www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co muszę mieć do US w sprawie ulgi rehabilitacyjnej??????? (3673 - wyświetleń)
- Autor re12nia Dodany 2013-10-25 18:53
Proszę mi napisać i jaki to przepis reguluje prawnie. Może kto mi Jakie dokumenty muszę  to skopiuje lub wstawi link do tej informacji. Potrzebuję pilnie wiadomośći co muszę przedstawić Urzędowi Skarbowemu do ulgi na dojazd na zabiegi rehabilitacyjne??????Jak to jest wedug prawa? Ja to tak rozumuję: dowód rejestracyjny auta którym jeżdżę,stopień niepełnosprawnośći-umiarkowany lub znaczny i zaświadczenie o odbytych zabiegach rehabilitacyjnych.Czy jeszcze coś muszę przedstawić w Urzędzie Skarbowym,czekam na wpisy i jakie to przepisy????
Nadrzędny Autor m166 Dodany 2013-10-26 08:03
Nadrzędny Autor maka Dodany 2013-10-29 14:13
oprócz zaświadczenia o odbytach zabiegach konieczne jest jeszcze skierowanie (zlecenie) od lekarza, lub jego opinie o konieczności takiej formy rehabilitacji.

maka
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-11-04 13:15
W ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej można m.in odliczyć używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby z niepełnosprawnością, zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa, lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę z niepełnosprawnością, zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci z niepełnosprawnością, które nie ukończyły 16. roku życia – dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo- rehabilitacyjne, w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2280 zł.
Jest to odliczenie ryczałtowe, nie ma obowiązku  przedstawiania faktur za paliwo. Natomiast od 1 stycznia 2011 r.  na żądanie urzędu skarbowego, nalezy  okazać dokument potwierdzający zlecenie i odbycie niezbędnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych. Wyjazdy turystyczno-rakreacyjne, przejazdy do pracy lub szkoły nie są zabiegami leczniczo-rehabilitacyjnymi, nawet jeśli faktycznie wpływają na zdrowie osoby niepełnosprawnej.
W razie wątpliwości proponujemy kontakt z Krajową Informacją Podatkową:
Z tel. stac.: 801 055 055   z tel. kom.: (22) 330 0330
Nadrzędny Autor stodołek Dodany 2013-11-19 22:30
Fajna infolinia, zrezygnowałem po 10 minutach słuchania muzyki....., kiedy powiedziano mi , że czas oczekiwania może wynieść do 30 minut!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co muszę mieć do US w sprawie ulgi rehabilitacyjnej??????? (3673 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill