www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / REFERENDUM (Strona 3) (56347 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-10 07:57
Czegoś nie rozumiem. Czy wedlug KK uchodźcy mają przystępować do komunii czy o jakieś inne zmiany chodzi?
Może o układy rodzinne,stroje? Bo zamiana Allacha na Boga KK to dla nich wyrok śmierci.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 08:37
A dla nas jeśli nadal będziemy trwać w swoich przekonaniach i nosić symbole wiary. Tego nawet przeciwko nim nie mówię, bo tak wierzą i tak zostali wychowani. Dlatego powinni mieszkać w swoim kraju i tam mieć do tego warunki. Nasza (świata) pomoc powinna polegać na tym , aby im te warunki tam stworzyć. Jak to zrobić , to już są od tego mądrzejsi od nas. Myślę, że potrafią jeśli zechcą.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-09-10 09:01
Też tak uważam. My możemy udzielić schronienia na chwilę ! Po co w Europie rozmieszczać nowe punkty zapalne (bomby z opóźnionym zapłonem) . Trzeba zlikwidować powód który zmusza tyle tysięcy(w domyśle miliony) do opuszczania swojego kraju z obawy o utratę życia. To powinien być cel krajów Europy a nie budowanie jakiś obozów dla ludzi o zupełnie innej (czyt. wrogiej) kulturze i wierze niż ludzie zamieszkujący te kraje.
Taki powinien być kierunek pomocy, jeśli trzeba to nawet zbrojnej. Aby zlikwidować zło w miejscu gdzie się pojawiło
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 13:38
Lidka czy Ty naprawdę nie widzisz, że wraz z Rogalem piszecie dokładnie to czego się niby boicie? Jest to w czystym wydaniu nacjonalizm.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 13:41
Wiem co piszę. 
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 13:47
No to mam mieszane uczucia...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 13:51
To już Twoja sprawa.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 13:53
"...a tak ładnie się zaczęło" ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 13:58
Właśnie. I wystarczy mieć inne zdanie, żeby "wszystkie kozy na pochyłe drzewo..................".
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 14:04
To "pochyłe drzewo" to Ty? Jeśli tak to nie masz "innego" zdania. Twoje zdanie jest takie jak większości Polaków.... nie muszę chyba uściślać. Moim zdaniem uległaś manipulacji m.in. ze strony którą linkowałaś. Nie musisz bać się o wnuki, bo one zapewne doskonale dogadają się z "INNYMI" tylko żeby starsi nie wypaczali im charakterów, a Polsce nie zamknięto granic.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 14:10
W takim razie czyim manipulacjom Ty ulegasz? Odmawiasz mi własnego myślenia i uleganie innym? W takim razie nie powinnam z Tobą rozmawiać i to już dawno.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 14:13
Jak niewiele trzeba :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 08:30
Rogal. Właśnie o tym już gdzieś wspominałam. Teraz znów niektórym podobają się wypowiedzi "kościelnych" i to przeważnie tym co najbardziej pluli.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-10 09:04
Masz na myśli ludzi z elty PO?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-10 09:09
Nie tylko.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 09:18
Lewactwa ogólnie rzecz biorąc-KK może mówić o uchodźcach, ale nie o aborcji, oświacie. Hipokryzja!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 13:45
Jeden super katolik na całą Polskę, puknij się w głowę Rogal. Taki katolik to z Ciebie nie jest - łamiesz sporo przykazań. W Polsce jest sporo wyznawców innej wiary, ale to wg. Ciebie o.k. bo po cichutku modlą się gdzieś tam. Zdejmij te klapki z oczu i rozejrzyj się po świecie, podobno masz kontakty międzynarodowe ;-)

Dajesz się z Lidzią podpuszczać "nawróconemu".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 13:53
Nikomu nie daję się podpuszczać. Sądzisz, że nie potrafię samodzielnie myśleć?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 13:57
Potrafisz, ale zmyślnie zgodnie z zasadami "wojennymi" sprzymierzasz się z wrogiem celem pobicia wspólnego wroga. Nie bacząc na wydźwięk daleki Chrześcijanom i obecnie katolikom.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 14:04
Z jakim wrogiem?  O czym Ty mówisz?

Czy Ty Jola zrozumiałaś wszystko o czym mówiłam? Nie zamierzam się teraz tłumaczyć ani spowiadać ani też powtarzać. Mam swoje przekonania i one nie kolidują z moją wiarą. Oczywiście wątpliwości w różnych kwestiach też mam, ale to już moja sprawa.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 14:11
To takie porównanie.
Ty naprawdę to strasznie przeżywasz :-( 

Już pisałam wyluzuj :-) Polska zapłaci karę jak się nie wywiąże - stać nas na to? To nie będzie jedyna kara, Tobie to nic, ale może Twoje wnuki będą miały pretensję, że im możliwości zamknięto.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 14:15

>może Twoje wnuki będą miały pretensję, że im możliwości zamknięto. <


Moje wnuki wychowują mądrzy rodzice.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 14:18
To twój punkt widzenia :-) Ilu ludzi tyle spojrzeń i każdy widzi tą samą sprawę zupełnie inaczej - to fakt. Poza tym wszystko idzie do przodu, nie wiesz jak i co będzie za 20 lat :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 14:19
Nikt tego nie wie. Ty też. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-10 14:29
Dlatego nie należy być tak pewnym swojego punktu widzenia, tego że doskonale wychowujemy i palić mosty. No bo co ma do rzeczy, że Twoje wnuki mają mądrych rodziców w skali ich dorosłych pragnień, możliwości i poglądów?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-10 14:53
To samo co od pokoleń mieli nasi dziadowie nas wychowując.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-11 13:10
Znasz historię i dzisiejszego punktu widzenia uważasz, że to "wychowanie" owocowało pozytywnymi skutkami dla Polaków i Polski? Jesteśmy lubiany narodem w świecie?
Liberum veto, rozbiory - prywata, zaścianek, zacofanie, przyjaźń nie z tymi co trzeba, zadufanie, II wojna, komunizm i obecny od lat bałagan.
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-09-10 15:07
NO NO NO
LIDIAN ZNOWU SIĘ OBRAŻA. TYLE RAZY PISAŁAM ABYŚ NIE BYŁA TAKA OBRAŻALSKA. ALE JAK ZWYKLE JAK KTOŚ MA INNE ZDANIE JAK TY TO SIĘ OBRAŻASZ.
WYLUZUJ KOBIETO. /5/
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-10 15:31
Moge byc i buddysta to niczego nie zmienia w logice mojej argumentacji.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-09-10 17:34

> KK może mówić o uchodźcach, ale nie o aborcji, oświacie. Hipokryzja!!!!!!!!!!!!!!!!


Tylko mały drobiazg w spawie hipokryzji. KK na razie mówi w sumie o tym jak przenieść ciężar pomocy na barki parafian, albo samorządów, a nie własne (plebanie, pałacyki itp). Nie słyszałam, żeby jakaś plebania się otwarła, a Franciszek jakoś do władz rzymskich i parafian się o pomoc nie zwracał chyba?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-09-11 08:18
AAA, czyli to nie hipokryzja jednak, eh lewicowcy zawsze wszystko wywrócą na drugą stronę, lewą oczywiście:)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-11 13:12
Jakaś logika w tym jest :-) i tego się spodziewałam

>Moge byc i buddysta<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 11:54
Tu nie chodzi o przesunięcia w kategoriach wydatków, lecz o poziom deficytu i nadmiernie optymistyczne założenia makro. Wiem co mówię - od 8 lat opiniuję projekty ustaw budżetowych.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 12:12
Są wybory a na ten czas wszystkim zależy na tym by nie być w tyle :-( . Pewnie Platforma musi przymrużyć oko na wydatki, żeby nie przegrać za wiele .Rogal Ty powinieneś o tym wiedzieć że czas wyborów rządzi się innymi prawami . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 12:41
A co mnie to obchodzi. Chcą rozdać 1,3mld zł na jednorazowy dodatek dla emerytów i rencistów. Kpina, ktoś zrobi sobie raz zakupy więcej a w skali budżetu to duża suma. Populizm pomieszany z idiotyzmem. Tymczasem kwota wolna nadal nie będzie podniesiona.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-08 13:24

>Tymczasem kwota wolna nadal nie będzie podniesiona.<


Muszą patrzeć pod nogi, żeby się nie poślizgnąć ;-) .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-08 13:37
         Ponieważ nie śledziłem dzisiaj wszystkich wydarzeń a jednym z nich jest informacja o jednorazowych zastrzykach finansowych dla emerytów i rencistów. Może ktoś jest dokładnie zorientowany, czy oprócz tych dodatków będzie zwykła waloryzacja taka jak w poprzednich latach ? Chodzi o zasadę jej obliczania a nie kwotę.
                                                        Waldi.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-09-08 13:48
waloryzacja będzie, ale po staremu . Pozdrawiam amalian.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 13:50
Ustawa o emeryturach i rentach z FUS
Art. 88. 1. Emerytury i renty podlegają corocznie waloryzacji od dnia 1 marca.
2. Waloryzacja polega na pomnożeniu kwoty świadczenia i podstawy jego wymiaru przez wskaźnik waloryzacji.
3. Waloryzacji podlega kwota świadczenia i podstawa jego wymiaru w wysokości przysługującej ostatniego dnia lutego roku kalendarzowego, w którym przeprowadza się waloryzację.
4. Waloryzacja obejmuje emerytury i renty przyznane przed terminem waloryzacji.
Art. 89. 1. Wskaźnik waloryzacji to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym zwiększony o conajmniej 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.
2. Wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych, o którym mowa w ust. 1, jest średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów albo średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, jeżeli jest on wyższy od wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów.
3. Zwiększenie o co najmniej 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, jest przedmiotem corocznych negocjacji, w ramach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, przeprowadzanych w czerwcu, w roku poprzedzającym waloryzację.
4. Jeżeli Trójstronna Komisja do Spraw Społeczno-Gospodarczych w terminie 14 dni od dnia przedstawienia przez stronę rządową partnerom społecznym informacji o prognozowanych wielkościach makroekonomicznych, w tym o wielkości wskaźnika inflacji, stanowiących podstawę do opracowania projektu ustawy budżetowej na rok następny uzgodni, w drodze uchwały, wysokość zwiększenia, o którym mowa w ust. 3, wysokość tego zwiększenia podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, w drodze komunikatu ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego.
5. Jeżeli nie nastąpi uzgodnienie stanowiska Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych w trybie określonym w ust. 3 i 4, Rada Ministrów określi w terminie 21 dni od dnia zakończenia negocjacji, w drodze rozporządzenia, wysokość zwiększenia, o którym mowa w ust. 3, biorąc pod uwagę informacje o prognozowanych wielkościach makroekonomicznych, w tym wielkość wskaźnika inflacji, stanowiących podstawę do opracowania projektu ustawy budżetowej na rok następny.
6. Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego ogłasza w drodze komunikatu, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, w terminie 3 dni roboczych od dnia ogłoszenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego komunikatu, o którym mowa w art. 94 ust. 1 pkt 1 i 2, wskaźnik waloryzacji, biorąc pod uwagę wskaźniki, o których mowa w ust. 1 i 2, jak również wysokość zwiększenia, o którym mowa w ust. 3.

6 lat uczestniczyłem w negocjacjach w Trójstronnej w tej sprawie. Oj działo się:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-09-08 19:26 Zmieniony 2015-09-08 19:35
"Sama koncepcja jednorazowego przyznania emerytom i rencistom dodatkowych pieniędzy wynika z obaw PO i PSL, że dla opozycji i tabloidów przewidywana przyszłoroczna waloryzacja w wysokości zaledwie 0,52 proc. w gorącym okresie kampanii parlamentarnej stałaby się argumentem przeciwko rządowi. Emeryci i renciści to olbrzymi 9-milionowy elektorat. Tymczasem poziom waloryzacji oznaczałby, że minimalna emerytura wzrosłaby o zaledwie 5 zł, a przeciętna – o nieco ponad 10 zł. Taka podwyżka wygląda na niską, ale spełnia podstawowe założenie waloryzacji, jakim jest nadgonienie wzrostu cen."

Podwyżka o 5-10zł  spełnia moim skromnym zdaniem kryterium, ale kryterium  kpiny w żywe oczy. Znowu statystyka swoje, a życie i koszty utrzymania swoje.

"Jednorazowe dodatki miałyby uzupełniać dochody rencistów i emerytów, którzy dostają najniższe świadczenia."
No bo jak ktoś dostanie 10 zł waloryzacji to mu się w ...głowie przewróci od zbytku i po co mu reszta.
Emeryt nawet się upić z tej radości nie będzie mógł, bo chyba 1/2 litra więcej kosztuje?

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/892430,beda-podwyzki-emerytur-senior-dostanie-wiecej-ale-tylko-raz.html

http://forsal.pl/artykuly/878807,rzad-dobry-dla-emerytow-na-wybory-nawet-400-zl-jednorazowego-dodatku.html
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-09-09 08:35
Wzetka,10 zł to na dwa piwa chyba starczy więc jeśli emeryt-rencista kiepskiej postury to będzie szedł chwiejnym krokiem.:-)
A tak powazniej.Co by było gdyby te wszystkie obietnice przedwyborcze i prezydenckie tez,musieli spełnić,bo w innym przypadku przestaną grzac podarowany stołek i to nie za 4 czy 5 lat a w ciągu np kwartału?Czy tez tak łatwo przyszłoby im rzucać te złudzenia?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 09:19

>Czy tez tak łatwo przyszłoby im rzucać te złudzenia? <


Zapewniam Cię, że łatwo. Przecież im tylko prywata w głowie i myślenie zgodnie z zasadą " po nas choćby potop ". Tu trwa rozgrywka "zemstosmoleńskowa" (  hi hi nowe słowo stworzyłem ). I na kasę "rzuceniowa" ( hi hi po raz drugi). Żałosne działania ale musimy ten czas jakoś przeżyć.
                                                                        Waldi
Nadrzędny Autor tomoleon Dodany 2015-09-09 15:58
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / REFERENDUM (Strona 3) (56347 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill