www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / wybory (Strona 3) (102626 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-07-04 19:37
Nie odpuściłabym wyjaśnienia tej sprawy
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-04 19:40
ELA JUTRO PÓJDZIE TO WYJAŚNIAĆ
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-07-04 19:47
Witajcie :-)
I jak samopoczucie po WYBORACH ?  Zadowoleni???  Ja szalenie :-):-) :-)
Ciekawa jestem opinii :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-04 19:57
pożyjemy zobaczymy
mim zdaniem żaden z kandydatów nie jest dobry
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-07-05 07:56
No i mamy nowego wodza.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-07-05 12:34

> jeśli wzielaś zaświadczenie na I TURE to ono jest ważne i na drugą


Cytat ze strony Państwowej Komisji Wyborczej (klik): "[...] w dniu ponownego głosowania komisja dopisuje do spisu wyborców i umożliwia głosowanie osobie przedkładającej wyłącznie zaświadczenie o prawie do głosowania wydane na ponowne głosowanie, które to zaświadczenie zatrzymuje i dołącza do spisu czyniąc w rubryce „Uwagi" adnotację „Z 4.VII.".
Zatem, niedopuszczalne jest wydanie przez komisję wyborcy karty w dniu ponownego głosowania na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania w dniu 20 czerwca 2010 r., niezależnie od przyczyny posiadania takiego zaświadczenia.

O tym, że wydawane są z automatu dwa zaświadczenia (klik):

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się w urzędzie gminy, w której wyborca będzie ujęty w spisie wyborców, najpóźniej w 2. dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 18 czerwca 2010 r.

Wyborca otrzyma dwa zaświadczenia: zaświadczenie o prawie do głosowania w dniu pierwszego głosowania oraz zaświadczenie o prawie do głosowania w dniu ponownego głosowania.
(podkreślenie moje)

Nieco niżej, o tym kto może mieć tylko jedno zaświadczenie:

W przypadku przeprowadzania ponownego głosowania wyborca zmieniający miejsce pobytu po dniu pierwszego głosowania, a przed ponownym głosowaniem, może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania w dniu ponownego głosowania. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się po dniu pierwszego głosowania w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców, nie później jednak niż w 2. dniu przed dniem ponownego głosowania, tj. do dnia 2 lipca 2010 r. (podkreślenie moje)

I znów nieco niżej, o urzędowym wykreślaniu ze spisu i o tym, że w takij sytuacji zaświadczenie jest jedynym dokumentem uprawniającym.

Wyborca, któremu wydano zaświadczenie o prawie do głosowania zostanie z urzędu skreślony ze spisu wyborców w miejscu stałego zamieszkania.

W przypadku utraty zaświadczenia o prawie do głosowania, niezależnie od przyczyny, nie będzie możliwe otrzymanie kolejnego zaświadczenia, ani wzięcie udziału w głosowaniu w obwodzie właściwym dla w miejsca stałego zamieszkania.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-07-04 19:16
Biurokracja,biurokracja !!! Brak kompetencji i leeeeeniwosc czlonkow komisji.To tak jak ,ktos madry powiedzial: Nie jestem leniwa! Mam zawyzone wymagania motywacyjne! Otoz co nas jeszcze w przyszlosci moze spotkac,przy tak niedouczonych pracownikach a w tym przypadku czlonka komisji.Nie kazdy moze byc czlonkiem komisji.A jezeli juz go tam wciagneli,bo bywa i tak a ma watpliwosci to sa specjalne telefony i zawsze mozna problem przedstawic wyzej.Tylko,kto sie bedzie osmieszal swoja niewiedza?  Poziomki uzyskujemy poprzez przewracanie pionkow. m.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-04 19:19
OT FILOZOFIA
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-07-04 19:28
To nie filozofia tylko stwierdzenie faktu!Przed laty bylam kilkakrotnie czlonkiem komisji wyborczej.Tak, to bylo przed laty.A teraz wszystko zmienilo sie na ..... gorsze.Szkoda nas wszystkich! Ale glowa do gory, jutro bedzie lepiej.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-04 19:29
LEPIEJ MOŻE I BĘDZIE ALE NIE NA ZIEMI
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-04 19:10
BASIA TO NORMALNE ŻE DAJĄ NA DWIE TURY. TO CZY MI WIERZYSZ ZALEŻY TYLKO OD WAS-CIEBIE.
Ja wyjeżdżając znałam datę drugiej tury wyborów. Od razu zakładali na dwie tury.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-04 19:13
GŁUPIE PRAWO
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-07-04 19:40
POTWIERDZAM TAK JEST,DAJA NA DWIE TURY CZY DRUGA CZESC BEDZIE CZY NIE.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-07-04 19:51
Ella ma rację. Wydawano od razu dwa zaświadczenia na obie tury lub jedno zaświadczenie przed drugą turą.

Wyborca, któremu wydano zaświadczenie o prawie do głosowania zostanie z urzędu skreślony ze spisu wyborców w miejscu stałego zamieszkania. Jeżeli zatem wyborca pobierze zaświadczenie, a następnie zdecyduje się jednak pozostać na wybory w miejscu stałego zamieszkania, będzie mógł tam zagłosować jedynie na podstawie zaświadczenia. W spisie wyborców swojego nazwiska bowiem nie znajdzie. Ponadto, w przypadku utraty zaświadczenia o prawie do głosowania, niezależnie od przyczyny, nie będzie możliwe otrzymanie kolejnego zaświadczenia, ani wzięcie udziału w głosowaniu w obwodzie właściwym dla miejsca stałego zamieszkania.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-04 19:40
o zasadach, warunkach głosowania informowano w mediach,  i nie tylko, w internecie także,
PAŃSTWOWA
KOMISJA WYBORCZA
ZPOW-603-14/10
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-04 19:44
urzędnik , dostał burę dzisiaj od ella i innych , tylko pytanie za co?
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-07-04 19:49
Witajcie :-)
I jak samopoczucie po WYBORACH ?  Zadowoleni???  Ja szalenie :-):-) :-)
Ciekawa jestem opinii :-)
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-07-04 20:22
O Kurcze, jakoś nie widzę entuzjazmu!.
Czyżby wszystkich te wybory zawiodły?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-04 21:00
pisz pod ostatnim postem
ja odpisałam na pytanie
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-04 19:59
za to że mimo zaświadczenia nie dopuścili jej do głosowania
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-04 20:00
Urzędnik dostanie burę jutro bo wydał dwa zaświadczenia na pierwszą turę. Takiej pomyłki być nie powinno. . I na tym kończę dyskusję.
Wszystkim życzę miłej nocki.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-04 20:02
elu nie denerwuj sie
wzajemnie wszystkiego dobrego
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-07-04 21:04
Dyżurna Basiu.
Jeśli to było do mnie, to serdecznie Cię przepraszam,
  nieopatrzenie chyba mykła mi myszka,  i już pięknie obiecuję, że nie będę Ci zaśmiecać wątku :-)
Zadowolona?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 08:13
po co taka agreska od razu zawsze piszemy pod ostatnim postem by było łatwiej odszukać dany wpis
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-07-05 08:17
Tu się z Basią zgadzam. Nie tylko łatwiej zauważyć taki wpis, ale również nie ma bałaganu na stronach. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 08:19
witaj lid
dzięki za poparcie
życze miłego dzionka teraz znikam
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-07-05 08:20
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-07-05 08:19

>No i mamy nowego wodza<


Tak Rogal, mamy. Teraz zobaczymy czy wywiąże się ze swoich obietnic. Opozycja będzie silna i będzie mu "patrzyła na ręce."
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-05 08:26
Oczywiście, że się nie wywiąże bo nie ma takich perogatyw.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-07-05 10:37
Skoro nie ma takich uprawnień , to ................?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-07-05 11:06
Przede wszystkim nie ma takich pieniędzy w budżecie,żaden z nich nie miałby szans na wywiązanie się ze złożonych obietnic
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 14:43
żaden prezydent do tej pory nie wywiązał się z obietnic
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-05 14:47
Abstrahując od obietnic, czego oczekujecie od Bronka?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 14:49
ja oczekuje dostosowania kraju do on tzn większego nakładu na poprawe dróg
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-07-05 15:44
On Ci tego nie da bo nie może. Z takim postulatem udaj się do Rady Ministrów.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 15:49
DZIĘKI ZA RADE
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-07-05 15:56
Proszę.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-05 16:08
No i mamy nie tylko wodza ale i arogancję u urzędników. Jak wcześniej pisałam powędrowałam dziś do UM. Na przeprosiny czekałam długie minuty ale zakończenie było szokujące. panienka po prostu stwierdziła: no to niech pani złoży skargę ale i tak już po fakcie.
Wracając do obietnic: obiecanki cacanki........połowa się nie sprawdzi. czytałam że więźniowie w 91% oddali głos na kKomorowskiego.....ciekawe co im obiecał?

I na tym kończę tu swoją dyskusję :-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-07-05 16:14

>czytałam że więźniowie w 91% oddali głos na kKomorowskiego.....ciekawe co im obiecał?


Wolność,wolność i swobodę.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-05 16:42 Zmieniony 2010-07-05 16:53
Ella

>panienka po prostu stwierdziła: no to niech pani złoży skargę>
>obtańcować dziewczę>
>Gdybym zajrzała w papierki w piątek zdąrzyłabym pewnie sprostować a ja tego nie zrobiłam>


pierwsze pytanie, nazywasz panienka, dziewczę,  a wiesz że jest panienką ? i to nieco nieładne takie określenie.
a gdyby tam była pani wiekowa, wówczas jakbyś tą panią, osobę powołaną w skład komisji wyborczej, jak byś ją dokładnie nazwała?
drugie pytanie, złożyłaś skargę?  gdyż ta pani słusznie Ci odpowiedziała, jest możliwe złożenie skargi, a jednocześnie byłoby dowodem w sprawie rozstrzygającym, czy popełniono błąd ze strony komisji wyborczej.  Komisja, ale już nie ta lokalna, odpowiednie sektory,  rozstrzygnęłyby kto miał rację, i dopiero wówczas miałabyś podstawy 100% do mówienia o  czyjejś winie, bo w Twoim interesie było także dokładnie ująć, iż w drugiej turze wyborów będziesz w miejscu stałego zamieszkania.
Ogólnie  jest to  także wiążącym punktem w tych i   innych wyborach, aby nie popełniano ewentualnego błędu.

 
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-07-05 16:55
Były takie czasy , że na większość pań urzędniczek (poczta , biuro, kasa itd) bez względu na ich wiek i stan cywilny mówiło się żartobliwie "panienka z okienka".
Nie dziwię się podenerwowaniu  Elli, bo na własnej skórze już nieraz odczułam niegrzeczne odpowiedzi i drwiący ton głosu niektórych urzędników. Tylko ja się nie poddaję jeżeli wiem , że mam rację.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-07-05 16:58

>Poza tym ciekawostką było również to że brak podjazdu i trudności z wejściem, komisja skwitowała krótko. Ciepło można poczekać na dworzu aż ktoś z naszych wyjdzie>


pamiętacie forumowicze , gdy Nobi,  mocno,  bardzo był zły - o antybudynek - i  robienie zdjęć - dostosowanie do wymogów Unii Europejskiej, zwłaszcza budynków użyteczności publicznej.
Dobry temat, który także jest do poruszenia w rejonie, ale i przy okazji wysłać fotografię do Centralnej Komisji Wyborczej.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-07-05 17:02
lidian napisała

>Tylko ja się nie poddaję jeżeli wiem , że mam rację>


i słusznie

Napisanie skargi, byłoby wyrazem że Ella ma rację lub chce, aby to rozstrzygnięto.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-07-05 17:07
Z tym się zgadzam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-05 17:16
Werbena daj spokój. Ja skończyłam z tym już w dniu zakończenia głosowania. Dodam tylko, że nasi rodzice pracowali w jednym zakładzie razem. Ona jest faktycznie panną a że dużo młodsza to już nie ważne.
Nie należę do pieniaczy.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-07-05 17:23
W nawiazaniu do wyborow -wybralismy nowego Prezydenta., Bronislawa Komorowskiego.ktory jest potomkiem Ksiecia Nowogrodzkiego Korybuta Dymitra  i ksiecia Kijowskiejo Wlodzimierza a zarazem jest spokrewniony z przedstawicielami europejskich rodow krolewskich!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-07-05 17:27
Byle nie poczuł się jak król i nie zapomniał o maluczkich, bo dzięki nim zasiadł na "tronie".
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-07-05 17:30

>W nawiazaniu do wyborow -wybralismy nowego Prezydenta., Bronislawa Komorowskiego.ktory jest potomkiem Ksiecia Nowogrodzkiego Korybuta Dymitra  i ksiecia Kijowskiejo Wlodzimierza a zarazem jest spokrewniony z przedstawicielami europejskich rodow krolewskich!


Cholera,to znowu będą rozbiory
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-07-05 17:38
hahaha :;:::::::::-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-05 17:43
moja koleżanka tak uważa że do rozbioru dojddzie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / wybory (Strona 3) (102626 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill