www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nergal? czy zgrzeszył (4113 - wyświetleń)
- Autor 123456 Dodany 2011-09-28 15:22
J myślę że nie zgrzeszył przed 4 laty kiedy podarł biblie na oczach ludzi na pewno wiedzieli że już kiedyś takie coś robił i dlaczego przychodzą na jego koncerty zamiast do spowiedzi czy kościoła nie pisze o diable gdyż uważam że takiego nie ma również o bogu gdyż w takiego także nie wieże wierze natomiast w stwórce wszech rzeczy bo jak wiadomo od czegoś musiało się coś zacząć nawet najmniejsza iskierka Energi nie może być sama przez siebie wytworzona wie ktoś to musiał stworzyć a morze inne światy cóż teraz wiadomo że istnieją parę tysięcy lat temu niestety nie wiedziano
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-28 15:28
Czyli, jak mówią Żydzi:
-Jeśli Boga nie ma - to chwała Bogu, a jeśli Bóg jest - to niech nas ręka boska broni
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-28 15:37
Uważam, że każdy człowiek ma wolność wyboru. Może wierzyć lub nie, ale nie wolno mu nie szanować innych wierzących czy niewierzących. Tak samo za wstrętne uważam promowanie się poprzez nieposzanowanie uczuć i wiary innych ludzi.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-28 16:34
Też się pod tym podpisuję, Lidian i żeby było jasne - do Żydów nic nie mam ale lubię dowcipy o nich. Jednego z bardziej znanych reprezentantów tej nacji w Polsce znam osobiście i wiele dowcipów słyszałem z Jego ust
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-09-28 16:37
:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-09-28 21:09
Jestem tego samego zdania, z maleńką różnicą. Nie można wymagać poszanowania uczyć religijnych jednych, gdy nie szanuje się uczucia religijne innych lub uczucia niereligijne. Nie można też zawłaszczać przestrzeni publicznej, gdyż ta jest własnością wszystkich, nie tylko osób wierzących.
Co do incydentu z Biblią, to należy wiernym przypomnieć, że nadal znajduje się w wykazie ksiąg zakazanych, a w przeszłości była palona na stosach wraz z Jej posiadaczami. A któż to taki odpuszczał się zbrodni i niszczenia tej Świętej Księgi?

> Interpretacje odmienne niż ta którą reprezentowało papiestwo, nazywane herezjami rozprzestrzeniały się po całym kontynencie z niezwykłą szybkością. Można powiedzieć, że ludziom zdjęto klapki z oczu. Watykan nie mógł być w takiej sytuacji bierny, nie wiem, może bał się, że ludzie nie będą potrzebować już księży? Z czego by się wtedy utrzymali? Więc w roku 1545 zwołano sobór trydencki na którym papież Paweł III przekonywał o wielkim zagrożeniu płynącym z rozprzestrzeniania się "plagi Biblii drukowanych w językach narodowych". Ciężko w to uwierzyć ale na tym soborze Kongregacja Świętego Oficjum i Kongregacja Indeksu Ksiąg i Myśli uchwaliły zakaz drukowania Pisma Św. w językach narodowych. Jeszcze, co brzmi niewiarygodnie, wpisano je do indeksu ksiąg zakazanych! Posiadanie Biblii było dla urzędnika inkwizycji niezbitym dowodem na to, że ma do czynienia z heretykiem. Święte Oficjum z zapałem paliło wszystkie księgi łącznie z ich właścicielami. <


Źródło.

Natomiast co do promowania, to Nergal nie mia na to żadnego wpływu. To hierarcha Krk, pokazując swoją butę, chciał wymusić na władzach TV zmianę jurora. To spowodowało odwrotny skutek, bo wypromował w ten sposób Nergala. Przy czym hierarcha zapomniał, że jest spadkobiercą tych, co to palili Biblię i ludzi na stosach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-28 21:50

>Natomiast co do promowania, to Nergal nie mia na to żadnego wpływu.<


Ma kiedy niszczy symbole religijne lub fotografuje się w  pozach i ubraniach sugerujących Chrystusa. Dalej to już wszystko toczy się swoim trybem. Wszystkie wypowiedzi osób znanych, zarówno świeckich jak i zakonnych, oczywiście powodują, że jego nazwisko utrwala się w ludzkich umysłach. Czy jednak przyniesie mu to szczęście? 
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-09-29 13:22
nachbar napisał iż biblia jest księgą zakazaną i jest zgadzam się lecz dlaczego jest jej pełno w różnego rodzaju księgarniach itp lecz nie o tym chciałem napisać utrwalanie nazwisk ludzi których kiedyś nie znaliśmy i z jakiegoś powodu nagle poznajemy jest nam potrzebne po to chociażby wiedzieć iż jest ktoś lub był ktoś taki z innym tokiem myślenia czy jest satanista wracam do starych wierzeń w religie Rzym-kat myślę jednak ze więksi szatani byli na tym świecie i jakoś świat się nie zawalił nie wiem czy słyszałeś o kłótni biskupa z jakimś księdzem,pisze wiedziałeś jako do użytkownika a chodziło właśnie o nergala i zgłosili postulat aby nie płacić abonamentu za telewizje, moje zdanie na ten temat jest trochę inne wydaje mi się iż jeśli część ludzi nie będzie płaciło abonamentu to rzucą na tace.Taki jest tok myślenia współczesnego kleru pozostaje pytanie jak długo jeszcze będą zwodzili ludzi i kiedy w końcu pokarzą lub ktoś poruszy temat lecz tak do końca krzywd jakie popełniły osoby duchowne w Polsce.A co do ubrań skąd wiadomo w jakich chodził Jezus zbieram monety z różnych okresów i mam kilka z czasów Jezusa i nie bardzo widać na ówczesnych władcach podobne ubrania jakie przedstawiają nam obrazy czy tez ikony,JEŚLI CHODZI O MONETY MAM JESZCE TAKIE które mają ok3000 lat niestety już w bardzo kiepskim stanie lubię to hobby i niejedno muzeum by mi pozazdrościło,pisze to tylko po to aby udowodnić tobie i wielu innym iż stołki w muzeach są pozajmowane przez zwolenników nie staroci lecz kumoterstwa    
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nergal? czy zgrzeszył (4113 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill