www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Firma z zagranicznym kapitałem a refundacja stanowiska pracy (1612 - wyświetleń)
- Autor Kruger Dodany 2011-09-23 16:09 Zmieniony 2011-09-23 16:45
Witam, mam problem tego typu:

Otóż staram się o zatrudnienie w zagranicznej firmie, która ma kilka oddziałów w Polsce, ale posiada ona zagraniczny kapitał.

Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i pobieram rentę, z którą zawieszę w momencie zatrudnienia.

Pytanie moje dotyczy o refundację kosztów przygotowania stanowiska pracy dla osób niepełnosprawnych w tego typu firmie.

Czy taka firma ma możliwość otrzymania zwrotu kosztów przygotowania stanowiska pracy.  Gdzie mogę się otrzymać informacje na ten temat? W PUP,  PFRON czy może gdzieś jeszcze.  Wszystko było by dobrze gdybym nie posiadał teraz tego stopnia niepełnosprawność, ale pracodawca już o tym wie i teraz mam problem z zatrudnieniem w ww firmie.

Ewentualnie co mogę zrobić by zostać zatrudniony w firmie na normalnych warunkach bez niepełnosprawności.
Czy jedynym wyjściem jest wizyta w orzecznictwie, żeby mi cofnęli lub zmienili wpis który mam a brzmi on: " osoba zdolna do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej" ??

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-09-26 08:04
Szanowni Państwo
Każda firma zatrudniająca na terenie Polski osoby niepełnosprawne mające polskie orzeczenie o niepełnosprawności, lub orzeczenie równoważne, może ubiegać się o środki na dostosowanie stanowiska pracy. Środkami tymi, w myśl ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych dysponuje starosta właściwy dla adresu firmy. Warunkiem otrzymania tych środków jest sporządzenie kosztorysu takiego dostosowania, znalezienie osoby niepełnosprawnej, która będzie zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna, lub poszukująca pracy i zatrudnienie jej na umowę o pracę. Dotacja jest bezzwrotna pod warunkiem, że stanowisko zostanie utrzymane przez mon. 36 miesięcy. Warunkiem otrzymania środków jest podpisanie przez pracodawcę odpowiedniej umowy ze Starostą.

Nie ma obowiązku przedstawiania pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności. Należy pamiętać jednak o tym, że jeśli tego nie zrobimy, wówczas nie możemy korzystać z ulg i uprawnień przysługujących w pracy osobom niepełnosprawnym. Ważne jest również to, że jeśli, w takim przypadku, z powodu niepełnosprawności pracownika wydarzy się wypadek przy pracy, wówczas pełna odpowiedzialność spoczywa na pracowniku.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Firma z zagranicznym kapitałem a refundacja stanowiska pracy (1612 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill