www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / witam potrzebuje porady,informacji,,,, (4799 - wyświetleń)
- Autor wlodko36 Dodany 2012-11-18 20:09
Witam mam 41 nie dowidze na lewe oko nie slysze na prawe ucho dowiedzialem sie ze moge zlozyc papiery o niesprawnosci,no tak ale czy dostane jakas grupe?czy nie bedzie mi to przeszkadzac potem jak bym znalazl prace?nadmienie ze do tej pory pracowalem no badania wstepne robili za mnie koledzy,takie czasy niestety.Czy musze informowac pracodawce o grupie?jezeli bym jakas dostal?obecnie nie pracuje a z praca ciezko,prosze o informacje.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-18 21:13
Jeśli teraz nie pracujesz , To nikogo nie musisz informować. A o grupę się staraj. Jeśli nie pomoże Ci w znalezieniu pracy(ważne jaki stopień niepełnosprawności dostaniesz) to otworzy Ci nowe możliwości.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-18 21:23
Dość trudne pytania.
Grupa o ile dostaniesz może "zawadzać" pracodawcy choć nie musi. Pracodawcę powinienieś wówczas powiadomić bo w razie wypadku mogą być kłopoty. Lekarz medycyny pracy będzie miał prawo ci nie dać zezwolenia nie tylko na dalszą pracę tu gdzie pracujesz, ale i w innym zakresie. Słuch możesz poprawić aparatem słuchowym lub zakwalifikowaniem się do implantu, który da ci słuch sztuczny, ale usłyszysz to czego nie słyszysz teraz nawet w aparatach. Oczy okularami. Jednak czy warto starać się o grupę musisz sam rozpatrzyć ile stracić możesz, a co zyskasz.
Wiem jedno ZUS nie taki skory by przyznawać stopnie niesprawności.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-18 21:43
Małe sprostowanie Ella . To nie ZUS obecnie wydaje orzeczenia o niepełnosprawności. Teraz robią to w Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności (PZON)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-18 22:23
walpoz można mieć dwa. To, że nie dodałam Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności (PZON) to nie znaczy, że nie wiem że orzeka o niepełnosprawności. Zatomiast ZUS o ile da stopień niepełnosprawności dostanie się ją płatną i to wiedziałam na pewno.Dlatego ograniczyłam się do ZUS. Czy z PZON daje poza ulgami jakąś kasę nie wiem i nie będę nikogo wprowadzać w błąd.
Pan wlodko36 nie pracuje obecnie więc sądzę, że i pieniądze by się przydały nie tylko sama kwalifikacja do stopnia niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-11-19 09:01

>Autor wlodko36
>nadmienie ze do tej pory pracowalem no badania wstepne robili za mnie koledzy,takie czasy niestety


Co znaczy to zdanie?
Czasy były i są takie, że zainteresowany na badanie powinien zgłosić się  osobiście, a nie tak jak napisałeś: koledzy za Ciebie robili.  Wyjaśnij to. O jaki przekręt tu chodzi?
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-19 18:23
Wlodko36. Odpowiedz sobie na pytanie, po co ci to orzeczenie, do czego jest potrzebne - to jest najważniejsza rzecz :-)

Są pracodawcy, którzy wolą pracowników z orzeczeniami ze względu na mniejsze koszty zatrudnienia ale są pracodawcy którzy nie chcą takich osób chociażby ze względu na to że pracowncy o.n. mają dłuższy urlop czy nie mogą robić aż tyle nadgodzin jakby to szef chciał, a czasem niestety ze względu na rodzaj schorzenia.

Znam takich co muszą sie kryć że mają orzeczenie ale nie kryją że są chorzy, bo tego robić nie wolno ze względu na bezpieczeństwo i twoje i pozostałych osób.
Na badaniach u lekarza zakładowego i tak wyjdzie czy jesteś chory, ale nie oznacza to że musisz mieć orzeczenie - to nie jest przymus. Jeżeli jest tobie potrzebne to stawaj i nie martw się pracodawcami :-).
Nadrzędny Autor wlodko36 Dodany 2012-11-20 16:27
Wielkie dzieki wszystkim za pomoc
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / witam potrzebuje porady,informacji,,,, (4799 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill