www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Opinia o pomyśle na interes (5454 - wyświetleń)
- Autor sciboro2 Dodany 2011-07-03 09:37
Witam.Mam pomysł na mały biznes.Planuję założenie firmy dokładnie otwarcie gabinetu kosmetycznego z pomocą środków unijnych .Innowacyjność mojego projektu polega na dostosowaniu całego lokalu dla osób niepełnosprawnych.Dodatkowymi klientami mają być mamy z dziećmi,które będą mogły pozostawić dzieciaki pod okiem opiekunki a same poddać się zabiegom.Planuje w związku z tym stworzenie małego kącika zabaw (4m x 4m), przewijaka  itp. akcesoria .
Potrzebuje Waszej opini co do pomysłu.Czy jest zapotrzebowanie na takie usługi?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-07-04 10:42
Pomysł super. Zapotrzebowanie na usługi na pewno też. Gorzej z finansami przyszłych klientów. Ta grupa społeczna jest niestety biedna.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-07-04 11:48
Autorze wątku, na wpisy kryształka patrz z dużym przymrużeniem oka:)
Teza o biedocie akurat niepełnosprawnych, w sensie generalizowania i odnoszenia do wszystkich zaliczających się do tej grupy jest mocno przestarzała i niekoniecznie prawdziwa.

Oczywiście, niemądre by było nastawianie się na klienta tylko niepełnosprawnego, ale przecież w tych usługach absolutnie nie ma takiej konieczności - taki klient ma, po prostu, RÓWNIEŻ możliwość skorzystania. Bardzo fajnie, że chcesz także zadbać o jego potrzeby oraz właśnie młodych mam i ich dzieci - to akurat może zagrać.
Natomiast najlepiej by było, abyś zaprosił/a do swojego lokalu jeszcze przez rozpoczęciem inwestycji (albo w ogóle jeszcze wcześniej) 2-3 panie/panów na wózkach i poprosił/a o podpowiedź, co jak ogarnąć w ich temacie - będą najlepszymi doradcami:)

A z doświadczeń moich znajomych dziewczyn wiem, że wcale nie jest to takie oczywiste - bo czasami np. osobie o niskim (z powodu choroby czy niesprawności) wzrości czy kłopotami z poruszaniem się trudno się wdrapać na łóżko kosmetyczne itd., a to przecież na pewno da się jakoś rozwiązać.
A - szczególnie kobiety - niepełnosprawne naprawdę także chcą dobrze wyglądać i dbają o siebie nie inaczej, niż pozostałe. I zapłacą za to, ile trzeba, jeśli ktoś jeszcze ciekawie do tego podejdzie:)

Powodzenia!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-07-04 15:58
Blu.... - wszystko zależy od miejsca działania firmy: duże miasto - ok. małe - klapa. :-) Takie są realia.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-07-04 18:33
A, ot akurat może być argument  - ale nie wiem, skąd jest człowiek.
Nadrzędny Autor sciboro2 Dodany 2011-07-16 12:47
Projekt budynku jest przygotowany dla osób niepełnosprawnych.Co do miejsca lokalizacji to jest to Łódź.
Niestety nie ma typowych foteli kosmetycznych dla osób niepełnosprawnych ale planuję zakup podnośnika i innych niezbędnych urządzeń do zapewnienia bezpieczeństwa i wygody.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Opinia o pomyśle na interes (5454 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill