www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Turnus rehabilitacyjny z nauką jazdy na nartach 2014 (7399 - wyświetleń)
- Autor css-centrum Dodany 2013-10-16 08:40
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zimowych Turnusów Rehabilitacyjnych w górach w okolicach Szklarskiej Poręby:
http://css-centrum.home.pl/turnusy-rehabilitacyjne/turnus-rehabilitacyjny-zima-2014/
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-10-16 09:08
Pytanie zasadniczne, ponieważ się nie doczytałam: czy obiekt (pokoje, łazienki itd.) są dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi, także poruszających się na wózkach?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-10-16 12:11
i jeszcze jedno pytanie ' z przymrużeniem oka ' ;-)  W jakim slalomie wózkowicze będą się uczyli zjeżdżać ? Ja mam kłopoty w omijaniu bramek rozstawionych przez żonę ;-) . Na dzisiaj mam obiad do zrobienia i nie wiem czy moje zdolności kulinarne temu poradzą:( . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor css-centrum Dodany 2013-10-16 13:11
Ośrodek w którym organizujemy ten turnus posiada Wpis do Rejestru Ośrodków prowadzących turnusy rehabilitacyjne o numerze OD/02/003/12, niestety nie posiada we wpisie osób poruszających się na wózkach.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-16 13:35 Zmieniony 2013-10-16 13:38
no i widzisz Centrum, że Nas nie zauważasz . Patrzysz w dal a nie pod nogi : a my wózkowicze musimy sobie z tym radzić :-( . Czasami udajemy, że nic się nie stało...ale nie zawsze . Nie zawsze tak udaję . Chcę by ktoś i mnie zapytał "w czym mi pomóc " i czy jej wymagam . Inn sprawa jak widzę tych 'chwilowych niepełnosprawnych ' zajmujących kopertę czy akurat ubikację dla ON - poruszających się wózkiem .... Myślę, że wczorajsza rozmowa z mamuśką wychodzącą z kilkulatkiem z takiej ubikacji powinna jej pomóc w czytaniu ze zrozumieniem . Nie używałem żadnych brzydkich sformułowań i nie wiem czy zrobiłem dobrze .... Pozdrawiam centrum i zobaczcie czy aby to środek ;-) . Dzisiaj mondrze piszę ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-16 14:10
Amalian , bo rehabilitacja jest potrzebna tym chwilowo ON. Tym na stałe to potrzebne są chodniki bez krawężników :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-16 17:57
Jest czas odpoczynku i czas rehabilitacji jak i zobaczenia zdjęć . A te będą za dziesięć min. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-20 12:38
Dzięki , zdjęcia widziałem.
Nadrzędny - Autor css-centrum Dodany 2013-10-16 15:08
Nie chwilowo. Nie chcę wdawać się w dyskusję.... Ale jesteśmy rodzicami dziecka niepełnosprawnego i wierzcie mi, że nie chwilowo niepełnosprawnego. Pięknego 7 letniego autysty, który nie porusza się na wózku to prawda i nie mamy problemów z kopertami, bo te koperty do parkowania się nam po prostu nie należą choć zakupy z Rafałem tzn nosić go na baranach, bo ucieka, go się kładzie na chodniku itd. Moje dziecko nie jest na wózku, ale nie jest chwilowo niepełnosprawne, chciałbym aby tak było..... I wierzcie mi, że dla osób niepełnosprawnych ruchowo w Polsce robi się wiele więcej niż dla tych których niepełnosprawności nie widać.
Zobaczcie cho choćby spoty reklamowe??
Nie chcę się z tego miejsca kłócić kto z nas ma gorzej, bo kolokwialnie mówiąc jest to wybór między kiłą a rzeżączką. Wszyscy powinniśmy mieć zdrowe, śliczne i inteligentne dzieci, ale widocznie Najwyższy miał na Nas inny plan.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-16 17:53
Ja nie po to pisałem, żeby się kłócić, ale, żeby pogadać ...ot tak sobie, przy okazji zwrócić uwagę:sobie i innym, że niepełnosprawny nie jedno ma imię, pragnienie czy chęć .Jesteśmy różni i pewnie różnych form pomocy oczekujemy . Rozumie Rafała jak się kładzie na ziemi czy chodniku . Pomaga ????;-) I ja nie cierpię zakupów . Pewnie dlatego, że jestem już stary zrozumiałem że drugie osoby mają swoje potrzeby -jak już ma się wyszaleć to niech to będzie w sklepie :-))) Teraz cierpliwie czekam na żonę pod sklepem . I za żadne skarby nie jest mi ciężko tak czekać . Mamo, tato Rafała nie obrażaj się ...jestem już taki, że na sprawę lubię p[atrzeć inaczej i nie zawsze to się mi udaje, ale taki jestem ;-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor css-centrum Dodany 2013-10-16 18:34
Nie obrażam się. Wręcz przeciwnie. To co napisałeś jest jak najbardziej trafne. Mnie też cholera bierze jak widzę Paniusię w audi czy innym super wypasionym samochodzie, która staje na kopercie dla niepełnosprawnych. To co napisałem to tylko dlatego, że jest nam czasami ciężko. Nasz Rafałek jest cudownym dzieckiem na dodatek ładnym chłopcem. Nie jest mi ciężko, że muszę się nim zajmować, wręcz przeciwnie. Nie przeszkadza mi jego niepełnosprawność - jest kochany. jedyna moja obawa jest taka, że on nigdy nie będzie samodzielny i boję się co z nim będzie jak nie daj Boże mnie zabraknie. Wiesz nigdy w moim życiu nie bałem się śmierci a teraz boję się cholernie. Boję się, że moje dziecko będzie kiedyś musiało skończyć w DPS-ie. I czasami ponoszą mnie komentarze ludzi typu "taki ładny a taki nie wychowany" przecież nie napiszę sobie na czole mój syn ma autyzm. Ale to akurat jest mało istotne. Najważniejsze, że ja mimo wszystko mam nadzieję, że również w Polsce przyjdzie taki czas, że ludzi zaczną spoglądać na osoby niepełnosprawne inaczej. Że to nie osoby niepełnosprawne będą walczyć o swoje prawa, ale nasze społeczeństwo dostrzeże jakim bogactwem dla tego społeczeństwa są osoby, które żyją obok, osoby które mają do zaoferowania dużo więcej niż osoby zdrowe. Trochę się rozpisałem. A i przepraszam ja również za to co napisałem poprzednio. Nie jesteś z Wrocławia bo moglibyśmy umówić się na kawę:)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-10-16 19:00
Nie jestem z Wrocławia. Wrocław jest piękny i potrafi zauroczyć . Mnie zauroczył pokazem świetlnym i wystawą malarstwa Santander . Klikam z dziewczyną z Wrocławia chorą na 'moją' chorobę - SM .Pewnie jeszcze chciałbym tam coś nieco zobaczyć ... . Mam fotki z Wrocławia i wieczorem kilka wstawię . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-10-21 09:17
Drogie css-centrum:
fakt, że ośrodek posiada wpis w ogóle zupełnie nie stanowi odpowiedzi na moje pytanie - jestem w stanie sama to sprawdzić. Fakt, że osoby na wózkach nie są we wpisie wymienione nie oznacza, że obiekt nie może ich przyjmować lub nie może być dostępny - stąd pytanie.
Wiem też, że nie każdy obiekt taki wpis posiadający musi być przygotowany do przyjmowania gości z ograniczeniami narządów ruchu - ok., trudno.

Ale we własnej ofercie wśród odbiorców wymieniliście m. in. osoby:
- z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym;
- z niepełnosprawnością umysłową i ruchową.

Wybacz więc, ale czy nie warto od razu bardzo wyraźnie, w pierwszeym zdaniu na Waszej stronie określić, do kogo oferta jest a do kogo raczej nie jest kierowana? Naprawdę ułatwiłoby to komunikację.

W wyżej wymienionych dwóch grupach odbiorców naprawdę ciężko mi zobaczyć w wyobraźni osobą z MPD nie mającą kłopotów z poruszaniem się (czyli obiekt nieprzystosowany ma tu marne szanse bez osobistego asystenta - pewnie zakładacie rodziców). A punkt drugi wymienia niepełnosprawność ruchową - wystarczyło dopisać "z pominięciem wózków" i byłoby wszystko jasne.

Tylko lekko pozwolę sobie jeszcze zwrócić uwagę, że w obecnych czasach brak w takim ośrodku chociażby kilku pokoi oraz ogólnej bazy dostępnej także dla wózkowiczów to zaczyna być wstyd i niepotrzebne ograniczenie w biznesie. Nie wymaga to bowiem żadnych cudów ani inwestycji - wystarczy płaska podłoga w łazience bez kabiny z progiem, wystarczająco szerokie (czyli standardowe) drzwi i prosta architektura. Wszystko razem wychodzi taniej w inwestycji niż wygibasy i pięterka architektoniczne, więc żadne tłumaczenia nie są potrzebne. Osobiście uważam, że taki obiekt nie powinien dostać wpisu - niech się postarają.

Oczywiście, rozumiem, że nie wszyscy potrzebują takich udogodnień - ale uwierzcie mi: nikomu by też one nie przeszkadzały:)
Nadrzędny Autor evi Dodany 2013-11-28 16:16
A ja zapraszam do zapoznania się z Ofertą Turnusów Rehabilitacyjnych W Miejscowości Międzybrodzie Bialskie w Ośrodku Nad Wodospadem. Oto link do Oferty: http://nadwodospadem.com.pl/wczasy-spa-active-fit/  
Szczerze polecam!!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Turnus rehabilitacyjny z nauką jazdy na nartach 2014 (7399 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill