www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Praca 1/2 etatu (2594 - wyświetleń)
- Autor Krakowiak Dodany 2012-03-15 17:39
Dzień dobry.Bardzo proszę o poradę czy właściwy jest tok mojego rozumowania .Jestem zatrudniony na 1/2 etatu ,posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności.W styczniu tego roku otrzymałem zaświadczenie od lekarza medycyny pracy z adnotacją o celowości stosowania skróconych norm czasu pracy.Ile powinien wynosić mój miesięczny czas pracy.Mnie się wydaje ,że 1/2 etatu - 3,5 godziny na dobę i 17,5 godzin tygodniowo, no i w zależności ile dni ma dany miesiąc ok.70 godzin miesięcznie.Pracodawca dalej ustala mi grafik pracy na 80-84 godzin miesięcznie nie płacąc mi za dodatkowe godziny.Co gorsza wysłałem pismo do Państwowej Inspekcji Pracy i też otrzymałem informację,że nie przysługuje mi dodatkowe wynagrodzenie.Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu.Może ja czegoś nie rozumiem ,albo coś błednie interpretuję.Chodzi mi tylko o to ile powinienem pracować w ciągu miesiąca .Ilosć dozwolonych godzin dziennie czy tygodniowo nie madla mnie żadnego znaczenia.Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Nadrzędny Autor kokoshaglava Dodany 2012-06-23 11:39 Zmieniony 2012-06-23 11:45
Powinien Pan pracować 4 h dziennie, 20 h tygodniowo. Nie zmniejsza się maksymalnego wymiaru czasu pracy osoby niepełnosprawnej proporcjonalnie do wymiaru etatu. Miesięcznie to jest 80 h. Gwoli ścisłości te 80h miesięcznie dotyczy okresu rozliczeniowego (który może być dłuższy niż miesiąc).

tu pisałem na ten temat: Wymiar czasu pracy osoby niepełnosprawnej zatrudnionej na 1/2 etatu
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-06-26 08:31
W tej kwestii proszę się skonsultować z prawnikiem. Natomiast uważam, że opinia Państwowej Inspekcji Pracy jet prawidłowa. Jednak, aby być jeszcze pewniejszym, to zapraszam na stronę, na której znajdują miejsca w których udzielane są bezpłatnie porady prawne:
http://brpo.gov.pl/index.php?md=4423
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Praca 1/2 etatu (2594 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill