www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dot. badania przez biegłych sądowych (5998 - wyświetleń)
- Autor klarysa Dodany 2010-03-18 20:44
Witam.
może to nie ten wątek. ale chciałabym się dowiedzieć, czy biegli mogą (a może powinni) skierować na dodatkowe badania?
Odwołałam się od decyzji Zusu i Pzu, sprawę skierowałam do Sądu, teraz mam wyznaczony termin badania. Od ortopedów nie mogę uzyskać bardziej szczegółowych badan np. rezonans czy TK.
Stąd moje pytanie- czy mogę sama o to wnioskować już na badaniu, czy może zrobić to prywatnie? Czy decyzję pozostawić do wyjaśnienia na badaniach?
I jak w ogóle wygląda takie badanie przez biegłych?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-03-18 23:22
biegli moga skierowac na dodatkowe badania np. do szpitala ale to nie jest tak, ze pojdziesz i im powiesz ze chcesz skierownie na rezonans bo oni nie sa od tego. A badanie u bieglych wyglada tak jak normalne badanie, w zaleznosci do kogo trafisz bedzie albo bardzo dokladne albo nie.
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-03-19 15:02
Aha. czyli prawie jak loteria?:-)))
Ale dzięki serdeczne
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-04-01 22:28
Witam ponownie.
W tej samej sprawie- czy to badanie wygląda tak jak badanie  w ZUS-ie?
czy po nim powinnam otrzymać orzeczenie ? I co dalej?
Mam w tej sprawie pełnomocnika, czy zatem biegli powiadamiają go o decyzji, czy to ja mam zrobić?
Dziękuję
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-02 08:27
otrzymuje sie opinie bieglych a nie orzeczenie a badanie wyglada calkiem normalnie
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-04-02 08:36

>tej samej sprawie- czy to badanie wygląda tak jak badanie  w ZUS-ie?


czy po nim powinnam otrzymać orzeczenie ? I co dalej?

Różnie bywa np. ZUS  godzi z opinia biegłych i przyznaje rentę informuje cię o tym fakcie to nawet nie dochodzi do rozprawy..
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-04-08 12:48
dzięki.
I już po...badaniu. Krótko trwało  a ja nadal wiem niewiele.
Czyli zatem opinia "idzie " najpierw do Zus-u?  I w jakim czasie można oczekiwać informacji?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-08 14:26
opinia idzie do zainteresowanego i do zusu w tym samym czasie, biegli  maja miesiac na przeslanie jej do sadu a sad ma czas nieograniczony zeby przeslac ja Tobie ale mozesz po kolo 3 tyg. wybrac sie do sadu i musza Ci powiedziec a nawet moga wydac ta opiniedo rak wlasnych
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-04-08 14:29
ok, dzięki :-)
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-08 14:58

>>Różnie bywa np. ZUS  godzi z opinia biegłych i przyznaje rentę informuje cię o tym fakcie to nawet nie dochodzi do rozprawy..


moze sie myle ale czy czasem nie chodzilo Ci o to ze po zlozeniu odwolania przychyla sie do niego i nie wysyla teczki do sadu tylko odrazu przyznaje rente? Bo w moim przypadku ZUS nie zlozyl odwolania od opinii bieglych czyli sie z nia zgodzil ale doszlo do rozprawy mimo wszystko
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-04-08 15:44
Ja się już odwoływałam od opinii ZUS, w końcu złożyłam do sądu,  chodzi mi nie o rentę,(cho podobno przysługuje mi renta wypadkowa - dodatkowo jakieś 1/2 świadczenia ? ) bo jestem na emeryturze, ale o ustalenie, czy pogorszył się stan  zdrowia i w jakim stopniu- jednym słowem- chodzi o uszczerbek na zdrowiu, bo ZUS przyznał mi  dolną granicą, nie zważając na to, że po kolejnej operacji mam stale niesprawna kończynę.
w tej sprawie mam prawnika, więc myślę, że pójdzie po mojej myśli, ale...?
Podobno , gdy do  gry wchodzi kancelaria prawna, ZUS nie procesuje się tylko idzie na ugodę, ale jak będzie,, to się okaże.

ale dzięki :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dot. badania przez biegłych sądowych (5998 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill