www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od orzeczenia po 16 roku życia. (15433 - wyświetleń)
- Autor Anna25 Dodany 2011-08-21 20:48
Witam.!
Syn otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności na 4 lata, stopień niepełnosprawności umiarkowany. Nie przyznano mu 7 i 8 punktu dotyczącego mojej opieki w procesie jego leczenia i rehabilitacji. Syn ma cechy autystyczne i potwierdzenia od lekarzy że jednak wymaga mojej opieki. Chcę napisać odwołanie ponieważ chcę starać się o świadczenie pielęgnacyjne. prosze o pomoc lub jakieś wskazówki. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-22 21:56
A bez świadczenia nie będziesz się nim opiekować?
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2011-08-23 00:06
Anno25, skierowałaś pytanie do działu: Porady Centrum Integracji i co? I nic. Ale odezwał się niejaki bober ze "słowami otuchy i wsparcia". Widzę, że jesteś na tym forum od kilku dni a Twoja prośba jest pierwszym postem. Ja też jestem tu od niedawna ale widzę, że jest wiele osób, które wolą zniechęcać do działania aniżeli pomagać. Nie przejmuj się takimi docinkami bo pytanie "A bez świadczenia nie będziesz się nim opiekować?" musi pochodzić od osoby, która nie rozumie uczuć rodzicielskich. Szkoda, że pierwsza odpowiedź na Twoją prośbę jest na takim poziomie a właściwie poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nie wszyscy tutaj są tacy. Rób to co uważasz za słuszne. Zawsze można złożyć odwołanie a w Twoim przypadku nawet trzeba. Moim zdanie powinien odezwać się ktoś z Centrum Integracji ale trochę przysnęli. Postaram się odezwać do Ciebie. Pamiętaj, że masz 14 dni na odwołanie. Życzę powodzenia.
Wojtek
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-23 07:18 Zmieniony 2011-08-23 08:01

>Syn otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności na 4 lata, stopień niepełnosprawności umiarkowany. Nie przyznano mu 7 i 8 punktu dotyczącego mojej opieki w procesie jego leczenia i rehabilitacji.>


a może tak jest.
Odpowiem wprost, i nie obrażaj się, dziecko wymaga opieki z samego faktu że jest dzieckiem, rodzice są odpowiedzialni za dziecko do lat 18, tak było jest i będzie i z tego faktu posiadania dzieci, zrozum mnie dobrze, muszą pracować. Teraz czasy są trudne i powiązanie obowiązków praca i wychowanie dzieci to poważne zadanie dla każdej rodziny posiadającej dzieci.

>Odwołanie od orzeczenia po 16 roku życia.>


Orzecznik określi nie wymaga opieki. Jak temat wątku mówi już skończył 16 lat, nie jest malutki. Ciesz się że dziecko nie jest bardziej chore. Ty jako osoba w sprawie "oblizywałaś się" na pieniądze z Opieki.
Dostałby syn orzeczenie stopień lekki a orzecznik ustalił umiarkowany, żeby syn mógł otrzymywać rentę socjalną
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2011-08-23 11:04
Pytanie jakie są to "cechy autystyczne". Jesli dziecko funkcjonuje z zespołem Aspargera to jest raczej samodzielne w podstawowych czynnościach życiowych, ale nie potrafi nawiązać wiezi emocjonalnej i pełnić funkcji w społeczeństwie. Jeśli jest to dziecko autystyczne z nisko funkcjonujące, to wymaga opieki non stop, ponieważ nie ma zahamowań, a także wykazuje zahowania autodestrukcyjne. Czasem jest całkowity brak kontaktu z dzieckiem, a czasem jest minimalny. Wiem, bo mam znajomą w Stanach, która ma 2 dzieci autystycznych w wieku 11 lat. I nie ma raczej szans na to, ze którekolwiek z nich się usamodzielni.
Jeśli nie mieliście kontaktu z chorobą to nie pier... głupot.
Oczywiście nie wspomniałem o kosztach rehabilitacji, bo w Polsce autyzm jest traktowany po macoszemu, a te dzieci wynagają skomplikowanej i długotrwałej rehabilitacji i nauki.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-23 11:31 Zmieniony 2011-08-23 11:47
to sam napisałeś

>Autor michoo7 Dodany 2011-06-09 15:38
>No i nic dziwnego że potem ludzie naprawdę chorzy dostają odmowę w zusie, a pomoc społeczna nie niesie realnej pomocy dla naprrawdę biednych rodzin. No i nic dziwnego ze >pfron ma puste kieszenie i pracodawcy nie chcą zatrudniać niepełnosprawnych na warunkach z dopłatą do wynagrodzenia...Ostatnio wyczytałem ze socjalkę w Polsce pobiera ponad >200 000 osób, z czego pracuje kilkanaście procent...


autyzm nie jest równy autyzmowi, o ile dajesz przykłady swoich znajomych, chcesz ujednolicić sprawę. Wklejam to po to, żebyś zobaczył swoje wpisy-wypowiedzi.
Czytasz forum od bardzo dawna, czy nie zauważyłeś ile jest rencistów socjalnych, samodzielnie studiujących,  jeżdżących samochodem, pracujących też samodzielnie i pobierających jednocześnie pielęgnacyjny zasiłek i może rodzic świadczenie pielęgnacyjne. Czy te kłamstwo nie podlega sprawdzeniu i czy to nie jest grzechem ?
Ten twój wpis jest pełny paradoku, masz chore oczy, o które walczysz leczeniem, ale pracujesz przy komputerze(wszystko opisałeś) i masz pretensje do ZUS?
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=5266 .
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-23 12:34
Julka zgadzam się z Tobą w 100% ale to są wypowiedzi niepopularne.

micho i inni: lekarze to przecież nie idioci, mają oczy, rozmawiali z chłopakiem (16) lat i matką, zapewne był też wywiad środowiskowy. Świadczenie pielęgnacyjne ma pomóc - marna kwota - nie starczy na życie. Fakt, chłopak pewnie ma rentę socjalną i musi sobie na tyle radzić, że mamusia może go zostawić na te 8 godz., gdy do pracy by zechciała chodzić. LUDZIE SĄ RÓŻNI I RÓŻNIE KORZYSTAJĄ Z USTAW. Świadczenie ma pomóc tym, którzy MUSZĄ zrezygnować z pracy, a czy ta pani musi? Nie wiemy, ja sądzę, że nie, nie pisze co z chłopakiem, tylko powołuje się na zaświadczenie lek.

Świadczenie jest dla osób, które muszą 24 godz. na dobę opiekować się chorą osobą (najczęściej leżącą), także matką, ojcem itd. Jest multum wyłudzania tego świadczenia np. młoda dziewczyna, nie ma pracy to... leci po świadczenie bo nagle "musi się opiekować babcią".

Z życia: miałam pracownicę niepełnosprawną umysłowo, która w domu robiła za służącą. Przez lata matka brała świadczenia i jej rentę socjalną. Wysłała ją do "roboty" - dodatkowa kasa i tu pomyliła się w "obliczeniach" - inni o.n. ją "uświadomili". Teraz jest samodzielna, wynajęła mieszkanie i spokojnie żyje - pracuje i ma rentę.

http://youtu.be/raA7TpfLJS4
Ta rodzina musi się opiekować 24 godz./ na dobę dzieckiem. Będzie krzyk, że ustawa bezduszna - zapewne, ale jak zatamować wyłudzanie.
Nadrzędny Autor bozenax34 Dodany 2011-12-05 23:00
pierwsze słyszę o rencie socjalnej dla 16 letniego dziecka, gdzie mogę o tym poczytać???
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2011-08-24 14:39
"...autyzm nie jest równy autyzmowi, o ile dajesz przykłady swoich znajomych, chcesz ujednolicić sprawę."

Noo właśnie, autyzm nie jest równy autyzmowi, o czym napisałem. A Ty nie wiesz jak wysoko funkcjonuje ten 16-latek. Zatem nie można pisać, że ktos starający się o świadczenia dokonuje nadużyc, jeśli nie znasz dokładnie sytuacji. Daleki jestem właśnie od ujednolicania sprawy...

"...Czytasz forum od bardzo dawna, czy nie zauważyłeś ile jest rencistów socjalnych, samodzielnie studiujących,  jeżdżących samochodem, pracujących też samodzielnie i pobierających jednocześnie pielęgnacyjny zasiłek i może rodzic świadczenie pielęgnacyjne. Czy te kłamstwo nie podlega sprawdzeniu i czy to nie jest grzechem ?"

Osobiście nie znam nikogo takiego, aczkolwiek liczba 200 000 rencistów socjalnych daje do myślenia. Znam też przypadki ludzi mających rentę lub inne świadczenia socjalne, których główną chorobą jest alkoholizm. Zgadzam się, że takich ludzi trzeba by pozbawic tych przywilejów.

"...Ten twój wpis jest pełny paradoku, masz chore oczy, o które walczysz leczeniem, ale pracujesz przy komputerze(wszystko opisałeś) i masz pretensje do ZUS? "

Masz rację, paradoksem jest moja sytuacja zawodowa i życiowa. Mam stopień znaczny ze względu na oczy, ale pracować chcę i muszę, zeby w miarę godnie żyć. Ubiegam się o rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy, nie o świadczenia socjalne. Pracuję, jak sama zauważyłaś, więc płacę składki do ZUsu. Zgodnie z ustawą o rentach z 1998 mam prawo jako ubezpieczony starać się o takie świadczenie.
Pracuję przy kompie, BO NIE MAM INNEGO WYJŚCIA. przy mojej sytuacji zdrowotnej, praktycznie każda inna praca odpada. Mam całkowity zakaz pracy fizycznej i przy jakichkolwiek urządzeniach, maszynach, na wysokości. Poza tym jestem inżynierem budownictwa i utraciłem zdolnosć pracy zgodnej z moimi kwalifikacjami. (def. częsciiowej niezdolności do pracy) TO JEST WŁAŚNIE PARADOKS proszę Pani...
Gdybyś pracowała na stanowisku na wolnym rynku (moze pracujesz, nie wiem), na którym dostajesz połowe tego co inni na tym samym stanowisku z tytułu twojej niższej wydajności związanej ze stanem zdrowia, moze na sprawę patrzyłabys inaczej...
I chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem...nie walczę o zdrowie oczu, bo na dzisiaj nie ma możliwosci medycznych na przywrócenie mi widzenia sprzed odwarstwienia. Można co najwyżej podtrzymywać stan aktualny.
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2011-08-24 16:58
Brawo michoo7...chciałabym i ja tak umieć odpowiedzieć na te napaści na Ludzi Niepełnosprawnich szukających TU pomocy....
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-24 17:08
kciuki byłaś ostatnio w teatrze?
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2011-08-24 18:51
:-) bober...przyznaję że mam dość daleko do miast z teatrami więc już dawno nie byłam...ale chętnie pojadę gdy mnie zapewnisz ,że tam TERAZ uczą jak być takim/taką jak Ty!
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-24 17:05
michoo7, piszesz pod moim postem, czy to odp. do mnie? Z przytaczanych wypowiedzi wychodzi, że nie, ale może trzeba zaznaczyć do kogo odp. lub pisać pod postem tej osoby. Ja akurat twoją sytuację rozumie.
:-)
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-23 12:45
Autyzm, a "CECHY" to spora różnica. 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-23 12:55
Anno dużo tu powiedziano, ale niestety to były w większości zarzuty . Nie przejmuj się  i jeżeli masz siły walcz o swoje i syna prawa. Nie każdy jest wyłudzaczem pieniędzy państwowych. Wiedzą o tym ci wszyscy, którym przyszło walczyć z urzędową bezdusznością. Jeżeli Twój syn wymaga Twojej opieki, to powinnaś uzyskać pomoc. Mam nadzieję, że Itegracja nie pozostawi Cię bez odpowiedzi i porady.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-23 13:07
Jak nie masz nic konkretnego "do powiedzenia" to jak już piałam: stwórz nowy wątek.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-08-23 13:44
A co ty mnie pouczasz? Tu rządzi admin. Załóż sobie forum i tam pouczaj.
Nadrzędny Autor bozenax34 Dodany 2011-12-05 21:56
bardzo proszę o napisanie jak poszło z odwołaniem, ja mam córkę która przez 13 lat była chora, teraz otrzymała stopień umiarkowany, dziwne że nie uznano jej tak jak i w państwa przypadku punktu 7 i 8 odmówiono jej nawet prawa do oddzielnego pokoju gdzie dziecko ma stwierdzone zachowania agresywne. Dziwi mnie tylko, że jeżeli sama definicja umiarkowanego stopnia wskazuje na konieczność stałej lub czasowej opieki i pomocy to czemu przy takim stopniu wyklucza się te punkty. W naszym przypadku obecnie jedyne czego się obawiam to tego, że jak córka skończy lat 18 to uznają jej stopień lekki, bo pomimo że lekarze stwierdzają regres mowy i znaczne problemy z zachowaniem ról i dystansów społecznych. Z tego co tu czytam to chodzi chyba tylko o pieniądze a nie o dobro człowieka.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od orzeczenia po 16 roku życia. (15433 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill