www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kampania na rzecz integracji (7050 - wyświetleń)
- Autor sun_flower7 Dodany 2010-10-27 21:48
Jak pomóc osobom niewidomym, na wózkach i niepełnosprawnym ruchowo? Obejrzyj I odcinek programu "Budujmy Świat dla Wszystkich", który powstał dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Białymstoku w ramach kampanii informacyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania dyskryminacji

http://www.youtube.com/user/tvbialystok?feature=mhsn#p/u/3/uy_RT9Q_Cuw
Nadrzędny - Autor sun_flower7 Dodany 2010-10-29 19:14
http://www.youtube.com/tvbialystok?gl=PL&hl=pl#p/u/0/GgvhYttwsJ4

Jak kontaktować się z osobami niesłyszącymi oraz mającymi problemy w mówieniu
Nadrzędny Autor sun_flower7 Dodany 2010-11-16 07:52
W najnowszym odcinku nasi bohaterowie opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z życiem z porażeniem mózgowym, oraz o tym jak wygląda życie osób bardzo niskiego wzrostu. Nasz ekspert - dr Barbara Karczewska opowiada o Zespole Tourette'a. Program powstał dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

CZĘŚĆ I
http://www.youtube.com/user/tvbialystok?feature=mhum#p/u/1/YmHbVp-1rK0

CZĘŚĆ II
http://www.youtube.com/user/tvbialystok?feature=mhum#p/u/0/mcTNvNtsmNw
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-29 20:27
Obejrzałam filmik i ..... mam wielkie IIIIIIII. Dlaczego?
Znalazłam się w towarzystwie migających a więc jak myślałam niesłyszących i nie mówiących. Jakież było moje zdziwienie gdy raptem usłyszałam do wiedzenia. Osoby te wychodziły.
Czy w tym przypadku osoby niesłyszące i niedosłyszące postąpiły ok? Nie znam migowego. Czytam z ust. Obecnie nawet słyszę może nie ok ale słyszę. Rzecz działa się w poradni PZG. Czułam się jak istota z innej planety.
W/g mnie obie strony słyszące i nie powinny do tych spraw podchodzić normalnie a nie jak ON
Nadrzędny - Autor helper86 Dodany 2010-11-19 23:34
Witam,
Trwa konkurs filmowy  "Warszawa bez barier", którego uczestnikami są stołeczne szkoły - od podstawowych przez gimnazja do liceów.
Niniejszym proszę o oddanie głosu na ten króciutki film, którego głównym bohaterem jest mój 10-letni brat - Olek.

Oto link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=aFvJDv0LAdw&

Proszę o głosowanie "kciukiem do góry". O ile wiem, aby oddany głos został policzony należy być zalogowanym do serwisu.

Z góry wszystkim bardzo dziękuję, w imieniu swojego brata, rodziców, całej szkolnej społeczności S.p. nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie im. Stanisława Staszica oraz własnym.
Nadrzędny - Autor sun_flower7 Dodany 2010-11-24 19:40
IV odcinek programu Budujmy ŚWIAT dla WSZYSTKICH: Nie każdy rodzaj niepełnosprawności jest widoczny - o cukrzycy opowiada
mgr Beata Kuryłek & Odmienny wygląd-właściwe podejście & Czym
jest epilepsja? Program jest współfinansowany ze środków Urzędu
Miejskiego w Białymstoku.

...

http://www.youtube.com/watch?v=i98tNLuUydw
Nadrzędny Autor sun_flower7 Dodany 2010-12-08 17:48
http://www.youtube.com/watch?v=XZITdKcdU1Y

Osoby z upośledzeniem umysłowym są w stanie rozwinąć u siebie ciekawe pasje, również osoby chore psychicznie odpowiednio pokierowane wykazują się kreatywnością. Zapraszamy do obejrzenia piątego, ostatniego odcinka programu "Budujmy ŚWIAT dla WSZYSTKICH"
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-08 19:13
Istna sielanka.

Widać ci co robili te materiały nie za bardzo wiedzą jak to wygląda, życie niepełnosprawnych - utykasz już niepełnosprawny, no śmieją się zapewne opiekunowie paralityków.

Może coś widział, ktoś mu coś opowiedział.
I nawet na takie filmiki idą dotacje - przykre i szokujące.
Nadrzędny - Autor sun_flower7 Dodany 2010-12-08 19:48
Tak się składa, że osobom, które robiły te materiały bardzo(!) bliskie jest życie osób niepełnosprawnych. Nie rozumiem co w tym przykrego oraz skąd wniosek "utykasz - jesteś niepełnosprawny". Programowi przyświecały naprawdę bardzo szczere chęci, aby zmienić choć trochę sposób myślenia osób "pełnosprawnych".
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-09 14:31
Zmienić w jakim kierunku?
Nadrzędny - Autor sun_flower7 Dodany 2010-12-09 19:23
A nie ma kierunków do zmiany? Najbanalniejszy z możliwych przykładów - nie gap się, bo nie ma na co. Zobacz jacy jesteśmy, że czasem robimy więcej, niż ludzie zdrowi. Nie wytykaj palcami, nie komentuj, a przede wszystkim ucz swoje dzieci tolerancji od najmłodszych lat.
Sielanka? A lepiej pokazać film w stylu: "Zobaczcie jesteśmy niepełnosprawni, tak nas los pokrzywdził, jesteśmy tacy biedni, niech ktoś nas pożałuje. Niech ktoś nas pogłaszcze po głowie"? Życie to nie bajka, ale jakoś trzeba sobie radzić. Pokazywać, że można sobie dać radę ze wszystkim bez względu na to, czy jesteś niepełnosprawny, bezrobotny, samotny, stary, uzależniony, jakikolwiek.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-12-10 21:00
Sun_flower7 absolutnie masz racje,uczmy dzieci tolerancji,my,niepełnosprawni,miejmy pasje,zainteresowania,wychodzmy do ludzi.Jak "zwykli"ludzie maja uczyc sie tolerancji,jezeli my ON,sami przed nia uciekamy albo co gorsza,robimy z siebie bardziej chromych niz jestesmy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2010-12-10 21:24
Z tymi dziećmi to jednak do końca nie jest tak. Chociaż chciałbyś jak najlepiej, środowisko robi swoje. Przekonałam się na własnej skórze. Masz taką pozycję, jaki jest twój status materialny. I twoje dziecko też jest tak traktowane przez rówieśników. Oboje z mężem jesteśmy niepełnosprawni, staramy się wychowywać dziecko, nie obciążając go naszymi problemami. Początkowo nawet było ok. Ale kiedyś powiedział, że ma ciężkie życie. Pytam dlaczego. Nie odpowiedział. Długo zastanawiałam się co to znaczy. Przecież głodny i goły nie chodzi, ma różne gadżety, jeździ na wycieczki. O co więc chodzi. Aż usłyszałam to samo zdanie u lekarza rodzinnego. Pytam na jakiej podstawie tak twierdzi, co brakuje mojemu dziecku. Bo "ojciec z nim nie zagra w piłkę". Strasznie zdenerwowałam się i poprosiłam, by pokazała mi ojca, który gra z nastolatkiem w piłkę. Tolerancji i szacunku dla ludzi powinno uczyć się dorosłych zajmujących stanowiska, tych wykształconych. Jak? Poprzez przymusową pracę w ośrodkach skupiających osoby niepełnosprawne. Oczywiście, to niemożliwe. Ale mentalność naszego narodu jest na poziomie średniowiecza.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-12 20:39
Tu, masz rację, Kryształek, że:

>mentalność naszego narodu jest na poziomie średniowiecza. >


Dlatego nie ma w wielu miejscach użyteczności publicznej przystosowań dla niepełnosprawnych lub ten łańcuch owych przystosowań jest przerwany... Polska to kraj bardzo nietolerancyjny nawet dla swoich, a słowo Integracja dominuje tylko w wielkich wydarzeniach. np. śmierć Ojca Św. Jana Pawła II - go, lub tragedia Smoleńska... A w potocznym życiu, gdy się nic ciekawego nie dzieje, owe słowo, INTEGRACJA schodzi na boczny tor...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-12-10 21:35
I to jest cała prawda co kryształek napisała.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kampania na rzecz integracji (7050 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill