www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pracodawca mnie wykręcił (3904 - wyświetleń)
- Autor stenia78 Dodany 2012-10-12 12:41
witam potrzebuje porady odnośnie mojej pracy wygasła moja umowa na mocy prawa moja szefowa sama sobie ją przedłuzyła  i wypisała wniosek urlopowy na miesiac październik na jakiej podstawia należy mi się urlop jak  umowa wygasła dzwoniłam do inspekcji pracy o porade  a dostałam numer na który nie można sie połączyć gdzie się udać w tej sprawie?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-10-12 13:09
Jeny, ciężko coś logicznie wywnioskować z takiego opisu...
Wyjaśnij jeszcze raz, bo nie wiadomo, o co chodzi.
Udać się do inspekcji pracy, bo to jest instytucja zajmująca się prawem pracy - pewnie Ci podano numer konkretnego działu, więc próbuj.
Nadrzędny - Autor stenia78 Dodany 2012-10-12 13:22
jeny ! poprostu niechcą zapłacić za urlop a ten numer to 30 zł za minutę połaczenia sfałszowanie podpisu na umowie i wniosku urlopowym taka to inspekcja pracy eh.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-10-12 14:53
Steniu:
1) używaj przecinków i kropek - będzie łatwiej zrozumieć Twoje teksty
2) nadal nie sposób zrozumieć, co kto komu zrobił i dlaczego.

Czy chcesz powiedzieć, że szefowa bez Twojej wiedzy i zgody orazy przy (!) Twoim sprzeciwie przedłużyła z Tobą umowę o pracę?
Czy bez Twojej wiedzy i zgody złożyła wniosek o urlop dla Ciebie?
Czy wg Ciebie miałaby Ci zapłacić za urlop przysługujący za dotychczas przepracowany okres, na podstawie wcześniej obowiązującej a już wygasłej umowy?

Gdyby tak było to o co pytasz? Oczywiste jest, że możesz tylko złożyć stosowne zawiadomienie zarówno do PIP jak i ewent. do prokuratury o domniemaniu popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentów. Nic nie załatwiaj "na gębę" tylko od teraz wszystko na papierze: żądanie wyjaśnienia sprawy do firmy, kopie do w/w urzędów/instytucji.

I ogarnij się z tym pisaniem, bo jeśli tak będziesz to komukolwiek tłumaczyła to na pewno niczego nie zwojujesz.
Nadrzędny - Autor stenia78 Dodany 2012-10-12 15:30
Ja Przepraszam jestem taka wsciekła pracowalam cały rok bez dnia wolnego ,umowa skończyła się 30 września .A tu dowiaduje się że przedłuzyłam umowę nie wiedzac o tym i wniosek urlopowy tez wypisałam .ALE to nie prawda .wszystko zrobiła koordynatorka.biuro umywa ręce.mam 30 dni urlopu nie dostałam ekwiwalentu .Niewiem co dalej z tym zrobic, de facto  nie mam tej umowy w reku bo o tym powiedziala mi pani z biura .Prawdopodobnie urlop wylicza mi w poniedziałek a kiedy pieniadze nie wiem.
Nadrzędny Autor stenia78 Dodany 2012-10-27 16:57
Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776, z póz. zm) - dalej u.r.z.z.o.n., osobie zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym. Prawo do pierwszego urlopu dodatkowego osoba ta nabywa po przepracowaniu jednego roku po dniu zaliczenia jej do jednego z tych stopni niepełnosprawności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pracodawca mnie wykręcił (3904 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill