www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 208) (3704259 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-06 13:46
Czyli jak by nie patrzył zawsze dupa z tyłu. Szkoda gadać. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-06 14:06
A w jakim kraju i jakie kary

>kraju , gdzie naprawdę istnieją kary za wypisywanie takich rzeczy.<


w Chinach, na Kubie, krajach islamskich?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-06 13:58
No właśnie, żeby nie wyglądać jak "przewodnia siła narodu" to gotuję :-) Kurcak w 5 smakach pogoni to fakt ;-) Ja już oszczędzam dla dzieci, których rodzice będą zwalniać się z pracy bo liczyć każdy potrafi ;-) i po ostatnim "wypadku" z lekiem nie naciągam państwa na dopłatę.
Pozdrówka.
Możesz wrzucić przepis na te słone ciasteczka?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-06 21:39
Dwadzieścia dkg mąki, kostka margaryny, dwadzieścia dkg sera białego lub dwie trzy kostki sera topionego jedno jajko soli, płaska łyżeczka proszku do pieczenia,kminek(ziarna) . Margarynę, ser, mąkę, proszek do pieczenia, żółtko(białko zostawiam ) wyrabiam mieszając rączkami i doprawiam łyżeczką soli. Wyrobione ciasto wkładam do lodówki (1h) smaruję tłuszczem formy i czekam ... na żonę ;-) . Kulę (zazwyczaj w takiej formie mam ciasto w lodówce) dzielę na cztery części i wałkuję (do grub. 5 mm) i wycinam ciastka o szerokości (1.5-2,5 cm zanurzając w białku . Tak przygotowane ciastka układam na blachę wyłożoną papierem do pieczenia lub natłuszczoną blachę, posypując gruboziarnistą solą i kminkiem . Można je faszerować cienką kiełbaską, ale mi smakują bez .Tak naprawdę to jestem odpowiedzialny tylko za wyrobienie ciasta i posypki . Ja lubię je zajadać popijając pifko;) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-06 23:48

>lub natłuszczoną blachę, posypując gruboziarnistą solą i kminkiem .<


Oczywiście pisząc to na uwadze miałem ciastka nie blachę ;-))))))). Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-08 17:17
Takie krakersy wyjdą. Ty smakosz piwa jesteś jak widzę. :-) Podczas czytania poczułam piękny zapach i prawie smak. Tak myślę, że może zamiast kminku makiem posypać? Nie lubię kminku.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-06 13:32
Witajcie :-) zapomniałam o święcie - dniu wolnym i wczoraj wszystko na huraaa, matko do tego mam rower...;-)

No to kolejno czytam i odp. :-)

>„będę się bać, jak się wydarzy”.


To już się dzieje - nie widzisz?
- Zapewne nową ustawę ze wskazówkami co musi być w "mediach rządowych" w tym o prywatnych już czytałaś? Z tego m. in. pow. jest głośno, są protesty i Europa się "nam przyjrzy" - to walka o pluralizm w mediach i życiu, demokrację. Już sama nazwa: nie "publiczne" tylko "narodowe" mówi za siebie.
- "mini spódniczek" jeszcze nie ruszyli, bo zima i nie widać ;-)  ale już minister twierdzi, że mamy być grubasami itd... buraki zakazane ;-) to są fakty, to mówią głośno - nie jest to hejt
- o TK, sądach, MON itd piszą inni, wszędzie, wypowiadają się sami ministrowie, posłowie - wystarczy ich posłuchać i poczytać - to się "wydarzyło".

>Mam wrażenie, że raz Cię to rozczarowuje a raz nie, dlatego, że raz jest zgodne z Twoim zdaniem i Twoimi lękami, a raz nie.<


- "lęków" to ja nie mam, napisałam, że w zw. z inwigilacją netu i tel. ja i inni gorszego sortu, lub prosto: ludzie niewygodni, mają czego się obawiać i te 18 mc. to fikcja, gdyż będzie można przedłużać w nieskończoność.
- i nie chodzi o "zgodność z moim zdaniem" tylko o.. no właśnie jak Ci to napisać, wytłumaczyć? "Rozczarowałaś mnie" wyp. tak jak z tą "mini", taką "sztywnością": jak Stalinizm to zsyłka, wywłaszczanie dla Ciebie. Tyle, że teraz "łagry" to zupełnie coś innego, ale na tym samym polega: dany osobnik przestaje istnieć. "Wywłaszczanie" też było, jest i będzie do przeprowadzenia tyle, że właśnie we współczesny sposób.

>PRL byłoby uprawnione tylko, gdyby wszyscy chodzili na krótkim pasku władzy.<


- wszystkie działania Rządu i te zapowiadane - projekty do tego zmierzają. To co już zrobiono to właśnie ma na celu.Tyle, że sporo lat demokracji mamy za sobą, granice zostały otwarte itd. i większość narodu chce aby tak pozostało, nadal Polak chce mieć możliwość wyjazdu bez pozwoleń, paszportów itd.

>Ty mówisz, że tak będzie. A ja, że jeśli tak będzie, to wtedy będzie można mówić, że mamy totalitaryzm.<


Rzecz w tym, że

>jeśli tak będzie<


to będzie za późno i mówić będzie można do poduszki po cichutku

>To co to jest za pluralizm, jak ludziom się nie chce go wspierać na tyle, żeby opłacało się wydawać gazety, nadawać programy telewizyjne czy radiowe?<


No i mamy typową wypowiedź I sortu - niestety :-(
Czyli wg. Ciebie pluralizm tak, ale w wydaniu PRL - "radio Wolna Europa" czy jak to tam było - WzK, Amalian podpowiedzcie o tym tajnym słuchaniu wieści...

>w konsekwencji wprowadzenie technicznej blokady mediów jest niemożliwe<


Bardziej możliwe niż wtedy, Ustawa, rejestracja w Sądzie - nie przejdzie - czy ktoś zechce być "przestępcą" - jeśli tak, to jako przestępca spokojnie zostanie skazany -matko poczytaj jak to było w PRL i masz odp.

>Jedyny logiczny powód, żeby nie było pluralizmu jest taki, że jego zwolennicy nie zechcą go jednak popierać.<


Posłanka K. Pawłowicz + min. Waszczykowski +ten "wychudzony" od tv + Iota, bo słów mi brakło, a rzadko to mi się to zdarza.

>od wielu lat nie widziałam ani jednego programu TVP<


ale "oglądasz" internet: grasz, czytasz, oglądasz filmy. Być może pozostaną te, które Ty preferujesz, ale obywatele tego kraju są różni, mają różne gusta i pis. że Ty zapewne "nie masz czego się obawiać" ;-) Sporo osób bazuje na necie, nie ogląda tvp, ale będą musieli płacić. Zwolnienia dla niektórych niepełnosprawnych są nadal, ale płacić mają wszyscy, bo wg. PIS każdy ma możliwość jakiegoś dostępu, np. przez telefon :-) Tak więc, Zosia jest zwolniona z abonamentu, ale w domu ma męża i dzieci - zdrowe - płacą oni.
Na koniec cytuję Twoje słowa i proszę poczytaj - masz do tego dryg :-) o nadawaniu sygnału

>Najwyżej się trochę poprzesuwa z jednego miejsca w inne. Jeśli prezentowanie różnych opinii jest opłacalne, zawsze mogę to robić stacje komercyjne (i na tym zarabiać)<


"...Na mocy ustawy Polska Agencja Prasowa, TVP, Polskie Radio oraz 17 regionalnych stacji radiowych zostanie przekształconych ze spółek prawa handlowego w „państwowe osoby prawne“. Każde medium narodowe będzie zarządzane przez dyrektora, będącego równocześnie jego redaktorem naczelnym. Nadzór nad każdym z mediów będzie sprawować specjalnie powołana w tym celu Rada Mediów Narodowych". 

Zapomniałam o Prokuraturze, ale to raczej w tych czasach nie na otwartym forum. Napiszę tylko jedno: za PIS-u (poprzednio) była akcja, która pochłonęła kupę kasy, cyrk, naciąganie dow. itp. następnie... ale to nie dot. przeciętnego Polaka. Jednak ciekawa jestem ile już i ile dostanie listów z prośbą o interwencję nasz p. Prokurator :-)

Ja osobiście mam zamiar i zachęcam innych: piszcie e-maile, listy itp do p. Ministra: "jestem za tradycją i proszę o samochód..." ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-06 20:54
>- Za sprawą PiS zbliżamy się w Polsce do standardów białoruskich. Na jakiś czas wyprowadzam się więc z kraju – mówi bokser Przemysław Saleta. <

>http://sport.newsweek.pl/przemyslaw-saleta-ucieka-z-polski-przed-rzadami-pis,artykuly,376730,1.html<


                                     Komentarz zbędny - Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-06 21:06
Będziesz tęsknił? :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-06 21:18
Saleta zawsze jawił mi się jako inteligentny i sympatyczny sportowiec ale tęsknota to przesada.  Przecież się nie znaliśmy.
                                                              Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-06 21:50
To smutne, że prezes już tylko może porozmawiać ze zrozumieniem tylko z Orbanem . Oby tylko nie wyszło - po tych rozmowach, że Nidzica jest już we Węgrzech ;-) .Węgierski to trudny język a prezes pewnie chcąc zachować wszystko w tajemnicy lub pomny tego do czego doprowadziła rutyna przeciwników(nagrania)rozmawiał z prezydentem Węgier bez pomocy tłumacza ;-))).
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-06 22:20
"Opędzlował" Nidzicę za węgrzyna?  :-))))))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-08 17:25
Jak "ojciec chrzestny z ojcem chrzestnym" ;-)
Tak mi się skojarzyło: Hitlerem też zachwycały się salony i prostaczki... literatura narodowa, kultura, narodowa, "wiara, Bóg i ojczyzna", Gott mit uns...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-07 13:41
http://wpolityce.pl/polityka/277361-prof-krasnodebski-niemieckie-media-nie-spelnily-swojej-roli-zyczylbym-sobie-zeby-mialy-taka-niezaleznosc-jaka-maja-media-w-posce
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-07 14:36
ma prawo do swojej opinii i pewnie chciałby, by swoją opinią mógł podzielić się z wszystkimi . Właśnie dlatego media muszą przeciwstawić się takim zmianom . I nie ważne czy to ma dotyczyć tylko wybranych, ważne że jest to łamanie podstawowego prawa.Zauważ że w obronie tych praw stoją nie tylko ludzie pracujący w mediach publicznych.Nie idźcie tą drogą ;-))) Pozdrawiam Lidziu :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-07 14:53
Również Ciebie serdecznie pozdrawiam. :-) Czyja droga jest słuszna zobaczymy za jakiś czas. To jest podobnie jak z imigrantami. Większość ich chętnie zapraszała, a teraz na przykładzie innych krajów może wreszcie co niektórzy przejrzą na oczy, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i trzeba mądrze zarządzać. W każdej sprawie trzeba rozwagi, a kto się nią wykaże, to się dopiero przekonamy więc nie ma co się kłócić między  sobą, bo tak naprawdę w naszym konkretnie naszym życiu zmieni się niewiele.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-07 21:10

>trzeba mądrze zarządzać <


Wiśta, wio łatwo powiedzieć . Teraz przyszła kolej na rządzenie i co ??? To co jeszcze było takie łatwe do krytykowania teraz staje się problemem . To co może przynieść profity-dzisiejszej sferze rządzącej wraz z koalicjantem(nieformalnym, ale )- przyjmowane, uchwalane jest szybko i w godzinach nocnych bez zadnych wakacji ;-). Autor "Nocnej zmiany" sam się wpisuje w inną 'nocną zmianę'. Będąc u rządu to mu nie przeszkadza:( .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-07 23:28

>uchwalane jest szybko i w godzinach nocnych bez zadnych wakacji ;-)<


Gdyby działali wolniej, to też niektórym by się to nie podobało. Jak chcesz kogoś ugryźć, to ugryziesz.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-07 23:39

>uchwalane jest szybko i w godzinach nocnych bez zadnych wakacji (cytat z amaliana :-))


Po wysłuchaniu "opinii" Dworaka i dyrektora I Programu Polskiego Radia w TVP Info ("Bliżej") to nabrałem jeszcze większego przekonania, że należy działać szybko.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-07 23:56
No właśnie o tym pisałem.
A tu ciekawostka Lisowie nie ustalili wspólnego stanowiska w sprawie Prezydenta Dudy?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-08 00:11
Czytałam. Tutaj jednak mąż i żona mogą mieć inne poglądy. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-07 21:45
Uwaga!
UOKiK wydał pierwsze ostrzeżenie konsumenckie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-07 22:28
Tak. Czytałam o tym. Dobrze, że ostrzegają.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-07 23:07 Zmieniony 2016-01-07 23:10
Miało być lepiej a jest po naszemu;)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-07 23:32

>Miało być lepiej ....


Lepiej już było :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-07 23:35

>kontrowersje budzi przede wszystkim młody wiek i brak doświadczenia nowego szefa Agencji.<


A niedawno rozmawialiśmy, że warto postawić na młodych więc o co krzyk? Jak się nie sprawdzi, to go zdejmą. Myślisz, że lepszy na stołku jest "stary beton"?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-07 23:57
Wszystkim życzę
Spokojnej nocy i miłych snów :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-08 00:11
Tobie również. Ja też już znikam. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-08 09:12
                     Serwus :-)

      Zatem od dzisiaj jest nowy szef TVP. Jacek Kurski ze świtą przejmuje Woronicza. A jego powiedzenie "ciemny lud to kupi" rozumiem, że nadal jest aktualne i obowiązujące ? Jak to dobrze, że teraz telewizory mają piloty i jest na co przełączać :-)
                                                                          Waldi.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-08 09:30

>Jak to dobrze, że teraz telewizory mają piloty i jest na co przełączać :-)


No więc jak?
Białoruś czy demokracja?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-08 09:57

> Jak to dobrze, że teraz telewizory mają piloty i jest na co przełączać <


Tak, na TVN.  :-))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-08 10:38 Zmieniony 2016-01-08 10:40
      Lidian no coś Ty??

Uchowaj Panie Boże przed nienawiścią i jadem płynącym z pseudo " Niezależnej"!!
                                              Waldi.

Ps. Dlaczego usunęłaś ten post z tym linkiem do "N" ??
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-08 10:45

>http://polska.newsweek.pl/media-publiczne-ustawa-pis-pis-kukiz-15-media-publiczne-,artykuly,376824,1.html<


    Handelek i kupczenie intratnymi posadami uprawiany przez Kaczyńskiego nadal ma się dobrze.
                                                                                Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-08 11:07
Dlaczego milczałeś za czasów poprzedniej władzy? Teraz uważasz , że obsadzanie stanowisk przez tych co wygrali wybory za "handelek i kupczenie"?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-08 11:12

>Handelek i kupczenie intratnymi posadami ....


Ale nie w knajpach czy na cmentarzu jak to robili poprzednicy i nie "handelek i kupczenie" lecz nominacje.
Różnica na tyle widoczna, że doprowadza do pasji opozycję :-)
Nasuwa się cytat:
"Miałeś chamie złoty róg" ...
Sznura nie zalecam ... Życie jest piękne :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-08 12:41

>Ale nie w knajpach czy na cmentarzu jak to robili poprzednicy <


Kupczenie na cmentarzu jest naganne za to buczenie nie .....
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-08 17:32
:-) Amalian przecież "lepszy sort Polaków" jest inteligentny inaczej - jak sami udowadniają od góry do dołu ;-), więc nie licz, że "pokapują".
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-08 11:41
A która ekipa nie wsadzała swoich na stołki?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-08 11:04
WzK. Przeniosłam go do innego wątku.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-08 11:50

>Dlaczego milczałeś za czasów poprzedniej władzy? Teraz uważasz , że obsadzanie stanowisk przez tych co wygrali wybory za "handelek i kupczenie"? <


Miała być "lepsza zmiana" a jest kupczenie i skok na kasę. A za poprzedniej władzy media były pluralistyczne i obiektywne. Dlatego też P i S sięgnął po władzę. A teraz będą kłamać, kłamać i kłamać aby tej zdobytej władzy nie oddać. Zrobili sobie "dobrą zmianę"
                                                                  Waldi.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-08 12:21

>"lepsza zmiana"


W mediach nastąpiła zmiana i to radykalna!
Poprzednio główne media sprzyjały grupie rządzącej a teraz - Opozycji

>A za poprzedniej władzy media były pluralistyczne i obiektywne


Dobry humor to cenna cecha .....
więc nie rozumiem tego czarnowidztwa:

>A teraz będą kłamać, kłamać i kłamać ...


Rozumiem, że te "wróżby" wynikają z obserwacji ośmiu, na szczęście minionych lat :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-08 12:27
Media były obiektywne? Daj namiary na typa co Ci leki przepisuje. Też chce mieć taki odlot.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-08 12:32
Piotrek!
Lepiej nie ryzykuj :-)
Odlot odlotem ale zobacz jak się facet męczy :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-08 12:50

>Media były obiektywne?<


Jak nie... Do rzeczy, Gazeta Polska ...przecież to śmietanka obiektywnego spoglądania na rzeczywistość .... Nie stresuj się chłopie, przejdziesz weryfikację i będziesz nadal pracował dla rządu . Pozdrawiam serdecznie :-).
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-08 12:59
Nie były, ani te które wymieniłeś, ani żadne inne. I nie pracuję dla rządu, za słabo płacą.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-08 17:49 Zmieniony 2016-01-08 17:57
Rogal... Ty "odlot" to już dawno masz ;-) ale żeby spaść na poziom Tadeusza, Krysi i Beatki - "blondyny" no i ministra cha, cha... Lepiej nie jest, ale weselej na pewno :-)
Ty szybko rower sprzedawaj, o ile się takiego dorobiłeś za tej biedy w poprzednich latach - rower jest passe.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-08 12:45
WzK czy Ty to wszystko piszesz serio, aż mi się wierzyć nie chce.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-08 12:51
więcej wiary Lidziu ;-)) . Pozdrawiam :-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 208) (3704259 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill