www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 84) (3725929 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-28 14:51
Staruszko, nie nalatuj na Norbiego i nie naśmiewaj się  z jego zdolności muzycznych. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak trudno zagrać, gdy się ma takie ręce.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-12-28 17:52
Nie bądź taki "dobrotliwy". Staruszce nie o to raczej chodziło.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-12-28 18:12

>Nachbar, odpowiedz mi na proste pytanie - czy związki zawodowe reprezentują interesy TYLKO swoich członków? Czy dbają o "dobro" pracownika ?<


Związki zawodowe, odkąd zabrały się za politykę,  już dawno przestały reprezentować interesy pracowników.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-29 09:55
NIE NACHBAR,W TYM WATKU NIE NALATUJE NA NORBIEGO,CHODZIŁO O ARTYSTE EKSHIBICJONISTE,SŁYNACZEGO Z TAKICH HEPPENINGOW,POST UMIESCIŁO JAK ZWYKLE NIE TAM GDZIE SIE CHCE.:-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-29 11:10
. Nachbar mnie też to zdziwiło. Dlaczego wyzywa norbiego od ex ... Może to wpływ pisania ;-) dużymi literami ?
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-29 11:19
A WYSTARCZYŁO POMYSLEC.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-29 11:31
a może wystarczyło by zadbać o interpunkcję:)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-12-29 17:59
Nie chce być złośliwa...ale pewnie był trotyl lub wina rządzących.:-)
http://fakty.interia.pl/swiat/news/katastrofa-tupolewa-w-rosji-sa-zabici-trzy-wersje-przyczyn,1876507
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-12-29 18:47
Żaden trotyl, żadna wina rządzących, tylko zwykły alkohol. Ja też, abstynent z dziada pradziada, po Ukrainie jeździłem "pod wpływem". Musiałem, bo Polak musi, jak jest na Rusi.

A u nas w kraju szykuje się katastrofa finansowa. Chcą rozłożyć budżet Rostowskiemu.
Czy cwany plan ministra Rostowskiego weźmie w łeb? Zróbmy mu na złość
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 21:52
Szczerbaty także nalatywał na mnie, każdy wątek mi psuł, jeśli dotyczył poważnych spraw na tematy osób niepełnosprawnych i barier budowlanych... A co do umiejętności grania na instrumentach muzycznych, nie jestem orłem w tej dziedzinie, ale szczycę się tym, ponieważ mam obie ręce niesprawne, a pomimo tego gram i to nie raz lepiej od zdrowego, pełnosprawnego człowieka... Pokazuję to, że mimo ułomności można coś dobrze wykonywać... A pisanie z "caps lokiem"u Staruszki pokazuje, to że komuś się nie chce pisać poprawnie, lub go po prostu nie nauczyli kultury pisania... Staruszka126 pokazuje, zupełnie inną sprawę, otóż pokazuje że niepełnosprawni nic nie potrafią, nawet poprawnie pisać...
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-29 22:32
NIC NIE KUMASZ,SAM TE BARIERY STAWIASZ BARIERY MENTALNE NAWET TU SEGREGUJESZ LUDZI NA TYCH PISZACYCH Z BŁEDAMI I TYCH PISZACYCH PO POLSKU.ZAL MI CIE.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 22:36 Zmieniony 2012-12-29 22:38
Ty robisz to samo... i jeszcze gorzej, mi też żal ciebie, bo sam/a kładziesz się kłody pod nogi...
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-29 22:37
AMEN,PAN Z TOBĄ.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-29 22:45
Norbi niczego Ci nie ujmując, a nawet podziwiając to co potrafisz, to jednak pamiętaj o tym, że tu są w większości ludzie, którzy na co dzień pokonują bariery własnych niepełnosprawności, może nie grą , ale inaczej. Każdy ma własne zainteresowania i sposoby walki z kalectwem.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 22:52
Lidian, wcale nie zaprzeczam, że tu są takie osoby na tym forum, że pokonują także bariery swojej niesprawności, ale są tu także tacy, którzy sami w sobie są barierą...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-29 22:55
Tu jest forum i każdy ma prawo się wypowiadać. Wystarczy, że nie będziemy wymuszać na innych żeby myśleli tak jak my. Już to wiele razy tu powtarzałam : żyj i pozwól żyć innym. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 23:10
Co znaczy, przymuszanie do myślenia jak my??? Czy nie myślicie tak jak większość niepełnosprawnych, aby mogli wyjść z domów to trza pousuwać bariery, aby można byłoby poruszać się bez przeszkód z punktu a do punktu b????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-29 23:14
Do kogo to powiedziałeś? Mówisz w liczbie mnogiej. Jeżeli zwracasz się do mnie , to mów konkretnie, bo nie wiem co myślą inni niepełnosprawni. Niepełnosprawność nie przymusza do jednakowego myślenia. KAżdy jest inny, ma inne potrzeby i inne cele.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 23:24
o to samo chciałbym ciebie zapytać, lidian.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-30 14:25
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Maciej-Lasek-w-styczniu-komisja-weryfikujaca-tezy-ws-katastrofy-smolenskiej,wid,15213035,wiadomosc.html?ticaid=1fcb7&_ticrsn=5
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-12-30 15:46

>Panie Lasek ! i co ??? znow za podatników kase ?????????????? Może by ta Komisja przesłuchala na wykrywaczyu klamstw zeznanie Jarka o tresci rozmowy z bratem pzred lądowaniem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<


To zacytowany komentarz internauty. Ja też przychylam się do tego wniosku, ponieważ treść rozmowy pomiędzy braćmi na kilkanaście minut przed katastrofą o zdrowiu mamusi jest wielce nieprawdopodobna.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-02 13:39
http://niezalezna.pl/36658-rzad-skazal-ich-na-cierpienie
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-02 14:10
Minister Zdrowia (cierpienia, bólu i śmierci) powinien za karę być po ćwiartkowany za życia, tak aby doszło do niego, co zrobił dla chorych na raka i cierpiących w potwornych bólach!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-02 14:15
Widać, że ci co tak postanowili, sami jeszcze nie zaznali choroby oraz nie patrzyli na cierpienie bliskich.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-02 14:23
Nic tylko im życzyć tego, aby jak najwięcej chorowali, bez możliwości leczenia, tak jak nam teraz każą!!!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-02 14:28
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-02 15:14
Już w tym roku nie wszyscy mogą sobie internet odliczyć.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-02 16:41

>Nieoficjalnie lekarze zwracają uwagę, że chodzi o pieniądze. Usługi medyczne związane z opieką paliatywną są bardzo nisko wyceniane przez NFZ. Dlatego mogą generować straty.<


To zacytowany fragment z linkowanego [przez Lidian artykułu.
Jak zwykle poszło o pieniądze. Powtórzę więc po raz n-ty, że Polska to bogaty kraj i stać nas na właściwą opiekę medyczną, ale nasze pieniądze, pieniądze podatników są marnotrawione.
W jaki sposób, to już inna sprawa i inny wątek.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-02 16:58
Jak zwykle, gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, a nie o życie ludzkie... Takie czasy, że lepiej pozwolić na cierpienie, ludzi, jak ich leczenie... To samo dotyczy z dostosowywaniem obiektów użyteczności publicznej do wymogów osób niepełnosprawnych...  Po co je dostosowywać, jak za parę lat nie będzie niepełnosprawnych, bo ich zagłodzą na śmierć???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-02 17:19
Niestety życie samotnej ON z renty poniżej 1000 zł to koszmar. Na same opłaty (jeśli ma mieszkanie) wystarczy, a gdzie leki, wyżywienie, sprzęt medyczny i inne. Nie wspominam już o zainteresowaniach, hobby itd., bo z taką kasą do kina się nie wyjdzie, a główne zainteresowanie, to jak za to przeżyć. Szczęśliwi Ci co mogą pracować i pracę mają. Kogo to obchodzi...........
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-02 19:50
Prawda jest taka, iż nawet podwyższenie wieku emerytalnego sie wali. Eutanazja jako taka jest niedozwolona (w świetle prawa), ale od czegóż jest pominięcie takowej ustawy bocznymi drzwiami.Im nas mniej do leczenia, tym lżej dla rządzących.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-02 19:57
Napiszę, krótko, eutanazją nazywam to co się robi dla chorych, cierpiących i niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-02 20:04
Norbi czyż nie jest to celowe wyniszczanie tych najsłabszych? Jak inaczej nazwac ten brak empatii i sumienia u rządzących, jeśli nie " eutanazją", skoro wiele osób nie doczeka wizyty u specjalisty i odpowiedniego leczenia?
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-01-02 21:14

>Jak inaczej nazwac ten brak empatii i sumienia u rządzących, jeśli nie " eutanazją", skoro wiele osób nie doczeka wizyty u specjalisty i odpowiedniego leczenia?<


Jak to nie doczeka? Przecież mamy kapitalizm i każdy może udać się prywatnie do lekarza. Dla przykładu przytoczę zdarzenia z przed kilku tygodni. Poszedłem do okulisty tylko po okulary. Najbliższy termin dla ubezpieczonych to ... wrzesień 2013. Prywatnie ten sam lekarz przyjmie natychmiast. Nie dałem zarobić lekarzowi -  dwu etatowcowi.  Zmieniłem gabinet na całkiem prywatny, gdzie za 60,- złotych lekarz nie tylko dobrał  mi okulary, ale również zrobił kompleksowe badania.

Jaki z tego morał? Taki, że w tym polskim kapitalizmie ludzie starzy, chorzy i biedni są niepotrzebni. Oficjalna eutanazja nie wchodzi w rachubę, bo przecież wyznajemy wartości chrześcijańskie. Kościół by na to nie pozwolił. Można jednak inaczej. Dawać na Kościół rocznie kilka miliardów złotych, a biednych, chorych i starych pozostawić samych sobie.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-02 21:15 Zmieniony 2013-01-02 21:21
Jeśli chodziłaś do szkoły i uczyłaś się historii, to wiesz, że w czasach nazizmu i podczas II wojny światowej Niemczy stosowali, jak to sami nazwali, śmierć z litości, do tego stopnia, że żołnierze którzy zostali ciężko ranni byli uznawani za szkodników... i byli uśmiercani w imię śmierci z litości... A to co się dzieje dziś w Polsce, to raczej nie jest eutanazja, a czystka o podstawie eugenicznym...
Eugenika... Czytaj więcej... Kliknij tu
Poczytaj także: Co robi Rząd dla niepełnosprawnych???... KLIKNIJ TU

Eugenika - W imię postępu. CZĘŚĆ 1. Zobacz film, kliknij tu
Eugenika - W imię postępu. CZĘŚĆ 2. Zobacz film, kliknij tu  
Eugenika - W imię postępu. CZĘŚĆ 3. Zobacz film, kliknij tu  
Eugenika - W imię postępu. CZĘŚĆ 4. Zobacz film, kliknij tu
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-03 19:28
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/spor-o-gierka-ludzie-z-calej-polski-przyjezdzaja-i,1,5384238,wiadomosc.html

Co o tym sądzicie?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-03 19:46
To jest głupota... Tyle tylko napiszę na temat Gierka... Komuna...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-03 19:47

>Co o tym sądzicie?<


Lidian, a może sama, jako pierwsza, napisałabyś komentarz do tego wydarzenia?
Ja natomiast posłużę się komentarzami internautów.

>~matka do ~mik: ty popaprańcu jeden-ile masz lat?albo kto jest twoim tatusiem?co ty możesz wiedzieć o Gierku?za jego czasu wiedziałam co to znaczą kolonie letnie,obozy chociaż matka sama wychowywała mnie i dwójkę braci,dzisiaj pracuję ja i mąż i moje dzieci nigdy nie były na koloniach,a teraz mają swoje dzieci i nawet na mleko i pieluchy ledwo zarabiają,to co będzie dalej?????Syn lada dzień zostaje bez pracy,za co ma wykarmić dziecko?Za co pytam?Mnie mleka nie brakowało i chociaż czekolada była od święta,czy pomarańcze to byłam szczęśliwsza niż teraz moje dzieci,które z dnia na dzień martwią się o pracę i o dalsze życie...tak człowieczku,jest wielka różnica w życiu za Gierka i w życiu za Tuska!!!
>kraken109 do ~edek: JAKIE 10razy???? Dlug Gierka to 40 mld $,dlug obecny juz przekroczyl BILION dolarow-czyli TYSIAC MILIARDOW,nawet biorac pod uwage roznice w sile nabywczej dolara wowczas,a obecnie-dlug mamy KOSMICZNY,i nawet nie widac cienia nadziei na jego splate w ciagu najblizszego tysiaclecia.Do tego do dzis mozna pokazac palcem CO wybudowano za te 40 mld!! A CO wybudowano w ciagu owych ZMARNOWANYCH 23 lat "wolnej" Polski???? Nawet kosciolow mniej,niz w czasach gierkowskich-TAK to "komuna gnebila' narod.....
>~Jezuita do ~obiektywny: "Elita" to uciekla przez Zaleszczyki, zostwiajac Narod sam na sam najpierw z hitlerowcami a pozniej sovietami.Nastepnie "elita" wywolala" idiotyczne , bezmyslne powstanie warszawskie, spowodowala zniszczenie Warszawy i smierc 250 tys. , przewaznie mlodych ludzi/prawdziwej elity/ Sama zas"elita" , czyli generalowie zakonczyli powstanie z rekami na karku i poszli do niewoli niemieckiej, gdzie spokojnie doczekali konca wojny. Obecne pseudoelity, czyli styropian albo agenci roznych zachdnich sluzb doprowdzili do zniszczenia dorobku pokolen , wygonili 2 miliony mlodych Polakow za chlebem do Anglii i innych krajow, przyczynili sie do wypedzenia 300 tys. z mieszkan i domow i uczynienia ich bezdomnymi.Rowniez inne osiagniecia II Rzeczypospolitej sa juz pukaja do drzwi a wiec gruzlica, wszawica i niedlugo analfabetyzm.
>~szogun: Wielki Szacun dla Gierka !!! Kogo tylko zapytam odpowiada, że żyło się dużo lepiej i bezpieczniej. Nie słyszałem, by ktoś mówił o zamarzaniu tych nawet najbiedniejszych, nie słyszałem o bezrobociu (chociaż może ukryte i było), służba zdrowia na naprawdę wysokim poziomie, budował na potęgę zakłady pracy, mieszkania, drogi, porty etc etc, które zwycięzcy z Solidarności posprzedawali i przehandlowali, chociaż były to własności i dorobek całego społeczeństwa.... a dziś jakie mamy perspektywy? Chyba tylko te, by utrzymywać liczne rzesze dobrze zarabiających urzędników i polityków - to wstrętne !!!
>~KOMUCH: Kryzys nastał wtedy gdy Solidaruchy wymogły na prezydencie Reaganie embargo na dostawę części do wcześniej zakupionych maszyn na zachodzie i na eskportowane towary. Moja fabryka eksportowała towary do ponad 70 krajów świata, w tym to USA, Kanady, Australii. Solidarność wszystko poblokowała i rząd chciał wziąć naród za rogi blokując dostawy do sklepów. W mojej fabryce towarów magazynowych było od czorta. Kolejne powierzchnie magazynowe zapełnione po sufit ale w sklepach było pusto.TO WINA SOLIDARNOŚCI a tak po prawdzie zachodniej finansjery która zbałamuciła Polaków.
>~wnuczek socjalisty do ~wnuczek socjalisty: Mam żal tylko do Pana Genrała Jaruzelskiego, że w stanie wojennym nie wyplewił chwastów (czyt.ekstremy politycznej) , która rządziła i rządzi Polską. Nie było by biedy, nędzy a w skrajnych przypadkach ubóstwa. Siedzą przy korytach i dbają tylko o siebie i swoich poplecznikó. Naród mają głęboko w poważaniu. Kapitalizm jest okrutnym wyzyskiem człowieka przez człowieka. Kapitaliści tworzą prawo i robotnik ma prawo tylko do pracy za głodową pensję.Rozkradają razem z kościołem katolickim majątek narodowy.

Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-03 20:36
No tak, bo Nach... nie ma własnego zdania.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-03 20:52
Chyba ktoś z integracji musi jej podpowiedzieć...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-03 21:05 Zmieniony 2013-01-03 21:08
Kapitalizm po Polsku jest największą czarną dziurą, która siebie samą niszczy a nie wie o tym... Tak określiłbym Polski kapitalizm i Polskich włodarzy... W innych krajach, też była bieda, aż piszczało a jakoś wyszli z tego a w Polsce, od zarania wieków była, jest i będzie bieda... A wiecie dlaczego... Bo jak Polak dostanie się do Koryta, to mu zmysły się popierniczą... Otto Bismarck miał rację mawiając: Chcesz Polaków pokonać, daj im rządzić... Tu miał 100 % racji...
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-01-04 00:24
Zgadzam się z Norbim. Nic dodac, nic ując.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 13:58
http://wpolityce.pl/wydarzenia/44024-miroslaw-g-winny-byly-ordynator-kardiochirurgii-szpitala-mswia-zostal-skazany-za-korupcje-na-rok-wiezienia-w-zawieszeniu-na-dwa-lata
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 14:13
Czekamy na twoje zdanie, Lid....
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-04 14:28
A jakie tu ma być zdanie. Jest wyrok, koniec sprawy. Ludzie przyzwyczaili lekarzy do prezentów, wódeczek, koniaczków itd. Nigdy nic takiego nie dałem i nie dam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 14:39
Rogal masz rację, ludzie nie powinni dawać "prezencików", jednak kiedy chodzi o życie, to możliwe, że sam też byś pobiegł z kopertą , żeby bliską Ci osobę przyjęli na oddział teraz, a nie za rok.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-01-04 15:41
Ja nie piszę o kopertach ponieważ to patologia, ale po ludzku zrozumiała. Chodzi mi o dowody wdzięczności po.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-01-04 16:58
Oczywiście zawsze zdania będą podzielone...
Akurat (myślę o linku) TEN lekarz "dał" życie bliskiej mi osobie w rodzinie. Nie było żadnych łapówek, kopert, nic....
Nie wnikam w inne sytuacje, bo od tego jest sąd, wypowiadam się tylko na temat tego, co wiem, o czym się mówi w mojej rodzinie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 17:26
To dobrze, że macie pozytywne wspomnienia po spotkaniu z tym lekarzem. NAjważniejsze jest życie. Szkoda tylko, że dobry fachowiec zniszczył sobie opinię i karierę zawodową. Ludzie się odwrócą, a wielu jeszcze mógł pomóc.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 84) (3725929 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill