www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 36) (3705870 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-11-30 11:56
każda pora roku ma swoje prawa
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-11-30 15:06
:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-11-30 15:07
:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-11-30 15:34
Proszę, tylko nie o pogodzie.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-11-30 15:38
a to niby dlaczego nie ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-11-30 16:04
Gadka o pogodzie to potoczne określenie rozmowy o niczym:)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-11-30 16:09
dla mnie pogoda ma duże znaczenie
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-11-30 16:28
Basiu, co roku mamy zimę i związane z nią trudności... Jak służby drogowe będą działały, taki będziemy mieli "komfort" w poruszaniu się... Na razie, to początek zimy a do końca jej,  hej, hej, bardzo daleko... Nie bez powodu jest takie powiedzonko: "hu hu ha nasza zima zła"...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-11-30 16:18
Właśnie i tu przyznaję rację dla rogala...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-11-30 16:57
co roku mamy owszem i dla on z dysfunkcją ruchu to utrapienie czesto wtedy mają  jak ja to nazywam przymusowy areszt domowy
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-01 01:08
Ja do takich przymusowych aresztantów także należę...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-12-01 10:15
myśle że takich osób na tym forum jest niestety więcej
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2010-12-01 15:49
Jestem też w gronie aresztantów, bez względu na pogodę.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-12-01 15:55
Sypie,sypie i sypie,ale co to za zima,jak nasypało dopiero 15 cm śniegu.Oj przepraszam,przecież to jeszcze jesień :-)
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2010-12-01 15:59
Na wybrzeżu wywiało śnieg, mróz nie odpuszcza, nawet pies nie bardzo chce wyjść.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-12-01 16:05
W taką pogodę pies ma siedzieć w domu :-) i grzać swojej pani stópki.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2010-12-01 16:27
No niestety fizjologia wzywa.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-12-01 16:36
ja musze mieć kogoś do pomocy hak jest ślisko i jak jade pociągiem ogólnie poruszam sie samodzielnie
u mnie zimno i biało ale dzisiaj musiałam jechać do miasta pojechałam z koleżanką
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-12-31 10:19
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12990759,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-12-31 10:42
debilny kraj
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-01-04 18:02
Zobaczcie film... >> Danuta Świtała >>Kliknij tu<< Tak ten "Urzędas" powinien się leczyć, ale w zakładzie zamkniętym...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-01-04 19:25
norbi tak to już niestety jest że są ludzie i ludziska żenada :-(
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2011-01-04 21:43
W Polsce jest taki burdel. bo polska mentalność jest taka, ze niepełnosprawni sa silą spychani na margines społeczny, a ci co maja pomagać lub deklarują pomoc, zarabiają na tych najsłabszych. Dopóki to się nie zmieni to taki "burdel" będzie wieki trwał.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-01-05 10:24
polska to dziki kraj i ludzie on to te dzikusy których trzeba się wyzbyć tak niestety nasz kraj myśli
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-05 18:52
Zawsze i wszędzie jest tak, że jak jest trudno zdobyć wymarzone dobra, wygrywa silniejszy. Człowiek jest zwierzęciem łownym i trudno oczekiwać zachowań poddańczych. Niby ma rozum i duszę, ąle kto o tym pamięta? Przecież świat oferuje tyle dóbr i jakoś trzeba to zdobyć...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-01-05 18:56
ja sie za zwierze nie uwarzam
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-01-07 15:49
każdy z nas kiedyś odejdzie po co ta wiadomość i komu
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-07 20:11
Ta wiadomość jest bardzo smutna. Niedawno odeszła G.Kownacka, a dziś K.Kolberger. Bardzo lubiłam słuchać poezji w jego wykonaniu. ŻAL.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-01-07 21:14
ciekawe czy jak my umrzemy będą tak nagłaśniali
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-01-07 22:18
Basiu czyżbyś była tak przystojnym aktorem o aksamitnym glosie? Oczywiście żartowałam, ale prawda jest taka, że  każdego ktoś opłakuje i wspomina.Był osobą publiczną i wiele osób dziś żałuje , że odzszedł.A tak na marginesie to przez kilkanaście ostatnich lat dzielnie walczył z nowotworem i chwała mu za to.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-01-08 13:14
przystojnym aktorem nie jestem i nie będę
fakt każdy kogoś opłakuje i nie nagłaśnia tego bo to sprawa osobista po co zatem to halo umarł kowalski z wiejskiej 30
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2011-01-08 19:18
BARBARO,AKURAT CZASEM ODCHODZA LUDZIE WIELCY O KTORYCH NIE TYLKO RODZINA MOWI A KRAJ.A PAPIEZA CZY 96 "SMOLENCZYKOW"NIE OPŁAKIWAŁAS???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-01-08 19:18
http://papiez.wiara.pl/doc/704754.Beatyfikacja-tuz-tuz

Co sądzicie o cudownych uzdrowieniach? Wierzycie , że są możliwe?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-01-08 19:36
códów nie ma
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-01-09 22:57

> Wierzycie , że są możliwe?


Tak. To czy będą miały miejsce w naszym życiu, to już inne pytanie.

Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-01-14 13:10
Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-01-14 19:18
CHCIAŁABYM NA NIEJ BYĆ
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-14 19:48
A ja nie.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-01-14 19:55
czemu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-14 20:21
Nie umiem odpowiedzieć. Może dlatego że nie wznoszę go ponad piedestał.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-01-14 20:23
rozumiem
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-01-25 10:15
http://kobieta.wp.pl/kat,49400,title,Trzecia-plec-na-wozku,wid,13057391,wiadomosc.html
Ciekawe jakie jest Wasze zdanie na ten temat.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2011-01-26 10:10
Smutny ten artykuł,bo wg niego,osoby na wozkach,czyt.niepełnosprawne to ani kobiety,ani mezczyzni.:-(
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-01-26 15:28
żenada :-(
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2011-01-27 19:47
A wystarczyłaby odrobina zrozumienia i dobrej woli ze strony personelu, prawda?
Przecie tak niewiele trzeba, by "uszczęśliwić " taka osobę ON, spróbować jedynie zrozumieć, czego może oczekiwać dziś sprawny- a jutro nie.
Przecież nikomu z ludzi nie jest dane raz na zawsze  bycie sprawnym pod każdym względem.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-27 20:13
A no właśnie Klarysko. Tu trafiłaś w sam środek osób sprawnych. Właśnie obserwuję osóbkę której raptem wlazło coś w nogę. Jeszcze nie zdiagnozowano bo na badanie trzeba stać w dłuuugaśnej kolejce, ale woli już użalać się nad sobą. Podpatrując tę osóbkę dochodzę do wniosku że nie jest tak źle tylko trzeba więcej się ruszać. Do czego zmierzam? Otóż nigdy nie wiadomo co, kiedy,gdzie i z jakiej przyczyny. Warto jednak pomysleć na zapas. .... Hej głowa do góry. Nie wszyscy są tacy jak w tym linku :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-01-29 18:36 Zmieniony 2011-01-29 18:56
Szczerze? Pewnie wsadzę kij w mrowisko. Od razu mówię, że nie jestem na wózku (a ten tekst jest w dużej mierze o wózkowiczach).

- Trudno mi zaakceptować frustrację z powodu toalet dla niepełnosprawnych. Korzystam rzadko (prawie nigdy), bo nawet wolę "zwykłe" toalety, więc pewnie można mi zarzucić że mam gębę trzymać na kłódkę, ale: koszt budowy takiej toalety jest dość wysoki (jak podejrzewam), więc w sytuacji kiedy klientów niepełnosprawnych nie ma zbyt wielu, oddzielne toalety dla mężczyzn i kobiet to spory i w dużej mierze niewykorzystany wydatek. Toalety koedukacyjne (normalnie - nie lubię pojęcia "dla sprawnych" bo nie wszyscy niepełnosprawni potrzebują toalety "wózkowej") bywają też i innych miejscach. A jest to i tak rozsądniejsze wyjście niż umieszczanie toalety przystosowanej w jednym z dwóch głównych ciągów (na zasadzie "kobiety i niepełnosprawni", "mężczyźni i niepełnosprawni") ale nawet to można zrozumieć, jeśli alternatywą byłby brak takiej toalety (bo jej umieszczenie w innym miejscu wymagałoby generalnego remontu).

- To że kobieta niepełnosprawna jest z zasady postrzegana jako mniej "kobieca" uważam za... normalne. Nie jest to może fajne czy sympatyczne, ale ostatecznie kobiety cenione są przede wszystkim za zdolność do opieki nad innymi ludźmi/rodzenie dzieci i zakładanie rodzin. A funkcje opiekuńcze u osoby niepełnosprawnej mogą być zaburzone (wiem po sobie, że z powodów czysto fizycznych nie mogłabym się kompleksowo opiekować obłożnie chorą osobą). Nawet kiedy dana niepełnosprawność nie przeszkadza w pełnieniu roli opiekuńczej, może sprawiać na sprawnych takie wrażenie. I to wrażenie, przy braku dość dokładnej wiedzy "z czym się je" konkretną niepełnosprawność, też jest... normalne.

Ogólnie umówmy się, że niepełnosprawność nikomu uroku osobistego nie dodaje i nikt z nas by jej sobie nie wybrał (jak makijażu).

Zdecydowanie lepiej rozumiem frustrację z powodu braku adekwatnej opieki medycznej - to jest sprawa poważna i to teoretycznie nie powinno tak wyglądać (ale z drugiej strony - jeśli lekarz nie umie z taką pacjentką prawidłowo postępować, to co ma zrobić?).

Suma summarum mam poczucie że takie artykuły chociaż wyrażają zrozumiałe emocje, są zwykle przesadzone w zakresie tego jak to niepełnosprawni mogą być "tacy sami" jak sprawni i powinni być tak traktowani. Ja mam lekką niepełnosprawność jak na to, co się ludziom może zdarzyć (np. nie leżę pod respiratorem), a i tak wyraźnie widać różnicę miedzy tym co ja mogę w życiu, a co mogą moje sprawne rówieśniczki. Pewnych rzeczy po prostu nie potrafię zrobić i należy oczekiwać że się już ich nie "naumiem" - mogę oszukiwać system, przystosowywać otoczenie do siebie, korzystać z pomocy innych osób, ale istnieje taki moment kiedy trzeba się przed samym sobą przyznać, że się jest "innym" i że "sprawni" będą to widzieli.

Oczywiście mogę od nich oczekiwać takiego szacunku, do jakiego prawo ma każdy człowiek (komentarze o osobie obecnej wygłaszane per "on", "ona" są nie na miejscu) ale częściowo tłumaczy ich brak wyobraźni (ilu z użytkowników tego forum, którzy byli kiedyś sprawni, miało wtedy inne poglądy na te sprawy albo o nich nie myślało?). Oczekiwanie że będą mnie traktować tak jakbym nie była niepełnosprawna, jest z góry skazane na niepowodzenie. Bo ja jestem niepełnosprawna.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-29 19:37
Iota wcale nie wsadziłaś kija w mrowisko. Znam ten smak siły a często pozorny dla obserwatora z boku. Tak masz rację. WC, łazienki z kabinami z progami bez uchwytów,schody bez podjazdów PKS nowoczesne z wysokimi schodami i ..... ufffff tak ciężko czasem wszystko wymienić. I Tylko ręce muszą być chociaż jedna wolna by pomóc podnieść nogę wyżej.
No wiem znam to wszystko i jak mnie znacie nie wyleczyłam się z wyjazdów, a PKP już nie dostępne dla mnie, ale nic to byle nikt nie powiedział że z " babami zawsze kłopot" :-) ... No i ja się nie poddaję ale jak długo? Tego nikt nie wie.
Też nie jeżdżę na wózku ale te bariery ........no mam dość. Nie lubię schodów a muszę je pokonywać, nie cierpię krawężników ale są i te teraz modne stare miasta z kostką brukową czy tkz. "kocimi łbami" Załamka... ale się pcham bo jestem kobietą podobno silną ale tylko podobno na zewnątrz. Wewnątrz często aż się gotuję.
Pozdrawiam was kobitki za siłę w dniu codziennym :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-02-01 21:40
Jota...
No, z tym się nie zgodzę, a więc z tym, że niepełnosprawnych na wózkach nie ma zbyt dużo i że toalety dla niepełnosprawnych, to kosztowny wydatek i że dla Ciebie nie są one potrzebne bo wolisz normalne toalety, bo twoja i innych niepełnosprawność tego nie wymaga.

Moim zdaniem i nie tylko moim, niepełnosprawnych na wózkach jest dużo, tylko że większość z nich nie ma możliwości wyjścia ze swoich czterech ścian ponieważ mieszkają na wyższych piętrach, albo nie mają jak samodzielnie wyjść, albo to wina przede wszystkim braku dostosowań miejsca zamieszkania a także brak pieniędzy w ich portfelach na te dostosowania, czy też ich własnej mentalności lub rodziny albo opiekunów lub urzędników bądź współlokatorów.

A to, że to spory wydatek, to prawda, ale już mam na to odpowiedź. A więc, gdyby parlament stworzył ustawę, która na mocy prawa karano by tych właścicieli remontowanych i nadal nie dostosowywanych starszych obiektów użyteczności publicznej zbudowanych przed 1994 roku a dalej idąc tą drogą, to także, powinny być karani ci projektanci, którzy projektowali modernizację tych starszych remontowanych obiektów użyteczności publicznej z przed 1994 roku, pomijając dostosowanie dla niepełnosprawnych a także, za projektowanie nowych, nieprzystosowanych ww. obiektów, sankcją odebrania kwalifikacji zawodowych, wtedy to w Polsce rosłaby frekwencja obecności na ulicach ludzi na wózkach, a metro warszawskie, dworce kolejowe nie odstraszałyby ludzi niepełnosprawnych.

Do puki nie będzie ustawy w powyższej sprawie, to będziemy mieć do czynienia w dalszym ciągu z samowolą budowlaną w sprawie dostosowań danego obiektu użyteczności publicznej do wymogów osób niepełnosprawnych i nikt nie będzie ponosił konsekwencji prawno-karnych w powyższej sprawie. W dalszym ciągu, także będą zdarzały się wypadki w metrze, ponieważ w dalszym ciągu jest ono niedostosowane, ani dla osób poruszających się na wózkach, ani do potrzeb osób niewidomych...

Czyżby w Polsce nikt nie wyciągnął żadnych wniosków z tego słynnego, nagłośnionego przez media wypadku z udziałem niewidomego studenta Filipa Zagończyka?  A takich podobnych wypadków już było więcej, tylko nie zostały nagłośnione przez media... Jak również takie wypadki w przyszłości będą się zdarzać... Związku powyższym nasuwa się pytanie, ile jeszcze ma być ludzi niepełnosprawnych, którzy stracili, bądź stracą zdrowie lub życie, aby w reszcie ktoś ruszył te wypasione tylki w sprawach wyrównywania szans niepełnosprawnym?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 36) (3705870 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill