www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / REFERENDUM (Strona 2) (56328 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-07 21:50

> Adminie a mój za co został usunięty?????????


Lidian.Nie chcę tłumaczyć administracji. Nie było nic w postach zamieszczonych co by naruszało ciszę wyborczą.
Tylko amin_01 czytał jako niezalogowany, a wtedy czas wyświetla się jako 21:14.(sprawdź na swoim kompie)
Mają u siebie nie przestawiony czas :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-07 21:56
To , że czas się tak wyświetla, to wiem, ale admin też powinien to wiedzieć.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 09:57
bo nie jesteś obiektywna . I nie mam tu na uwadze mieszczenia się w obiektywie aparatu ;-) . Pozdrawiam lecę do sklepu z nakryciami głowy, podobno można kupić podobno rzucili kefije w promocji . Dziewczyny przestańcie się wyróżniać i  wrzućcie na głowę jakieś prześcieradło ;-) .
Muzułmanie nie gryzą i nie kojarzę ich z państwem islamskim .Oni uciekają od wojny, którą niejednokrotnie im sami zafundowaliśmy:( . Pozdrawiam amalian :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-08 10:01
Czy Twój post był skierowany do mnie?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 10:04 Zmieniony 2015-09-08 10:11

>Adminie a mój za co został usunięty?????????<


bo nie jesteś obiektywna;)). I nie mam tu na uwadze mieszczenia się w obiektywie aparatu ;-) . Pozdrawiam lecę do sklepu z nakryciami głowy, podobno można kupić podobno rzucili kefije w promocji . Dziewczyny przestańcie się wyróżniać i  wrzućcie na głowę jakieś prześcieradło ;-) .
Muzułmanie nie gryzą i nie kojarzę ich z państwem islamskim .Oni uciekają od wojny, którą niejednokrotnie im sami zafundowaliśmy:( . Pozdrawiam amalian :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-08 10:06
A co ma do uciekinierów mój post o referendum?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 10:19
pewnie piałaś o tym, że wszyscy zwolennicy prezydenta Komorowskiego uciekli od urn, żeby nie być pochowanym na cmentarzu zapomnienia lub coś podobnego ;-)))))) . Żartuję, bo dzisiaj mam humor ;-) . Od godz. 7.00 dwóch gości sprawdza twardość ścian w bloku :-((((((((( . Kto wymyślił ręczny młot udarowy ??? Chyba nie ten z udarem mózgu :-( .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-08 10:21
O czym pisałam, to link wstawił Wielokropek.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-08 18:32

> Żartuję, bo dzisiaj mam humor . Od godz. 7.00 dwóch gości sprawdza twardość ścian w bloku (((((((( . Kto wymyślił ręczny młot udarowy ??? Chyba nie ten z udarem mózgu .


Amalian uprzedzałem żebyś się nie denerwował niepotrzebnie ;-)

> Autor wielokropek Dodany 2015-09-01 16:18 Amalian spokojnie, chociaż głupoty ale jest ruch w "interesie" ,"nie nerwujsia" bo bo Ci podeśle sąsiada z remontem chaty

Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-09-08 19:51
:-)
Nadrzędny - Autor CorsaVesta Dodany 2015-09-07 10:51
Ponoć frekfencja jest zastraszająco niska.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-09-07 11:01
Podobnie jak Twoja znajomość języka ojczystego.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-07 13:42
;-) Co ty Lidzia z Tadeuszem wypisywaliście, że usunięto? Nie zdążyłam przeczytać :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-07 14:13
Jola. Chyba napisałam, że koniec ciszy referendalnej. Jakiś admin "się obudził" A było już po 22.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-07 16:55
Możesz sobie przeczytać co napisałaś i o której godzinie.
Zamieściłem to co usuneła administracja.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2015-09-07 17:03

> Zamieściłem to co usuneła administracja.


Co za wpływy. :-) Niech moc będzie z Tobą.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-07 21:10
Dzięki. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-07 14:47
Frekwencja w referendum wyniosła 7,8 procent [...] Ze względu na nieprzekroczenie wymaganego 50-procentowego progu frekwencyjnego referendum jest niewiążące.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1500343

Szkoda tylko wydanych pieniędzy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-07 15:03

>Szkoda tylko wydanych pieniędzy. <


Tak,- rzeczywiście szkoda. Przeczuwałem, że frekwencja będzie zbyt niska. Ale aż tak ? Zawiodłem się bardzo. To masakra jakaś. Teraz to nie należy się dziwić, że Polakami steruje się jak stadem baranów, skoro sami o sobie nie potrafią stanowić.
                                                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-07 15:13
Tak żeby było jasne - ja na przykład nie miałam zamiaru iść (i nie poszłam) na referendum celowo, świadomie i z rozmysłem.

Przede wszystkim dlatego, że

1) Referendum nie jest wiążące dla organów władzy - nawet gdyby frekwencja była odpowiednia, nie ma obowiązku wprowadzenia tego, co referendum wskaże.
2) Zostało przegłosowane w akcie paniki przedwyborczej - ewidentnie po to, żeby się ludziom podlizać (patrzcie, jak bardzo chcemy znać wasze zdanie...)
3) Jedyny sensowny punkt, jaki zawierało, dotyczył JOWów (pytanie numer dwa było zbyt ogólnikowe, żeby mieć sens, a kwestię numer 3 reguluje już ustawa). A do ich wprowadzenia był już impet, bo PO kiedyś zbierała podpisy. Skoro więc wtedy nie ruszono tematu, czemu mam wierzyć, że niewiążące władzy referendum coś zmieni?

Nie przeszkadza mi, że mnie właśnie nazwałeś baranem. :-) Ładne rogi mają.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-07 15:21

>ie przeszkadza mi, że mnie właśnie nazwałeś baranem. :-) Ładne rogi mają<


Hi hi hi :-)
Akurat sama się do stadka " zapisałaś" . Ja nikogo tam imiennie nie wskazywałem a stado jest pewną przenośnią. O czym oboje wiemy.
Po za tym barany jak barany ale owce to już delicje. :-)
                                                                                  Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-07 15:24

> Ja nikogo tam imiennie nie wskazywałem


"Ci z szóstego piętra to idioci. A, Pani mieszka na szóstym? No przecież nie powiedziałem, że Halina Kowalska to idiotka".

Nie trzeba kogoś wskazywać imiennie, jak się podaje cechę charakteryzującą.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-09-07 15:44

>Nie trzeba kogoś wskazywać imiennie, jak się podaje cechę charakteryzującą. <


Ok - przekonałaś mnie, wygumkowuję stado baranów.
                                                                   Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-07 15:21

>Teraz to nie należy się dziwić, że Polakami steruje się jak stadem baranów, skoro sami o sobie nie potrafią stanowić. <


Nazywasz nas baranami dlatego, że mamy inne zdanie niż TY? 
Właśnie tym, że nie poszli na to referendum Polacy pokazali, że potrafią o sobie stanowić. Nie pozwalają wodzić się za nos zdesperowanym w walce o stołek politykom.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-09-07 18:13

>Właśnie tym, że nie poszli na to referendum Polacy pokazali, że potrafią o sobie stanowić. Nie pozwalają wodzić się za nos zdesperowanym w walce o stołek politykom.


Lidian ma rację. To referendum i następne, na które Senat nie wyraził zgody, były inspirowane z powodów politycznych, a nie w trosce o społeczeństwo, aby mogło się wypowiedzieć.
Nim doszło do wczorajszego referendum, jedno z pytań było już nieaktualne, a dwa pozostałe mało precyzyjne i niezbyt znaczące.
Natomiast referendum zgłoszone przez Dudę, które nie doszło do skutku, było próbą przerzucenia na społeczeństwo odpowiedzialności za skutki obniżenia wieku emerytalnego według starych przepisów. W ten sposób Duda chciał wykręcić się z obietnicy wyborczej. Teraz, mając władzę, niech opracuje ustawę, która przywróci stan poprzedni i poniesie odpowiedzialność za finansową klapę, którą tym spowoduje.
Ponadto ustalenie terminu referendum na czas wyborów, było zagrywką prezydenta dla wsparcia ugrupowania, z którego się wywodzi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 10:02
To było niepoważne i niepotrzebne , Zawsze moówiłem że sztab wyborczy prezydenta Komorowskiego był nieprzygotowany i reagował ociężale- jak w ogóle reagował . Szkoda, bo to jest prezydent na którego głosowałem, ale ... co się odwlecze to nie uciecze ....Podobno :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 10:11
Co się nie odwlecze? Komorowski będzie znowu kandydował?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 10:26
he,he,he ale śmieszne . Platforma nie ma aż takich problemów . Jest w czym wybierać i mimo, że rządzi osiem lat to nawet jak przegra te wybory- a z pewnością przegra to nie jest źle . Co najważniejsze dla polskiej gospodarki, nie jest źle . Co się zaś ma do samej Platformy , to musi odpocząć . To nie jest przewodnia siła narodu, ale bez niej było by krucho .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 10:42
Pewnie,doszli Dorn i Napieralski, wybór coraz większy. PO dla gospodarki nie zrobiła nic i może to i lepiej, im mniej mieszania przez polityków tym lepiej. Otwórz dzisiejszy DGP i poczytaj jaki to będzie przyszłoroczny budżet.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 10:55
W różnorodności siła . Jaki będzie przyszłoroczny budżet zobaczymy po uchwaleniu .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-08 11:19
Dziękuję za właśnie taką różnorodność. :-(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 12:07
Mieliśmy już rządy jednej partii, przewodniej siły narodu i jak się skończyły? To był raj, gdzie wszyscy zostaliśmy milionerami a chleb kosztował dziesiątki tysięcy ;-))) . Była jednomyślność, byliśmy milionerami, ale cz tak to miało wyglądać ? :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-08 12:09
To co było dawniej nie może być powodem do bezkrytycznego spojrzenia na to co się "porobiło".
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 12:13
co się porobiło???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-08 12:20
Nic, wszystko jest ok. :-((((((((((((((
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 12:31
Dzięki Bogu i mądrym myśleniu wojny nie ma a rząd pani premier daje jednorazowo kwotę na poratowanie budżetów rodzinnych emerytów i rencistów . Wiem, że to za mało i ze względów na wybory ale daje :-) . Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 13:08
Żeby komuś dać innemu zabrała.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 13:22
Żeby komuś zabrać 'komuś' musi mieć -można tak odpowiedzieć ;-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 13:23
Nie trzeba, można pożyczyć i tak robią, szczególnie wtedy gdy się oddaje nie ze swoich.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 13:29
a pożycza na swoje czy innych potrzeby ? Jeżeli na innych potrzeby, to dlaczego ze swoich płacić :-(?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 13:45
Pożyczać nawet na potrzeby trzeba z głową. 1,3 mld na dodatek to kupowanie głosów, a nie zaspokajanie potrzeb.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 13:50
jak i zbija ć deficyt . We wszystkim trzeba mieć umiar . Pozdrawiam amalian .
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 14:18
Ale tu nie ma zbijania. Jest rekordowo wysoki.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-08 12:52
Lidzia, Amalian ma rację. Wybory, emigracja, Duda i inne cuda jak zwykle po to żeby odwrócić uwagę od prawdziwych problemów z jednej strony, z drugiej nie wiedzą sami jak się ustawić żeby nie stracić i przyciągnąć wyborców. W ten sposób Polska straciła na pozytywnym wizerunku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-08 12:54
Amalian chyba o czymś innym mówił.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-08 13:32
Pisał o jednorazowym "datku" bo wybory i o emigrantach. W obu przypadkach ma rację. Ja rozszerzyłam, bo pewnie pamiętasz poprzednie wybory. Zawsze był jakiś dym, zamieszanie.

Taki "krzyk" i brak zdecydowanego stanowiska w spr. uchodźców jest spowodowany też wyborami. Kościół - przynajmniej niektórzy bardzo ładnie się zachował, a Papież mnie nie zawiódł :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 13:59
jestem pod wrażeniem kościoła, który podszedł do problemu uchodźców zdecydowanie ucinając stanowczo dyskusje:co należy zrobić i jak się powinni zmienić, żeby ich przyjąć . Piuski im na oczy nie zjechały ;-) ...Szkoda, że zabrakło im odwagi w czasie prezydenckich wyborów i zastanawiano się nad atakami na prezydenta Dudę, zapominając o tym jak potraktowano prezydenta Komorowskiego :-(.Pozdrawiam i znikam, bo pora coś zjeść ....smacznego :-).
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-09 16:01
Jakoś nie doczytałam się "jak powinni się zmienić"?

Też pozdrawiam i smacznego za wczoraj i dzisiaj ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-09 20:03
samo to, że winni pomagać przyjmując ich w swoich parafiach jest wskazaniem do zmiany . Wszyscy prócz Ioty oglądali TV ;-) . Pozdrawiam i do poklikania za jakiś czas :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 07:33
Czyli teraz KK może zabierać głos w sprawach publicznych? Przecież jest za to powszechnie krytykowany.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / REFERENDUM (Strona 2) (56328 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill