www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 95) (1466441 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-18 09:03
Chłodno, to fakt. Rano kominkiem przepaliliśmy. Na dole cieplej, u mnie na górze nie bardzo.Na termometrze w pokoju mam 22 stopnie, pewnie się zepsuł.;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-18 10:42
U mnie w domu ciepło, bo w blokach jeszcze grzeją. Grzejniki mam wyłączone, ale mieszkanie wygrzane więc jest ok. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-18 12:01
Gospodarka po polsku. Najpierw podpisuje się umowy, a później idzie po rozum do głowy i zrywa kontrakt, bo nie przewidziano, że można pobierać opłaty w inny sposób. Z czyjej kieszeni GDDKiA  zapłaci karę za zerwanie kontraktu? A może było to zamierzone w "republice kolesiów"?
Od 2016 r. autostrady bez bramek
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-18 12:07
Ach, za PRL to było, np. z elektrowni atomowej w Żarnowcu nawet ja mam prąd.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-05-21 08:29
W odpowiedzi dla: Nachbar
Ale to takie emocjie:))) Ilość powodów do wkurzania jest tyle, że ludzie zmieniają się w "samo wkurzenie":-)))) A mówią, że tak dobrze jest w Polsce, że aż przytupnąć z..... "wkurzenia":-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-24 08:33
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Lubelskie-opadla-obwodnica-na-drodze-ekspresowej-S17,wid,16628285,wiadomosc.html
To może wkurzać. :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-24 13:28
Polskie drogi , polska rzeczywistość... Innymi słowami: Jakie drogi taki kraj!!!
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-25 08:40
W odpowiedzi dla: 62norbi03
Czy to drogi są winne, iż takie są? Moim zdaniem, wykonawca jest do kitu, ponieważ nowoczesna technologia – to jedno, a porządne wykonanie to drugie. Drogi w Polsce od wielu lat uważane były za koszmar kierowców. Wszędzie można zaobserwować nowe nawierzchnie, które po niedługim czasie wyglądają, jak ser szwajcarski. Dziury, pęknięcia, obsuwiska – to niemal codzienność. A podatnicy płacą i płacą.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-25 10:37
Ile km przejechales w tym roku?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-25 11:47 Zmieniony 2014-05-25 11:50
Jeżdżę non stop albo na skuterze albo rowerem, od czasu do czasu także korzystam z autka o pojemności 50 cm³, od kuzyna... Robię około 40 km dziennie... niekiedy mniej, niekiedy więcej... Więc wiem jakie są polskie drogi a raczej bezdroża...
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-25 15:28
Pytanie nie w temacie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-25 17:37
Bo drogi i autostrady to są PO-wskie buble i do tego bardzo drogie,
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 08:27
A ile w tym jest złodziejstwa, rozwożonych na lewo materiałów budowlanych, które potem obniżają jakość? To też PO, czy ludzie?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 08:38
Dane poproszę.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-26 11:58
Ciebie chyba płacą za dane o które tak pytasz... Więc, jak nam zapłacisz, to będziesz je miał... Niestety, dane kosztują... Rogaliku
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 12:32
Bądź poważny. Chodzi mi o to, że gdy ktoś rzuca oskarżenie powinien mieć podstawy. Dlatego pytam kto, ile i czego ukradł.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 16:32
http://natemat.pl/52503,polskie-autostrady-korupcji-kradzieze-lapowki-i-zmowy-cenowe

http://www.youtube.com/watch?v=bQSknzCoYg0

Reszty sobie poszukaj i sobie odpowiedz, dlaczego do dziś się naprawia  co chwilę i prawie wszędzie.
I nie udawaj, że nie wiesz.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 17:23
Wiem. Krzewie tylko poprawnosc metodologiczna.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 20:20
Rogal ? kupiles sobie słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojezycznych.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 21:05
Mialem. Tylko zaczalem uzywac:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-25 17:56
W temacie poniewaz krytyka wymaga uprzedniego zebrania danych.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-25 22:46
To że w Polsce buduje najdroższe i najbardziej bublowate autostrady i mosty, to fakt a nie krytyka, a wystarczające dane przedstawił Nachbar...
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-26 08:06
W odpowiedzi dla: rogal160
Nie koniecznie. Danymi mogą być własne obserwacje, które są wiarygodniejsze od jakichkolwiek statystyk.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 08:14
Jasne, o ile zaobserwowałeś reprezentatywnie szeroki zakres zjawiska. W tym przypadku odpowiednio wiele kilometrów dróg.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-26 10:56
Nie muszę wyliczać własnych kilometrów. Wystarczy zaobserwować stan dróg w każdym mieście, gdzie się obecnie jest. Tak również wykładnikiem stanu dróg w Polsce, są opinie kierowców.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 11:21
Jasne, dlatego pytam w ilu miastach te drogi widziałeś. Chcę po prostu wiedzieć czy masz podstawy do ekstrapolacji własnych obserwacji na ogół naszych dróg.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-26 11:54
rogal...
Weź sobie auto, jak masz, i przejedz się po Polsce, to będziesz miał prawdziwy wizerunek polskich dróg i polskiej gospodarki..
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 11:58
No właśnie jechałem w tym roku nad morze i do granicy niemieckiej. Szybko i bez problemu. Podobnie na północny wschód. Niemniej jednak to i tak za mało, abym wypowiadał się co do całości dróg.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-24 20:47

>To może wkurzać. :-(


Nie tylko może, ale powinno za sobą pociągnąć odpowiedzialność osób za taki stan rzeczy. To niepierwszy tego typu przypadek, że drogi "siadają" nawet jeszcze przed oddaniem do użytku. Winę za to ponoszą projektanci i GDDKiA, która nie wyciąga wniosków z ilości wnoszonych poprawek do projektów przez wykonawców w trakcie realizowania kontraktów. Swojego czasu głośno było o wiadukcie w Mszanie na A1. W końcu go oddali, ale stał się symbolem głupoty inżynierów, którzy go projektowali i urzędników z GDDKiA.
Most w Mszanie. Najgłupsza budowa w Polsce?

>Jak powstał pomysł budowy mostu? Kiedy niespełna 10 lat temu opracowano przebieg autostrady A1, projektem feralnego odcinka zajęła się firma Complex Projekt. Jej inżynierowie Stefan Jendrzejek i Andrzej Miłkowski (główny projektant autostrady) przekonali jednak urzędników Ministerstwa Transportu, że na wjeździe do Polski warto postawić jakiś bajerancki most. Do dziś środowisko spiera się czy chodziło o dodatkowe, sięgające 8 mln zł, wynagrodzenie za projekt czy raczej o ukłon w stosunku do zaawansowanego wiekiem inż. Jendrzejka wykładowcy z Politechniki Gliwickiej.
>Wybór lokalizacji padł na potok Kolejówka w Mszanie. O tyle zadziwiający, że rzeczka ma 50 cm szerokości, można nad nią stanąć okrakiem. - Należało wpuścić ją w betonowy przepust na nad nim zrobić nasyp, ot i cała filozofia – mówi Jarosław Duszewski, były menedżer wykonawcy Alpine Bau, a po jego upadku bezrobotny budowlaniec.
>Na megabudowie od razu zaczęły piętrzyć się problemy. - Cała dolina była tak grząska, że zaczęliśmy od wbicia 4 tys. pali cementowo wapiennych. 40 mln to był pierwszy duży i nieprzewidziany zapowiedziany rachunek tego kuriozalnego pomysłu – opowiada dalej Duszewski. Firma oprotestowała projekt wykonawczy mostu jako niemożliwy do bezpiecznego wykonania. Opóźniło to budowę w efekcie w 2009 roku po raz pierwszy zerwano kontakt.


Za widzimisię projektantów i urzędników zapłacili podatnicy. Tak się składa, że przypadek z wiaduktem w Mszanie jest mi znany z tzw. pierwszej ręki, gdyż znam osobę, która pracowała w Alpine Bau. Wprawdzie nie przy budowie tego wiaduktu, ale na DK16 pomiędzy Olsztynem a Ełkiem.
Ponieważ budowa wiaduktu stała się  powodem bankructwa Alpine Bau, wszyscy pracownicy tej firmy  byli tym zainteresowani.
Polecam przeczytać linkowany artykuł do końca. Wyjaśnia on jakie układy decydują o wydawaniu pieniędzy podatników i dlaczego tak drogo buduje się drogi w Polsce.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 20:01
Świat interesuje się polskim "wynalazkiem" budowy dróg w terenach nieutwardzonych. Opracowany we Wroclawiu. Tylko u nas w kraju upieramy sie przy pseudo asfaltach , ktore nigdy nie wytrzymuja nawet lagodnej zimy.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-31 12:30
"Dziennik Polski": NSA postraszył działkowców

>Większość z 900 tys. altan w ogródkach działkowych w kraju to samowole budowlane - tak wynika z orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego, który na podstawie "Słownika języka polskiego" i "popularnej encyklopedii internetowej" podał definicję domku działkowca.


Jasny przekaz. Wysłać tym działkowcom nakazy rozbiórki, a następnie odebrać im działki pod byle pretekstem, aby później sprzedać deweloperom pod zabudowę. Więcej w komentarzach internautów.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-04 17:36
Zapominasz Nach.., że większość tych działek to takie "po komunistyczne" darowizny zakładów pracy czyli te "...branżowe profity" :-( I pokaż mi jednego działkowca, który ma pozwolenie na budowę, a budowali murowane bunkry.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-04 20:55
Bunkier, to ty masz w sobie, Kobieto A.... :-)
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-09 16:37
A wiesz co to jest "bunkier"? Taaak jak wyczytasz w Wiki.... co za tuman, o Boże i takich powołałeś na świat - widać Boga nie ma :-(
Nadrzędny - Autor wuwuzelis Dodany 2014-07-21 12:02
A mnie wkurza, że Polacy nie mają świadomości ekologicznej. Niestety... http://cafejka.com/lifestyle/341-%C5%9Bwiadomo%C5%9B%C4%87-ekologiczna.html
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 13:19
To prawda. Myślę, że powetuje tu pogląd, iż, „co za progiem to nie moje”. Problem polega na zbyt małej świadomości w temacie ekologii. Wystarczy spojrzeć na najbliższe otoczenie i odpowiedź sama się nasuwa. Zbyt mało się dzieje w kierunku uświadamiania ludności w całym Kraju.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-21 14:25
To w takim razie w ramach uświadamiania ekologicznego. :-)
- Produkcja zwierzęca, zwłaszcza w ramach rolnictwa intensywnego, jest niezrównoważona ekologicznie.
- nowoczesne sposoby hodowli zwierząt gospodarskich przyczyniają się "na skalę masową" do wylesiania, zanieczyszczenia powietrza i wody, degradacji gruntów, zaniku górnych warstw gleby, zmian klimatu
- W obliczu zmniejszania się bezpiecznych zasobów wodnych należy pamiętać, że zwierzęta karmione paszą zbożową potrzebują o wiele więcej wody niż rośliny zbożowe
- Człowiek żywiący się głównie białkiem zwierzęcym potrzebuje 10 razy większego obszaru gruntów, by zapewnić sobie odpowiednią ilość jedzenia niż człowiek żywiący się białkiem pochodzenia roślinnego.
Gdyby więc te grunty przeznaczyć na uprawy białka roślinnego, problem głodu na Ziemi pewnie by nie istniał
- Hodowla zwierząt szkodzi klimatowi bardziej niż transport

Liczby i porównania dla ciekawych  tu:
http://www.universelles-leben.org/cms/?id=900&type=98&L=7
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 16:38
Zgadzam się. Myślę, że uświadomienie sobie, czym tak na prawdę jest przyzwyczajenie w żywieniu, a czym jest zdrowie i szansa na przetrwanie dla wszystkich, jest bardzo ważną wiedzą. Wegetarianizm zbyt wolno wchodzi do świadomości ogółu - a szkoda. Choć białko pochodzenia roślinnego już dawno zostało zakwalifikowane, jako bliższe zdrowiu, to nadal przyzwyczajenie bierze górę.
Ziemia potrafi dać tyle wyżywienia o nieograniczonej bazie składników tak niezbędnych dla Człowieka. Szkoda tylko, iż zbyt mało ludzi zdaje sobie z tego w pełni sprawę. Ograniczenie chowu zwierząt, by w coraz to większym stopniu zastępować je wyżywieniem roślinnym, to początek odnowy Ziemi. I myślę, że kiedyś do tego dojdzie. Byle by nie za późno.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-21 16:46
Człowiek jest mięsożerny. Nie ma to jak kawał dobrej wołowinki na obiad. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 17:03
No nie do końca. Myślę, że z natury organizm Człowieka jest roślinożerny a jedynie białko zwierzęce pojawiło się w diecie Człowieka i to (myślę) ze zwykłego przyzwyczajenia.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-21 17:08
No tak , trochę tych lat ludzkość miała na przyzwyczajenie się od czasów homo sapiens, którzy wg niektórych uczonych byli nie tylko mięsożercami, ale i padlinożercami.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-21 17:19
A wcześniej? Jakby się odwołać do Biblii to mamy niespodziankę, do jedzenia tylko ziarenka i owoce, które mają w środku nasiona.:-)
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi». I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona». I stało się tak. A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-21 17:24
Wybacz , w tym wątku o Piśmie św. nie będę mówiła.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-07-21 17:28
Nie szkodzi, a ja nie przeniosę tego, bo chciałam tylko podać argument, ze człowiek miał być roślinożerny wg Biblii.
Osobiście uważam, że jest jednym i drugim, bo ma mieszane cechy układu pokarmowego, ale tu odbiegamy od ekologii.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-04 16:40 Zmieniony 2014-06-04 16:46
Szlag, szlag i ciecierzyca (ze tak powtórzę za amalianem) od
wczoraj moj tabelcik  nie chce od wczoraj zaskoczyć i się naladowac . Muszę 
sie meczyc na telefonie.
A do serwisu nie dążeń bo wyjazd wcześnie rano. Szlag......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-04 17:01
To się nazywa złośliwość przedmiotów martwych.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-06-04 17:33
Nie Lidziu, to się nazywa zachłanność na reklamę ;-)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-04 17:55
To się nazywa: "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". :-))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-04 19:31
Może  to jednak brak czasu ,bo sygnały tablecik  wysylal  wczesniej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-04 20:01
Ociągałeś się no i teraz klops. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 95) (1466441 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill