www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zapytanie (2657 - wyświetleń)
- Autor krysia1958 Dodany 2010-09-28 16:29
Dzień dobry.Mam problem.Jestem pracownikiem szkoły od 33 lat -sekretarz szkoły.Dwa lata temu otrzymałam orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy ze względu na stan zdrowia.Mam stwardnienie rozsiane i stan mój się pogorszył.Nie mogę chodzić.Dyrektor przeniósł mnie na parter bo widział,że mam problem z poruszaniem się.Po dwóch latach otrzymałam orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy.Wiem ,że można pracować lecz dyrektor kazał mi przynieść zaświadczenie lekarskie od zakładowego lekarza medycyny pracy.Zanim udałam się po zaświadczenie zadzwonił do lekarza i kazał mu coś zrobić aby mnie nie przyjąć do pracy.O fakcie poinformował mnie lekarz i powiedział,że nie podpisze mi zaświadczenia,że jestem zdolna do pracy bo mam całkowitą niezdolność ale pokazałam mu artykuły z internetu,że jest inaczej.Powiedział, że nie może odmówić dyrektorowi bo wynajmuje w szkole gabinet i jest od niego uzależniony.Wiadomo,że dyrektor mógłby bardziej przystosować  moje stanowisko pracy i byłoby dobrze.Mam wielki żal bo czuję się pokrzywdzona.Obecnie jestem na chorobowym i nie wiem co mam robić ,jak wrócić do pracy,przecież on mnie zwolni bez aktualnego zaswiadczenia a lekarz nie pozwoli mi pracować,Proszę o pomoc co robić.Krsytyna
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-09-28 16:40
Bardzo smuta sprawa i brak wyrozumiałości dyrektora. Dowód jednak nie zdobędziesz, a bez zezwolenia medycyny pracy nie może pracować. Spróbuj u innego lekarza, który nie jest zależny od dyrektora.

Masz stwardnienie rozsiane. Nie chcę być pesymistą, ale twoje problemy dopiero się zaczną i nie będziesz mogła liczyć na niczyją pomoc (chyba że masz super pomocną rodzinę).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-28 17:04
Krysiu1958 spróbuj sprawę wygrać w sądzie pracy. Nie umiem inaczej ci podpowiedzieć.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-09-28 17:36
To może lepiej przejdź na rentę
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-09-28 18:10
siwek nie wiem ile lat ma Krysia ale szkolnictwo może już 55 roku życia odejść na emeryturę. Problem tkwi w tym że wiek wiekiem a chce się być jak najdłużej wśród ludzi. Być potrzebnym bo jest się jeszcze produktywnym
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-10-04 11:31
Szanowna Pani
obu stronom stosunku pracy przysługuje prawo odwołania się od treści orzeczenia lekarskiego. Jest to prawo odwołania się od decyzji lekarza. W związku z tym droga odwoławcza zamyka się w ramach struktur organizacyjnych służby zdrowia. Jest to droga jednoinstancyjna. Zgodnie z § 5 r.b.l. pracownik lub pracodawca, jeśli nie godzi się z treścią wydanego zaświadczenia, może za pośrednictwem lekarza, który wydał zaświadczenie, wystąpić w ciągu 7 dni od dnia wydania zaświadczenia do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy właściwego ze względu na miejsce świadczenia pracy lub siedzibę pracodawcy z wnioskiem o przeprowadzenie ponownego badania. Ponowne badanie powinno być przeprowadzone w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku. Orzeczenie lekarskie wydane na podstawie ponownego badania jest ostateczne. Ponowne badanie należy także uznać za badanie profilaktyczne. Oznacza to, że pracownik ma obowiązek poddać się temu badaniu. Koszty ponownego badania nie obciążą pracodawcy ze względu na finansowanie działalności wojewódzkich ośrodków medycyny pracy ze środków budżetu państwa. Więcej informacji znajdzie Pani pod adresem: http://www.abc.com.pl/pytanie/2528/8
z poważaniem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zapytanie (2657 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill