www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek (3452 - wyświetleń)
- Autor embary Dodany 2010-08-27 10:36
jestem na 1 grubie zona nie pracuje bo opiekuje sie mnom 24/h na dobe jak bedzie sie starac o zasilek ten 520zl. to czy mi zabiorom ten z zus 185zl.co ma do renty
Nadrzędny Autor Janka1 Dodany 2010-08-27 12:08
żona, nie może  otrzymać  świadczenia pielęgnacyjnego na męża, przeczytaj
na końcu tematu w tym watku
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=4239
i tutaj
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/71615
Nadrzędny - Autor Janka1 Dodany 2010-08-27 13:14
Przeczytałam Twoje wpisy na forum. Czy zwracałeś się do instytucji Caritas, PCK, darmowo opieka środowiskowa medyczna, pielęgniarska, rehabilitacja nad obłożnie chorymi w miejscu zamieszkania.
Nadrzędny Autor Janka1 Dodany 2010-08-27 16:36 Zmieniony 2010-08-27 16:43
przed chwilą skończyłam pisać w temacie, że nie słyszy na jedno ucho i orzeka się za to  umiarkowany stopień niepełnosprawności i wypłaca za to rentę i zasiłek pielęgnacyjny.
Z tym większym współczuciem dla Pana,  leży  Pan po udarze 5 lat, same przeciwności, jak żyć, wpis o Pana desperacji, załamaniu.
Mną od 10 msc opiekuje się mąż, moje zdrowie będzie się pogarszało to wiem ? jak zabraknie sił i zdrowia mężowi  ? już teraz się boję o nas.
Złe prawo  w Polsce, wymaga natychmiastowej zmiany.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-08-30 13:42
Szanowny Panie
Żona nie może pobierać świadczenia pielęgnacyjnego na męża. Tak stanowią przepisy ustawy o świadczeniach rodzinnych. Jednak fakt pobierania świadczenia pielęgnacyjnego nie ma wpływu na dodatek pielęgnacyjny wypłacany przez ZUS
z poważaniem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek (3452 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill