www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / świadczenie pielęgnacyjne-czy napisać odwołanie? (3167 - wyświetleń)
- Autor malutka stokrotka Dodany 2013-10-28 13:10
Witam, mam problem...
Mam chorą córkę u której w ostatnim czasie wykryto malformację naczyniową,czyli tętniczo-żylne wady rozwojowe naczyń mózgowych.Dziecko skarżyło się na bardzo silne i częste bóle głowy... po licznych wizytach u lekarzy,którzy apropos, bagatelizowali całą sprawę.. ze swojego szpitala trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka w W-wie. Dopiero tam objęto nas fachową opieką. Ze względu na wiele czynników odwołaną na obecną chwilę operację główki dziecka. Obecnie jesteśmy pod stałą opieką lekarza neurologa, endokrynologa,m.in. też ortodonty,okulisty...
W ostatnim czasie złożyłam wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności,aby ustalić zasiłek pielęgnacyjny na dziecko,ale też zaznaczyłam,że chciałabym otrzymać świadczenie pielęgnacyjne na dziecko,ponieważ wymaga ono opieki i pomocy.Świadczenie to przysługuje rodzicowi, który zrezygnował z pracy i jest osobą bezrobotną. Niestety w orzeczeniu odmówiono mi,gdyż napisano: że 'nie wymaga- konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej '
Tak naprawdę to nie wiem czy jest sens odwoływać się... Faktycznie dziecko wymaga opieki, w każdej chwili może poczuć się źle, zemdleć lub co nie daj Boże mieć wylew....
Pracując w mojej pracy nie ma mowy o wolnym, co będzie  gdy będzie mnie potrzebować a mnie nie będzie?
Jeśli ktokolwiek miał już do czynienia z podobną sytuacją, bardzo proszę o radę....

Dziękuję wszystkim za wszelkie wskazówki.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-11-04 13:27
Od orzeczenia powiatowego zespołu przysługuje odwołanie do wojewódzkiego zespołu w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem powiatowego zespołu, który orzeczenie wydał. Jeżeli powiatowy zespół uzna, że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie, wydaje orzeczenie, w którym uchyla lub zmienia zaskarżone orzeczenie. W przypadku braku podstaw do zmiany orzeczenia w całości przesyła akta sprawy do wojewódzkiego zespołu.
Od orzeczenia wojewódzkiego zespołu przysługuje odwołanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminie 30 dni od dnia doręczenia orzeczenia. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu, który orzeczenie wydał. Jeżeli wojewódzki zespół uzna, że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie, wydaje orzeczenie, w którym uchyla lub zmienia zaskarżone orzeczenie. W przypadku braku podstaw do zmiany orzeczenia w całości przesyła akta sprawy do właściwego sądu pracy i ubezpieczeń społecznych.
Można odwołać się o całego orzeczenia jak i poszeczgólnych zapisów.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / świadczenie pielęgnacyjne-czy napisać odwołanie? (3167 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill