www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 15) (1468375 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-23 18:12
Akurat o tych mało wiem, ale nawet krople do oczu musiałam kupować po 140 zł, bo tańsze mnie uczulały. Jak przestałam nimi zakrapiać oczy, bo już nie było takiej potrzeby, to staniały .
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-23 18:13
:-)))))) ważne, że oczy ozdrowiały:-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-23 18:15
Jak zobaczyłam cenę 2,5 ml kropelek, to mi prawie wyszły z orbit. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-23 18:17
Liduś, muszę odejść, syn przyjechał....Do jutra, Słoneczna:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-08-23 18:18
PA, do jutra. Rodzina najważniejsza. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-23 19:36
To mało "znasz" i mało "wiesz".
W/w do nachbar.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-23 19:43
Nie musi to być tzw. "zamiennik" jest to ten sam lek (identyczny) pod inną nazwą. Najpierw trochę tańszy, aby na rynku się przyjął :-)
Innej firmy znanej drogi. Lekarze mają "suwenir" za to co wykupi pacjent.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-23 20:53
Trzeba było zostać lekarzem.
Każdy z nas by na te wycieczki jeździł.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-08-24 06:10
Ale gadka, myślałam , że stać Cię na mądrzejszy tekst. Gdyby wszyscy byli lekarzami, to kto by śmieci wywoził? Doktorek by się we własnych śmieciach utopił. Potrzebne są wszystkie zawody, a obowiązkiem lekarza jest służyć człowiekowi, bo taki zawód wybrał. Każdy człowiek powinien być uczciwy w tym co robi, a że jest inaczej wiemy wszyscy, bo teoria teorią, a w praktyce wiadomo jak jest. Na lekarzy zwracamy większą uwagę, bo powierzamy im to co dla nas jest najważniejsze czyli nasze zdrowie, a właściwie nasze życie. I nie zazdroszczę im wycieczki tylko wkurza mnie to, że stała się ona ważniejsza od życia ludzkiego.

Powiem jeszcze , że są też lekarze, którym pieniądze i "wycieczki" nie zasłoniły pacjenta i jego dobra. Wczoraj się osobiście o tym przekonałam. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-24 18:24
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-24 20:00
Mafia w białych kołnierzykach w Polsce rośnie w siłę jak grzyby po deszczu, jak i szerzy się patologia korupcyjna wśród najwyższych urzędników państwowych... Jeśli to się nie skończy, to grozi nam upadek do tego stopnia, że stracimy niepodległość i suwerenność... Taka jest prawda...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-24 14:23
Czy w dobie kryzysu takie premie to nie przesada?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,800-tys-zl-premii-dla-szefow-NCS-za-Euro-2012,wid,14870240,wiadomosc.html?ticaid=1f0b7
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-08-25 10:05
to jest gruba przesada z tymi premiami
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-08-25 14:00
To oni pobłażliwie patrzyli na działania prezesa Amber Gold
Dzisiaj, dopiero dzisiaj wychodzą na jaw liczne zaniedbania ze strony aparatu państwowego, który z założenia ma stać na straży praworządności. Dzisiaj podaje się nazwiska tych, co mogą mieć coś wspólnego z aferą Amber Gold. Bez tych osób Marcin P. nie miał szansy na stworzenie swojego "imperium".
Polecam przeczytać komentarze internautów.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 16:41
Lidi, kryzys to odczuwają biedni...niestety, których coraz więcej, kosztem tych, którzy nas do niego wpędzają...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 17:57
Kryzys nie istnieje.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 18:03
Masz dobry humor, Rea:-)))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 18:15
To jest fakt. Ty bazujesz na tym co czytasz i słyszysz.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 18:16
Rea, eeee...ja żyję...w naszym kraju, ze swoimi problemami, swoją biedą:-)))
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-25 18:24
Bieda zawsze była i nikt nie mówił o "kryzysie".
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-25 21:23
REA napisał/a:

>Kryzys nie istnieje.>


Odpowiadam:
Kryzys nie istnieje, dla tych co nakradli i opływają w luksusach za publiczne pieniądze, czyli za pieniądze szarych, prostych i niedoinformowanych ludzi...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-26 15:20 Zmieniony 2012-08-26 15:27
Czy Ty norbi pomyślałeś zanim napisałeś???! Myślałam, że masz szersze horyzonty :-(
Kryzys to słowo, które tłumaczy podwyżki, małe wynagrodzenia itp. Prawdziwy kryzys wygląda inaczej!!!
Jeśli "kryzys" oznacza to co napisałeś:

>Kryzys nie istnieje, dla tych co nakradli i opływają w luksusach za publiczne pieniądze, czyli za pieniądze szarych, prostych i niedoinformowanych ludzi...<


To w Polsce ZAWSZE BYŁ KRYZYS, JUŻ ZA POPIELA :-)
To o czym piszesz to "kapitalizm", a nie kryzys :-)
I tak zastanawiam się: co dla Ciebie znaczy "luksus"?
Oświeć mnie też skąd mają pieniądze ci:

>i za pieniądze szarych, prostych i niedoinformowanych ludzi.<


jak je "wyprodukowali". Nawet na tym forum jest osoba "bardzo doinformowana", ale i tak mieszka w mieszkaniu socjalnym i wyciąga rękę po jałmużnę, domaga się specjalnego traktowania, bo wg. niej jest o.n. mimo, że ma nóżki, rączki i sprawnie biega.
Znam też drogę osoby wg. Twojego pojęcia b. bogatą, która nie "kradła", ciężko pracowali z żoną i myśleli - mieli pomysł, który wypalił! :-) Kredyty - obecnie to .... nie ważne, osoba ta dawała kasę na cele społeczne, no i cóż tacy jak ty i tobie podobni, stwierdzili, że coś z tego ma i zwykła zawiść. Olał debili, ma się dobrze, a wy narzekajcie i podejrzewajcie wszystkich :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-26 23:03
Chcąc komuś "dokopać", najpierw należy znać definicję.
Norbi słusznie napisał, że kryzys nie dosięgnie tych, co mają dużo. Mniejsza z tym jak to zdobyli.
W pierwszym rzędzie kryzys odczują najbiedniejsi i najniżej ustawienie w drabinie społecznej, czyli zwykli robotnicy.
Więcej można przeczytać po tym linkiem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_gospodarczy
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-08-27 11:13
tak to w życiu już bywa
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-27 12:24
Ludzie o czym Wy mówicie. Zawsze byli bogaci i biedni i to się nie zmieni. Dziedziczy się bogactwo tak samo jak biedę. Z tej drugiej łatwiej wyjść, niż stracić bogactwo. Gorsze jest to, że powiększa się rozwarstwienie społeczne. 60% Polaków zarabia poniżej średniej krajowej. Mediana płac to ok. 2000 brutto. i czyja to wina? Niczyja. Ozvcywiście można mówić, że polityków, kapitalizmu itd. Ale to nieprawda. Nikt za darmo nam nic nie da. Jesteś ON i jasne, że nam jest obiektywnie rzezc biorąc trudniej. Nie zwalnia nas to jednak od brania sprawy w swoje ręce.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-27 14:06

>Mediana płac to ok. 2000 brutto. i czyja to wina? Niczyja. Ozvcywiście można mówić, że polityków, kapitalizmu itd. Ale to nieprawda.<


A jaka jest prawda według Ciebie?
Jak masz wolną chwilkę, to sobie przeczytaj to pod linkiem. Zapewniam, że ciekawe.
http://www.polskatransformacja.muza.com.pl/files/dokumenty/zdesz.pdf
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-27 14:20
Prawda jest w moim poście.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-08-27 15:20
prawda jest w linku
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-27 15:51
Rogal ma rację...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-27 16:44

>Prawda jest w moim poście.<


Chcąc się wypowiedzieć kto ma rację, musiałbyś najpierw przeczytać to, co podałem pod linkiem. W ciągu kilkunastu minut jest to niemożliwe. Z tego wniosek, że nie czytałeś.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-27 17:12
Nachbar, aby czytać posty, nie trzeba się logować, jak wiesz...

Rogal, wyraził krótko to, co jest w zaprezentowanej, 30 stronicowej publikacji...Oczywiście, że nie czytałam drobiazgowo, bo...to całe socjologiczne zjawisko, występujące w Polsce i nie tylko, nie jest niczym nowym...Układy towarzysko-rodzinno-partyje, nepotyzm, "ceny" koncesji, zezwoleń, kontraktów...były i będą dalej...
Kto ma pieniądze, ma władzę...a skąd ma kasę...to już inna sprawa...czyli znowu wracamy do Rogala....

Pozdrawiam...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-27 18:40
OK, dajmy już sobie spokój z szukaniem winnych. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-28 07:50
Tu nie chodzi o winnych tylko o przyczynę problemu.
Wczoraj rozmawiałem ze znajomą dziennikarką. Jej mąż ma firmę i szuka pracowników. Powiedziałem, żeby wziął ON (praca zdalna). Jak się okazało już to przerabiali i co? Wszystko robione niedokładnie i wieczne pretensje.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-08-28 16:33
Mogli poszukać O.N. chcących pracować dobrze. Nie można generalizować wszystkich na podstawie pracy kilku o.n. Trzeba się zastanowić jak wybrać lepiej. Nie zganiać winy na O.N. Tylko zastanowić się dlaczego wybrali takich co tylko mieli pretensje i wykonywali niedokładnie. Może oni robili to jak najlepiej potrafili a że wymagania ich przerosły to ...???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-28 17:13
No jasne. Ich wina, że źle wybrali:)
Pewnie, że nie można generalizować, ale nie jest tak, że my jesteśmy super, a pracodawcy źli.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-28 17:18
Generalizować nie można , masz rację. Jednak przyznasz chyba, że teraz pracodawcy częściej szukają silnych ludzi z grupą, a nie ON.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-30 11:23
Tak, Lidian ma rację, że pracodawcy szukają takich, co mają możliwie jak najwyższą orzeczoną grupę niepełnosprawności, którzy zarówno są sprawni fizycznie i ruchowo a także psychicznie...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-08-28 19:23
:-))) Oczywiście  o.n. nie zawsze są super . Wystarczy poczytać forum.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-29 11:31
A ja uważam, że szukają silnych i z grupą...takich, którzy będą pracować za dwoje...a grupa potrzebna do innych celów...
Wystarczy poczytać te anonse na forum...Wymagania, że OP wymiekają, a co dopiero ON - osoba chyba ciut słabsza...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-29 14:12

>Generalizować nie można , masz rację. Jednak przyznasz chyba, że teraz pracodawcy częściej szukają silnych ludzi z grupą, a nie ON.<


Zakłady Pracy Chronionej swojego czasu były niezłą żyłą złota dla pracodawców. Znam przypadek, że osoba niepełnosprawna pracowała 25 godzin na dobę. To nie żart. Zaczął pracę w piątek o 14. a zakończył w sobotę o 15. Dzisiaj ta firma się rozrosła i nadal się rozwija. Pracuje w niej kilka tysięcy ludzi za ... no właśnie. Za jedyne 1500 miesięcznie! Warunki jak w kurniku. Wielka hala, zero okien, sztuczne oświetlenie, monitoring i .... temp, tempo.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-08-29 14:42
Niejedna taka hala jest w Polsce i pracują w nich ludzie sprawni. Też za takie grosze.

>Znam przypadek, że osoba niepełnosprawna pracowała 25 godzin na dobę. To nie żart<


To nie jest ON, tylko osoba z orzeczeniem , zdrowa jak "byk".
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-29 18:59
O matko! Jak mało "wiesz" nachbar :-( Warunki mogą i są super, program socjalny itp., o.n. garną się i błagają o pracę w takim zakładzie. Jest tylko jeden problem - o.n. piją i właściciel ma swoje humory. Idzie przez halę, nie pasujesz i mówi: jutro nie przychodzisz do pracy. Przegrywa zwykle w S.P. ale stać go na to :-) Do tego o.n. donoszą na siebie hi,hi.
ZPCH rozwijały się i rozwijają, bo i za mniej niż 1500 brutto jakaś menda będzie pracować, która ma rentę wysoką albo z nudów - niestety :-(
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-29 19:02
Owszem ale jest jeden pewnik: pracodawca chce mieć jak największy zysk małym kosztem, a najtańsi są ludzie i łatwo się ich robi :-)
W/w do rogal.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-29 19:03
Ayście chieli niższy zysk wyższym kosztem?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-29 19:04
Czyj "zysk"?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2012-08-30 08:46
Swój.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-01 10:41
http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,Boni-dla-telewizji-publicznej-chce-wszystkiego,wid,14887252,wiadomosc.html?ticaid=1f173&_ticrsn=5

Jeszcze więcej będziemy płacić na idiotyczne serialiki i celebrytów.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-01 18:12
Jak tylko telewizja satelitarna stała się modna, kupiłem tuner satelitarny FTA (do odbioru kanałów niekodowanych), założyłem "zeza" i odbieram za darmo wszystkie dostępne kanały niekodowane z satelitów Hot Bird i Astra. Dla znających obce języki jest tam tak duży wybór, że każdy coś znajdzie dla siebie. Ja np. przeważnie oglądam telewizję niemiecką.
Poniżej podaję link do polskojęzycznych darmowych kanałów sat. Mniej więcej w tym czasie równie modna stała się "kablówka", ale ta, jak na monopolistę przystało, kazała sobie słono płacić za retransmisje kanałów dostępnych z innych źródeł. Między innymi w swoich pakietach miała również kanały niekodowane i abonentów "nęciła" ich ilością. Obliczyłem, że przez ostatnie 10 lat zaoszczędziłem około 6 tyś. złotych. Oczywiście nie wliczam w to ustawowego abonamentu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskoj%C4%99zyczne_kana%C5%82y_niekodowane
Jest faktem, że w polskiej telewizji stale "lecą"  powtórki i serialiki, a celebryci za każdy występ otrzymują bajońskie gaże.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-01 22:22
http://www.wlacz.tv/ mnie to wystarczy, jeśli chodzi o programy TV
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-09-02 07:32
Norbi, te same kanały są na multipleksach. Wystarczy tylko antena do odbioru telewizji naziemnej i telewizor DVB-T lub dla starszych odbiorników tuner DVB-T. Ja - jak wiesz - z wiadomych powodów mam dostęp do telewizji zagranicznej.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 15) (1468375 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill