www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta z tyt.całkow.niezd. do pracy a zasiłek corobowy (1436 - wyświetleń)
- Autor Mariano Dodany 2016-03-31 17:09
Serdecznie witam. Jestem nowym członkiem FORUM.  Jestem rencistą z całkowitą niezdolnością do pracy prowadzącym działalność gospodarczą /firma budowlana/za pośrednictwem pełnomocnika, opłacam składki ZUS w pełnej wysokości łącznie z chorobowym. Obecnie jestem na zasiłku chorobowym /równocześnie z rentą/; zostałem wezwany do lekarza orzecznika i potraktowany jak oszust wyłudzający kasę z ZUS. Dla uściślenia podam, że renta jest z tyt. wypadku przy pracy a chorobowe z innego schorzenia. Bardzo proszę o konkretną informację czy należy mi się chorobowe oraz nr ustawy bądź rozporządzenia w tej sprawie. Będę bardzo wdzięczny. Z góry serdecznie dziękuję.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-03-31 18:55
Jeśli nadal jest działalność i opłacasz składki, chorobowe się należy, ale orzecznik na komisji/kontroli może uznać cię za zdrowego i napis. że z tą a tą datą jesteś zdolny do pracy w zw. z tą jednostką chorobową na którą bierzesz zasiłek.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta z tyt.całkow.niezd. do pracy a zasiłek corobowy (1436 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill