www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 85) (3742657 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-04 20:25
A może spójrzmy na to inaczej. Przecież zawód lekarza jest takim samym zawodem jak każdy inny. Lekarz zatrudniony w klinice otrzymuje wynagrodzenie odpowiednie do swoich kwalifikacji. Powinno mu to wystarczyć, skoro zgodził się na takie warunki i podpisał umowę. W żadnym przypadku nie powinno być sytuacji, że będzie sobie "dobierał" chorych i liczył na "wdzięczność" lub od niej uzależniał wykonanie zabiegu. To nie tylko niezgodne z etyką lekarską, ale również niemoralne, więc powinno być napiętnowane.
Dobrze się stało, że sprawa ta została nagłośniona i znalazła finał w sądzie, bo może to "ostudzi" u lekarzy chęć sięgania po koperty.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-01-04 20:32
Jak mu mało, to niech prywatnie dorabia, ale nie na państwowym sprzęcie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 17:42
Ja też nie jestem zwolennikiem dawania lekarzom w łapę... koniec, kropka, enter a jak kto woli AMEN...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-01-04 19:56
Norbi, ja nie wiem, czy znajdziesz zwolennków. Nie zmienia to jednak faktu, że wdzięczność istnieje.
Zmienia się to powoli.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-04 20:34

>Norbi, ja nie wiem, czy znajdziesz zwolennków. Nie zmienia to jednak faktu, że wdzięczność istnieje.<


Oczywiście, że wdzięczność istnieje, ale nie musi być ona utożsamiana z pieniędzmi. Wystarczy słowo "dziękuję". Przecież lekarzem nie zostaje się dla "lewych" pieniędzy, ale po to, by służyć i pomagać ludziom.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 20:38
Teoretycznie tak, a w praktyce różnie to bywa.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 20:43
Medycyna to specyficzna gałąź pracy... pamiętaj o przysiędze... Jak komuś uratuje się życie, to nie można żądać zapłaty... To nie etyczne...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 20:36 Zmieniony 2013-01-04 20:47
Lekarze na początku składają przysięgę Hipokratesa... A ona zobowiązuje, do tego aby lekarz stał ponad podziałami i ratował życie, zarówno temu bogatemu, jak i biednemu...
A wdzięczność można okazywać w inny sposób, jak np. Nie w  "Koperty", "Koniaki" lub inne dobra materialne, ot, choćby powiedzieć dziękuję i serdeczny uścisk dłoni...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 20:39 Zmieniony 2013-01-04 20:52
No jak Sokratesa , to już się niczemu nie dziwię. :-)

Dobrze, że poprawiłeś. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 20:50
cóż, można zrobić małą literówkę na forum, od tego życia nikt nie stracił a zwłaszcza tu, na tym forum.... :-) ;-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2013-01-04 20:51
Norbi, pierwszy raz tu, chyba, się uśmiechnąłeś :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 20:55
Norbi. To nie była mała literówka tylko wielka pomyłka. Lubisz wytykać innym niewiedzę więc i ja zwróciłam Ci uwagę na to, że nie jesteś nieomylny jak to twierdzi Twój "adwokat" chyba Angora w innych wątkach.

>Norbi się nigdy nie myli <

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-04 21:26
Za leczenie dostaje wynagrodzenie i tyle. Z jakiej racji mam mu dawać koniaczek? Bez sensu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 21:29
To jest ich praca. Za to dostają niemałą kasę.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-04 22:02
Wszystko ładnie pięknie do puki nie okaże się, że bez "prywatnej wizyty" można oficjalną złożyć w zakładzie pogrzebowym.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 22:05
Tak było i jest, nie oszukujmy się.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 23:37
a czy to ważne, że kawał zrobiłem z tą literówką... Nie ważne jak się nazywał, czy Hipokrates, czy też Sokrates, moim zdaniem jest ważna zawartość tej przysięgi....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-04 23:52 Zmieniony 2013-01-04 23:54
Ważne jak się nazywał. Warto wiedzieć  o czym się pisze żeby z siebie błazna nie robić.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-05 00:02
Ja uważam, że ważna jest treść a nie nazwa..
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-05 17:05
Niestety :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-04 23:33
właśnie, rogal, nie zawsze się z tobą zgadzam, lecz dziś wyjątkowo... Masz rację, też tak twierdzę, że lekarz dostaje za prace wynagrodzenie, więc pacjenci nie muszą mu dawać w łapę lub jakieś inne dobra....
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-01-05 11:05
Ciekawe,ilu tu piszacych nigdy ale to nigdy nie dało lekarzom nic,nawet kwiatow czy bombonierki?Gdy zycie lub zdrowie najblizszych jest sprawą priorytatywną wtedy zrobi sie wszystko.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-05 12:22
Właśnie wyżej o tym pisałam. Teoretycznie wszyscy jesteśmy przeciw, ale kiedy stajemy w sytuacji umierać i nie zapłacić lub zapłacić i jeszcze kilka lat przeżyć, to inaczej patrzymy na sprawę.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-05 13:13

>Właśnie wyżej o tym pisałam. Teoretycznie wszyscy jesteśmy przeciw, ale kiedy stajemy w sytuacji umierać i nie zapłacić lub zapłacić i jeszcze kilka lat przeżyć, to inaczej patrzymy na sprawę.<


Z Twojej wypowiedzi wynika logiczny wniosek, że wszystkich tych co nie dają,  lekarze świadomie uśmiercają. Nie wyobrażam sobie sytuacji, alby opłacony przez rodzinę lekarz zajmował się chorym, którego stan nie wymaga natychmiastowej pomocy, a obok umierał człowiek potrzebujący jej w znacznie większym stopniu.
Jeżeli tak jest, jak uważasz, to najuczciwszą formą byłoby losowanie pacjentów przez sierotką, która wyciągając numerek wskazywałaby "kogo dzisiaj leczymy, a kto będzie leczony jutro".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-05 13:46

>Z Twojej wypowiedzi wynika logiczny wniosek, że wszystkich tych co nie dają,  lekarze świadomie uśmiercają<


To nie był logiczny wniosek. Nigdzie nie napisałam, że tak dzieje się w każdym przypadku pacjent - lekarz. Takie sytuacje przedstawiały media przy okazji aresztowania dr ,o którym mowa wyżej. Nie powiedziałam również, że lekarze uśmiercają świadomie.

>Jeżeli tak jest, jak uważasz, to najuczciwszą formą byłoby losowanie pacjentów przez sierotką, która wyciągając numerek wskazywałaby "kogo dzisiaj leczymy, a kto będzie leczony jutro<


To już jest Twój pomysł.

>Nie wyobrażam sobie sytuacji, alby opłacony przez rodzinę lekarz zajmował się chorym, którego stan nie wymaga natychmiastowej pomocy <


Niestety " prywatni" są na oddziałach lepiej traktowani oczywiście nie wszędzie.

A wyobrażasz sobie, że pod przychodnią , w której jest kilku lekarzy umiera człowiek, bo żaden z nich nie pofatygował się zobaczyć co się dzieje? Już kilkakrotnie media opisywały takie sprawy.

Są sytuacje, że jak nie idziesz na prywatną wizytę, to na przyjęcie na oddział czekasz miesiącami.

A tak w ogóle nie życzę Ci abyś musiał się przekonać jak to naprawdę w niektórych placówkach wygląda.

Spotkałam też wspaniałych bezinteresownych lekarzy. Pomogą nawet po godzinach pracy i zawsze mają czas na to , by z Tobą porozmawiać.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-05 14:00

>Niestety " prywatni" są na oddziałach lepiej traktowani oczywiście nie wszędzie.


>A wyobrażasz sobie, że pod przychodnią , w której jest kilku lekarzy umiera człowiek, bo żaden z nich nie pofatygował się zobaczyć co się dzieje? Już kilkakrotnie media opisywały takie sprawy.


Lidian, wiem o tym i dlatego należy w każdym takim przypadku ustalić winnych i odpowiednio ukarać, do zakazu wykonywania zawodu włącznie. Jak wcześniej napisałem, lekarzem nie powinna zostać osoba, która "idzie" do tego zawodu tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Oczywiście pieniądze też są ważne, ale nie mogą być jedynym kryterium wyboru pacjenta. Po to są kliniki prywatne, aby tam trafiały osoby, które stać na odpłatne leczenie. Natomiast nie do przyjęcia jest wykorzystywanie państwowych placówek do uprawiania prywaty przez lekarzy i brania " kopert wdzięczności".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-05 14:12
Zgadzam się z Tobą, że tak nie powinno być.

> Jak wcześniej napisałem, lekarzem nie powinna zostać osoba, która "idzie" do tego zawodu tylko i wyłącznie dla pieniędzy<


Tak, oczywiście, tylko, jak chcesz tego dokonać? Jak kończyłam szkołę, a później podejmowałam pracę w służbie zdrowia , to też miałam nabite w głowie takie ideały. Życie i praca zweryfikowały wszystko.
Pięknie by było żeby do każdego zawodu ludzie szli z powołania. Istna bajka. Dobra w przedszkolu, bo w życiu , to sam widzisz jak jest.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-05 15:55

>Pięknie by było żeby do każdego zawodu ludzie szli z powołania. Istna bajka. Dobra w przedszkolu, bo w życiu , to sam widzisz jak jest.


Otóż to. Pieniądz przesłonił niektórym radość życia i stał się sam w sobie celem. W pogoni za nim puszczają moralne hamulce i człowiek staje się niewolnikiem żądzy bogactwa.

 
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2013-01-05 15:58
Nachbar, czy to jest temat tylko na dziś? Nie. Zawsze pieniądze były powodem do różnych manipulacji, wykorzystywania, przetargów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-05 15:59
Niektórzy gonią za kasą  nie z rządzy, tylko z biedy i wtedy też jest problem.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-05 17:25

>Są sytuacje, że jak nie idziesz na prywatną wizytę, to na przyjęcie na oddział czekasz miesiącami.<


Nie tylko, długie kolejki - zapisy do specjalisty. Nie wynika to tylko z dużej liczby chorych i małej lekarzy. Każdy specjalista ma pełną poczekalnię w prywatnym gabinecie, jest jednak "o.k.", bo zleca badania z przychodni (drogie), nie trzeba czekać długo na wizytę - wystarczy pokazać karteczkę w rejestracji lub powiedzieć: "p. dr kazał wyciągnąć kartę" i jest się przyjętym w tym samym dniu. Tak więc w danym dniu lekarz może przyjąć np. 15 osób z tego 6 z listy, a pozostali z prywatnej wizyty. Wszyscy to wiedzą, wszyscy narzekają i większość - naprawdę chora to robi.

>Lidian, wiem o tym i dlatego należy w każdym takim przypadku ustalić winnych i odpowiednio ukarać, do zakazu wykonywania zawodu włącznie<


Nach jak zwykle wygłasza, no właśnie co?
Żeby kogoś ukarać muszą być niezbite dowody, świadkowie itp, itd. Poza tym to zgodne z prawem? Lekarz może lepiej zajmować się pacjentem bo ten długo się leczy i go... zna, bo nagły przypadek i przyjął bez kolejki. Poważniejsze i potwierdzone dowodami sprawy umarły. Prokurator, Sędzia też chorują. Jak taka sprawa ujrzy światło dzienne to ma związek tylko z tym, że ktoś bardzo ważny (silny) chce się takiego lekarza pozbyć.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-05 17:26
Jak ktoś "goni za pieniądzem z biedy" to ja nawet rozumnię.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-01-05 17:40
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-05 22:11
Za mała kara, jak na taki wyczyn, ze skutkiem śmiertelnym, przekroczona o trzy razy dozwolona szybkość, a on tłumaczy, że przez nierówną drogą auto wybiło w górę... Powinien dostać dożywotny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i 10 lat pozbawienia wolności, a na dodatek 20 lat pracy społecznej na rzecz niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-01-06 11:14
Norbi,nie jestes czasem zbyt surowy?Każdy z nas był lub jest młody i nie wierze,ze zawsze jechał zgodnie z przepisami.Ale w tym konkretnym przypadku chyba należałoby spojrzeć nieco szerzej,niż zaraz wydawać wyrok.Życie,co widac samo go ukarało,pamiętasz jaki był kiedyś tj przed wypadkiem?Po drugie,współwinnym był przecież pasażer,nie potrafił(lub nie chciał) powstrzymać tej brawury,a może jeszcze podkręcał kierowce,tego nie wiemy.W koncu,gdy widział tak negowane przez nas zachowanie,mógł poprostu wysiąść.Takie jest moje zdanie.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-06 14:44
Nie uważam, że jestem zbyt surowy, ja uważam, że prawo jest do bezwzględnego przestrzegania a nie do interpretacji na swoje "kopyto". Ja też miałem prawo jazdy, lecz gdy podupadłem na zdrowiu, tzn. na kondycji fizycznej, udałem się do lekarza sam, na przebadanie, czy mogę wsiadać za kierowniczą pojazdów mechanicznych, okazało się bowiem, że nie mogę, gdyż mam spóźnioną reakcję ruchową... I od tego czasu nie wsiadam za kierownicę samochodu... Jedynie na rower, skuter (motorower)... 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-05 17:40
Też to rozumiem, ale to jest dopiero tragedia ludzka. Znikąd pomocy, praca za grosze, bez ubezpieczenia. Tu na forum mówi się, że nie trzeba się na to godzić. Tzn, że co? Godzić się na to żeby wyrzucili z mieszkania, żeby dzieci głodowały itd. To wszystko są sprawy bardzo trudne i niektórym łatwo wygłasza się wzniosłe teorie, bo siedzą przed kompem z pełnym brzuchem.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-05 17:42
Masz 100% racji Lidian.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-05 17:43
Easy nie wiem czy słuszna, ale został ukarany, zarówno przez sąd jak i przez życie. Widziałeś go przed wypadkiem? To był zupełnie inny człowiek. Zupełnie nie przypomina dawnego zadziornego faceta. Życie go ukarało. Więcej nie trzeba.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-06 10:43

>Nach jak zwykle wygłasza, no właśnie co? Żeby kogoś ukarać muszą być niezbite dowody, świadkowie itp, itd. Poza tym to zgodne z prawem?


Moja wypowiedź odnosiła się do konkretnego przypadku, gdy na chodniku pod szpitalem umiera człowiek.

Jeżeli chodzi o wypadek M.Z., to nic go nie usprawiedliwia. Jako specjalista od motoryzacji zapewne znał  przepisy o ruchu drogowym i prawa fizyki. Miał więc świadomość tego, co robi.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-06 14:57
Właśnie, Nachbar, masz rację. Jako ekspert od spraw motoryzacji, ruchu drogowego i fizyki a także mechaniki, wiedział co robi, jadąc w miejscu ograniczenia szybkości do 50 km/h trzy razy więcej tzn. 150 km/h i to po nie równej nawierzchni, a po wypadku, tłumacząc się że stracił panowanie nad autem bo auto wybiło w górę... Gdyby jechał np. 70 km/h, to nie doszłoby do wypadku, ponieważ z doświadczenia wiem, że przy tak szybkich autach trudno jest pilnowanie dozwolonej szybkości...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-06 22:52
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-01-06 22:53
Jaka będzie prawda, to dopiero zobaczymy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-06 17:08
http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Poslizgnales-sie-na-oblodzonym-chodniku-Oto-co-mozesz-zrobic,wid,15221639,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-01-06 23:00
Czas pokaże.Oni coś już wymyslą, by tak dobrze nie było.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-06 23:20
już dałem to na mój profil...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-01-07 23:58
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15230691,kat,355,title,Pierwszy-taki-zabieg-w-Polsce-zobacz-zdjecia,galeria.html?ticaid=1fd80&_ticrsn=5
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-01-08 00:43
A wcale ze nie pierwszy!Pierwszy był w Na dobre i złe!:-)))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-08 01:58
we filmie w serialach może się wszystko zdarzyć, nawet Polska może się stać światową potęgą gospodarczą, mlekiem i miodem płynącą... ale, to, zaznaczam, że tylko na filmie a nie w realu....  :-) :-) ;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-08 18:38 Zmieniony 2013-01-08 18:50

>we filmie w serialach może się wszystko zdarzyć, nawet Polska może się stać światową potęgą gospodarczą, mlekiem i miodem płynącą... ale, to, zaznaczam, że tylko na filmie a nie w realu....  :-) :-) ;-)


W realu jest tak, że wypowiedź sędziego, który porównał metody stosowane przez CBA do stalinowskich,  wywołała wściekłość niektórych polityków i szum medialny. Jakby na przeciwnym biegunie, ksiądz porównał rodzinę zmarłej do "Kiepskich".  W tym drugim przypadku raczej nie będzie szumu medialnego. Na księdza nikt nie podniesie głosu. A szkoda, bo rodzina powinna złożyć zawiadomienie do prokuratury.
Na pogrzebie ksiądz upokorzył zmarłą: Rodzina jak u "Kiepskich"
Widocznie księża mają coś nie tak z głową, skoro piszą takie brednie. Wytykają Owsiakowi pochodzenia, a sami zapominają o historii swojego Kościoła.

>"Z pieniędzy, które ofiarujemy do puszki z-ohydnym-czerwonym-serduszkiem, utrzymywana i finansowana jest najbardziej demoralizująca impreza w Polsce!" - napisał w sieci w przededniu 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wikariusz parafii w Nowej Rudzie. Kurii tekst się nie spodobał.


Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13107916,_Nie_taki_Owsiak_swiety____wpis_ksiedza_na_stronie.html?bo=1#ixzz2HPJtyKif
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13107916,_Nie_taki_Owsiak_swiety____wpis_ksiedza_na_stronie.html?bo=1
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 85) (3742657 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill