www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Znaczna niepełnosprawność - wymiana doświadczeń (11514 - wyświetleń)
- Autor amsterdam Dodany 2011-04-07 15:49
Witam, poszukuję osób z ograniczoną ruchomością stawów, przede wszystkim biodrowych i kolanowych, celem wymiany doświadczeń jak sobie radzić, jak się przystosować...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-04-07 16:58
Witaj! Ja tak mam. Ale z czym masz problem? Na Forum już gościł temat jak sobie radzić.
Nadrzędny - Autor amsterdam Dodany 2011-04-07 19:31
Mam problem żeby się samodzielnie ubrać, głównie chodzi o spodnie, nad tym pracuję teraz. Nie dosięgnę rękami do stóp, nie mogę się tak zgiąć w stawach biodrowych. Poczytam ten temat, mogę prosić o link do niego ?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-04-08 14:30
Linku nie pamiętam. Ale żeby nie bawić się w poszukiwania, z ubiorem radzę sobie przy pomocy chwytaków. Urządzenie takie dostaniesz w sklepach z artykułami medycznymi. Zapoznaj się z art. Meyry. Tam są różne. Nie jest to reklama, ja tam się zaopatruję. Chwytaki właściwie pomagają mi w każdej sytuacji: podnieść coś z ziemi, wyjąć z szafki, ubrać się oddolnie, zetrzeć podłogę, itp. Buty mam na rzepy. Niestety obciąć paznokcie u nóg już musi mąż :-). Poza tym niepełnosprawność nie przeszkadza mi żyć w miarę normalnie. Jeśli mogę Ci jeszcze w czymś pomóc to chętnie służę. Pozdrawiam :-). Możesz pisać na priv.
Nadrzędny - Autor amsterdam Dodany 2011-04-08 15:16
Dziękuję, napisałem na PW. Ale może jeszcze ktoś wie, gdzie znajdę taki wątek, jak sobie radzić teraz, w zmienionej rzeczywistości... Albo zechce coś doradzić...
A jak tu wstawić "mordkę" ?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-04-08 16:29
mordka: dwukropek i nawias :-)   
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-08 18:25
amsterdam poczytaj tu - regulamin a wszystko znajdziesz nawet mordki :-D
Nadrzędny Autor amsterdam Dodany 2011-04-08 19:17
Dzięki Ella, poczytam :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-08 19:35
amsterdam o ten link pytasz?

http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=4816 tu są sprawy kuchni stołków a także chwytaków. ja często używam szczypc od dawnej pralki frani ale to trzeba opanować :-D
Nadrzędny Autor amsterdam Dodany 2011-04-10 13:54
Dzięki Ella. Poczytałem. Z chwytaniem różnych rzeczy nie mam tak źle. Najgorzej z ubieraniem. I  jeszcze z uwierzeniem, że to kwestia wprawy :-(
Nadrzędny Autor amsterdam Dodany 2011-04-17 12:03
Ja jeszcze o jedną rzecz zapytam - czy ma ktoś przeczulicę, neuropatię, parestezje czy jak to zwał ???
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-17 17:23
Hmmm przeczulicę itp.... ja wogóle nie mam pojęcia o tego typu dolegliwościach. Pewnie, że nie lubię gdy ktoś się na mnie gapi, ale pewnie nie oto ci chodzi.
Pozdrawiam wiosennie
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-04-17 17:26
Nadrzędny Autor amsterdam Dodany 2011-04-17 21:33
He he, to było dobre z tym gapieniem Ella, uśmiałem sie. Ale rzeczywiście nie o to chodzi.
Link od Lidian jest ok.  Przy przeczulicy zwykły dotyk odczuwa sie jako ból.
I ja tak mam.
Czy jest tu ktoś jeszcze z tym paskudztwem ??? .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-18 15:48
No to ok że cię rozbawiłam ale nic takiego jak narazie nie odczuwam bo link od lid też przejrzałam :-)
Nadrzędny Autor amsterdam Dodany 2011-07-29 20:40
Jeszcze raz zapytam - czy ma ktoś tutaj : przeczulicę, polineuropatię czuciową, bóle neuropatyczne, parestezje, allodynie ???
I czy chciałby się podzielić doswiadczeniem w tym zakresie...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Znaczna niepełnosprawność - wymiana doświadczeń (11514 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill