www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Wywiad w wyborczej z Pania Uścińską (15035 - wyświetleń)
- Autor marialidka Dodany 2017-04-26 05:44 Zmieniony 2017-04-26 05:58
No i wyszło szydło z worka, Czyli każdy będzie zdolny do pracy. Czyli co? Czyli odbierzemy wszystkim renty? Ciekawe nawet bardzo ciekawe.

Przesyłam linka.
http://wyborcza.pl/7,155287,21694547,rewolucja-w-rentach-kazdy-bedzie-mial-orzeczenie-zdolny-do.html

super. Ciekawe jak ludzie będą żyli.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-04-26 08:04

>Ciekawe jak ludzie będą żyli.<


Nie panikuj. Właśnie o to niektórym mediom chodzi, żeby ludzie dali się  zmanipulować i byli przeciwni wszystkiemu co rząd chce wprowadzić. Boisz się tego co będzie , a pomyśl jak jest teraz. Ile osób tak czy siak zostało przez ZuS uzdrowionych, ile bezprawnie korzysta z rent kosztem prawdziwych niepełnosprawnych, ilu rencistów mogło by ruszyć tyłek i iść do pracy , a nie tylko narzekać, że mała renta itd. itd. Zastanów się jaka rzesza różnego rodzaju urzędników niepotrzebnie przerzuca papierki rentowe, a Ty i tak musisz biegać od jednego do drugiego jak potrzebujesz jakiś kwitek. Można tak wymieniać do wieczora. Może właśnie nowy system wprowadzi w ten bałagan jakiś ład.
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2017-04-26 08:40
Chciałabym nadmienić, że nie będzie tyle miejsc pracy przy komputerach, by wszystkich niepełnosprawnych zatrudnić.
Ciekawe co z osobami, które mają chorobę psychiczną?
No to ile będzie lekarzy jak ktoś ma 10 różnych chorób?
Jak ma wyglądać po zmianach pomoc w edukacji dzieci, studentów?
Jak ma wyglądać kodeks pracy?
jak ma wyglądać ustawa o pomocy społecznej?
Komuś dają zdolny do pracy przy komputerze, nie znajduje pracy i ma do zakupienia leki za 300 zł. Pytanie co wtedy? Ma zdechnąć?
Ciekawe.
Ile obecnie osób niepełnosprawnych  ma pracę?
Ile osób niepełnosprawnych poszukuje od wielu lat pracę?
Jakie są oferty pracy dla osób niepełnosprawnych? sprzątaczka,  ochroniarz,
Może panikuję,  ale to ja panikuję. 
Bo obecna władza miała dbać o słabszych.
Jak na razie to ochłapy. 
Już rodzice dzieci np  z Autyzmem czy Aspergerem czy z innymi dziećmi chorymi są przerażone, że  będzie nauczanie indywidualne ale w domu nie poza domem
Nie wierze tej władzy,
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-04-26 09:29

>Nie wierze tej władzy, <


A poprzedniej wierzyłaś? I tak dobrze było Niepełnosprawnym? Tu nie o Twoją wiarę chodzi, ale o to co zrobią. Żeby to wiedzieć trzeba czekać aż wypowiedzą się oficjalnie, a nie stresować siebie i innych niepotwierdzonymi oficjalnie wiadomościami mediów. Jeszcze jedno. Dlaczego tych wszystkich pytań nie zadać tym co do tej pory rządzili. I tak:

>No to ile będzie lekarzy jak ktoś ma 10 różnych chorób?<


A ilu jest teraz? Jest ok?

>jak ma wyglądać ustawa o pomocy społecznej? <


A teraz jest ok?

>Komuś dają zdolny do pracy przy komputerze, nie znajduje pracy i ma do zakupienia leki za 300 zł. Pytanie co wtedy? Ma zdechnąć?


Ciekawe. <
A do tej pory ktoś się o to martwił?

>Ile obecnie osób niepełnosprawnych  ma pracę? <
>Ile osób niepełnosprawnych poszukuje od wielu lat pracę?


Jakie są oferty pracy dla osób niepełnosprawnych? sprzątaczka,  ochroniarz, <
Właśnie od wielu lat, a Ty tylko tej władzy nie wierzysz.

>Może panikuję,  ale to ja panikuję. 


Bo obecna władza miała dbać o słabszych.<
Nic nie zrobią jeśli wszystko będzie negowane. Sama sobie zaprzeczasz mówiąc, że nic się nie zmienia jednocześnie negując to co chcą zrobić (jeszcze nie wiesz co) , bo Ty się boisz.
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2017-04-26 09:46
Ciekawe ile jeszcze osób się będzie bało?

Ciekawe.

Nie zmniejsza to mojego lęku i strachu.
Ja jako osoba niepełnosprawna szukająca pracy, lecząca się, będąca wolontariuszką by nie zwariować. Więc to mój strach i mój lęk. Bo jestem osobą bez żadnego wsparcia rodzinnego. Więc
mój lęk  to mój lęk.
Na razie nic ten rząd nie zrobił dla mnie dobrego. Nic. Nic  A zrobił, że mój lek podrożał z 3 złotych na 76 zł.  Lek niezbędny bym mogła żyć. Więc sorki ale nie mam ochoty więcej tłumaczyć mojego lęku.
. Bo jeśli Pan/Pani niczego się nie boi to gratuluje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-04-26 10:56
Jestem starszą osobą niepełnosprawną od dziecka, kiedyś bardzo aktywną. Też miałam lęki, ale im się nie poddałam. Wiem ile razy w życiu trzeba zacisnąć zęby żeby się nie rozkleić, ale wiem też że w tej chwili manipulacja strachem ludzi jest ogromna. Najwięcej krzyczą ci co dla nas niepełnosprawnych najmniej zrobili.

>Więc to mój strach i mój lęk<


Jeśli pod wpływem mediów poddasz się temu strachowi, to przegrasz. Przestaniesz działać. "Oklapniesz" mówiąc po prostu. Nie czytaj głupich gazetowych sensacji. Jeszcze nic się nie zmieniło. Po co się stresować na zapas.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-04-26 11:38

>Najprawdopodobniej będą ustalone konkretne procenty naszej przydatności do pracy, typu zdolny w 20 czy 40 proc. Może być też ustalona konkretna granica procentowa przydatności do pracy, poniżej której będzie przysługiwać renta - prawo do niej miałby np. każdy, kto będzie zdolny do pracy tylko w 30 proc.<


>W nowym systemie ma być też rozbudowana rehabilitacja. - Jeśli 45-letni mężczyzna przeszedł zawał serca, to od razu po zabiegu nie powinniśmy kierować go na rentę, ale zapewnić mu kompleksową rehabilitację, pomoc psychologa i doradcy zawodowego. I wskazać, gdzie po leczeniu może dalej funkcjonować na rynku pracy - dodaje prof. Uścińska.<


W świetle tych nowych zamierzeń PiS-owskiej władzy należy zadać sobie pytania:
Czy nie jest to zwykły bandytyzm wobec ludzi chorych, potrzebujących wsparcia ?
Czy po raz kolejny ta władza kosztem najsłabszych chce urzeczywistniać swoje cele?.
Teraz moi drodzy na własnej skórze odczujecie tę "dobrą zmianę".
Ech..........Kpią sobie z nas i tyle.........
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2017-04-26 20:29
Wreszcie PiS weźmie się za wyłudzaczy rent. Praktycznie nie ma osób całkowicie niezdolnych do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Problemem może być jedynie brak odpowiednich kwalifikacji. Takie działanie Rządu PiS powoli wreszcie na podnoszenie kwalifikacji. Zmotywuje wreszcie osoby, którym odbierze się renty, do aktywnego szukania pracy. Proponowany równolegle program mieszkaniowy pozwoli na mobilne przemieszczanie się za pracą. Powstałe oszczędności będzie wreszcie można przeznaczyć na cele perspektywiczne wzmacniające kondycję społeczeństwa takie jak choćby 500+.
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2017-04-27 06:08
kondycję społeczeństwa nie poprawi 500 +,
A nawet jest bardzo patologizujące.
Program mieszkaniowy?  ktoś dostał mieszkanie?, ktoś widział jak coś budują?
jest przetarg na grunt jakieś dokładnie 7 km od  miasta pod lasem w moim regionie. 
Mieszkania chronione. dla 50  osób na rok. Ciekawe ile ich będzie.
Szukanie aktywne?
Mam wolontariat, szkolenia, chodzę i szukam pracy Nikt nie chce osób z tyloma chorobami w pracy.
A co do tej władzy.
Jak było PO na rezonans głowy czekałam 2 miesiące,  obecnie mam rezonans końcem listopada.
Mam leki ratujące moje życie od Marca podrożały,
Taka cudowna ta władza? to dlaczego maja dzieci niepełnosprawne siedzieć w domu i mieć indywidualne nauczanie. Jeśli wszelka socjalizacja i nauka życia odbywa się wśród rówieśników.  Nawet kilka godzin dziennie z innymi dziećmi prowadzi do polepszenia rozwoju. To co powrót do lat 60  i 70 gdzie dzieci niepełnosprawne zamykamy w domach udając, ze ich nie ma.  A potem to dziecko dorasta i jak ma potem żyć i pracować z innymi?

tak cudowny plan dla osób niepełnosprawnych tylko nie wiem czy oni tego chcą?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2017-04-27 12:39
Nasz Prezes i Rząd na pewno z troską pochylą się nad losem niepełnosprawnych. Sama Pani pisze, że szuka pracy. Jak widać Rząd ma rację, że nie jest problemem brak zdolności do pracy tylko brak pracy. Niestety brak pracy nie powinien upoważniać do pobierania renty.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-04-27 15:06
Kucyk24 nie wiem, czy pamiętasz, ale w kabarecie Tey kiedyś oceniano traktor. Jedno koło zepsute? No, ale 3 dobre.
I tak się na dziś przedstawia propozycja orzekania. :-)
Bardzo jestem ciekawa tych wskaźników wyznaczających procenty sprawności do pracy. Kto będzie kompetentny by to ustalić? Ile za jedną chorobę, ile za drugą. Targowisko wycen i przecen procentowych się zrobi?
Następna ustawa będzie na starcie do poprawek?
Za długi okres rehabilitacji proponuje się skrócić do 9 miesięcy? Jak to zrobią?! 12 miesięcy się w Poznaniu czeka teraz na rezonans, na szpital rehabilitacyjny od lat dwóch do pięciu. Na rehabilitację w przychodniach ponad pół roku przy minimum zabiegów. Do tego jak ma codziennie dojeżdżać niepełnosprawny z prowincji? Za co i często z kim? Wiesz jak wyglądają połączenia autobusowe wsi z miastami? Naładowane są młodzieżą szkolną. Kuli nie wciśniesz. Można jechać autem? Jak prowadzi się auto, to ustalą zdolność do pracy na taksówce?
Ktoś powie, tak było i za PO. Owszem, ale jak ktoś obiecywał, że ma przyjść dobra zmiana, to dlaczego nie przyszła?
Dlaczego wymyśla się przewrotny(!) system oceniania i orzekania?
Niepełnosprawni stają się ciężarem dla państwa nie do uniesienia? Akurat oni?!?!
Wywiadem tej pani z linku jestem oburzona. Chyba, że mówiła  w twórczym natchnieniu, a ktoś z decydentów ją wyprostuje, w co chcę wierzyć.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2017-04-27 17:32
Moje Droga, to co napisałem to sarkazm.
Swoją drogą warto parafrazować stare hasło  -  popierajmy PiS czynem, umierajmy przed terminem.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-04-27 20:28

> to co napisałem to sarkazm


Trochę podejrzewałam po tym "Nasz Prezes", ale ostatecznie te 19% wyborców gdzieś musi się pokazywać jako przewodnia siła narodu, więc jednak zwątpiłam na koniec.
Tak nawiasem czekam na komisję i oby jakiś przodownik przodowy nie wyskoczył gorliwie z nowymi zasadami.
Nadrzędny Autor marialidka Dodany 2017-04-27 19:43
dobrze, zabuorą rentę, obecnie moje leki to 300 zł,  to zanim znajdę pracę, to co ?  ------ eutanazja?
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2017-04-27 05:51
Starszą, ja w średnim wieku, z 10 chorobami,
nie mogąca znaleźć pracy,
więc nie znam pan obecnych realiów.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-04-27 12:14
Oto przykład jak rządzący z PiS-u traktują niepełnosprawnych. Niedawno był identyczny skandal z limuzyną premiera Gowina:

>Minister edukacji Anna Zalewska otwierała nową salę gimnastyczną w szkole integracyjnej w Sieradzu. Rządowa limuzyna zatrzymała się na miejscu dla niepełnosprawnych. <
>http://wiadomosci.wp.pl/szefowa-men-odwiedza-szkole-integracyjna-jej-limuzyna-stanela-na-miejscu-dla-niepelnosprawnych-6116286829528705a<

Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-04-27 15:08
Każdy staje tam, gdzie się czuje uprawniony.:-)
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-08 12:24
Nie wiem nie czytałam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Wywiad w wyborczej z Pania Uścińską (15035 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill