www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / bezpłatny trening antydyskryminacyjny (2651 - wyświetleń)
- Autor PSOUU Dodany 2011-09-21 10:31
Witam, zapraszam rodziców, terapeutów i wolontariuszy zajmujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z zakresu dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wszystkie szczegóły na stronie www.psouu.org.pl
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-02 15:17
i co to ma zmienić ?
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-02 18:16
Nie rozumiem tego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-02 18:27
Post jest napisany w ten sposób jakbyś chciał szkolić rodziców, terapeutów i wolontariuszy , ale dlaczego ich tego nie wiem. Oni  nie dyskryminyją swoich podopiecznych. Szkolić należy raczej niedouczonych urzędników niepotrafiących pomóc takim osobom, albo ludzi odsuwających się od niepełnosprawności żeby się nią nie "zarazić" (z czymś takim spotkałam się na zebraniu w placówce integracyjnej) .
PSOUU trzeba wyrażać się jaśniej. :-)
Nadrzędny Autor ziu Dodany 2012-02-07 16:43
A ja myślę że to ma sens. Moja ciotka była upośledzona intelektualnie. Babcia kochała ją bardzo, ale miałam wrażenie, że miała problem ze sobą. Wstydziła się tego, że urodziła chore dziecko bo czuła dystans społeczny, takie napiętnowanie. Sama mam dzieci to jestem w stanie wyobrazić sobie taki kompleks. To były inne czasy a jakby te same. Ja bym chętnie obie: babcię i ciocię wysłała na takie warsztaty, żeby nauczyły się akceptować siebie i cieszyć się sobą nawzajem. Odpyskować chamowi na ulicy też trzeba umieć. Społeczeństwo trzeba wychowywać, samo się nie wychowa. Gdyby niepełnosprawni sami w latach '60 w USA nie zadbali o swoje prawa, nadal by ich nie mieli.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-02 18:35
Aaaaaaaa Lid nareszcie ktoś mnie oświecił. Masz rację rodzice nie krzywdzą swoich dzieci.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / bezpłatny trening antydyskryminacyjny (2651 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill