej kokosowy (wygląda jak smalec) i ma twarz jak noworodek. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-27 19:40
Widać różne są sposoby na gładką skórę. Moja babcia  gdy odchodziła (93 lata) miała bardzo gładką cerę buzi. Sekretem było to, że całe życie myła się zwykłym szarym mydłem.
                                          Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 19:44
Bingo Waldi ! :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-28 19:22
Skoczkowie wywalczyli brązowy medal. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-28 19:27
Tak - też oglądałem i taka refleksja, że byli blisko srebra ale i ten brązowy też szczęśliwie zdobyty. Zdziwiony jestem słabiutką postawą Niemców.
Oczywiście wielkie gratulacje dla naszych :-)   
                                                                  Waldi.    
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-28 19:59
Apetyt rośnie w miarę jedzenia -  chciało by się troszkę więcej. Rzeczywiście blisko było srebra. Radość jednak jest. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-02-28 21:03
O tak- ale można tak sobie gdybać.
Gdyby któryś skoczył 2 metry dalej to by........ Ale inne drużyny też mogą gdybać :-)
                             Waldi.
                           
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-01 17:48
Już od jutra obowiązkowe kasy fiskalne.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-03-02 22:39
Komu lekarz w prywatnej przychodni da kwitek niech się odezwie./5/
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-03 19:43
No to idę do fryzjerki podciąć grzywkę ;-) zobaczymy :-)

Tak bardzo trąbią w TV o tych ułatwieniach w zw. z nowotworem. Moja p. lekarz twierdzi, że to pic na wodę.. i kłopoty. Podobno, np. jest podejrzenie, no to dają do szpitala, pacjent przechodzi te wszystkie badania i okazuje się, że nie ma raka. Pacjent zadowolony, lekarz też, ale księgowość nie, bo zabierają im kasę na te bad., gdyż człowiek nie miał raka 0-: :-(
No i dlatego lek. postępują baaardzo ostrożnie z tymi badaniami, diagnozami itd. :-( W efekcie jest gorzej niż było?!
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-05 20:16
A cóż to, a cóż to tak pusto, nie ma aktualności? A cóż to, a cóż to wszyscy tylko pv i czat?
Aktualności: niedawno oglądałam w TV jakieś kłótnie w zw. z wyborami prezydenckimi :-(
Wiecie co? Chyba na każdą okazję jest piosenka: taki upust ludzkich odczuć przedstawiony przez uzdolnionych muzycznie. Czasem oprócz muzy i tekst się zdarza. Ten pasuje, zawiera nawet nasze o.n. pragnienia ;-) :-) posłuchajcie:
http://youtu.be/6YjPnNUOzXA
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-07 11:28
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/osoby-z-nowymi-dowodami-moga-miec-klopoty-z-orzeczeniami-o-niepelnosprawnosci/s1v91
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-12 12:24
http://fakty.interia.pl/dolnoslaskie/news-nowe-fakty-w-sprawie-nauczycielki-w-szczodrem,nId,1696917

Ciekawi mnie jak to się skonczy,czy tylko odsunieciem od pracy czy inaczej?nie wydaje sie wam ze czesto przy takich okazjach sprawa w koncu jest zamieciona pod dywan albo zamyka sie nam usta dasjac ochłap niby sprawiedliwosci?pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-12 16:46
Powinna być nie tylko dożywotnio odsunięta od pracy z dziećmi, ale również ukarana sądownie. To co zrobiła może być traumą dla tych dzieciaków na całe życie.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-17 15:03
Uczniow beda przesłuchiwac??czy kogos całkiem pogieło zeby dzieciakom jeszcze wieksza traume sprawiac?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-17 15:10
Już nigdy nie zaufają nauczycielom.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-17 15:11
pewnie ze tak i na dodatek beda bali sie szkoły.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-17 15:21
Kiedy byłam w wieku szkolnym, to nikt nie mówił złego słowa na nauczyciela, który dał po łapach wskazówką, ale żaden z nich nie posuwał się do kneblowania dzieci. I to takich małych.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-17 15:24
co sie dzieje z tymi ludzmi?tu knebluja dzieci,kiedys afera w złobku bo dzieci przywiazywano,znowu gdzies w szpitalu nad sierota sie prawie znecano,w domach opieki ze starcow tez sobie nic nie robia a gdzie sa ludzie odpowiedzialni za taki stan lub organy kontrolne tych przedszkoli,złobkow szkol?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-17 15:31
Nawet rodzice pastwią się nad własnymi dziećmi, a później dzieci nad nimi. Co jakiś czas media podają takie "nowinki". Ludzie już zupełnie hamulce stracili. Znieczulica i nieumiejętność zapanowania nad własnymi emocjami. Pogoń za dobrami materialnymi. "Hulaj dusza piekła nie ma."
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-17 17:13

> Ludzie już zupełnie hamulce stracili.


Naprawdę myślisz, że to ludzie się zmienili, a nie fakt, że teraz w gazetach czytasz o miejscach, w których nigdy Cię nie było, w całej Polsce, a media nie będą się interesować czymś, co nie jest nienormalne?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-17 17:23
Oczywiście, że media zawsze będą wyszukiwały to "co się sprzeda". Oczywistym jest również to, że od początków ludzkości dobro i zło było na świecie. Jednak kiedy patrzę na to co dzieje się w moim regionie, w moim mieście i w mojej dzielnicy, to widzę różnicę jaka nastąpiła. I dalej podtrzymuję słowa "hulaj dusza piekła nie ma" z postu wyżej.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-17 17:29
Nie bardzo rozumiem w tym wypadku tok myślowy Ioty. Bo cóż ma piernik do wiatraka? Czy gazety a zatem dziennikarze są temu winni? Nasuwa się  znane porównanie  do Cygana lub cyklistów. Może Iota ma jakąś myśl ukrytą i jej nie dostrzegam ? W takim razie proszę o oświecenie.
                                                                                                         Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-17 19:19
Ja zrozumiałam, ale nie mnie tłumaczyć "co autor miał na myśli." Iota sama Ci odpowie.  :-))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 08:59
A ja byłem w poniedziałek na swojej pierwszej w życiu wywiadówce w przedszkolu:) O ludzie co za przeżycie. Konfrontacja własnych wyobrażeń o cudownym przecież z definicji dziecku z oceną przedszkolanki:) Na szczęście obserwacje okazały się zbieżne tak jeśli chodzi o plusy, jak i o minusy.

A co do szkoły to jestem załamany. Za dwa lata czeka mnie wybór zerówki. Szkoły w okolicy w rankingach wypadają dramatycznie (wiadomo: Wola:)). Przedszkolanka mi mówi: niech Pan nie da dziecka na zmarnowanie i wyśle do prywatnej bo w publicznej będzie rysować szlaczki (a moja mała liczy do 16 przy normie 4 i zna wszystkie litery - pochwalę się a co:)). Chwalą tę szkołę:
http://www.ogrodowa.pl/
Może Iota się wypowie?
Inna sprawa: roczny koszt to 10,2 tys. zł:/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-18 13:06
"Każdy medal ma dwie strony". Pewnie każdy, kto ma dzieci będzie chwalił własne decyzje.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-03-18 13:30 Zmieniony 2015-03-18 13:33
To może zanim Iota coś powie, posłuchaj co ma do powiedzenia doświadczony "praktyk-teoretyk";-)

> Szkoły w okolicy w rankingach wypadają dramatycznie (wiadomo: Wola:))


Jeśli środowisko jest niskich lotów, to niestety, warto poszukać lepszej dzielnicy.Masz dwa lata na rozpoznanie i pamiętaj szkoła może być super, a możesz trafić na nieudolnego nauczyciela i odwrotnie.
Najlepiej mieć takich znajomych, których dziecko już przeszło cykl nauczania wczesnoszkolnego z konkretnym nauczycielem i po tym dziecku widać, że z korzyścią.:-)

> Przedszkolanka mi mówi: niech Pan nie da dziecka na zmarnowanie i wyśle do prywatnej bo w publicznej będzie rysować szlaczki


Rzeczywiście przedszkolanka, bo nauczyciel w p-lu nie lekceważyłby przygotowania grafomotorycznego dzieci. Każda szkoła zaczyna od szlaczków. Jest to czas wyrównywania  poziomu i przygotowania uczniów do wprowadzenia nauki pisania. Nawet najsprawniejszy uczeń ma wtedy co robić, bo te ćwiczenia są urozmaicone, a nauczycielom w prywatnej szkole też nie wolno przejść do następnego etapu nauki, gdy Twoje dziecko będzie geniuszem, a większość nie. Trzeba etap szlaczków przetrzymać. Zdolniejszym nauczyciele rozdają wtedy karty pracy dla dzieci zdolnych (bardziej skomplikowane zadania).P.s. Jesli wpadniesz na pomysł uczenia pisania, poczytaj koniecznie o tzw. pisaniu łącznym.

> a moja mała liczy do 16 przy normie 4 i zna wszystkie litery - pochwalę się a co


Będzie więc czytać i liczyć już na początku klasy pierwszej. Ma to dobry aspekt, bo będzie prawa ręką nauczycielki. Przy takich zdolnych i aktywnych (to ważne)dzieciach, zyskują słabsi uczniowie. Niestety żadna szkoła nie jest nastawiona na pracę indywidualną z dzieckiem zdolnym. Często takie nad wyraz zdolne dzieci równają w dół, a nawet 'siadają'. Dlaczego? Bo nabywają poczucia, że wszystko potrafią i bardzo często instynkt dążenia do wiedzy, uczenia się powoli się rozmywa, pogrąża w przeciętność, a nawet później pojawiają się w kłopoty z nauką.
Ważniejszą rolę będzie więc odgrywał klimat domu niż szkoły, bo szkoła nie postawi wyżej poprzeczki niż obowiązujący program.
Jaka na to rada?
Pomagał takim dzieciom przeskok z klasy pierwszej do trzeciej, tylko pod warunkiem dojrzałości emocjonalnej. O tym jednak w czasie, gdy dzieci idzie w wieku 6 lat do szkoły, można zapomnieć. No, ale jeśli,to takie dziecko ma wreszcie co robić w szkole i się nie nudzi. Następny skok to był kiedyś z czwartej do szóstej. Dziś nie wiem, czy w ogóle pozwalają zdolnym ponad miarę uczniom na taki tryb.
czy nie lepiej kształtować i rozwijać w tym czasie inne zainteresowania i zdolności?

> Chwalą tę szkołę (...)


Rogal zobaczyłam, co tam w trawie piszczy i pomijam aspekt, że to szkoła katolicka, niech sobie jest.:-) co tam mi do tego.:-)
Ale jeśli tam nauczyciel dla maluchów przygotowuje akademię pod dowództwem(!) Wychowawczyni, a sam apel ma 38 minut drętwoty reżyserskiej, którą z trudem by wytrzymali uczniowie klas VI, to daj sobie luz. Bo to pewnie nie wyjątek taki profil edukacji.
https://www.youtube.com/watch?v=ry2QSI2xVts&feature=youtu.be
A problem historycznie jest zbyt poważny i złożony w odniesieniu do percepcji uczniów klas nauczania wczesnoszkolnego. Koniec,kropka.
I znowu: można sobie w luźnej rozmowie pogadać z dzieckiem już wcześniej, ale nie tak. I te mundury, atrapy pistoletów - pomyliło się pani, niech idzie do wojska.

I ostatni aspekt. Moim zdaniem dobra(!) szkoła miejska jest lepsza od jakiejkolwiek prywatnej.
W starszych klasach uczniowie sami tam zaniżają poziom, bo jak im się nauczyciel (wymagający) nie podoba, to  go zmieniają. nauczyciele to wiedzą, wiedzą też, że mają pracę za czesne i każdy wydalony uczeń to być, albo nie być szkoły. Tyle pisałeś o prywatnej edukacji, dostrzegałeś minusy i co? :-))) Zmienia się opcja widzenia?:-)
Daj córce pożyć normalnie, naucz ją rozróżniać, obserwować, klasyfikować i wybierać.
Klosz nie da wiele, bo nie zna życia, kto nie służył w marynarce - myśl (trochę!) kategorią tego żartu. Jeśli się przebije w naszej rzeczywistości, będzie naprawdę dobra, czego małej już teraz życzę.:-)
I trzymaj ją z daleka od.........rocznika statystycznego!!! ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 14:01
Mądrego to i miło posłuchać. Problemem głównym jest rejonizacja, a rejon mój słaby poziom i socjologicznie ułomny. Krytykowałem prywatne szkoły, ale wyższe:) A wychowanie w duchu Boóg Honor Ojczyzna mi się podoba i pokrywa z wychowaniem jakie sam odebrałem, pierwiastek katolicki jest tam niewielki z tego co wiem.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2015-03-18 14:11
Pierwiastków katolickich się nie czepiam, (wolno każdemu cenić, co ceni) - tylko tego przedstawienia.Było nie dla dzieci I-III. Wydaje się, że mają za to fajny elementarz, rozdzielający wreszcie (!) matematykę od reszty.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-03-18 14:26

> I te mundury, atrapy pistoletów - pomyliło się pani, niech idzie do wojska.


Całej reszty nie komunikuję ale tak sobie pomyślałam - ale byłabyś przerażona moją państwową, niekatolicką podstawówką i tym jak bardzo mi się PODOBAŁO noszenie udawanego munduru, przy okaz jakiegoś dnia pamięci o II Wojnie Światowej. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-18 14:19

> Może Iota się wypowie?


Erm.. może jeszcze mam mieć zdanie o balecie i balansowaniu na linie? :-) Ja nie mam latorośli, więc nie wiem, czy Ci coś ta opinia pomoże. :-)

Dawno, dawno temu :-) chodziłam doi zwykłej państwowej szkoły podstawowej. Rzeczywiście nie są to warunki, w których się dzieci ciśnie do wyników, ale mnie to nigdy wtedy nie przeszkadzało, a miałam do nadrobienia kwestie integracji z otoczeniem. Ogólnie wspomnienia ma raczej pozytywne.

Znajoma z liceum kończyła szkołę prywatną i z jednej strony bardzo sobie chwaliła organizację nauki, ale z drugiej miała poważny problem z tym, żeby się potem odnaleźć w państwowym liceum (bo okazało się, że matematyka na poziomie licealnym jej nie idzie, a szkoły w sumie nie obchodzi jak ona tę wiedzę zdobędzie - ma być zdany sprawdzian i tyle). Nie wiem, czy należy to uznać za wadę, czy za zaletę.

Podobno, wedle jej własnej opinii (na ile ją jeszcze pamiętam), szkoły prywatne mają tę specyficzną cechę, że tam, jednak panuje - w wyższych klasach, inny klimat społeczny. Pójście do szkoły prywatnej oznacza jednak auto selekcję - tam są tylko dzieci takich rodziców, których stać i możesz oczekiwać, że to będzie miało znaczenie.

Gdybym miała sobie na głos myśleć, to tak, że szkoła państwowa nie musi dzieciaka zmarnować, pod warunkiem że dziecko swoje talenty rozwija poza szkołą. Mogłabym se pofilozofować coś więcej, ale nad cudzymi dziećmi filozofować nie wolno. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 15:01
Chodziło mi o doświadczenie belferskie, choć poziom inny:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 162) (3734323 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill