www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / LWIGRÓD Krynica Górska (10773 - wyświetleń)
- Autor jerzu Dodany 2009-12-26 15:32
Opinia dot pobytu w sanatorium LWIGRÓD
Krótkie info: w sanatorium byłem po raz pierwszy, wrażenia jako całość wywiozłem pozytywne pomimo wielu zastrzeżeń o usuniecie których niniejszym apeluję
1.Recepcja w Lwigrodzie jest raczej opryskliwa i nieprzyjemna, traktująca kuracjuszy z NFZ jako zło konieczne
2.Na czas turnusu sanatoryjnego do pokoi  dwuosobowych dostawiono trzecie łóżko a do trzyosobowych czwarte. Pokoje w LWIGRODZIE ładne schludne, fajnie umeblowane, łazienki czyste, pokoje i łazienki sprzątane przez serwis sprzątający co trzy dni, bardzo dokładnie. Tak naprawdę to jedyny punkt bez uwag to jest właśnie czystość w pokojach. Bardzo nieprzyjemne są natomiast nieszczelne i przemarzające okna oraz odczuwalny brak wentylacji w pokojach.
3.Posiłki podawane w sanatorium Lwigród były bardzo ładnie podawane  jednak żenująco skromne, porcje mikroskopijne, brakowało wszystkiego , nawet  chleba i gorącej wody. Zaobserwowałem  rażący kontrast; po jednej stronie  dużej okrągłej stołówki siedzieli  lepsi(płatni uczestnicy prywatnego turnusu rehabilitacyjnego ) po prawej „biedota” z NFZ. Po lewej pomidory , szynka i herbata w torebkach do wyboru po lewej dwa plasterki żółtego sera i jedno jajko.
Nie wymagam przy tym takiego samego wyżywienia, zdając sobie sprawę ze skromnych środków z NFZ, ale przecież można  rozwiązać kwestię zróżnicowanych posiłków, mądrzej i dyskretniej choćby oddzielając  je bardziej godzinami posiłków.  Kolega który w trakcie pobytu w Lwigrodzie trafił do szpitala miejskiego w Krynicy stwierdził po powrocie; 
” w szpitalu lepiej jeść dawali”
4. Dieta: dla tych na diecie jabłko dla zdrowych gruszka i……. więcej nic nie potrzeba pisać.
5.Baza zabiegowa ośrodka Lwigród- raczej nadająca się na Spa niż na sanatorium, borowina jedynie w plastrach, zabiegi trwają często 8-9 a nie 10 minut, obsługa sympatyczna choć na porządku dziennym jest przyjmowanie upominków za wszelkiego rodzaju ułatwienia w tym za zmianę godzin zabiegów, przez co kuracjusze dający czekoladki mają wszystkie zabiegi w kupie, a ci nie dający jeden o 10 drugi o 14;30. Odnośnie zabiegów wodnych to występuje permanentny brak higieny : wanny po zabiegach spłukuje się a nie myje i nie dezynfekuje, pod łóżkami  do zabiegów w gabinetach fizykoterapi i w katach brud bardzo rzuca się w oczy
6.Niepełnosprawni w Lwigrodzie; jest winda zewnętrzna wiec teoretycznie wszystko powinno być ok. ale niestety na tym się kończy. Każde drzwi zostały bowiem wyposażone w próg utrudniający przejście a w bazie zabiegowej wąskie drzwi i ustawione przy nich łóżka utrudniają osobie na wózku skorzystanie z bazy w godny sposób. Wąski korytarzyk w bazie zabiegowej uniemożliwia przejście obok wózka inwalidzkiego.
7.Windy: nigdy w życiu nie jechałem windą ustawiona w tak idiotyczny sposób, jeśli chcesz dojechać na 4 piętro to bądź pewien że najpierw zatrzymasz się na 2 i 3 potem pojedziesz na 5 a może i 6 a dopiero na końcu trafisz na to które wcisnąłeś, odbywa się to przy tym w takim tempie , ze o ile chodzisz to radzę iść na piechotę.
8.W Lwigrodzie nie zaobserwowano żadnej działalności Kulturalnej wyłączając dwa wieczorki jeden bilety płatne, drugi za darmo. Zorganizowane w Piekiełku w Patrii.
9.Parking płatny ale pomimo to z chronicznym brakiem miejsc dla kuracjuszy z NFZ.
10.Schody prowadzące do miasta- ciekawostka; aby nie trzeba ich było odśnieżać zostały po nastaniu zimy zagrodzone metalowymi barierkami.
11.Podsumowanie: Ośrodek LWIGRÓD jako całość: Ładny schludny, sprawiający lepsze wrażenie niż rzeczywistość. Pomimo upływu dopiero  dwóch lat od oddania go po remoncie widać już że remont wykonany został nieporządnie i niechlujnie.
12.Ośrodek LWIGRÓD  absolutnie nie nadający się na sanatorium, podpisanie umowy z NFZ sprawia wrażenie działania jakiś uczynnych chochlików celem ratowania świecącego pustkami ośrodka.
Pozdrawiam jerzu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-26 16:07 Zmieniony 2009-12-26 16:11
Ojej ale same złe rzeczy... też tam byłam bylo WSPANIALE. A wszystko zależy od czasu i kuracjuszy. Poczytaj w opiniach o sanatoriach tam opisałam dokładnie wszystko. Co do recepcji to się zgodzę bo tam chyba nieuki pracują. Z głupią fakturą mieli trudnośći aż musiałam wparować do księgowości.
Dokładnie byłam w 2007 roku latem z dofinansowania PCPR.
Jeśli mogę spytać z czym byłeś? Słuch ruch czy inna dolegliwość? Z PCPR NFZ czy ze szpitala? U nas posiłki był stół szwedzki na śniadania na pewno.
Windy były normalne.... ja już nic nie rozumiem. A może od razu p[ojechałeś źle nastawiony na ten ośrodek?

Co do upominków nic nie wiem nikt nic nie dawał.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-27 13:51
moja znajoma polecała mi też ten ośrodek ale ja mam za daleko
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-27 14:33
Basiu ośrodek stoi faktycznie na górze. Jednak nie było tak jak opisuje Jerzy. Byłam tam owszem latem a dokładniej znajdziecie w Opinie o sanatoriach.........raking. Były nas tam dwie grupy: Słuch i ruch. Ja byłam z ruchu. Ci ze słuchem mało ze skóry nie wychodzili. Takiej dziczy w życiu nie widziałam a już napewno nie słyszałam. U nas było ok a jak u nich..... trudno powiedzieć bo słaliśmy skargi do personelu.Prawda była taka że w pościeli nawet obuwie leżało a na korytarzu grali w piłkę. Moja grupa w większości sprawni ruchowo zabierali i mnie na wycieczki w góry czy na spływ. Było cudownie. Czysto schludnie i elegancko. O głodzie nic nie wiem bo było wystarczająco.Choć diety były mylone nagminnie jedzenia było dość.
Jerzy pisze o progach a więc był pewnie ze schorzeniem ruchu tak jak ja. Ja zastałam dokładnie to samo co na fotkach w internecie. Pogadaj z amalianem bo zdaje się że to amalian podsunął to sanatoriu. A sanatorium ma wpis do rejestru i z PCPR tam byłam.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-27 21:01
mi się nie opłaca jechać na 2 tygodnie tak daleko
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-12-29 16:48
A ja wprost przeciwnie,wybieram najdalsze miejsca na wyjazdy sanatoryjne,bo blisko moge wyskoczyc prywatnie na weekend.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-12-29 18:42
Tak to prawda Dobrosiu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / LWIGRÓD Krynica Górska (10773 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill